Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meztelenül egy kádban a gyerekkel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 27. 18:36
Jó-e, ha meztelenül fürdik a kádban a kisgyerek és a szülő? Berki Krisztiánnak ez így természetes. És így természetes rengeteg embernek, de ettől még Berki kapott hideget-meleget.

Nők Lapja Café: Meztelenül egy kádban a gyerekkel?
  1. 2015. február 8. 00:06121.

    Nalunk a hatso kerites arra van,hogy kutyak ne tudjanak bejonni,kovacsolt vas,es atlatni a volgyon keresztul a bombom ahol vagyunk,a magas hegyekre.Ezt nem szeretnenk elkeriteni.Mogotte a setolo osveny,egy ora korul a dombon.Neked ez szellos lenne az erod utan ahol elsz?


    En befejeztem..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (120)
    2015-02-07  14:18
  2. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 7. 14:18120.

    Dehogy volt kár.


    Így végre kiderült, hogy mifelénk más a kerítés lényege és funkciója, mint tifelétek.

    előzmény:
    kekelefant (118)
    2015-02-07  00:18
  3. 2015. február 7. 00:21119.

    Ha a lakasban kenyelmesen erzed magad fehernemuben ,miert ne,azt hiszem ezt most mar kitargyaltuk.

    előzmény:
    Babyface83 (116)
    2015-02-06  03:10
  4. 2015. február 7. 00:18118.

    Kar volt ezt a 200 eves viccet elsutni,ami mar az ujszolettnek sem uj.


    Nalunk mas fajta a kerites,es az elokertben ahol a garazsajto elott,meg az uton  megy a hohanyas,vagy a locsolas,nincs is,eddig nem hianyolta senki.Persz ahogy irod a tied az tenyleg vedve van a szemek elol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (114)
    2015-02-05  16:14
  5. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 6. 13:41117.

    Hát megint csak elbeszélünk egymás mellett.


    Én a saját kertemről írtam az első perctől kezdve. Nem a naturista strandokról, vagy helyekről, hanem a saját különbejáratú tulajdonomról.


    Nem, nem szoktam meztelenül napozni, napozni sem igazán, de ha úgy kívánnám, megtehetném, mert a saját portámon belül vagyok, akit zavar, ne nézzen be.


    Talán a kerítés fogalma nem egyértelmű?


    Nos, az én a kertembe nem látnának be a hóembert építő gyerekeid, csak ha odavinnék a padot, rá a ládát, vagy létrára másznának. Az én kerítésem 2 és fél méter magas, alul terméskő, felül tökéletesen illeszkedő deszka...tehát csak az lát be, aki felmászik a kerítésre és bekukucsál. Ez esetben viszont én hívhatnám ki a rendőrséget.


    Amúgy nálunk mindenkinek ilyen kerítése van, fel sem tevődik a problema, hogy amögött ki milyen ruhát hord, vagy nem hord.

    előzmény:
    kekelefant (115)
    2015-02-05  22:06
  6. 2015. február 6. 03:10116.

    Öööö, kicsit összekeverted a hsz-okat, nem az én férjem lapátol havat boxerben, annyira azért nem keménylegény :)


    És soha nem napoznék meztelenül olyan helyen, ahol bárki megláthat, soha nem szoktam monokinizni sem, sőt, tangás bikinit sem vennék fel (akkor sem, ha olyan alakom lenne, amin jól mutatna), mások előtt nagyon is szégyellős vagyok. De az otthon, családtagok körében az nekem, nekünk teljesen más tészta.

    előzmény:
    kekelefant (115)
    2015-02-05  22:06
  7. 2015. február 5. 22:06115.

    Hat persze hogy nem gondoltam,hogy Victoria secret fehernemuben oltozol a szomszedoknak,inkabb azt ertenem meg ,ha valaki melltarto nelkul ,poloban van otthon,mert kenyelmesebb,es attol fugg mennyit mesz ki ahol latnak.Nagyon erthetoek  itt a torvenyek,vannak helyek ahol napozhatsz ,meg setalhatsz is meztelen,de nem ott ahol csak te vagy ruha nelkul.Nem kukkulasrol van szo,hanem csak egyszeruen akarhova nez a szomszed es gyerekei,nem eppen kellemes latvanyban van resze.[persze lehet hogy neked olyan az alakod ,mint BB volt 20 eves koraban,de rendszerint nem,es a ferjed ahogy boxerban havat lapatol es a gyerekeim eppen hoembert epitenek,azert ugye a boxerbol csak kicsuszkal valami lapatolas kozben].


    Az rendben van,ha ok tudjak ,mi a legkenyelmesebb,csak masokat ne zavarjanak vele.Erre meg nem gondoltal?

    előzmény:
    Babyface83 (113)
    2015-02-05  07:43
  8. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 5. 16:14114.

