Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nemi erőszak házasságon belül

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. március 9. 18:46
A nemi erőszakok túlnyomó többsége otthon, a négy fal között történik. Az elkövetők nem rovott múltú ismeretlenek, hanem ismerősök, családi barátok, rokonok, házas- vagy élettársak. Az esetek zömét soha nem jelentik a rendőrségen, nem hangos ettől a média, csak néha egy-egy kivételesen rémes eset jut el a médián át az emberekhez. A többit elfedi a homály.

Nők Lapja Café: A nem az nem. Házasságon belül is
  1. Torolt_felhasznalo_707841
    Torolt_felhasznalo_707841
    2015. május 11. 21:59187.

    Ez így van. 

    előzmény:
    NarancsVirág (186)
    2015-05-11  21:49
  2. 2015. május 11. 21:49186.

    Csak megjegyzem, hogy az előző hsz-ben említett könyveket nem külső emberke írta, hanem olyan, aki ebben a zárt világban él, ráadásul az uralkodó osztályból. Milyen lehet a társadalmi élet másik végletén nőnek lenni ott?


    Még egy idézet a könyvből:


    "Házasság. -> Nem vicc. Tizenhárom-tizennégy éves vagy, amikor menstruálni kezdtél? Apád hamar kerít neked férjet, aki talán 50-60 éves, és mellesleg a harmadik/negyedik felesége leszel. Teljesen alá vagy rendelve az akaratának, azt és akkor teszi a testeddel, amit és amikor csak kedve támad. Elvárja, hogy fiúkat szülj neki, de ha lányaid lesznek, ugyanolyan sors várja őket, mint a tiéd."

    előzmény:
    Nikita 666 (62)
    2015-03-19  07:18
  3. 2015. május 11. 21:37185.

    "a keletiek a fiúkat és a lányokat nem eltérő szemlélet szerint nevelik, a szemlélet azonos. De ezen belül nőknek, és férfiaknak nevelik őket. Az agresszió náluk ugyanúgy tilos. Sőt. Nyugaton ha egy nőt bántanak, egyedül van a gondjaival. Keleten ha a férj kezet emel az asszonyra, nem hagyják annyiban hiszen férfi, testi fölényben van. Összeül a családi tanács, jelen kell lenni a nő és a férfi rokonságából családtagoknak, és kulturált keretek között megbeszélik hogy mi miért történt. A verés tilos. Megjegyzem, én nem is hallottam ilyesmiről. Egy férfinek szégyen, ha nála gyengébbre kezet emel."


    Akkor olvasd el Jean Sasson Hercegnő-trilógia-áját.


    "…Országomban a nőket apjuk semmibe veszi. fivérei lenézik, férjük pedig uralkodik rajtuk… " Idézet a könyvből

    előzmény:
    Nikita 666 (53)
    2015-03-18  11:35
  4. 2015. Április 8. 12:57184.

    Olvasom a topikot es egy beszelgetes jut eszembe egy ismerossel. Mennyire jar tisztelet egy ferfinak es mikor jar?


    Azt mondta: ha az ember latja, hogy a ferje ideges inkabb fogja be a szajat, mert ha nem, akkor ne csodalkozzon, ha odacsap. Majd elmondja a velemenyet, ha lenyugodott. 


    Na en kiakadtam rendesen. Sosem szeretnek olyan kapcsolatban elni, ahol hallgatni kell, hogy ne csapjabak oda. Ahol meg kell erteni, hogy ha az egyik ideges, akkor joga van ehhez.  Aztan visszakerdeztem, ha te ideges vagy, akkor ez ugyanigy mukodik? Nem,  a azt nem. De a ferfinek jar ez. Sokat dolgozik, idegeskedik stb jah es amigy is, ha ilyen a termeszete.. Szoval, amig egy no ezt normalisnak tartja nincs min csodalkozni sajnos :(


    masreszt az itt elhangzottakhoz: a parvalasztasrol. Sikerul vagy sem. Vegulis csak arrol beszel, amit megtapasztalt. Hiszen megtapasztalta milyen dolog szarul valasztani. Csak penz es hirnev kabulataban, tapasztalat nelkul. Aki elsore jol valaszt az nehezen tudja elmondani mit kell kikerulni, mik a csapdak. 


