Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 20. 09:12
Bár anyaként igyekszünk mindent megtenni, hogy gyermekünk a lehető legboldogabb legyen, azért egyre inkább látjuk, hogy nekünk sokkal jobb dolgunk volt. Jöjjön 6 ok, amiért mi boldogabb gyerekek voltunk.

Nők Lapja Café: 6 ok, amiért régen jobb volt gyereknek lenni
  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. december 29. 16:3686.

    Már akinek..................

  2. 2016. december 29. 15:1685.

    Az idő sok mindent megszépít. Meg amíg az ember gyerek, addig többnyire gondtalan. A mai gyerekeknek se rosszabb, mint nekünk volt és a szüleinknek sem volt könnyebb régen, mint nekünk most.

  3. 2016. december 29. 12:4584.

    "Egyébként ha választani lehetne és újra születni, én inkább most lennék gyerek."


    Hát én nem! De szülő sem lennék most, ahogyan elnézem a gyerekeim életmódját.


    Reggel fél nyolckor elmennek dolgozni, és jó, ha fél hétre hazaérnek. A gyerek? Az unoka... Na, azt fél nyolckor viszik az óvodába, éste fél hétkor megy velük haza. Aztán van másfél óra rohanás, hogy nyolcra már ágyban lehessen. Amikor már mindenki baromira fáradt, és türelmetlen.


    Megvesznék, ha ez volna az életem.


     

    előzmény:
    *angyalka* (12)
    2014-12-20  19:02
  4. 2016. december 29. 10:1783.

    Lehet,hogy csak a nosztalgia szépíti meg a múltat...ke ne szeretett volna gondtalan gyerek lenni,Én igen az biztos,és szerettem a 70 es éveket, 80 ban már 12 éves voltam, inkább kamasz...de az is jó volt.


    ha 20 év múlva megkérdezik a mostani gyerekeket,ők is dícsérni fogják,remélem a 2000-2010 es éveket..

  5. 2014. december 23. 19:0882.


    A Szilícium-völgybe talán, nem?


    A szilikon-völgy az a két műcici közötti terület.  A barátod netán, egy mesebeli mikroszkópikus lény?


    Á, bocsi ezt nem tudtam kihagyni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (69)
    2014-12-22  21:10
  6. 2014. december 23. 15:0381.

    Jol van, orulok, ha nem vagy v. voltal az, de akkor tenyleg felreertheto volt a 67. hsz-ban a  "ne idegelj", ill. pukkadozo voros ordogfej "emotikon"...legalabbis szamomra.

    előzmény:
    Capuccino (80)
    2014-12-23  14:54
  7. 2014. december 23. 14:5480.

    mégegyszer irónia, szarkazmus, cinizmus... az idegeskedést te képzeled bele csak azt jegyeztem meg, ha neked jó, hidd azt, hogy ideges a másik .


    de akkor konkretizálom: azért mert aztképzeled valaki ideges, még nem lesz az .

    előzmény:
    Caithleen (79)
    2014-12-23  14:51
  8. 2014. december 23. 14:5179.

    Akkor nem kell neten olvasni, ha igy hatnak rad a vadidegenek sorai...:-)


    Okoskodas? Hm, a tied nem ez a kategoria? Megse kaptam fraszt tole.


    De nem untatlak ill. idegesitelek tovabb, latom, ismereteket v. tapasztalatokat megosztani nem mindenkinek lehet indulatkeltes nelkul... (Csak annyit tennek hozza utolso nekem szolo (78.) hsz-odhoz, hogy az evezredes  szo az altalad "ellenpeldanak" hozott kinaira vonatkozott. Ennek a tortenete tenyleg evezredekre megy vissza. A "jelek" szot pedig Te hasznaltad az irasukra "és azok a népek ahol jeleket használnak?" lasd 68. hsz., csak a felreertes elkerulese miatt ismeteltem meg.)


    Bekes Karacsonyt!


     


     

    előzmény:
    Capuccino (77)
    2014-12-23  12:17
  9. 2014. december 23. 12:2678.

    remélem nem tanár vagy, mert akkor sikítva menekülnék... , hát mi is jelekkel írunk :D a folyóírás egyáltalán nem olyan régi. nézz utána az írástörténetnek. a folyóírás csak a középkorban alakult ki..


    nem mellékesen a magyar folyóírás már a ló túloldala.. a duplán kanyarított kötések pont a lényegét veszik el, gyorsítás helyett lassítanak az íráson. nem véletlen a duplázóvonalakat hagyja el mindenki egyből, holott az alsó kötések sokaknál megmaradnak.


    na dióhéjban ennyit a sok évezredes folyóírásról. .. a mi írásunk betűtípusunk ugyanúgy jeleket használ, különállókat. egy hibrid forma van praktikusan  gyakorlatban. Csak erről egyszerűen nem vesz tudomást sok sok "okos"...


