Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pokolba a szoptatással!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 17. 10:45
Az anyatejlobbi mostanra annyira hatékony lett, hogy kezdő anyukák azért kerülnek az őrület határára, mert tápszert adnak a babájuknak. Ez vajon így rendben van? Nem hinnénk.

Nők Lapja Café: Van értelme mindenáron szoptatni a gyereket?
  1. 2015. december 10. 19:1245.

    Szia Amarynda!


     


    Próbáltam neked privit küldeni, de nem működik. Hiába nyílik meg a privát ablak,nem aktív semmi, nem tudok bele írni. Megpróbálnál te küldeni nekem? Hátha megkapom és akkor tudok rá válaszolni. Kíváncsi vagyok, neked sikerül-e.


    Most látom, hogy ez a cikk már több mint egy éves.

    előzmény:
    Amarynda (42)
    2015-12-09  09:10
  2. 2015. december 9. 09:4244.

    Én sem tudom elképzelni, hogy kitudjamiféle anyatejet kapjon a gyerekem. Max közeli ismerőstől szereznék, de ennek kicsi az esélye. Már az se jó, ha az anyatejadó szerint az ő babájának nincs semmi baja egy kis káposztától néha, az enyémnek meg igen, na kereshetném az okát a problémának. 

    előzmény:
    Babyface83 (10)
    2014-12-17  13:27
  3. 2015. december 9. 09:3743.

    Azert a tapszer nem 1800ft-ba kerul mint az anyatej literje :)

    előzmény:
    Kismacs50 (5)
    2014-12-17  13:05
  4. 2015. december 9. 09:1042.
    En azt gondolom azoknak es akkor kell szoptatni ha az anya is es a gyerek is elvezi vagy legalabbis nem utasitja el a szoptatas erzeset vagy kivitelezeset. Egy nyugodt anya aki tapszererzi a babat sokkal job "hatasfoku" szerintem mint egy ideggorcs bogo remego anyuka aki mar akkor befeszul ha tudja jon a szoptatasi ido. amikor en szoptattam (3 hetig) maga az egesz procedura annyira kellemetlen es taszito volt a szamomra hogy sik ideg voltam allandoan. a gyerek meg uvoltott ejjel nappal. a vedononk azt mondta, tessek abbahagyni nyugodtan alljanak at a tapszerre. a 3. naptol a gyerek megnyugodott, normalisan evett en pedig ujbol emberre valtam az addigi zombie allapothoz kepest.
  5. 2014. december 19. 17:0741.

    Nem az "anyatejlobbi" kergeti depresszioba az anyukakat, hanem a hozza nem erto "szakemberek" ( orvosok, vedonok!), akiktol NEM kap segitseget az ember amikor a legnagyobb szuksege lenne ra. Az elso gyerekemnel voltak problemak a szoptatasnal, fordultam en mindenkihez: orvoshoz, vedonohoz, hihetetlen mennyi keptelen, idetlen, rossz "tanacsot" kaptam, es mire en magam googliztam ki, hogy mi is a problema es mit kellett volna csinalni, mar tul keso volt......a masodik es harmadik gyerekemnel mar szerencsere fel voltam keszulve, ugyhogy problemamentesen ment a szoptatas. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-17  10:45
  6. 2014. december 19. 15:5740.

    Attól, hogy egy baba allergiás a tápszerre, az még ellenőrzött és biztonságosan adható, a nem allergiás gyerekeknek. Az allergiásoknak pedig az antiallergén tápszer adható biztonságosan és az is ellenőrzött.

    előzmény:
    HataMari (15)
    2014-12-17  14:26
  7. Torolt_felhasznalo_1521048
    Torolt_felhasznalo_1521048
    2014. december 19. 14:3539.

    Ez nem igaz. Minden anyatejnek ugyanaz az összetétele, ugyanaz mint a teheneknél stb.  


    Biztos vagyok benne, hogy nem ugyanaz. Rengeteg mindentől függ, pl. a táplálkozástól is, az anya szervezetének állapotától. 


     


    Az anyatejet is bevizsgálják, sterilizálják, csak nem gondolod, hogy heroin függő anyuka tejét fogja kapni a másik?           :)) Semmi heroinra nem gondoltam, simán csak arra, hogy pl olyan ételt evett, ami pl puffaszt, a gyereknek meg fáj utána a hasa. 


