Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt az idő: indul a harc a bölcsiért

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 27. 18:24
Azok a szülők, akik idén szeptemberben szeretnék bölcsődébe adni a gyereküket, jobb, ha már most hozzálátnak a kereséshez. Hogy miért? Mondjuk.

Nők Lapja Café: Egy év múlva újra munkában: itt az idő bölcsit keresni
  1. 2015. január 28. 10:3313.

    Várólistán volt születésétől, majd szóltam, hogy mégsem megyek dolgozni, de még nem az utolsó pillanatban, így a bölcsivezető még nem szólt senkinek, hogy jöhet a helyünkre. Aztán csak a jóindulatán múlott, hogy visszavette Ákost a listára. Én mind a 3 gyereket felírattam, Norbit fél éves kora körül, a másik kettőt már születésekor. Aztán volt lehetőségem dönteni.


    Norbi ment a bölcsibe, Gergő nem ment, Ákos majdnem nem ment, végül ment.

    előzmény:
    biobula (12)
    2015-01-28  08:16
  2. 2015. január 28. 08:1612.

    Ahhoz képest azért pikk-pakk lett a legkisebb fiadnak hely, mikor év közben váratlanul úgy alakult, hogy visszamehettél dolgozni:)

    előzmény:
    évi* (9)
    2015-01-27  22:04
  3. 2015. január 28. 07:4011.

    Szia!


    Bp. melletti kisváros, egy bölcsivel. A fiamat 8 hónaposan beírattam a "könyvbe", hogy majd rá egy évre biztosan felvegyék.


    Aztán szerencsére adódott egy jobb lehetőség, így visszamondtam a helyet.


     

    előzmény:
    biobula (2)
    2015-01-27  18:24
  4. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 27. 22:2810.

    Oda viszont csak kerületi lakcimkártyával veszik fel.Munkahelyem ott van, gondoltam anno megkerdezem, felvennék-e...de nem lehetett.

    előzmény:
    évi* (9)
    2015-01-27  22:04
  5. 2015. január 27. 22:049.

    Akkor itt vagyok! Létező jelenség: Budapest 3. kerület. Ahogy megvan a gyerek neve és születési dátuma, már mehet is a várólistára.

    előzmény:
    biobula (2)
    2015-01-27  18:24
  6. 2015. január 27. 20:568.

    Aprilisit itt is ha betolti a harmat viszont szeptemberben egy csopival lejjebb csusztatjak oket mint amiben kezdtek. De mi ertelme van aprilisban akkor beszoktani??? Mire feltalalja magat es megszokja az ovonoket,megszereti a tarsait addigra kezdheti elolrol az eggyel lejjebbi csoportban. Tok folosleges gyereknyuzas... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2015-01-27  20:22
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 27. 20:227.

    Persze, mindenhol más. Nálunk az ovik csak azokat veszik át akik már betöltötték a hármat. És azokat is csak dec-ig. Fiam jan. eleji de már nem akarták átvenni. Es mivel 14 honapos kora óta bölcsis, igy javasolták is h maradjon. (igaz igy összesen pont 2 es fél évet jár bölcsibe)


    Viszont aki nem volt bölcsis, azt -szulői kérésre- szivesen felveszik akár jan-febr-márciusban is, ahogy betölti a 3at.

    előzmény:
    lady1986 (6)
    2015-01-27  19:42
  8. 2015. január 27. 19:426.