     

    előzmény:
    Caithleen (75)
    2014-12-22  22:54
  10. 2014. december 23. 12:1777.

    irónia, szarkazmus, cinizmus...  na ezek voltak a hszben , de ha te mondod biztos ideges is vagyok egy vadidegen netes okoskodástól  ha ettől jobban érzed magad hidd azt :)

    előzmény:
    Caithleen (75)
    2014-12-22  22:54
  11. 2014. december 23. 00:2376.

    Fogalmam sincs miért erőltetnek 1 érzést a több százból az emberekre.


    Szomorú olyan országban élni, ahol a cél, hogy megváltoztassák az embereket és mindenki boldog legyen, még ha nem akar, akkor is. Hagy szomorkodjak már, ha úgy van kedvem! Hagy sírjak már! Hagy taknyozzam már tele a párnámat! :D


    Az embereket úgy lehet a legboldogtalanabbá tenni, ha folyton kontrolláljuk őket és szigorú szabályok közt élik mindennapjaik. Csak ne jöjjön senki azzal, hogy milyen káosz lenne, ha nem lennének törvények. Most is az van, hiába vannak.:)


    Az igazi boldogsághoz szerintem jó sok igazság és jókora képzelőerő kell és ami a legfontosabb egy társ ebben.


     


     

  12. 2014. december 22. 22:5475.

    Tyuha, de konnyen felidegelodsz. Nem volt celom ingerelni, csak a velemenyemet irtam meg, ami sajat tapasztalaton alapul plusz a temaban olvasottakon. Nem hinnem, hogy annyira provokativ.


    Csak egy vonatkozo idezet peldakent, hogy nemcsak en gondolom igy, es szektarol szo sincs...


    "Research suggests that printing letters and writing in cursive activate different parts of the brain. Learning cursive is good for children’s fine motor skills, and writing in longhand generally helps students retain more information and generate more ideas. Studies have also shown that kids who learn cursive rather than simply manuscript writing score better on reading and spelling tests, perhaps because the linked-up cursive forces writers to think of words as wholes instead of parts.


    Innen: http://time.com/2820780/five-reasons-kids-shou ld-still-learn-cursive-writing/


     


    Amugy pedig az emberi gondolkodas es iras egyutt fejlodott, alakult ki. Azok a nepek, akik evezredek ota jelekkel irnak, valahol a gondolkodasukat is abban tukrozik vissza, tehat szamukra az valt termeszetesse. Ha a jelekkel valo irast egyik naprol a masikra le akarnak egyszerusiteni, abbol szarmaznanak hasonlo problemak, mint amit itt emlegetunk (lasd folyoiras megszuntetese, csak mert anelkul "egyszerubb"...).


     

    előzmény:
    Capuccino (68)
    2014-12-22  20:40
  13. 2014. december 22. 22:5274.

    Jo am, ha valaki olvasas nelkul is tudja, hogy mirol is volt egy adott cikkben szo. 


    Igy tenyleg egyszeru.

    előzmény:
    Capuccino (67)
    2014-12-22  20:27
  14. 2014. december 22. 22:3273.

    Így van. Nálunk is nagy valószínűséggel azért lesz kütyüje a gyereknek már 8 évesen, vagy még korábban, mert nálunk az egy alap használati tárgy. Nem létszükséglet, és nem azt nyomkodjuk egész nap, pláne nem az egymással való foglalkozás helyett, de jó, ha van. Épp ezért szúrt szemet kicsit az a beszólás, hogy "8 évesen kütyüje van, akkor biztos sz*rik rá a szülő". Ha valóban így van, ha nem foglalkoznak a gyerekkel, az nem a kütyü hibája. És főleg nem jelenti azt, hogy minden gyereket elhanyagolnak, aki kütyüt kap. És SZERINTEM nem biztos, hogy jó azt az üzenetet közvetíteni a gyereknek, hogy le kell sajnálni azt a társát, akinek kütyüje van. Bár ennek kétségtelenül megvan az az előnye a szülő (pénztárcája) számára, hogy addig az életkorig, amíg a gyereknek a szülő szava szent, addig nem fog kütyüt akarni :)


    Nektek is boldog karácsonyt!

    előzmény:
    évi* (71)
    2014-12-22  22:02
  15. 2014. december 22. 22:2772.

    igen ezt írom, csak más szavakkal a kütyü egy eszköz, és pont. ennyi. megvan a helye, funkciója.

    előzmény:
    évi* (71)
    2014-12-22  22:02
  16. 2014. december 22. 22:0271.

