Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nincs uniós támogatás - mi lesz a hármas metró sorsa?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 12. 14:06
Rozsdás és kigyullad, a 3-as metró felújítása mégis kikerül a jövő évi tömegközlekedési fejlesztések közül, legalábbis uniós pénz biztosan nem lesz rá.

Nők Lapja Café: Nincs uniós támogatás - mi lesz a hármas metró sorsa?
  1. 2015. március 27. 07:4418.

    ez mind nagyon szép és jó, csakhogy...


    1, ilyesmire pont adna az EU vissza nem térítendő támogatást


    de nem kértünk


     


    miért nem?


     


    2, tudod te, mennyi mindenre elég 3000 milliárd forint?!


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (5)
    2015-03-26  12:32
  2. 2015. március 26. 21:0317.

    Igen kell felvenni hitelt a fővárosnak.Az állam a teljes hitelösszegre kezességet vállal.A teljes felújítási terv elkészülte után tudnak arról dönteni,hogy tudnak és mennyi állami hozzájárulást adni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (5)
    2015-03-26  12:32
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 26. 19:4916.

    Igen, és akkor még  egy sereg egyéb  témát nem is érintettél.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (14)
    2015-03-26  19:10
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 26. 19:4815.

    A bölcsin meg a maszopot kívül nincs más alternatíva? Én például nem vagyok sem bölcsis, sem maszopos. Akkor most hova álljak?

    idézet:
    Dnanga (10)
    2015-03-26 18:22:49

    Felőlem bárhová...


    ... csak legalább 3 dolgon el kellene gondolkodni azon amit  Magenta írt, már beljebb lennénk néhány centit.............


     


     

    előzmény:
    Dnanga (10)
    2015-03-26  18:22
  5. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 19:1014.

    Sok mindent kihagytam. Például azonnal törvényben kellene biztosítani, hogy minden édes anyuka ott szoptasson, ahol éppen gondolja, kezdve a körúti gyalogátkelő közepén letelepedve - kéretik ilyenkor a közlekedési lámpa váltását figyelmen kívül hagyni! - a New York palotáig, akarom mondani Hungária Kávéházig. Rosszalló tekintet esetén rögtönítélő bíróság összehívása szükséges. Ellenben szintén azonnal minden hivatal, önkormányzat, rendelő, úgyfélszolgálat, posta, stb. kötelezve legyen pelenkázók és szoptató helyiségek kapcsolódó építésére, mert esetleg néhányan mégsem szoptatnak idegenek előtt nyilvánosan, de a csecsszopó gyermeknek jogai vannak, és az anyuka természetesen hurcolja mindenhová magával és szoptassa. Mert egyenlőség van és igenis mindkét csoport rögtön de azonnal kapja meg azt, amit akar! Na.


    Még rengeteg ötletem van, amivel máris elkéstek, pedig 2010-től mennyi idő és pénz állt rendelkezésre! Feszt Itt dúskáltunk a javakban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2015-03-26  12:55
  6. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 18:5013.

    Milyen érdekes: most vettem észre, hogy ez nem friss hír, az egyik hozzászóló emelte be újra, viszont éppen ma írt erről új hisztitirádát egy szerkesztő: itt


    Jók a témák, lehet indulatokat gerjeszteni újra meg újra, csak kicsit le kell porolgatni őket.

  7. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 18:4412.

    "Akkor én most hová álljak?"


    A brüsszeli kaszárnyákban az őrmester sorakoztatja az újoncokat.
    – Flamandok balra, vallonok jobbra – harsogja.
    Kovács Péter, akinek szülei ötvenhatban disszidáltak, egy darabig tanácstalanul topog, azután kilép az őrmester elé.
    – Őrmester úr kérem, hová álljanak a belgák?


     


     

    előzmény:
    Dnanga (10)
    2015-03-26  18:22
  8. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 18:4211.

    Tényfelsorolás volt, nem seggnyalás.


    És igen, tényleg Budapest. Mivel a hármas metró is Budapesten van, ezért maradtam a főváros határain belül. De szívesen olvasok arról, mi történt vidéken, ha valaki beírja.


    Ha pedig azért tetted ezt a megjegyzést, mert úgy gondolod, a vidék érdemtelenül van elnyomva a főváros mellett, akkor is igazad van, például egy nyírségi tojik arra, hogy itt milyen a hármas metró, neki például munkahelyteremtő beruházások kellenének. És neki is igaza van.

    előzmény:
    Dnanga (9)
    2015-03-26  18:21
  9. 2015. március 26. 18:2210.

    A bölcsin meg a maszopot kívül nincs más alternatíva? Én például nem vagyok sem bölcsis, sem maszopos. Akkor most hova álljak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2015-03-26  12:55
  10. 2015. március 26. 18:219.