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-03-09  18:46
  5. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2015. Április 8. 09:48183.

    Szemüveg?


    Amelyik kommenten röhögök, az egészen pontosan nulla darab kérdést tartalmaz.

  6. 2015. Április 8. 09:43182.

    Vajon mekkora IQ kell ahhoz, hogy valakinek feltűnjön, egy hozzászólás neki szólt-e vagy sem?


    Nem írom le még egyszer, a 150. hozzászólásban már megemlítettem. Feltételeztem hogy ide értelmes nők írnak, akik nem csupán szélmalom ellen háborúznak, de ebben nyúltam mellé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738096 (181)
    2015-04-08  09:37
  7. Torolt_felhasznalo_738096
    Torolt_felhasznalo_738096
    2015. Április 8. 09:37181.

    Szóval te IS mellényúltál. A féltékeny pasik agresszívek, ezt mindenki tudja, még én is. Köszi, nincs több kérdésem. 

    előzmény:
    Nikita 666 (180)
    2015-04-08  09:20
  8. 2015. Április 8. 09:20180.

    Féltékeny volt.


    Idejártak az olasz csávók tömegesen, és vitték ki a magyar vidéki prostituáltakat feleségnek. Sok magyar nő még mindig ott él, magyar ribanc olasz feleségként. Engem is el akartak kérni a férjemtől, de kikérte magának, mert én nem olcsó pénzes szajha voltam.


    Ezekről az esetekről kevesen tudnak, és a kint élő magyar libák el tudják hitetni az itt élő tisztességes nőkkel, hogy az eszük miatt kerültek ki. Az ostoba, infantilis megnyilvánulásaik viszont árulkodóak. Ráadásul boldogtalanok, egy olasz csávó soha nem fogja eltűrni hogy egy kis magyar szuka leugassa a fejét. Ezért máshol eresztik ki a gőzt. Szánalmasan erőlködnek hogy valamiképp a felszínen maradjanak. Egy önmagát felnőttnek és érettnek tituláló nő nem hihizik és muhaházik eszement módon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738096 (179)
    2015-04-07  15:14
  9. Torolt_felhasznalo_738096
    Torolt_felhasznalo_738096
    2015. Április 7. 15:14179.

    Ha jól tudom, te is elváltál már egyszer. Miért?

    előzmény:
    Nikita 666 (178)
    2015-04-07  14:50
  10. 2015. Április 7. 14:50178.

    1-Ha a férjet kérdezted és igennel válaszolt, ritka kivétel, esetleg puhány kis emberke, nem férfi a szó szoros értelmében.


    2-Lásd, első pont.


    3-Amiket felsoroltál, azok csupán külsőségek. ÉN nem erre gondoltam.


    4-De igen, írtam hogy szerintem mit akarnak. És ez így nem igaz, mert a szerintem szó nem felel meg a valóságnak. Kevés férfi fogja egy nőnek azt mondani, szar a házassága, neki nem ez kell. Beszélgess férfiakkal, amikor az asszony nem hallja.


    5-Szóval társadalmi elvárás miatt házasodnak sokan? Ez legyen az ő problémájuk, egy felnőtt ember nem a nyáj elvárásai szerint alakítja az életét.


    6-Máshogy fogalmazom meg. Hülye liba megismerkedik arrogáns Bélával, és házasságot kötnek. Szerintük szerelemből, szerintem nem, de lényegtelen. Libuska egy idő után több pénzt akar, teljes kiszolgálást, és csak akkor terpeszt ha mindezeket megkapja. Bélának nem tetszik, jól elveri az asszonyt. Szerelem nuku. Papír viszont van a házasságról, de nem holtodiglan dátummal. Ha libucinak a házasság nem megfelelő, váljon el. Sőt, hozzá sem kellett volna mennie Bélához.