    Informatikus családban kütyü egy használati tárgy sok más közül. Nem maga az álom, a vágy, a netovábbok netovábbja. Van. Akinek épp kell, az használja, de nem több.

    előzmény:
    Capuccino (67)
    2014-12-22  20:27
  17. Torolt_felhasznalo_769614
    Torolt_felhasznalo_769614
    2014. december 22. 21:1470.

    kedves livcsi555!


    az is mar közhely, hogy minden a szülö hibaja! 


    alapjaban igazad van, de -mint en is, sokan egyedül neveltük fel a gyermekeinket- itt is van hiba, ettöl azonban a teny, teny marad. a gyors technikai fejlödes ezt is hozta magaval, tisztaban vagyok vele. csak kesö felnött koban tudott maganak venni a gyermekem kütyüt, mert mi nem is engedhettünk volna meg magunknak anno ilyesmit, mivel a zsebpenz is csak alom volt szamukra...igen. altalanositottam...bocsanat.   tudom, hogy nem szabad, megis beleestem a hibaba.  de ez a ,,kommunikacios-forradalom,, is hibas, amiert nincs rendes parbeszed ember- es ember között - vagy tul sok, mint ahogy latjuk is az utcan, jarmüveken stb.stb. el is szigetelödnek egymastol az emberek, rendesen. 


    es igenis tartom az allitasomat, miszerint nem olvasnak, vagy nagyon keveset - ezt hozta a computerizalt elet...ez nem kikerülhetö, mert ha jol megnezzük, szinte minden megtalalhato az interneten. ha faj a hasa valakinek, megnezi, mivel segithet?  ha kell egy recept? kinyitja a google-t es mar meg is van a sütnivalo...


    különben pedig, nekem mar 25 eves a nagy unokam, de nem bosszankodom, mert nem is erdemes...csak a valaszt nem hagyhattam ki, mert a ,,gyermek,, akinek valaszoltam, egy kicsit hogyismondjam? durva volt...mert ha szerencseje lesz, ö is megeri az öregkort...es neki is rosszul fog esni, ha egy ,,aligtojasbolkibujt,, kioktatja, sertegeti...


    köszönöm, hogy ,,meghallgattal,, 


    kellemes karacsonyt es boldogabb ujevet kivanok!

    előzmény:
    livcsi555 (64)
    2014-12-22  18:57
  18. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2014. december 22. 21:1069.

    Egyik ismerős hamarosan kimegy dolgozni Szilikon völgybe IT területre, majd megkérdezem az ottani tapasztalatairól.

    előzmény:
    Capuccino (67)
    2014-12-22  20:27
  19. 2014. december 22. 20:4068.

    huh... ezt így elég vad... mint egy folyóírásszekta... mit szakít meg?? ne idegelj...  és azok a népek ahol jeleket használnak??  valahogy csak olvasnak a kínaiak, japánok is..   kéremszépen,,, ne hülyéskedjünk már a témában... mert mindjárt jönnek a kéztőcsontok is, mi? amik csak a magyar gyerekeknél nem csontosodnak az istennekse...

    előzmény:
    Caithleen (66)
    2014-12-22  19:44
  20. 2014. december 22. 20:2767.

    de ugye otthon vannak kütyüik? szval a suliban nem kütyüznek, de otthon úgyis megtanulják. átlagban ugyanott vannak akkor kütyüidővel mint más gyerek.


     


    amúgy meg  butaság azt gondolni, hogy a kütyük hibásak. a kütyük, ahogy mások is írják itt használati tárgy. funkcionálisan kell használni, ennyi.


    az nem túl életszerű, hogy számteches, vagy műszaki családban nincs kütyü, vagy nem szokják meg vagy tanulják meg automatikusan hasznlni a ygerekek. Szóval a silicon walley esetén is, valszeg csak az egyensúlyt akarják megteremteni a szülők.

    előzmény:
    Caithleen (58)
    2014-12-22  08:38
  21. 2014. december 22. 19:4466.