    "De hidd el,nem mondanam,ha nem lenne igaz"


    Mit? Hogy tifelétek a "köz" átnyúlik az emberek kerítésén? és hogy én nem napozhatnék meztelenül a saját kertemben, mert előfordulhat, hogy a szomszéd átkukucskál, és rámhozza a rendőrséget? És ezért nem a kukkoló szomszédot marasztálnák el, aki gyakorlatilag birtokháborítást követ el, hanem engem, aki saját portán belül vagyok?


    Mint a viccben...öreglány kihívja a rendőrséget, hogy a szomszéd csaj meztelenül napozik. Kijön a jard, nézelődik, "dehát nem is lehet átlátni". Dehogynem, mondja az öreglány, csak húzza ide a padot a kerítés mellé, tegye rá ezt a ládát, másszon fel rá, aztán láthatja...


     


    Nekem ez értelmetlen, és értékelhetetlen....de ha nálatok így van....mit mondjak, örülök, hogy nem ott élek....


     


    "En csak azt nem ertem,ha valaki szellosen akar jarni,szep rovidnadragok  vannak ,poloval,noknek ferfiaknak,nem hiszem,hogy a bugyi vagy melltarto kenyelmesebb lenne?"


    Ne haragudj, de szerintem nem is kell érteni mindenkinek azt, hogy más emberek miért élnek úgy, ahogyan élnek. Rájuk tartozik...Nyilván ők tudják, hogy nekik mi a kényelmesebb...


     


     

    előzmény:
    kekelefant (112)
    2015-02-05  01:58
  9. 2015. február 5. 07:43113.

    Ezt most ne úgy képzeljétek, hogy hazaérve kényszeresen felveszek egy csipketangát és push-up melltartót és abban feszengek és fagyoskodok itthon :) Inkább arról van szó, hogy ha mondjuk este/délután hazaérünk, már nem megyünk sehova és hozzánk sem jön senki, akkor egyszerűbb ledobni a farmert+pulcsit, mint külön átöltözni kényelmesebb cuccba. Nekem kényelmesebb lekucorodni a kanapéra mondjuk egy francia bugyiban+topban és betakarózni egy pléddel, ha hidegebb van. De ha mondjuk egész nap nem megyek sehova és reggel felöltözöm, akkor felveszek egy kényelmesebb göncöt, például melegítőt, szóval ez a bugyi dolog nem valami kötelező fétis :)


     

    előzmény:
    kekelefant (112)
    2015-02-05  01:58
  10. 2015. február 5. 01:58112.

    De hidd el,nem mondanam,ha nem lenne igaz.En csak azt nem ertem,ha valaki szellosen akar jarni,szep rovidnadragok  vannak ,poloval,noknek ferfiaknak,nem hiszem,hogy a bugyi vagy melltarto kenyelmesebb lenne?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (111)
    2015-02-04  12:20
  11. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 4. 12:20111.

    Itt nem! Inkább a kukkolókat.


    Közszeméremsértés ha a saját kertjében félmeztelenül lapától, kertészkedik, vagy fürdik, napozik, vagy akármit csinál? Nehezen hiszem.


    Viszont alighanem félreértettél. Nem a kapun kívül lapától boxerben. Annyira őrült még ő sincs.


    Csak azt próbáltam szemléltetni, hogy van aki télen sem fázik, egészen lenge öltözékben sem.

    előzmény:
    kekelefant (107)
    2015-02-03  23:48
  12. 2015. február 4. 07:51110.

    Nálunk fürdés előtt mindig volt a gyerekeknek meztelen rohangálás, "légfürdő". Az jó is.

    idézet:
    nyugger (53)
    2015-01-30 17:54:08

    Nalunk is mindig szaladgalt a fiam furdetes elott. egeszen addig amig leven akkor meg cask egy szobank volt o teljes sebesseggel fellokte a viragalvanyt az osszes cserep ripityara ment.


    mert o eppen kicsilovat jatszott

    előzmény:
    nyugger (52)
    2015-01-30  17:54
  13. 2015. február 4. 07:42109.

    Nalunk amig a fiam kicsi volt nem volt furdoszoba sem, kiskadban furosztottuk kb 5 eves koraig, akkor lett furdoszobas hazunk.


    akkor meg mar eszembe se jutott volna , meg a ferjemnek se hogy egyutt uljunk a kadban.


    sose volt gond ha barmelyikunk meztelen volt ment a furdobe vagy oltozott stb. de en nem furdenek egyutt egy 6 eves gyerekkel azt hiszem kislannyal se.


    azt gondolom ha egyutt akar valaki a babaval furdeni hat max. 1  eves koraig amig tenyleg baba. utana mar nem tartom jo otletnek.

  14. 2015. február 4. 01:49108.