    A seggnyalásod nem érdekel, csak azon gondolkodom, hogy amit alant felsoroltál, az csak Budapest. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (7)
    2015-03-26  13:47
  11. 2015. március 26. 16:338.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (5)
    2015-03-26  12:32
  12. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 13:477.

    Ó, leszek én mindjárt seggnyaló Fidesz-fan, majd meglátod. Nem beszélve a stadionokról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (6)
    2015-03-26  12:55
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. március 26. 12:556.

    Szerettem volna, ha ezt a kérdést felteszik Demszky Gábornak valamikor 1990-2010 között, mivel öt hivatali cikluson keresztül volt a főváros polgármestere.


    Közben nem sikerült befejezni a négyes metrót, a Margit hidat és a Cetet és a Combinok alatti sínpálya olyan alapra került, ami miatt most sürgősen cserélni kell azt is. Értem én, hogy mindent 2010-től kellene megoldani, az orvosok, pedagógusok, szociális munkások bérrendezését, a személyenként így is havi kétszázezer forintba kerülő börtöntöltelékek emberhez méltó tartását, az IMF hitel kifizetését, a munkanélküliség megoldását, a népességpolitikai intézkedéseket, a GDP emelését, az infláció leszorítását, az államadósság érdemi csökkentését, az adózási morál javítását, az önkormányzatok, egészségügyi intézmények adósságainak állami átvállalását, a devizaadósok helyzetének megoldását. Közben kezelni az orosz kereskedelmi kapcsolatok európai bojkott miatti napi ötven, nyolcvan millió forintnyi veszteséget és ökölbe szorult kézzel nézni, ahogy az USA röhögve beül az európai bojkott miatti kiüresedett orosz kereskedelmi kapcsolatokba és miközben Európától szankciókat követel, húszról huszonöt százalékra emeli kereskedelmi tevékenységét a patás Putyinnal. Közben renoválni a Ludovikát, befejezni a Margit hidat, Vár bazárt az összes kapcsolódó épületegyüttessel, a Cetet - ami időközben Bálna lett és Geszti-Demszky nagyszerű ötletéből kifolyólag azóta is kihasználatlan -, az Erzsébet teret, a budai fonódó villamos hálózatot, lecserélni a busz-, és troli parkot, átépíteni a Keleti előtti teret, a Kossuth teret, a Móricz Gombát, befejezni a 16 éve félkészen álló Tüskecsarnokot, Parlamentet - na meg a kalkuláltnál többszörös költséggel megépülő négyes metrót - aminél időközben rájöttek a sikoltozók, hogy ni-ni, tényleg nincs kihasználva. (Ez szerintem egyébként nem igaz.) Most majd lehet új pályaudvart is építeni a Déli helyett és végre rendbe hozni  a Széll Kálmán teret. Hát tényleg a kormány jó édesanyját, amelyik közben soha nem látott módon nem külső devizakölcsönből ér el gazdasági növekedést és nem inflálja el az adósságot a régebbi jól bevált recept szerint. És Tarlósnak is a jó édesanyját, mert ugyan véres verejtékkel újratárgyaltak egy csomó rossz szerződést, például az Astrommel, de a rohadék nem képes az unióval lezsírozni, hogy a Demszky által vállalt dugódíjat ne vezessék be és azonnal épüljenek P+R parkolók a plázák mellé, de úgy, hogy a plázák is megmaradjanak. Valamint Magyarországon minden gyerek éhezik, csak azt nem értem, én miért látok minden taknyost százezres mobilokkal se látva, se hallva kódorogni az utcán.


    Hallatlan.


    Van egy hírem: a minap néhány percre elkaptam egy Tarlós nyilatkozatot, azt mondta, hogy a kormány rábólintott a hármas metró felújításának a segítésére. Hogy ehhez Budapestnek kell-e valamennyi hitelt is felvenni - a főváros mellesleg egy forint kölcsönt nem vett fel, amióta a kormány kifizette a Demszky által felvett több százmilliárdot (finoman szólva nem volt szívügyem a Kádár rendszer, de nulla adóssággal vette át Demszky a pártállami rendszertől a várost) - az nem derült ki számomra.


    Szóval egy kicsit csendesebben hármas metró ügyben.

    idézet:
    Magenta (5)
    2015-03-26 12:32:32

    Tökéletesen összefoglaltad.


    Én is pont így gondolom,De, mert feltételezem mindig, hogy normális felnőtt ember ezt magától is látja - mármint a  tényeket - nincs ingerenciám leírni ezeket a dolgokat.


    Ám, tévedek.Belátom.


    Megköszönöm neked, hogy volt türelmed ezt itt ezeknek a bölcsiseknek ( nem , nem azok, inkább maszop hívők) ilyen szájbarágósan összefoglalnod.


    Igen, mert  nincs képessége az itt megszóló  többségnek a tények kezelésére és a napi pártpolitikai feltüzelt hangulatban  még inkább   elborult aggyal erre képtelenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604680 (5)
    2015-03-26  12:32
  14. Torolt_felhasznalo_604680
    Torolt_felhasznalo_604680
    2015. március 26. 12:325.