    Úgy látszik ez intézményenként más, mármint a beszoktatás is. Pl anno a lányom októberben kezdte az ovit, decemberben töltötte a 3-at. Azért alakult így, mert közölték,hogy decembertől január közepéig náluk nincs beszoktatás, aki január 30 után szokik be, következő szeptembertől egy csoporttal lejjebb kezdi az évet, vagy, ha minden más körülmény engedi ( pl szobatisztaság ) akkor még december 1. előtt beszoktatható akkor is, ha még nem töltötte be pont a hármat, de már idősebb mint 2,5 éves. Így kezdett a lány idő előtt ovit, mert nem láttam értelmt, hogy pár hónapot hányódik egy helyen, megszokja és kezdheti ősztől előlről. Május közepétől szintén nincs beszoktatás szeptember 1.-ig. ( Ismétlem, ez az a hely, ahova lányom járt. )


    Bölcsi: mivel a város elég sok falut lát el férőhellyel, gondolom ezért kell ennyire előre jelentkezni, és kb heti bontásban írják a jelentkezés sorrendjében a neveket és egyéb adatokat. Mikor kerülne sorra a gyerek, előtte valamivel megy a telefon az első számú családnak, viszik e a gyereket, vagy sem... ha nem jön a ketteske, a hármaska stb az adott helyre. December közepe és január közepe, valamint május közepe és szeptember 1. közt itt sincs beszoktatás ( indok többek közt: összevont csoportok vannak, minek szokna meg a gyerek minden héten más gondozónőt ). Legalábbis mikor fiam vitte volna, akkor ezt így fejtegette ki nekem a bölcsivezető. Úgy néz ki itt ez a szokás. Mindenesetre mi így nem lettünk bölcsisek ( kisváros ).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (5)
    2015-01-27  19:04
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. január 27. 19:045.

    Én már a gyerek 8 hónapos korában mentem a központba, ahol lehetett jelentkezni. 9 hónapos korától fel is vették volna a mi kerületünkbe is meg a szomszéd kerületbe is. Aztán az még nekem munka szempontból nem volt jó. Viszont évközben -márciusban- minden ok nélkül elkezdhettük a beszoktatást. Semmi akadálya nem volt, hogy nem szeptemberben kezdte. És -visszagondolva- sokkal jobb is volt, mert nem a tumultusban kellett szoktatni.

    előzmény:
    lady1986 (3)
    2015-01-27  18:54
  10. 2015. január 27. 18:564.

    Gondolom ott nincs ez az elore feliratas ahol tobb bolcsi uzemel egy varoson/keruleten belul tehat annyira nem gaz a gyerekek szama a ferohelyek szamahoz kepest.

    előzmény:
    lady1986 (3)
    2015-01-27  18:54
  11. 2015. január 27. 18:543.

    Sajnos nem az. Nekem is megkerdeztek kedvesen fiamnal mikor be akartam iratni tavaly tavasszal,hogy osztol kezdhessen: " Anyuka,ugye jelezte meg tavaly ( tehat az elott a tavasz elott 1 evvel hogy megprobaltam beiratni egyaltalan !!!!! ),hogy igenybe vennek a bolcsodet?"Mikor mondtam hogy nem csak szeptembertol lenne egy jo munkalehetosegem,akkor nagy naptarlapozgatas utan kozolte hogy ne nagyon remenykedjek. Mindezt ugy hogy elotte bovitettek a bolcsit,csodas. ( Utolag vegulis nem banom hogy itthon maradtam vele. ) De amig ezt igy a pofamba nem vagtak en is szkeptikus voltam az ismerosok panaszai fele,hogy lecsusztak a bolcsirol csak mert nem irattak fel par honaposan elore a gyereket pedig itt 5 csoport uzemel...el nem tudom kepzelni mi lehet ott ahol meg kevesebb a ferohely.

    előzmény:
    biobula (2)
    2015-01-27  18:24
  12. 2015. január 27. 18:242.
    Ez milyen hülye egy cikk már...nálunk Zuglóban pl. évente 1x van jelentkezés, tavasszal, és nem létezik a "feliratkozunk jó előre"-dolog. Jelentkezni kell, aztán vagy felveszik ősztől, vagy nem - egyszerre bírálják el a jelentkezéseket. És feltételezem, hogy ez még sok más helyen is így van. Ezt a "már pár hónaposan be kell telefonálni"-dolgot mindenhol olvasom, de személyesen senkitől nem hallottam még, hogy ez létező jelenség lenne.

Címlap

top