    Boáááá, ez undorító! Jó lesz, ha tényleg szétverik a medencét, mert egyrészt ez baromira nem higiénikus, másrészt komoly pszichés problémákat okozhat, hogy túlzottan kötődni fognak egymáshoz a családtagok, ha együtt pacsálnak... :)

    előzmény:
    ezanick* (104)
    2015-02-03  08:54
  15. 2015. február 3. 23:48107.

    Itt ha a szomszed boxerban lapatol vagy akarmit is csinal a hazan kivul,ugy elviszi a jaror,hogy aztan nem fogja magat egy darabig jol erezni   bezarva.Ez kozszemerem elleni  sertes,hogy jon akarki ,vagy a gyereke,ahhoz,hogy felmeztelen pasit lasson,undorito.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219135 (105)
    2015-02-03  15:19
  16. 2015. február 3. 18:59106.

    Kényelmesnek nem kényelmes - kivéve egy szép nagy sarokkádban - viszont csomó más előnye van

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-02-02  15:57
  17. Torolt_felhasznalo_219135
    Torolt_felhasznalo_219135
    2015. február 3. 15:19105.

    "Nincs értelme bugyiban rohangálni, főleg télen nincs semmiféle előnye. Ennyi. Minek?"


    Hát csak... mert én úgy érzem jól magam. A párom még inkább, ha látnád, mikor kimegy havat lapátolni egy szál boxerben....


    Az emberek millió dolgot tesznek, ami mások szemében tök felesleges, aztán mégis úgy teszik, mert nekik az a jó... és mert rövid az élet, és mindenki úgy szeretné megélni ezt a rövidke időt, hogy közben jól is érezze magát...te nem? Haszon és előny nekünk származik belőle, mert mi így érezzük jól magunkat.


    Eszembe nem jutott hogy azért fürdünk együtt a csöppel, hogy jobban kötődjön...azért tesszük, mert remekül érezzük magunkat közben. Mindannyian. Fogózz meg! néha mindhárman beleülünk, hatalmas kádunk van, megtehetjük...és közben remekül szórakozunk.


     

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  18. 2015. február 3. 08:54104.

    Oo, en pont most agyaltam, hogy hazaszolok a testveremnek verjek szet a medencet a kertben, mert ki tudja miket szedunk ossze egymastol, mert taadasnak altalaban nemcsak a szuk csalad azik, uszik, jatszik benne, hanem a bovebb is... Azaz nagyszulo, szulo, unoka is. Ferto :)


     


     

    előzmény:
    Babyface83 (101)
    2015-02-02  23:14
  19. 2015. február 3. 08:24103.

    Testnedvek szempontjából elvileg nem számít, hogy fürdőruhában vagy. Bár szerintem meg tudná magyarázni, hogy miért de. :)


     

    előzmény:
    Babyface83 (101)
    2015-02-02  23:14
  20. 2015. február 3. 08:19102.

    Miért? Mert nem tudsz rákontrázni? :)


    A szájban sokkal több baci van, mint az egyéb testnedveidben. Feltételezem nem mosol félóránként fogat.


    Úgyhogy ne puszilgass, sőt ne is szexelj, mert gusztustalan gombákat és egyéb szirszarokat ragaszthattok egymásra a partnereddel.

    előzmény:
    mickamacka (99)
    2015-02-02  16:13
  21. 2015. február 2. 23:14101.

    Ez az egész most már tényleg több, mint vicces...


    Tudjátok mit? Nagyon köszönöm a jótanácsokat, de sajnos vagyok olyan makacs, hogy kockáztatok. Megkockáztatom, hogy mindenféle borzasztó nőgyógyászati problémáim lesznek a naponta legalább kétszeri tisztálkodástól plusz a törlőkendő használatától (eddig soha nem volt se fertőzésem, se gombám, se semmi egyéb gusztaság, de majd biztos most jönnek...), megkockáztatom, hogy majd a párom jól elhagy egy másik nőért, mert túl gyakran látja a bugyis seggemet és biztos már unja, megkockáztatom a gyerekem testi-lelki egészségét, hogy kb hetente egyszer beülök vele a kádba játszani. Sőt, nyáron még a kerti medencébe is képes leszek bemászni mellé (bár oda fürdőruhában, nem tudom, ez számít-e...) Igen ennyire felelőtlen vagyok, mint anya, feleség, nő. Szörnyülködjetek! :)

    előzmény:
    mickamacka (90)
    2015-02-02  11:33
  22. 2015. február 2. 17:14100.