    Szerettem volna, ha ezt a kérdést felteszik Demszky Gábornak valamikor 1990-2010 között, mivel öt hivatali cikluson keresztül volt a főváros polgármestere.


    Közben nem sikerült befejezni a négyes metrót, a Margit hidat és a Cetet és a Combinok alatti sínpálya olyan alapra került, ami miatt most sürgősen cserélni kell azt is. Értem én, hogy mindent 2010-től kellene megoldani, az orvosok, pedagógusok, szociális munkások bérrendezését, a személyenként így is havi kétszázezer forintba kerülő börtöntöltelékek emberhez méltó tartását, az IMF hitel kifizetését, a munkanélküliség megoldását, a népességpolitikai intézkedéseket, a GDP emelését, az infláció leszorítását, az államadósság érdemi csökkentését, az adózási morál javítását, az önkormányzatok, egészségügyi intézmények adósságainak állami átvállalását, a devizaadósok helyzetének megoldását. Közben kezelni az orosz kereskedelmi kapcsolatok európai bojkott miatti napi ötven, nyolcvan millió forintnyi veszteséget és ökölbe szorult kézzel nézni, ahogy az USA röhögve beül az európai bojkott miatti kiüresedett orosz kereskedelmi kapcsolatokba és miközben Európától szankciókat követel, húszról huszonöt százalékra emeli kereskedelmi tevékenységét a patás Putyinnal. Közben renoválni a Ludovikát, befejezni a Margit hidat, Vár bazárt az összes kapcsolódó épületegyüttessel, a Cetet - ami időközben Bálna lett és Geszti-Demszky nagyszerű ötletéből kifolyólag azóta is kihasználatlan -, az Erzsébet teret, a budai fonódó villamos hálózatot, lecserélni a busz-, és troli parkot, átépíteni a Keleti előtti teret, a Kossuth teret, a Móricz Gombát, befejezni a 16 éve félkészen álló Tüskecsarnokot, Parlamentet - na meg a kalkuláltnál többszörös költséggel megépülő négyes metrót - aminél időközben rájöttek a sikoltozók, hogy ni-ni, tényleg nincs kihasználva. (Ez szerintem egyébként nem igaz.) Most majd lehet új pályaudvart is építeni a Déli helyett és végre rendbe hozni  a Széll Kálmán teret. Hát tényleg a kormány jó édesanyját, amelyik közben soha nem látott módon nem külső devizakölcsönből ér el gazdasági növekedést és nem inflálja el az adósságot a régebbi jól bevált recept szerint. És Tarlósnak is a jó édesanyját, mert ugyan véres verejtékkel újratárgyaltak egy csomó rossz szerződést, például az Astrommel, de a rohadék nem képes az unióval lezsírozni, hogy a Demszky által vállalt dugódíjat ne vezessék be és azonnal épüljenek P+R parkolók a plázák mellé, de úgy, hogy a plázák is megmaradjanak. Valamint Magyarországon minden gyerek éhezik, csak azt nem értem, én miért látok minden taknyost százezres mobilokkal se látva, se hallva kódorogni az utcán.


    Hallatlan.


    Van egy hírem: a minap néhány percre elkaptam egy Tarlós nyilatkozatot, azt mondta, hogy a kormány rábólintott a hármas metró felújításának a segítésére. Hogy ehhez Budapestnek kell-e valamennyi hitelt is felvenni - a főváros mellesleg egy forint kölcsönt nem vett fel, amióta a kormány kifizette a Demszky által felvett több százmilliárdot (finoman szólva nem volt szívügyem a Kádár rendszer, de nulla adóssággal vette át Demszky a pártállami rendszertől a várost) - az nem derült ki számomra.


    Szóval egy kicsit csendesebben hármas metró ügyben.

  15. 2015. március 26. 08:544.
    eleg a fold felet kicserelni a villamosokat meg a buszokat AZ LATSZIK A KULFOLDIEKNEK IS A METRO NEM LATSZIK A FOLD ALATT
  16. 2014. december 12. 16:533.
    Ha Tarlós szavának áll, akkor /ha mázlijuk van/, csak ő fog belebukni a káoszba. Ha megvárják, míg történik vmi végzetes, akkor a parlament is készülhet a kétmilliós népharagra:-(
  17. 2014. december 12. 14:062.
    "Rozsdás és kigyullad, a 3-as metró felújítása mégis kikerül a jövő évi tömegközlekedési fejlesztések közül, legalábbis uniós pénz biztosan nem lesz rá" Najahhh... Uniós pénz nem lesz rá, mert nem kértek, azok a gyarmatosítók meg nem jöttek ide megkérdezni, hogy nem kellene-e egy kis zsozsó a 3-as metróra. Elrohad, hát elrohad. Mint a narancs.

Címlap

top