    És most jött el a pillanat hogy rákérdezzek, te olyan emberhez mentél hozzá, akit már a hátad közepére sem kívánsz? Mert aki néhány házasságban eltöltött év után itt tart, az nagyon infantilis ember. Béla nem nyúlhat liba testéhez, de a törvény beleavatkozhat két ember magánügyébe. Nem érzed az abszurditást? A házasság két ember legbizalmasabb, legintimebb magánügye kell hogy legyen. És nem a társadalom problémája hogy Béla veri a libát és megerőszakolja, ez az egész az ő rosszul értelmezett házasulandó kényszerükből fakadt. Nekik kell helyretenniük. Ha vesz valaki egy lepukkant házat, és patkányokat talál benne, nem a rendőrséget hívja hanem vagy eladja a házat, vagy pedig kiírtja a patkányokat.


    Nézd már meg, milyen emberek között zajlik tragédiába torkolló erőszak. Menjél, tegyél rendet közöttük. Magyarázd meg a férjnek hogy irgum burgum, nem szabad az asszonyt verni és megerőszakolni, mert ejnye bejnye lesz. Érdekli? Nem érdekli. Lehet törvényt hozni, de menjél, és tartasd is be velük.


    7-Ezért vannak az anyaotthonok. Befogadják a nőt a gyerekeivel együtt, viszont dolgoznia kell. Meg is védik a férjétől. Akár ismerkedhet is, félre is tehet pénzt. De ez a nehezebbik út, ehhez már nem fűlik a nők foga. Megszoktak egy életszínvonalat, azt csakis a dühöngő férj képes biztosítani. Azt hiszed, a férjek ezt nem tudják? Dehogynem. És minél jobban fél a feleség, annál inkább terrorizálják. Az sem hagyható figyelmen kívül, az ilyen nőknek nincsenek családtagjaik, rokonaik, barátaik? Nincs, mert nem mernek szólni senkinek. A tudatuk beszűkül teljesen, és lassan elveszítik a külvilággal a kapcsolatot.


     


     

    előzmény:
    ágneskamilla (172)
    2015-04-07  12:00
  11. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. Április 7. 13:47177.

    Ha tudom azt, hogy mit szeretnék, és azt el is érem, akkor szerintem igen, mondható, hogy tudatosan irányitható.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738096 (175)
    2015-04-07  12:34
  12. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. Április 7. 13:20176.

    Egyrészt elfogadom a férjemet olyannak, amilyenek megismertem és megszerettem.


    Másrészt, ha valami nem tetszik, vagy szeretnék valamit, akkor szólok. Egyértelműen, világosan. Nem célozgatva, körülirva, sirva, hisztizve, veszekedve, hanem normálisan.


    Hamadrészt tisztában vagyok a saját gyenge pontjaimmal és dolgozom azon, hogy ez ne váljon feszültség forrásává.


    Ezen felül a szabadidőnk egy részét aktivan töltjük, a többi részét lazázva. Kialakitottunk egy olyan életstilust és tempót, amivel mindketten elégedettek vagyunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738096 (174)
    2015-04-07  12:31
  13. Torolt_felhasznalo_738096
    Torolt_felhasznalo_738096
    2015. Április 7. 12:34175.

    Gondolod, hogy ez ennyire tudatosan irányítható? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (171)
    2015-04-07  11:54
  14. Torolt_felhasznalo_738096
    Torolt_felhasznalo_738096
    2015. Április 7. 12:31174.

    Értem. És miket teszel (nem teszel), hogy ne válj azzá? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (171)
    2015-04-07  11:54
  15. 2015. Április 7. 12:29173.

    Most nincs kedvem egyenkent valaszolni azoknak akik irtak nekem is. es tulajdonkeppen azt gondolom vegigolvasva minden hozzaszolast, hogy nincs olyan recept se hazassagra se parkapcsolatra ami akarcsak nagyjabol is mindenkinek bejonne.


    mivel ket egyforma ember nincs az egypeteju ikreket leszamitva, minden nonek es minden ferfinak egeszen  masra van szuksege ahhoz hogy jol erezze magat egy parkapcsolatban.


    ami az egyiknek orvossag a masiknak mereg mondja egy regi mondas, es ennel okosabbat en se talalok ezekre a dolgokra.