    Nos, a szamomra fontos infot en is megjegyzem.  Orvosi blogok nem igazan erdekelnek, annak ellenere, hogy biztosan sok okos dolog van bennuk. De inkabb azzal toltom az idom,  ami erdekel. Inkabb azt olvasom :) Egy linkbol ne vond le azt a kovetkeztetest, hogy ez a babamama oldalak olvasgatasa lenne,csak rakerestem a kulcsszavakra, s ez volt az, ami a legkozelebb all hozzam. Mivel a baba/ kisgyerek tema mar reg nem erint, igy nem most fogom kezdeni bongeszni, mit kellett volna maskepp csinalnom 20 eve :)


    En szeretek a sajat tapasztalataimbol kiindulni, s eszerint a gyerekeknek semmi bajuk nem volt attol, hogy idonkent egyutt aztunk, akar medenceben, akar kadban, jacuzziban stb.  Sem lelki bajuk sem testi bajuk nem lett tole. Ugyhogy a felesleges kotodes reszemrol nem volt igaz. S nyilvan nem lesz devians felnott akkor sem, ha sosem furdik valaki egyutt a szulojevel. 


    Ha akarki leir valamit ( nemcsak te) azt vagy elhiszem vagy nem. Ha a tapasztalataimnak ellentmond valami, amit tenykent kozolnek, s ellenorizheto, akkor valoszinu utananezek, s nem hiszek el mindent.


    s ha mar a torlokendonel tartunk,ha barki leirna, hogy minden alkalommal illatositott torlokendovel torolkozik, s naponta huvelyoblitest is vegez sem erdekelne, mert nem tartom jonak. ha meg valaki egy nevtelen forumozo velemenye utan csinal valamit, haaat...  Fokepp mivel kb ugyanannyi van pro mint kontra.


     


    Sok okos mama sok hulye gyerek? Nem ertem hogy jon ide a kerdesed. Itt nem altalaban nevelesrol beszeltunk, hanem egy adott dologrol, megcsak az sem igaz, hogy az egyutt furdes az XXI. szazadi talalmany lenne. 


    Nekem meg tudod mi jut eszembe sokszor? A putriban elo c..ny gyekre szoktak mondani immuninsak mindenre, agyon sem lehet oket utni, a mai vilag meg atmegy a fertotlenitek mindent fele... Nesze nekem immunrendszer. S nem, koszosnak sem kell lenni, de a masik veglet is tulzas. Ha beleolvasol a masik topikba, amit linkeltem, ott valaki irta: mindig fertotleniti a kadat. Pl ferje utan nem ul bele. Hat tudod. Soha nem jutott eszembe, hogy a ferjem utan vagy netan egyutt ne ulhetnek be a kadba. ettol durvab dolgokat csinalunk egyutt, mint egyutt furdes :)


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mickamacka (98)
    2015-02-02  16:09
  23. 2015. február 2. 16:1399.

    gyerekes példáid vannak. Nem vitaalap.


    Ha nem bánod, ennyivel le is zártam. 

    előzmény:
    cabron (97)
    2015-02-02  15:57
  24. 2015. február 2. 16:0998.

    Ígérem, h találok rá időt, h végigbogarásszam a netet, próbálkoztam, eddig nem találtam vissza. Én megjegyzem a fontos infókat, aszerint cselekszem, nem tartogatom őket. 


    Próbálkozhatsz orvos blogokkal, de sokakkal ellentétben én nem guglizok, hogy aztán büszkén belinkelgessem az okosságot...főleg nem hazudozok. ha vmit leírok, azt vagy elhiszed, vagy nem. Kamuzásnak nincs értelme, sem magamat építgeni fórumokon, hogy én mennyire pedáns vagyok. Beteg embernek van szüksége efféle presztízsre. Azért nem írok olyat, amit én sem teszek, hátha vmi hülyegyerek leutánozza és ártok...mint a napi ötszöri fürdés plusz törlőkendők, illatosított vackok. 


    Ha van nő még ezen a világon, aki illatos törlőkendőkkel csutakolja magát odalenn és napi kétszer vakarja fényesre "azt" az bizonyára teljesen idióta és gőze sincs a helyes, de kímélő, egészséges tisztálkodástól! Vagy hazudik, vagy nagyon büdös és így próbálja kompenzálni.


    Kár, h nem olvasol orvos blogokat, helyette mamababa baromságra pazarlod idődet! 


    Hidd el, sok jóságot írnak!


    Ha a gyereknek meghagyod a tiszta vizet, attól nem lesz deviáns felnőtt, csak megkíméled a felesleges szülői fürdőlétől és plusz kötődésektől, ami később még jól jöhet! Egyszerű tétel. 


    Egy kérdés: ha olyan sok az okos mama, akkor miért olyan sok a hülyegyerek?! valami nem stimmel a képletben...


    ezt fontosabb tisztázni, mint fél órát guglizni, de ha este sikerül oda visszatalálnom, ígérem, belinkelem! 

    előzmény:
    ezanick* (93)
    2015-02-02  14:57

Címlap

top