Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutyaházat és törődést hoznak a menhelyekre az angyalok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 11. 09:13
  • Decemberben menhelyi kutyákat és macskákat helyeznek ki mindazokhoz, akik szeretnék az ünnepeket egy négylábú társaságában tölteni
  • Egyre kevesebb magyar fogad örökbe kutyát
  • Apacs egyenesen Floridáig utazott új gazdájához
  • Ahogy egy gazdára talál, szinte rögtön két másik kerül be a helyére


Nők Lapja Café: Négylábú futárokkal érkezik a szeretet
  1. 2014. december 16. 08:3122.

    Jaj nagyon sajnalom ez nagy csalodas lehetett nektek


    remelem talaltok masika kutyust olyan sok van aki szereto csaladra vagyik, es ha megtalaltatok rogton hozzatok el, vagy legalabbis fizessetek ki ha lehet es akkor nem tortenhet meg megegyszer ilyen kellemetlen csalodas.


    majd ird meg mik a fejlemenyek.

    előzmény:
    Zsánna (21)
    2014-12-15  11:09
  2. 2014. december 15. 11:0921.

    Elvitték!


    A hétvégén nyílt nap volt:(, én csak egy héttel később mentem volna érte, azt írták, várnak bennünket, de sajnos, megelőztek:(

    előzmény:
    Amarynda (20)
    2014-12-15  10:07
  3. 2014. december 15. 10:0720.

    el se tudnam kepzelni az eletemet nelkuluk.nap mint nap megujulo oromforras mindegyik kulon es egyutt is.


    remelem Athos hamarosan gazdira talal. ha otthon lennek rogton magamhoz vennem.

    előzmény:
    Zsánna (16)
    2014-12-13  17:53
  4. 2014. december 14. 10:5119.
    Ami lemaradt:
    Szarvas Kóbor és Elveszett Kutyái
    Cím: 5540 Szarvas, Gyóni Géza utca 30.
    Telefon: +36-30-323-5474, +36-70-948-0811, +36-20-240-7491
  5. 2014. december 14. 10:4918.
    Ági: Athos Szarvason van.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.730914250305534.1 073742038.410534745676821&type=3
  6. 2014. december 13. 17:5617.

    Nagyon szép kutyus, neked is megtetszett?


    Szerintem a cikk írója biztosan tud felvilágosítást adni.

    előzmény:
    agi.gombasnearanyi (15)
    2014-12-13  17:11
  7. 2014. december 13. 17:5316.

    Gyakran sétáltam a kutyákkal erdőn-mezőn a németeknél, és nagyon sok villanypásztoros tehéncsorda volt, mindig odajöttek ahol mentünk el, nézni a kutyákat. Szoktam beszélni nekik.


    Amikor többedik alkalommal mentünk arra, rájöttem, már nem is a kutyákat figyelik, hanem engem, mit mondok:), pedig még meg sem szólaltam, csak köszöntem nekik:) - a bikádról jutott eszembe.


    Minden állat okos, ha foglalkoznak vele, nem idomítani, trenírozni kell, csak beszélni hozzá szeretettel, az ezerszer eredményesebb szerintem is. Az állat hihetetlen radarral rendelkezik, ezer százalékosan tudja, hogy őszintén szereted, vagy csak megjátszod a figyelmet felé.


    Sok idegen kutyus van, akikkel havonta ha egy alkalommal találkozok, megyek arra, mégis felismernek, rohannak, és örülnek, pedig csak pár kedves szó, amit kapnak tőlem, meg egy simi, korlátozottan, amennyire befér a kezem a kerítésen. Mindig is több volt az állat barátom, mint az ember, nem véletlenül.


    Míg az állat az őszinteséget szereti, addig az emberek zöme attól rosszul van. Szerepjátszás az életük!


     

    előzmény:
    Amarynda (14)
    2014-12-13  05:39
  8. 2014. december 13. 17:1115.
    Athosról lehet tudni esetleg valami bővebbet hogy helyileg hol található meg?
  9. 2014. december 13. 05:3914.

    En is igy vagyok veluk


    az egyik kutyam Molly o a border collie. de erti ha azt mondom Molocska vagy Moll arra is rogton hallgat.


    Bojtar a kuvasz is van neha Bolyhosnak hivva, Bojtnak mikor mi jon a szamra. O nem azert nem hallgat a neveire mert nem erti hanem mert neha akaratos es akkor barminek hivom ram se nez, cask ha rakiabalok hogy "mit mondott anya??!!) na akkor mar erti hogy mit kell csinalni.


    a cicank Chrissy mert karacsony elott egy nappal kerult hozzank, amikor rosszalkodik a ferjem Kristoforonak hivja van egy Magyar mesefilm valami sarkany abban ez a figura.