     

  16. 2015. Április 7. 12:00172.

    Miért, ismersz olyan nőt, aki az általad említett modern kultúra szerint él, és a férje boldog mellette?


    Igen. Te miből gondolod, hogy pontosan tudod, melyik férfi mitől boldog?


    Azok a férfiak, akik a nőknek kellenének, megfelelnek, melegek.


    Nem. Mert miért lenne így?


    Amit viszont hagyományos értékrend szerint említesz, abban keresendő az a plusz, amely hiánya miatt a férfiak válni szeretnének.


    Mi az a plusz? Nem érzik eléggé, hogy a nő ki van nekik szolgáltatva? Vagy azt, hogy  a feleség életének egyetlen értelme, hogy az ő igényeiket kiszolgálja? Esetleg megrémiszti őket, hogy életük párja is alkalmas értékteremtő munkára a háztartáson kivűl is?


    Én megírtam hogy a férfiak mit akarnak, azt is hogy a nők mit akarnak.


    Nem írtad meg, hogy szerinted mit akarnak.


    A házastársat nem a társadalom kényszeríti rá az emberre, ők maguk választanak.


    Ma is nagyon erős a társadalmi elvárás az emberek felé, hogy párjuk, gyerekük legyen.


    Többször említettem, az, amikor nem a szerelem miatt vannak együtt, hanem kizárólag érdekből, nem nevezhető házasságnak. Ha féltik az egzisztenciájukat, akkor tűrjenek.


    A törvény pontosan megfogalmazza, mettől meddig tart egy  házasság. A házasság, mint jogviszony, nem attól függ szeretik-e egymást a felek, vagy nem.  A törvény nem tesz különbséget szerelmi és nem szerelmi házasság között. Tehát szerinted azzal, hogy egy férfi törvényesen házasságot köt egy nővel, egyben arra is jogosítványt kellene, hogy szerezzen, hogy rendelkezzen annak teste felett.  A társadalomnak pedig ezt a jogot el kellene ismernie.  De miért is? "Akkor miért házasodjunk?"- kérdezte az egyik országgyűlési képviselő úr, mikor  a tiltó törvényt 1993-ban elfogadták Magyarországon. Az ilyen erőszakos cselekmények sorozatának sokszor tragédia a vége.


    Érdekes lenne, ha ezt a "mindenki egye meg, amit főzött" elvet használnák a törvényalkotásban az élet minden területén.


    Mégis, milyen nő az, aki együtt él azzal a durva emberrel akit állítólag valaha szeretett, évek múlva pedig feljelenti?


    Mondjuk egy anyagilag teljesen kiszolgáltatott nő, aki enni akar adni a gyerekeinek, fedelet szeretne a fejük fölé, és fél, hogy a férje agyonveri. Egyetértek vele, hogy így él? Nem. Jó dolognak tartom, hogy ilyen embernek gyereket szült? Nem. De akkor is joga van ahhoz, hogy a törvénykezés és a társadalom ne statisztáljon ahhoz, hogy kínozzák. S bár a jogalkotás nem túl hatékony ebben a tekintetben, legalább az üzenet megvan: senkinek nincs joga megerőszakolni a másik embert.

    előzmény:
    Nikita 666 (163)
    2015-04-07  10:47
  17. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2015. Április 7. 11:54171.

    Pedig nem vagyok az. Viszont nem szeretnék azzá válni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738096 (162)
    2015-04-07  10:29
  18. 2015. Április 7. 11:36170.

    Olvasd el megegyszer (vagy ha a szovegertes nem az erosseged, tobbbszor is) a hsz-t, amire valaszoltal. Probald megerteni, mit is akar jelenteni, hogy az ember nemcsak allati osztonokkel biro leny. Nehez?

    előzmény:
    Nikita 666 (169)
    2015-04-07  11:30
  19. 2015. Április 7. 11:30169.

    És te miből veszed, hogy én irányítani akarom a férfiakat?


