Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A világ 10 legfurcsább és legszokatlanabb templomépületei

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 21. 14:02
A templom épülete Isten háza, isteni jelenlétének földi színhelye. A hívőt áhítat, a látogatót bámulat tölti el, ha falai közé lép. Rácsodálkozunk a gótikus székesegyházak égbetörő falaira, a bazilikák barokk pompájára, a kis kápolnák egyszerű bájára. Most következzék 10 olyan különleges templom, ami semmi máshoz nem hasonlítható! Páratlanságuk eredhet érdekes formájukból, az anyagból, amiből készültek, vagy a helyből, ahol állnak. Ami közös bennük: a szépségük és az egyediségük.

Nők Lapja Café: A világ 10 legfurcsább és legszokatlanabb templomépülete
  1. 2014. december 21. 20:596.

    Nekünk is van egy platánsorunk, amikor végigmegyek rajta, mindig úgy érzem, mintha egy katedrálisba léptem volna be.

  2. 2014. december 21. 14:205.
    Hát ez nem ment jól: egy csomószor megpróbáltam a posztot és mindig hibát jelzett az oldal, most meg kiteszi négyszer :s Elnézést kérek! Ha esetleg valaki tudja törölni, azt megköszönöm...
  3. Torolt_felhasznalo_801524
    Torolt_felhasznalo_801524
    2014. december 21. 14:074.
    Egy kimaradt: a Seokguram Grotto, Gyeongchu városában, Dél-Koreában :) Ez egy olyan sziklatemplom, amelynek a belső terében kifaragott Buddha szobor úgy ül a hegy gyomrában, hogy inkább kihordták volna körüle azt, ami nem Buddha, nem pedig bevitték a szobort (bár sohasem néztem utána, hogy tényleg így történt-e...)
    Képek nálam a Koffein blog Gyeongchu bevezetésében (elnézést, hogy itt reklámozom - pirulka :S )
    http://gyeva.cafeblog.hu/2014/10/23/gyeongchu-bevezetes/
  4. Torolt_felhasznalo_801524
    Torolt_felhasznalo_801524
    2014. december 21. 14:043.
    Egy kimaradt: a Seokguram Grotto, Gyeongchu városában, Dél-Koreában :) Ez egy olyan sziklatemplom, amelynek a belső terében kifaragott Buddha szobor úgy ül a hegy gyomrában, mintha inkább kihordták volna körüle azt, ami nem Buddha - szerintem így si történt, bár sohasem néztem utána. Képek a Koffein blogon (bocsi, hogy itt reklámozom, nem azért... :S )
  5. Torolt_felhasznalo_801524
    Torolt_felhasznalo_801524
    2014. december 21. 14:022.
    Egy kimaradt: a Seokguram Grotto, Gyeongchu városában, Dél-Koreában :) Ez egy olyan sziklatemplom, amelynek a belső terében kifaragott Buddha szobor úgy ül a hegy gyomrában, hogy inkább kihordták körüle azt, ami nem Buddha, nem pedig bevitték (bár sohasem néztem utána, hogy tényleg így van-e). Képek nálam (is) :)
    http://gyeva.cafeblog.hu/2014/10/23/gyeongchu-bevezetes/

Címlap

top