     


    Ha elveszítené a legfontosabb összetevőket akkor mi értelme lenne tovább adni?     Nekem pont a védőnő mondta anno, hogy tönkremegy a tej a sterilizálás során. A tápértéke lehet, hogy megmarad, de a vitaminok, immunanyagok elvésznek. Az az értelme, hogy a gyerek nem hal éhen, de az immunrendszerét már nem védi. Csak az anyja örül, hogy még mindig jobb, mintha tápszerrel "tömné". 


     


    Régen a királyi udvarokban voltak a szoptatós dajkák. Ők szoptatták a kis herceget, hercegnőt.Teljesen elfogadott dolog volt.     Igen, megszületett a kisherceg, és hoztak egy anyát akinek lehetőleg ugyanakkora gyereke volt. Tényleg minden életszakaszban más összetételű tejre van szüksége a babának. Nem azt mondom, hogy meghal, ha más életkorú gyerek anyjától kap tejet, de az már nem olyan jó, mint az azonos korúé.


     


    De, ha az állatvilágot megnézzük, kutyák, macskák is szoptatnak más alomból való kölyköt, sőt más fajhoz tartozót is.   Állatvilágból kár hozni példát. Akkor embergyereknek is jó a kecsketej. 


     

    előzmény:
    Steampunk (34)
    2014-12-18  10:35
  8. 2014. december 18. 11:5338.

    Köszönöm ezt a cikket, végre valaki értelmesen megfogalmazta ezt. Mondom ezt úgy, hogy nekem rengeteg tejem volt, és a fiamnál a kezdeti nehézségek után minden ment a maga útján, bár nem a mai felfogás szerinti igény szerint, de amíg a fiam kívánta, addig kapta. Mikor már csak sírt, elfordult, látszott rajta, hogy nem kívánja már, akkor abbahagytam (10,5 hónapos volt akkor), és bár volt még sok tejem, tápszerezni kezdtem (persze emelett már egy ideje hozzátápláltam).
    Tehát, akinek megy, és van is teje, és nem őrül bele, szoptasson, aki viszont csak a haját tépi idegességében, mert nem megy, ne érezze magát rosszanyának, tápszerezzen. Mert a legfontosabb az, hogy a babának kiegyensúlyozott anyukája legyen...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-17  10:45
  9. 2014. december 18. 11:1937.

    Igen, sajnos ez az oka. Viszont, ha valaki megfelelően gondolkodik, arról leperegnek ezek a tökéletességre buzdító, hamis képek.


    A másik dolog amit nem tudok elfogadni, az a hiúságból, önzésből eredő, "nem szoptatom a babát mert tönkre mennek a melleim" felfogás. Ha fontosabb neki saját maga mint a gyermek fejlődése, pszichéje. Kb. egy kategóriába esik nálam azzal, aki terhesség és szoptatás alatt dohányzik vagy drogokat fogyaszt. A saját érdeke fontosabb mint a gyereké, akit önzetlenül, szívből kéne szeretnie.

    előzmény:
    ezanick* (36)
    2014-12-18  10:43
  10. 2014. december 18. 10:4336.

    Nem tudom. Talan a mai vilagban a nok annyira meg akarnak felelni mindennek. Tokeletes anya, tokeletes haziasszony, tokeletes szereti s emellett tokeletes munkaero. Kozben meg senki sem tokeletes, s aki beveszi ezt a meset, hogy lehet mindenben szupert alkotni ( nezzuk csak celebjeink, most szult es mar dolgozik! Szuper anya, szuper feleseg stb csak eppen mindent segitseggel, ami nem baj,csak ezt sokan nem veszik eszre) annak nagyon rossz, ha mellemegy valami. Boldogtalansagot, fusztraltsagot okozhat. Fokepp, ha a kornyezete is elvarna tole....

    előzmény:
    Steampunk (33)
    2014-12-18  10:30
  11. 2014. december 18. 10:3935.
    Én az egyik gyerekemet csak tápszerrel etettem, mert nem volt más lehetőségem, a másikat viszont 4 éves koráig szoptattam. Az első gyermekem miatt nincs lelkiismeret furdalásom, mert mindent megtettem, hogy anyatejet egyen, de nem ment. Most már felnőtt, és elég sok mindenre allergiás, miközben a második gyermekem semmire. Van-e összefüggés az anyatejes tágpálás és a felnőttkori allergia között, nem tudom, de ez van.
  12. 2014. december 18. 10:3534.

