Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hiányzik a felszerelés? Egyes!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 10. 14:05
Valamelyik tanár szigorúan csak a hiányos tudásra ad rossz jegyet, mások erre is, arra is könnyen szórják az egyeseket, vagy ,,csak" levonnak egy pontot a dolgozatban. De helyes dolog fenyítőeszközként használni az osztályzatokat?

Nők Lapja Café: Hiányzik a felszerelés? Egyes! - Büntetés az osztályzatokkal
  1. 2014. december 19. 23:53131.

    Akkor miért nem kerülsz el? :)


    Komolyan nem értem mi bajod van. Miért ne olvashatná anyukám ezeket a sorokat? Basszus már az is baj, hogy segítek neki? Ő szokott segítséget kérni, ha elakad valamiben, miért kéne ezt szégyellnie? Tőlem kapott tabletet szülinapjára, én mutattam meg hogy kell használni, most ez szerinted gáz? Tényleg nem értem ezt a kirohanást...

    előzmény:
    eda-1952 (128)
    2014-12-19  20:32
  2. 2014. december 19. 23:04130.



    bocs erre nem tudok mast reagalni... hat gondolatolvasast tenyleg nem tanitanak sehol.


     


    a szemelyeskedest meg hagyd, nem ismersz uge igy azt se tudhatod kitol kerdeztem es kitol nem ;) szoval csak ovatosan a bezzegelessel.


    bar igen szorakoztatoak az ilyen hirtelen beszolasok amikbek kozuk nincs a boncolt temahoz...


     


     

    előzmény:
    felicienne (129)
    2014-12-19  21:47
  3. 2014. december 19. 21:47129.

    Ime, latszik is, hogy gondolkodni nem tanitottak meg ezeken a foiskolai szintu egyetemnek hivott magyar felsooktatasi intezmenyekben.


    Ha lett volna csak egy igazan neves, jo eloadotok, akkor rajottel volna mennyire mas szemelyesen vegighallgatni az eloadasat, megtalalni benne a lenyeget, lejegyzetelni, kerdeseket feltenni, vele egyutt gondolkodni.


    A kulonbseg csak annyi, mintha a kovetkezo nyaralas helyett youtube filmeket nezegetnel. Megsem mondod azt, hogy bejartam a vilagot.

    előzmény:
    Capuccino (124)
    2014-12-18  21:45
  4. 2014. december 19. 20:32128.
    Babyface: Komolyan mondom, téged el kell kerülni, mert egy szentet is kihozol a béketűrésből. ÉS nem figyelsz. Köszönöm, de nem, nem azért nem tudok rendesen hsz-t írni, mert olyan debil vagyok, hogy nem tudom elérni a fórumon a topikot...vagy nem tudom, hol lehet egyszerűbben elérni a cikket...))))
    Szóval nem gondolod, hogy a korral mindenki begyöpösödik és ha anyukád elakad, akkor TE segítesz neki. Remélem ezeket anyukád nem olvassa, bár nagyon szép tőled. Nos, én aztán nem fogom neked megmagyarázni mi a gond ezzel a hsz-eddel.
  5. 2014. december 19. 16:54127.

    "Én az internet állítólagos kapcsolatromboló hatását soha nem tapasztaltam sem magamon, sem a környezetemen."


    Szerencsés vagy, irigyellek. Én sajnos igen.


    Egyébként nyilván én sem a távol élőkre gondolok. Nekem is vannak messze ismerőseim. Erre a célra kiváló. Sokkal gyorsabb, könnyebb és olcsóbb, mint a régi postai levelezés. Nem akarom bizonygatni, hogy a net ellen vagyok, úgy általában. Fura is lenne az én számból, mikor sajnos én is gyakran túlzásba viszem a netezést. Utálom is magam miatta, mert hasznosabban is tölthetném az időmet. Most is vár a porszívó, portörlő rongy, stb.... De olyan nehezen akarok nekiállni.

    előzmény:
    Babyface83 (118)
    2014-12-18  20:18
  6. 2014. december 19. 12:44126.

