Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vége az édességdömpingnek a kasszáknál?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 27. 18:42
Végeztetek a bevásárlással, de a pénztárnál a gyerkőc - és esetenként te is - még megkíván valamit az ott elhelyezett bőséges édességkínálatból. Ismerős? Ez az, ami változhat.

Nők Lapja Café: Vége az édességdömpingnek a kasszáknál?
  1. 2015. január 29. 17:5323.
    Velem előfordul, hogy ha nagyon rohanós napom van, és enni sincs időm, (pedig van pár kg feleslegem) akkor leesik a vércukrom, és rosszul leszek. Jártam már úgy, hogy a kasszánál található szelet csoki mentette meg a helyzetet, és engem, mielőtt elájultam volna. Persze ettől még nem rossz kezdeményezés, viszont magam is úgy vélem, ettől még nem fognak kevesebb édességet enni, és venni az emberek.
  2. 2015. január 29. 13:0622.
    Nekem van egy ötletem. Minden termék hátoldalára - ami a kormánynak nem kedves -, erősítsenek egy gumit, ami visszarántja a terméket a polcra, ha a kedves vevő leemeli. És mindenki hordjon lukszemüveget, hogy megszünjön a térlátása, csak előre lásson, oldalra NE! Lennének még ötleteim, hogyan válhatnánk zombikká!
  3. 2015. január 29. 12:0421.
    Komolyan ez működik? Akik az első bevásárlásnál, rájönnek ara, hogy a zsírt a seggükön nem tudják növelni a pénztárnál levett édességektől, azok majd többet vesznek le a polcról. Személyes családi tapasztalat. El nem tudják képzelni, hogy aki zabálja a csokit és stb... mire nem képes, ha észre veszi, hogy nem tud a kosárba tenni fél kiló édességet, ami a ma esti tv nézéshez lesz elég! Holnap meg folytatja, és folytatja...Mindegy mi lesz kitéve a kasszánál.
  4. 2015. január 28. 17:2620.

    Az egyik Meinl-ben (régen ilyen is volt) a pénztárhoz állatkaják voltak kirakva.


    Na, oda meg kutyával nem szabad menni.

    előzmény:
    Aliza1 (11)
    2015-01-28  09:41
  5. 2015. január 28. 17:2319.

    És mi van akkor, ha vesz az ember egy csokit a pénztárnál?


    Miután már az egész boltot körbejárta, és annyi csokit rakhatott a kosárba, amennyit akart.


     

  6. 2015. január 28. 17:0318.
    Végre egy jó kezdeményezés.
  7. 2015. január 28. 17:0217.
    Végre egy jó kezdeményezés.
  8. 2015. január 28. 14:2916.
    Na igen,ez a másik fele,hogy a sok mű élelmiszert kellene inkább hanyagolni,mert az sokkal többet árt,mint egy szelet csoki.
  9. 2015. január 28. 14:0815.
    Nem az édességen kéne kiakadni , hanem a sok " ragasztott" húson a felvágottak adaléaitól vagy attol , hopgy egy kiló kenyér ne 40 deka lisztből és adalékokból készüljön.
  10. 2015. január 28. 14:0714.
    Szerintem az egészséges étkezés nem attól függ,hogy ki van-e téve a pénztáraknál édesség vagy nincs.Aki egészségesen akar étkezni,az úgy is fog!
  11. 2015. január 28. 14:0113.
    A sok idiótának be sem szabadna menni vásárolni, adja le az ajtónál egy eladónak mit akar vásárolni ott fizessen amit kihoznak a számára és kész!
    Az amit nem kap mg menjen tovább hasonlóan egy másik boltba.
    Még soha nem tukmálták rám az árut sem ránézésre, sem ajánlva!
    Könnyű okolni azt a kényszerűségnek beállított torkosságot, amelynek egyedüli hibása a vásárló!
    Minden akaraterő és pénz kérdése agyereknél meg nevelésfüggő a viselkedés és az elvárás is
  12. 2015. január 28. 13:5212.
    Akarat erő kérdése az egész!
  13. 2015. január 28. 09:4111.
    Gyerekkel vásárolni emiatt volt pokol. Pont a sorbanállás. Dackorszak. Balhézás, hogy ezt vedd meg/azt vedd meg. Micsoda fellélegzés lenne. Volt bolt, ami úgy állította be a sort, hogy az édességpolcok közé belógott a sor vége... Na oda se mentem be többé gyerekkel! Engem nem érdekelnek az édességek, de a gyerek! Mondjuk majdnem ugyanolyan kellemetlen, amikor plüssök és egyéb drága gyerek-izék vannak kirakva.
  14. 2015. január 27. 23:4310.