    Ez nem igaz. Minden anyatejnek ugyanaz az összetétele, ugyanaz mint a teheneknél stb.


    Az anyatejet is bevizsgálják, sterilizálják, csak nem gondolod, hogy heroin függő anyuka tejét fogja kapni a másik?


    Ha elveszítené a legfontosabb összetevőket akkor mi értelme lenne tovább adni?


    Régen a királyi udvarokban voltak a szoptatós dajkák. Ők szoptatták a kis herceget, hercegnőt.Teljesen elfogadott dolog volt.


    De, ha az állatvilágot megnézzük, kutyák, macskák is szoptatnak más alomból való kölyköt, sőt más fajhoz tartozót is.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_1521048 (27)
    2014-12-18  07:37
  13. 2014. december 18. 10:3033.

    Pontosan. Már túl akarják okoskodni ezeket a természetes folyamatokat. Kit érdekel ki mit mond? Ha van tej szoptatok, ha nincs tej tápszerezek. Ennyi.


    Engem anyám 3 hónapos koromig szoptatott, mert várandós lett közben a tesómmal. Na bumm. Felnőttem és tök egészséges vagyok. Egyik ismerősöm több mint másfél évig szoptatta a gyereket. Ok, semmi gond, ha van, miért ne tenné?


    Az anyatej a legjobb a csecsemő részére ez tény, nem hiába találta ezt ki a természet, de ha nem elég pótolni kell, ma már nagyon jó tápszerekkel. Ha valakinek nincsen teje, vagy valamilyen okból nem tud szoptatni, akkor is ott a tápszer.


     


    Régen amikor nem volt még tápszer, megoldották a nők mással, tehéntejjel vagy kecsketejjel. Senki nem hisztériázott, meg akart öngyilkos lenni, hogy a gyereke nem szopik 18 éves koráig.


     


    Mit kell ezt túlkomplikálni???


     

    előzmény:
    ezanick* (31)
    2014-12-18  10:22
  14. 2014. december 18. 10:2932.

    Azert az anyatej megiscsak mas, hiszen aranyarban vasarolta meg tolem a tejgyujto kozpont :)


    tobb volt, mint a gyedem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_1521048 (27)
    2014-12-18  07:37
  15. 2014. december 18. 10:2231.

    Az utobbi hetek nlc-s cikkei utan en is igy erzem.


    valahogy nekem akkor, amikor kicsik voltak a gyerekek termeszetesene ment, hogy szoptattam, s nagyon nem erdekelt ki mit gondol, akkor amikor a gyerek a kompon ehezett meg, s eppen ott evett az autoban, vagy a benzinkuton egy hosszu ut soran. Igaz nem is volt arra igenyem, hogy az etteremben a kozepen levo asztalnal szoptathassam meg a gyereket, ahogy arra se, hogy a foter kozepen.


    De lehet az is, hogy azert sok mar nekunk, mert mar tul vagyunk rajta. Csaj az a furcsa, hogy visszaemlekezve sem volt ennyire eles a tema. Sokkal tobb mindent csinaltunk kevesbe tudomanyosan, inkabb osztonosen, s megis eleg jol sikerultek a gyerekek.

    előzmény:
    Steampunk (30)
    2014-12-18  10:17
  16. 2014. december 18. 10:1730.

    Komolyan mondom, rosszul vagyok már ettől a sok, hogyan szüljek, szoptassak cirkusztól.


    Több ezer éven át a nő nem görcsölt azon, hogy szoptasson, ne szoptasson, hányszor, mikor, meddig.


    Ez egy ösztönös és természetesen folyamat. Régen is megoldották a nők és felnőttek a csecsemők. Ez az egész műbalhé annyira idegesítő.


     


    Mit kell ezen ennyit rágódni?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-17  10:45
  17. 2014. december 18. 09:3729.

    "immunrendszere tökéletesen működik és addig amíg anyatejet esznek, semmilyen betegség nem támadja meg őket."


    Ezt a bődületes ostobaságot honnan vetted??


    Egyébként pedig nem mindenki szereti egyszer szoptatni, aztán cumival adni a tejet.


