Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik családról családra járnak karácsonykor

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 22. 19:06
Nem mindenkinek adatott meg a szerencse, hogy a párja szülei egy városban laknak az övéivel, és akkor az elvált és szétköltözött szülőket még nem is vettem számításba. Ilyen esetben nem ritka, hogy az ünnepeket végig kell utazni. Túlélési tippek egy szakértőtől.

Nők Lapja Café: Te hány kilométert turnézol karácsonykor?
  1. 2014. december 24. 05:1412.

    En olyan orszagban elek ahol most van nyar, ez az egy amit nem tudtam megszokni sok ev alatt sem.


    viszont a karacsonyi menutol a hangulatig minden tradicionalis


    (ketten vagyunk a ferjemmel) a szenteste mindig kettonke aztan masnap harmadnap vendegseg, ha jonnek vagy mi megyunk baratokhoz.


    nagyon szeretem a karacsonyt.


    sose melozzuk tul magunkat mert kb 1 hettel elotte kezdodik a sutes , fozes minden napra valami es 24. re a csak frissen sult pulyka , halaszle elkeszitese marad. takaritas mar regen kesz, bar mi nem is szoktunk hatalmas takaritast csinalni.

    előzmény:
    demise (3)
    2014-12-22  21:25
  2. 2014. december 23. 18:5511.

    Szenteste anyueknal leszunk,batyamekkal,dedikkel,egyik nagybatyammal egyutt. Mindenki visz valami kajat/sutit meg anyam is sut-foz halomra...igy legalabb nem kell vandorolni ossze-vissza egy korben le van tudva. Egyik unokatesom ma ugrott fel,mert holnap mar mennek vissza osztrakba. Tobbi unokateso majd ket unnep kozt. Igy legalabb 25.-e,26.-a a pihenese :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-22  19:06
  3. 2014. december 23. 18:3210.

    Hát én megtettem, meghívtam idén is a családot, jól is főzök, sok süti is van, de idén se jön senki el, így mi megyünk ismét.


    Öt éve költöztünk el, se az én se a férjem családja nem volt még itt egyszer sem karácsony tájékán...Pedig mindenkinek van autója is, csak nekünk nincs, ráadásul csak nekünk vannak macskáink, akiknek az ellátását, felügyeletét meg kell oldanunk...

    előzmény:
    Szoljanka (7)
    2014-12-23  01:55
  4. 2014. december 23. 17:159.

    Provokatív troll,szánalmas gyökér. 


    Lehetne benned annyi tisztelet másokkal szemben,hogy megtartod magadnak beteges agyszüleményed.

    előzmény:
    demise (3)
    2014-12-22  21:25
  5. 2014. december 23. 16:588.

    Minden Karácsony napon elmentünk anyumékhoz, ott ebédeltünk és délután haza. Jó nagyokat nevettünk, senki nem érezte kényszernek, hogy megy. Idén, éppen a napokban jutott eszembe, hogy mi lesz velünk, mert tavaly anyum is itt hagyott bennünket. Olyan üresnek érzem most az ünnepet.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-22  19:06
  6. 2014. december 23. 01:557.
    Van egy tippem a menyasszonykának:csinálja ő a karácsonyi ebédet és hívjon oda a lakásukba mindenkit.
    Ja,ha tűhelyfrászos,akkor meg ez van,marad az utazás
  7. 2014. december 22. 21:396.

    Csak rajtad múlik....


     


     

    előzmény:
    demise (5)
    2014-12-22  21:33
  8. 2014. december 22. 21:335.

    Hát, most már családi ebéd lesz, nem tehetem meg.

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-12-22  21:29
  9. 2014. december 22. 21:294.
    előzmény:
    demise (3)
    2014-12-22  21:25
  10. 2014. december 22. 21:253.

     


    Szerintem töröljük el a karácsonyt!


     


     


    Semmi szükség rá. Úgyis megünnepeljük a családban mindenkinek a születésnapját, névnapját, mi a fenének kell még egy külföldi názáreti akárkinek is megtartani a szülinapját itthon, az én családomban? Tartsa neki a mamája!


    Nekem ez az egész karácsony iszonyúan megterhelő!


    Tavaly le is léptem egy muzulmán országba, nem tartottam karácsonyt. Idén nem, de könnyítettünk ajándékstoppal. De még így is sok. Tetézi még ez a sötét, depressziós decemberi időszak.


    Ahol most nyár van, talán elviselhetőbb lenne - egy vidám karácsony a homokos tengerparton...


     


    Nagyon gondolkozom, hogy elviselhetőbb lenne egy hotelkarácsony. Kivenni pár napra szobát valahol a családnak, talán egy gyógyfürdős helyen, félpanziós ellátással, szentestére sütnének mindenfélét, bejglit. Nekünk csak egy dolgunk lenne: odamenni és hazajönni.


     

  11. 2014. december 22. 19:062.
    Repülőjegy. Hogy mit szólnak hozzá a rokonok? Az ünnep nem arról szól, hogy az elvárásoknak kell megfelelnünk. Arra ott az egész év.

Címlap

top