     


    altlaban azok az allatok akikkel sokat beszelnek nagyon okosak ertelmesek lesznek, ezt mar tapasztaltam lassan 40 eve vannak allataink. Meg a bikank a Hudini is hallgat a nevere

    előzmény:
    Zsánna (13)
    2014-12-12  10:47
  10. 2014. december 12. 10:4713.

    A menhelyek ivartalanítva adnak csak ki, úgy tudom.


    Azt gondolom, hivatalosnak maradhat, ami most, aztán úgyis majd alakul.


    Nálam ezer nevük van, mindig van egy újabb, valahogyan magától jön, és azt vettem észre, szeretik, ha másképpen becézem, hívom őket. Ez nem tudatos, hanem csak úgy alakul ösztönösen.


    Sokat beszélek hozzájuk általában, és így alakul, hogy változnak a nevek. Fura, de egyből megjegyzik:), és ha a régit mondom véletlen, szemrehányóan néznek:))


    Nagyon várom már, a karácsonyi ünnep csak kutyázás lesz, meggyőzzük, hogy jó otthonra lelt.


     


     

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-12-12  10:09
  11. 2014. december 12. 10:0912.

    Igen, nagyon tud fajni amikor elmennek


    a kislany remekul fogja magat erezni, mert nekik mindenek felett a szeretet a csalad az ami kell es biztos vagyok benne hogy ezt megkapja mid toletek. Igazad van egy 3 evesnek mar kisebb az eselye az uj csaladra.


    Tudod mar hogy mi lesz a neve? Ivartalanitva kapjatok vagy ti fogjatok megmuttetni?


     


    Az en Bojtarom most volt megmutve 2,5 eves kicsit keson mert szerettunk volna egy kiskutyat  tole de nem talaltunk hozza megfelelo leanykat es igy nem lett tovabb halasztva a mutet.


    Mar jol van a lathato valtozas az hogy sokkal kevesebbet jelol (o kint lakik) es nyugodtabb lett kevesebbet ugat mint elotte.

    előzmény:
    Zsánna (11)
    2014-12-12  10:03
  12. 2014. december 12. 10:0311.

    Borzasztó lehetett!:((


    Eddig 3 kutyusom hagyott itt, nem lehet kiheverni, a mai napig sajog a lelkem a hiányuktól.


    Mindhárman idősek voltak, és elaludtak.


    Eddig mindig kölyökként kerültek hozzánk, ez most egy három éves nagylány, kicsit izgulok.


    De azt gondoltam, neki nagyobb szüksége van ránk, mert egy kölyök hamarabb elkel.


    Köszönöm, remélem az előéletét sikerül elfeledtetni vele, és boldog lesz nálunk!

    előzmény:
    Amarynda (10)
    2014-12-12  08:41
  13. 2014. december 12. 08:4110.

    Gratulalok o lesz a karacsony ekessege , legszebb disze.Legyen sok oromotok egymasban!


    Tudom milyen szornyu ha elveszitunk egy allatunkat. Tavaly halt meg 8 evesen a kuvaszlanyunk, 2 evvel elotte mutottek daganattal, utana teljesen jol volt de egyre kevesebb vorosversejtje let es egyik vasarnap egyszer cask elaludt


    A masik meg tragikusabb volt, ott nem tudtunk felkeszulni. a 11 honapos szinten gyonyoru kuvaszlanyom megremult a dorgestol szabalyosan kiszakitotta alul a drotkeritest es elrohant, egyenesen a tolunk 500 meterre levo muutra. soha nem jart ott elotte sosem vittuk arra meg setalni sem. raadasul van hogy feloraig auto se jon arra. akkor jott. egy nagy teherauto es azonnal elutotte. mar tobb eve de meg mindig nagyon hianyzik es faj hogy elveszitettem.

    előzmény:
    Zsánna (9)
    2014-12-12  08:27
  14. 2014. december 12. 08:279.

    Még 10 nap, hogy megtehessem, de köszönöm


    Számolom a napokat!


    Tudod, 2 kutyusom is meghalt az utóbbi években, és aki maradt, lelki beteg, hogy egyedül maradt.


    Egy gyönyörű német juhász kislánnyal gyarapodik a családunk karácsonyra.


    Ő lesz a legcsodálatosabb ajándék a fánk alatt!

    előzmény:
    Amarynda (7)
    2014-12-12  08:14
  15. 2014. december 12. 08:228.

    Ok azok akik a vigyel haza c programot csinaljak?


    Igen, ha az ember elkoltelezett az allatok mellett akkor mindent a hatterbe helyez , maganelet penz minden mert ok a fontosak.