    A folyoiras maga is fontos szerintem. Erdekes volt, amikor a fiamek elkezdtek vegre folyoirassal irni a suliban, es egyre jobban ment neki, gyerekkent es laikuskent maga is megfogalmazta azt, amit egyebkent szakirodalomban mar leirt dolog, hogy mennyivel koncentraltabban, osszeszedettebben tud igy fogalmazni, mert a kulon irt betuk mintegy megakasztottak a gondolataramlasat, a folyoiras pedig inkabb segitette. (Persze o ezt egyszerubben fejezte ki.)


    Es ez tenyleg igy van, leirt teny, hogy a folyoiras elosegiti a jobb olvasaskeszseget, helyesirast, fogalmazaskeszseget es a memoria mukodeset is, mint az angolszasz vilagban elterjedt "manuscript" iras, kulon irt betuk.


    Masik erdekes terulet, ahol talalkozunk a folyoiras tamogatoival a dyslexia kezelese.

    előzmény:
    Capuccino (62)
    2014-12-22  18:37
  22. 2014. december 22. 19:0365.
    Azért megjegyzem, normális környéken most is kiengedik a 8 évest, most is meg lehet enni a zöldségesnél egyből a cseresznyét (persze ha kifizettük...) vagy a málnát.. van ember aki azt mossa pl? egy ruha lehet praktikus meg szép is.. Én ugyanúgy mászókáztam fodros szoknyban mint a lányom.. (pedig 76 os vagyok). abszolút nem néztünk ki gyerekebbnek régen.

    na a céges ovi nekem is hiányzik:) laza szülők meg most is vannak, csak ugye itt megint bejön a nem mindegy milyen környéken lakik az ember, meg merre kell menni. No meg pl gyaloglás bicó.. azért engem már totyogós koromban tanítottak a közlekedésre, 8 éves koromra buszozni tudtam egyedül, akivel most is elkezdik időben és folymatban apránként engedik az önállóságot, az most is ugyanúgy megtanulja. Nálunk azért 8 évesen pl simán busszal mennek suliba a gyereke akik nem a szomszédba járnak igen egyedül.

    szóval nem mindegy mi hol... de ez régen se volt mindegy... Én pl egy zárt lakóparkban laktam (a gyár miatt amiben faterom dolgozott), külön portával. nyilván ezerszer szabadabb voltam, mint aki bennt lakott a városban vagy a faluban annó. mert egyik helyen fix közösség, portás stb, a másik helyen meg ugye főút keresztbe, sok ember, gyakoribb változás. ez se mindegy.

    de a legfontosabb, hogy nem lesz a gyerek csak úgy önálló, arra fokozatosan kell nevelni.

  23. 2014. december 22. 18:5764.

    Kedves monalisa49!


    "A kütyük miatt két normális szót nem tudunk váltani egymással..", szerintem mindez a szülő hibája legtöbbször, vagyis nevelés kérdése. Az én kamaszkorom elején jöttek leginkább divatba a közösségi oldalak és az okostelefonok, mégsem volt egyikre sem szükségem és normális kapcsolatom van a szüleimmel.


    És hol itt az érték?? Keresd a szülőnél! Valószínűleg azt látta otthon is...


    Én is sajnálom a mai fiatalokat, az én korosztályomat is, mert semmi jövőkép nincs előttü(n)k, mindenki menekül külföldre, 30 éves korukig szülőknél laknak, nincs munka, lakásról, babáról ne is álmodjunk.. Na én ezért sajnálom Őket, és azért, mert mindenki bosszankodik miattuk, holott kicsit magukba kéne nézni a szülőknek is többet törődni velük, arról nem beszélve, hogy sokszor a szülők többet lógnak manapság néha a Facebook-on például, mint a saját gyereke... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_769614 (13)
    2014-12-20  19:06
  24. 2014. december 22. 18:4463.

    Látom felfogtad a lényeget... A 8 éves gyerekről beszélt, hogy kütyüje, na neki aztán tényleg fontos, amikor még írni-olvasni sem nagyon tud, és szerintem sem foglalkozhatnak sokat az ilyen gyerekkel.

    előzmény:
    Babyface83 (22)
    2014-12-21  03:06

Címlap

top