Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

10 tévhit a testünkről, amit felejts el örökre

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 19. 18:56
Most akkor mikor kell fogat mosni? Fogyaszt-e a light kóla? 10 egészségügyi alapvetés, amit gyerekkorunk óta hallunk, mégsem igazak.

Nők Lapja Café: 10 tévhit a testünkről, amit felejts el örökre
  1. 2014. december 20. 06:395.

    Nalunk az evbol sokszor 6-7 honapig hasznaljuk a legkondicionalot, a kocsiban meg en szinte allandoan. altalaban 20-22 fok kozott van a lakasban a homerseklet es ez igy nagyon kellemes.


    ellentetben azzal amikor kimegyek sokszor ugy erzem meg a tudom is kieg a forro levegotol. gyulolom a nyarat ez az egyetlen amit nem szeretek ebben az orszagban.


     


    ilyen eghajlaton mint a mienk az egyik legaldasosabb talalmany a legkondicionalas. itt nemcsak az a rendszeru van amit Europaban hasznalnak hanem egy olyan is ami a vizparolgatas elven huti a hazat, egy teton elhelyezett rendszerrel aminek a lakas minden helyisegeben van befujoja. viszont ehhez az kell hogy ilyen alacsony paratartalom legyen mint mi itt van max 20 % de van hogy cask 2-5 %. az ablakokat kb 20 cmre ki kell nyitni es fantasztikusan kellemes huvos legaramlas van minden helyisegben.


    amikor magas a paratartalom akkor a masik rendszerut hasznaljuk amit Europaban is ismert. cask annak az uzemeltetese legalabb  5 szor annyiba kerul mint a parologtatosnak.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (3)
    2014-12-19  21:36
  2. 2014. december 20. 06:334.

    Sajnos en amugy is nagyon izzadok a melegben, de egyszer kiprobaltam hogy forro teat ittam a melegben.


    Kifejezetten rosszul voltam tole, ugy ereztem az agyam is szetrobban a melegtol.


    ostoba tanacs es nemcsak ez az egy mellefogas van a cikkben szerintem.

    előzmény:
    Demeter222 (2)
    2014-12-19  18:56
  3. 2014. december 19. 21:363.

    Ha melegben hideget iszol, a tested tévesen értelmezi az információt és elkezdi fűteni saját magát. Még szomjasabb leszel. Nem véletlenül mondják, melegben a forró ital hosszútávon hűtő hatású.


    A légkondival ugyanez a baj. Kellemesen lehűt, miközben a tested megpróbál felmelegíteni.


     

    előzmény:
    Demeter222 (2)
    2014-12-19  18:56
  4. 2014. december 19. 18:562.
    Azzal nem értek egyet, hogy melegben meleget kell inni. Az elmélet jó, de ahhoz, hogy lehűtsön a verejték, ruha nélkül kellene lennünk, ami az őskorszak óta nem nagyon fordul elő normál körülmények között. Szerintem nem hiába szeretjük nyáron a fagyit és télen a meleg ételeket.

Címlap

top