    Velem sokszor előfordul, hogy rohanok, rapid bevásárlás, célirányosan pár perc alatt végzek, de mivel éppen éhen halni készülök és még kb. 2-3 másik helyen elvacakolok várhatóan jó sok időt mire hazáig jutok, így ilyenkor mindig veszek a pénztárnál vmi gyorsan kivégezhető édességet, hogy az illúzió meglegyen, hogy ettem. Ezek a túlélő csokik. Nem hiszem, hogy almával, körtével, zabpehellyel ezt tudom majd helyettesíteni, ezekkel túl sok lenne macera. Inkább nem veszek majd semmit és éhen halok amíg haza érek.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-27  18:42
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 27. 22:519.

    Igaz viszont, hogy olykor így éccakánként a gép mellett nagyon ráéheztem egy/két kockára. Évente 1x-2x.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2015-01-27  22:49
  16. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. január 27. 22:498.

    A fene tudja.Idáig nem is láttam ezeket a dolgokat a kassza környékén.


    De kis szemfülesek egyesek.


     


    Igaz, nem fogyasztok édességet.Csak minimálisat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-27  18:42
  17. 2015. január 27. 22:047.
    sokkal finomabb olcsóbb egészségesebb ha magam készitek édességet!Igaz hogy van vele egy kis babramunka,de megéri!Maga a sikerélmény is egy kis endorfin,a finomság meg egyenesen észbontó!MINDENFÉLE JÓ MEGTALÁLHATÓ BENNE,EZÉRT KEVESEBBET ESZÜNK BELŐLLE,ÉS NINCSENNEK ADAKÉKANYAGOK!
  18. 2015. január 27. 21:526.
    En neha elcsabulok, de sokszor nehez szivvel, de eroszakot veszek magamon es visszateszem. En torkos vagyok, konnyen elcsabulok. De torekszem arra, hogy inkabb en sussek edessegeket es sosat is, azbban nincs tartosito es egeszseges.
  19. 2015. január 27. 20:465.
    Ez egy hatalmas baromság, felőlem azt tehetnek a pénztárakhoz, amit csak akarnak, még soha nem kívántam meg ott semmit.
    Nem akarom elhinni, hogy ettől lesz egészségesebb a fogyasztás. Ha csokoládét akarok venni, akkor a polcon keresem meg a nekem megfelelőt, de semmiképpen a pénztáraknál, hiszen nem akarom megvenni, s meg sem veszem!
  20. 2015. január 27. 20:454.
    A kereskedő dolga hogy minél többet eladjon. A vásárló dönti el mit vesz meg. Nem a kereskedő a hibás hogy vannak agyament kretének is!
  21. 2015. január 27. 18:553.

    Rendet kell itt teremteni, kérem szépen! Be se kellene engedni a vevőket a boltokba!


    Mert miféle dolog az, hogy folyton-folyvást elcsábulnak, és össze-vissza vásárolgatnak?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-27  18:42
  22. 2015. január 27. 18:422.
    Tőlem pakolhatnak amit akarnak,ha nem akarom megvenni nem veszem meg.Ennyi

Címlap

top