    Az elso kutyank nekunk is mentett volt, 6 hetesen hoztuk el a menhelyrol es 18 evet toltottunk egyutt, nagyon szerettuk. OKos tunemenyes egyeniseg volt rengeteg oromunk volt benne.


    Itt sokan akkor dobjak ki a kutyat amikor regisztralni kell evente egyszer. az osszeg az ivartalanitott kutyaknal gyakran nem eri el az atlagoraberrel 1 orai munka osszeget!!


    Meg sok elszalad szilveszterkor foleg a varosban. nalunk szerencsere nincs se tuzijatek se zaj nem felnek az allataink se.


    Nekunk van mentett lovunk ket baranyunk szinten mentettek (anya elhagyta oket) 2 kutya 1 cica es hat farm allatok.


    a cica is mentett megolte a tulaj a kistestvereit(es a mama elrejtette ot egy bokor ala) en talaltam meg alig nyilt ki a szeme, ma mar 8 eves 8,5 kg ivartalanitott fiu a csalad (egyik) szemefenye, o van a legomon is.

    előzmény:
    lili7708 (5)
    2014-12-11  12:33
  16. 2014. december 12. 08:147.

    De jo , simogasd meg a nevemben is a kis dragat!

    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-12-11  16:57
  17. 2014. december 11. 16:576.

    Egyetértek, nekem is ez a véleményem.


    Csak felelős embernek szabadna kiszolgáltatni egy kis állatot!


    Képzeld, a mi fánk alatt is egy mentett kutyus lesz karácsonykor!

    előzmény:
    Amarynda (3)
    2014-12-11  09:53
  18. 2014. december 11. 12:335.
    Van szerencsém ismerni a szarvasi állatvédős lányokat. Elképesztő az a munka, amit nap mint nap véghez visznek, mindezt család, munka mellett, saját idejüket, pénzüket feláldozva azért, hogy az állatoknak jobb legyen. Látom a szélmalomharcot, amit napi szinten vívnak, hogy egy örökbe adott kutya helyére kettő jön, minden ideiglenes befogadónál teljes teltház van, hogy sokan nem chipeztetik be a kutyákat, ebből kifolyólag valószínűleg oltva sincsenek ezek az ebek. Elképesztő a felelőtlenség, amivel napi szinten találkoznak. Sajnos nagyon sokan természetesnek veszik, hogyha kiszökik az eb, majd a "kutyás" lányok hazaviszik őket, felesleges megcsinálni a kerítést...és hiába tépik a szájukat, ismételgetik az ivartalanítás szót, mint egy mantrát, özönsok kiskutya kerül szerencsés esetben hozzájuk, vagy a gyepmesteri telepre, szerencsétlen esetben pedig kidobva találnak rájuk állatszerető emberek, sokszor menthetetlen állapotban. Csodálom azt a munkát, amit végeznek.
  19. 2014. december 11. 10:074.

    Orulok hogy meglattam ezt a cikket tudtam nekik azonnal utalni penzt es elmentettem a cimuket hogy maskor is tudjak segiteni.


    szegeny kis allatkak

    előzmény:
    piccolastella (2)
    2014-12-11  09:13
  20. 2014. december 11. 09:533.

    Azt gondolom az ilyen emberek tul primitivek es lelkiismeretlenek ahhoz hogy kepesek legyenek felfogni ha egy allatot magahoz vesz az ember akkor az ugyanolyan !!!!! es semmivel sem kisebb kotelezettseg mint a gyerekszules. a kulonbseg hogy nem az ember ad neki eletet, de vallalja hogy azert a lenyert aki teljesen ora van szorulva joban rosszban felelosseget vallal.


    gondozza SZERETI, es mint ahogy a gyereket se vagja ki az utcara azert mert megunta az allattal sem tehetne meg.


    de megteszi, pedig egy allat kevesebb csalodast bosszusagot es koltseget tud okozni mint egy gyerek sok esetben. raadasul az allat minden esetben oszinte erzelmeket ad nem pedig erdekbol es egyeb indittatasbol ragaszkodik a gazdajahoz. sokszor olyankor is amikor azok nem erdemlik meg.

    előzmény:
    piccolastella (2)
    2014-12-11  09:13
  21. 2014. december 11. 09:132.
    És ez a helyzet azért van, mert néhányan annyira primitív módon tudnak viselkedni! MEGUNJÁK(!) az állatot és kiteszik az utcára, vagy "szeretik" ugyan, de nem ivartalaníttatják, ezért évente kétszer tesznek ki tizesével kölyköket az utcára, más hadd töltse az idejét és a pénzét arra, ami ezeknek a véglényeknek köszönhető...

Címlap

top