    A másik, hogy nem minden anyának van annyi teje, hogy a szokásos adagon túl még le is fejjen.


    Én más anya tejét biztosan nem adnám a gyerekemnek, akkor inkább tápszer.

    előzmény:
    Kismacs50 (5)
    2014-12-17  13:05
  18. 2014. december 18. 08:3528.

    Na, megint itt van Tánya.


    Aki vagy pszichológus és hergeli és felméri itt a jó népet, vagy nem tudom mit akarhat.


    De adjon már rá valaki egy tűsarkút, lakkozza ki a körmeit, vigye el kozmetikushoz, fodrászhoz, adjon rá valami vállalható ruházatot, mert a csaj, ha nem a fentiek miatt "blogol" akkor nagyon gáz.


    A Jóisten meg serkentse meg már a tejtermelését, mert totál kész van, ez tisztán látszik...

  19. Torolt_felhasznalo_1521048
    Torolt_felhasznalo_1521048
    2014. december 18. 07:3727.

    Miért a lányoddal példálózol? TE meddig szoptattad a lányod?


    Amúgy szerintem az anyatej nem egyenlő a női tejjel. ANYAtej, attól az anyától, aki szülte, mert annak a szervezetével "kompatibilis". Más anyáé, főleg, mikor már össze-vissza sterilizálják, stb. elveszíti a legfontosabb összetevőket. Ráadásul tényleg ki tudja mit evett-ivott az a másik anya. 

    előzmény:
    Kismacs50 (5)
    2014-12-17  13:05
  20. 2014. december 18. 07:3526.

    Ez egy vicc. meghozza a legrosszabb fajtabol.


    aki bedol ennek a szoptatasi oruletnek annak ugy kell. cask eppen azt felejtik el egyesek hogy az idegesseg meg a folyamatos stress utan szepen elapad a tej akkor is ha ejjel nappal mellen van a csecsemo.


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-17  10:45
  21. 2014. december 17. 20:0525.
    egyetertek esszeru. en az irasommal a vedonok es orvosok nyomasa ellen tuntetnek - mivel kisebbsegbe tartozom aki hiaba probalt meg barmit.

    egyetertek az Anyuka es a Baba tudjak egyedul nekik mi a jo. viszont ezt a kedves vedononek es az orvosoknak is tudni kene... nem pedig csak akkor segiteni amikor mar keso. sajnos en nem kaptam segitseget csakis stresszt es magam kellett megoldjam a problemat mert a melletaplalas tapszerrel na az aztan vegkepp tabu... es nekunk mukodott 22 honapon at.

    jo lenne ha a koztudat eljutna a szakertokhoz is. ez az a resze ennek a szoptatas ugynek ami engem felhaborit - es ez Finnorszagban tortent ahol szuper kene legyen az ellatas de velemenyem szerint pocsekhoz kozelit.

    hajra Anyukak ne hagyjatok hogy masok beleszoljanak. egyetertek a cikkel.


  22. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. december 17. 19:5624.

    Nézd csak egy teljesen épkézláb, normális cikk egy józan ember tollából...


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-17  10:45
  23. 2014. december 17. 19:0223.
    Végre,józan ész diktálta írás. Valójában nem kell követ dobni egymásra,mindenki úgy oldja meg ahogy tudja,ahogy az ösztönei kívánják.Minden kisbaba más és más,szerintem ''minden nyikkanásra'' azért mégsem kell mellre tenni,hiszen azt tanulhatja meg,hogy minden problémát evéssel meg lehet oldani. Az én kislányom hat hónapos,9 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, voltak olyan napok,hogy óránként kért enni,de volt már olyan is,hogy csak 4 óránként. Ők jól be vannak állítva, nekünk kell megtanulni követni őket. A legfontosabb,hogy próbáljunk nyugodtak maradni,segítséget kérni,ha elakadunk,mert ha mi,anyukák nyugodtak vagyunk,akkor ezt mi is visszakapjuk a kis manócskáktól.
  24. 2014. december 17. 18:4022.

    Ez tévedés, hol olvastad, hogy én "átkoztam" az anyatejet?


    Azt írtam, hogy az a legjobb - ezt mindenki tudja. De ha kevés, nyugodtan lehet pótolni tápszerrel.


     

    előzmény:
    HataMari (15)
    2014-12-17  14:26

Címlap

top