Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiadó lakásokra gyűjtenek - hajléktalanoknak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 16. 09:07
"Nyugodt Szív - Béreljünk lakásokat rászorulóknak" néven hozott létre Facebook-oldalt Kukorelly Endre író. A cél, hogy pénzadományokat gyűjtsenek, a befolyt összegből pedig a fedél nélkül élőknek bérelnek majd lakást.

Nők Lapja Café: Kiadó lakásra gyűjtenek - hajléktalanoknak
  1. Torolt_felhasznalo_848022
    Torolt_felhasznalo_848022
    2015. szeptember 24. 22:3114.

    Sziasztok!


    Hogy állnak a dolgok? Vannak még kiadó lakások? Hány hajléktalant sikerült elhelyezni? 

  2. 2015. január 22. 13:2913.

    ja-ja... Nyugtával dícsérd a napot...

    előzmény:
    mikro (12)
    2015-01-22  12:08
  3. 2015. január 22. 12:0812.

    Várjuk meg a végét...persze, arról már nem lesz hír.

    előzmény:
    Utóélet (11)
    2015-01-21  16:06
  4. 2015. január 21. 16:0611.

    Rossz hir a fanyalgoknak:


     


    Gyulik a penz, van mar 3 felajanlott lakas es intelligens emberekbol alakul a kuratorium is, termeszetesen sajat jogasszal!



     

  5. 2015. január 16. 22:0810.

    Ne dolj be ezeknek a csaloknak,sokkal tobb adakozo lenne,ha nem lenne ez a sok ketes alak,aki tomi a sajat zsebet.

    előzmény:
    veronika.wagner.180 (2)
    2015-01-16  09:07
  6. 2015. január 16. 16:139.

    Mielőtt a pénz begyűjtésre került volna, nem ártott volna legalább egy próbát tenni. Azonnal kiderült volna, hogy NINCS bérbeadó, de még a bérlőről sem vagyok meggyőződve, hacsak nem egyesével bérelnének minden hajléktalannak lakást. Az író úrnak ez a próba egy fillérjébe sem került volna.


    Őszintén remélem, hogy a begyűjtött pénzt majd felajánlják egy ételosztó társaságnak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  09:07
  7. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2015. január 16. 13:328.

    Tényleg az a gond az ilyen kezdeményezésekkel, hogy csak átmeneti jellegűek. A másik amit már előttem leírtak, hogy pont nem a kezdeményező és a hasonló pénzügyi kvalitásokkal rendelkezők fogják a lakásaikat bérbe adni.


    Harmadik az egész mo-i ingatlanbérleti rendszer. Ebből is konkrétan az, hogy ahogy kiadom az ingatlanom, gyakorlatilag minden jogomat elvesztettem - holott papír szerint az én tulajdonom. Aztán az ilyen rohamsegítségek el is múlnak az első felindulás után. De azoknak a lakásoknak továbbra is lesz rezsije...


    Igen, ahogy antironia megjegyezte...más farkával verjük a csalánt, az nem nekünk fáj. Csakhogy ez így nulla.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  09:07
  8. 2015. január 16. 12:437.

    Ennek így tényleg semmi értelme. 2-3 hónapra sem fogják kiadni a lakástulajdonosok a lakásukat, míg lemegy a tél. És valóban felmerülnek azok a kérdések, amik már itt elhangzottak. A megoldás inkább az lehetne akkor már, hogy önkormányzattól kellene bérelni valami épületet, felújítani és azt lehetővé tenni több ember számára.

  9. 2015. január 16. 12:296.

    A másokon való segítés mindig szép gondolat,de ez kivitelezhetetlen egyrészt az előttem szólók szempontjai miatt,másrészt albérlőket nagyon nehéz kiköltöztetni egy lakásból.Én sem adnám bérbe ilyen célra egyik lakásomat sem.Inkább más módon segítem őket.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  09:07
  10. 2015. január 16. 11:025.

    még van egy 5. kérdésem is:


     


    5. mennyire fenntartható szerinte ez az adakozás...??


     


     


     


    Mert el tudom képzelni, hogy első nekifutásra összejön párszázezer forint, de egy ilyen adakozási hullám soha nem egyenletes.  Azaz: pár hónapon belül leül, és elfogy a pénz. Onnantól ki fogja fizetni a bérleti díjakat + közüzemi ktsgeket...? VAgy lenyeletik a tulajdonosokkal, hogy így jártak...??????  És ottmarad a nyakukon a kitehetetlen bérlő...?


     


     


     


    Több sebből vérzik ez az egész....


    De még ha van lenne is olyan ember, aki bérbeadja a lakását, csakis valami önkormányzati v. hasonló teljes felelősségvállalással szabad ezt megtenni. Hogy az okozott kár behajtható legyen.


     


    Bárki el tud képzelni egyetlen kisebbségi v. többségi önkormányzatot, aki anyagi felelősséget vállal ilyesmire...? Én nem.

    előzmény:
    antironia (4)
    2015-01-16  10:57
  11. 2015. január 16. 10:574.

    Pontosan!


     


     


    Abszolút lilaködös elképzelés, nulla realitással..


     


    Néhány felmerült kérdés:


     


    1. Ki a felelősen gondolkodó lakástulajdonos aki erre a célra kiadja a lakását?


    2.Ha a lakás állagában berendezésében kár keletkezik (-persze csak úgy magától) ki fogja a kárt megtéríteni?


    3.Ha nem tud ez a széplélek lakást bérelni, mi lesz az összegyűjtött pénzzel?


    4.Ha nem kívánja a bérbeadó továbbra is bérbe adni a lakást ki gondoskodik a kiköltöztetésről?


     


    De szerintem már az első pontnál megbukik a vállalkozás.


    Mert ugye nem a Kukorelly-féle széplelkek fogják a saját lakásukat - méltányos áron - rendelkezésre bocsátani.....


    Ők leginkább más f...val szeretik verni a csalánt.


     

    előzmény:
    asztanaviszta (3)
    2015-01-16  10:27
  12. 2015. január 16. 10:273.

    Itt nem a pénz a fő probléma.


    Nem hiszem, hogy bármilyen tisztességes bérért is sokan tolonganának, hogy pár hónapra hajléktalanoknak adják ki az üresen álló lakásukat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-16  09:07
  13. 2015. január 16. 09:072.
    Nagyon jónak tartom a kezdeményezést...és bár kisnyugdíjas vagyok - én is szeretnék ha kevéssel is de hozzájárulni! Köszönjük Endrének!!

Címlap

top