    Megsúgom, mindenki állat. Ha pucérra vetkőztetnek és kihajítanak pár embert egy lakatlan szigetre, egyiknek sem az emberi méltóság fog először az eszébe jutni, hanem a túlélés. Gondolom a te őseid egyből emberek születtek. Jó neked.


    És nem utolsósorban, nekem mi közöm ahhoz, hogy te kivel élsz, kivel akarsz élni?

    előzmény:
    HataMari (167)
    2015-04-07  11:18
  20. 2015. Április 7. 11:25168.

    Az a nem normális, hogy némelyek hiába olvasnak, látnak, a szemeik és az agyuk között nem jön létre semmiféle kapcsolat. Azt szajkózzák, amit olvasni véltek, noha sehol senki nem írt az általuk említett tényezőkről.


    Ebből a topicból emelj ki egyetlen olyan hozzászólást, amikor valaki azt írta, hogy egyedül a nőnek kell cipelni a terheket.


    Lehet butusnak lenni, de nem kellene világgá kürtölni. Most már értem hogy miért nem tudsz beilleszkedni.

    előzmény:
    Antenka (165)
    2015-04-07  11:05
  21. 2015. Április 7. 11:18167.

    Nezd, attol; hogy Te iranyitani vagyod a ferfiakat, attol meg nem miden nonek ez a vagyalma.


    En speciel ugy szeretek egyuttelni valakivel, hogy egyikunk sem iranyitja a masikat, es egyik fel sem alsobbrendu vagy felsobbrendu. Az emberi lenynek allati osztonein kivul vannak mas jellegzetessegei is, ezert nem allat. Persze van, akar no akar ferfi, aki allati osztoneinek engedelmeskedik csak, levetve onmagarol azt a pluszt, ami az allatvilagbol kiemeli az embert, de ezen egyedek szama elenyeszo. En speciel ilyen emberi tulajdonsagokat ledobo csakis allati BIOLOGIAI (es nem kemiai!!!!) osztoneinek engedelmeskedo emberformaju allattal nem elnek egyutt - de ha Neked csak az a fontos, hogy meglegyen az Y kromoszoma, es Te az Y kromoszoma miatt vagy kedves egyes egyedekkel, hat lelked rajta, tegyed, nekem nem gond!

    előzmény:
    Nikita 666 (157)
    2015-04-06  17:04
  22. 2015. Április 7. 11:14166.

    Én nem tartom épkézláb gondolatnak például egy halott férfi lefagyasztott spermái felhasználást.


    Czeizel úr hány éves? Egy idősebb férfinek már az is eredmény, ha a szorgoskodásának beérik a gyümölcse.


    Erről is írtam, a férfiak a génjeiket szeretnék tovább adni. A doktor úrban is munkálkodnak eme ösztönök, nem érdekli hogy nem látja a csemetét felnőni, az a lényeg hogy a gén öröklődjön. Tök mindegy hogy a fogantatás után a nagy szerelme hogyan boldogul egyedül, a lényeg hogy az utódlás megtörténjen.


    A házassága alatt lett volna lehetősége rengeteg, hogy utódja szülessen. Gondolom mersze nem volt hozzá.

  23. 2015. Április 7. 11:05165.

    Meg hát mondjuk arra már régen kíváncsi lennék, hogy egyesek vajon miért gondolják úgy, hogy egy férfi-nő kapcsolatban egyedül a nőnek kellene cipelni a kapcsolat egész terhét, egyedül dolgozni annak fenntartásáért, a pasi meg csak "beleül" és élvezi az előnyöket, a hátrányok nélkül.


    Noooormális???

    előzmény:
    ágneskamilla (160)
    2015-04-07  09:47
  24. 2015. Április 7. 10:49164.

    A kedveskedésnek pedig  kölcsönösen kellene, hogy működjön.


    A kedveskedésnek pedig  kölcsönösnek kellene lennie, hogy működjön a dolog.

    idézet:
    ágneskamilla (163)
    2015-04-07 09:57:28

    Nem írtál újat, erről beszélünk.


    Talán tényleg olvass vissza az elejétől.

    előzmény:
    ágneskamilla (161)
    2015-04-07  09:57

Címlap

top