    Ne haragudj, de nem nagyon értem ezt a hozzászólást, kicsit kuszára sikeredett. Mi ez, hogy a maminak segíteni illik? Úgy értelmeztem, hogy a cikknél akarsz hozzászólni, én meg leírtam, hogy szerintem egyszerűbb, ha a fórumot nyitod meg. Csak mert hülyén oldotta meg az nlc ezt a kommentelős dolgot, hogy a cikknél a hozzászólásoknál nem lehet egy adott kommentre válaszolni, meg most látom, hogy a linkek sem látszanak.


    Nem tudom miért akarod állandóan a számba adni, hogy én leugatom az idősebb korosztályt. Anyukám kb egyidős veled, és napi szinten netezik, teljesen jól tudja használni a számítógépet felhasználói szinten. Van tablete és okostelefonja is, ezeket is tudja rendeltetésszerűen használni. Ha meg valamiben mégis elakad, akkor segítek neki. Szóval nem gondolom azt, hogy a korral mindenki begyöpösödik :)

    előzmény:
    eda-1952 (125)
    2014-12-19  10:41
  7. 2014. december 19. 10:41125.
    Babyface, 119.: Kedves vagy, de kösz, egész pontosan tudom, honnan tudok csak hozzászólni, mi több az ügyfélkapu mögött ülők is tudják, csak majdnem két heti kísérletezés után feladták, fogalmuk sincs róla, hogy mi a gond. Nem csak nekem, másoknak is,akik ha újak, már le is léptek. (maminak segíteni illik?...))), Nem, de emlékeztet téged, hogy kb annyi idős voltál, mint a cikkben szereplő kislány, amikor ő elkezdett gépen dolgozni, tehát ha mond valamit, amögött van egy egy egész picike kis gyakorlati tapasztalat... A szemed meg a tiéd. Majd nyilatkozz a témában 20 év múlva...)
  8. 2014. december 18. 21:45124.

    ???

    előzmény:
    felicienne (123)
    2014-12-18  21:38
  9. 2014. december 18. 21:38123.

    Ennyi tudomany boven eleg is lesz a feszbukozashoz.

    előzmény:
    Capuccino (122)
    2014-12-18  21:33
  10. 2014. december 18. 21:33122.

    evvel az a gond, hogy könyv fölött ülni se túl egészséges napi 8 órát... még a szemnek se kevésbé fárasztó mint egy ledes monitor...


    amúgy egyszerűbb lenne, mint a papíralapú technikailag már. a feltöltés, stb csak max  a hozzá nem értő fejekben néz ki nehézkesnek. a valóságban nem az.


    Amúgy elég sok suliban  már bizonyos órákon át is álltak a neten kiadott leckére. a felsőoktatásban meg már basszus.. van suli, ahol már 15 éve egyszerűen a neten volt fenn a lecke és jónapot. az anyagokkal együtt. pedig még csak tárcsázós net volt:)


    És az se érv, hogy írni hogy tanulsz meg, mert ugyanúgy mint annó a palatáblán. Már egy sima okosteló is kezeli a kézírást általában. Nem egy extra was ist das. Szóval ha vki nem akar, még füzetből se kell annyi.

    előzmény:
    lady1986 (121)
    2014-12-18  20:52
  11. 2014. december 18. 20:52121.

    Nem azt mondtam, hogy megvakulnak, csak azt, hogy nem tesz jót, elég nagy különbség ( aki szemüveges annak főleg nem ). Különben kicsit számolj: magyar nyelvtan és magyar irodalom ez 90 perc gép előtt, ha csak ezt a két órát viszik át gépre. Ehhez jön még a kötelező infóóra, amelyik napon van +45 perc. Délutáni leckeírás a gépköteles órákhoz legyen mondjuk még 70 perc ( lassabb felfogású gyereknél ez még kevés is ), ne adja isten másik órákhoz is kapnak olyan feladatot, aminek utána kell keresni neten, legyen mondjuk még 60 perc. Ez infóóra nélkül is 220 perc, infóórás napon ugye több. Nyilvánvaló, ha még több óra megy át gépiesítésre, akkor annyival több idő a gép előtt az órák számával arányosan nőve. Ez mindennap sok. Szerintem legalábbis az főleg alsóban. 


    De ezen kár tovább vitázni, mert mindig ugyanoda jutunk el :) . ( És nem azért ez a véleményem, mert net vagy kütyü ellenes lennék. De a gyerekeimet most se tolom be folyton a gép/tv elé és nem szeretném, ha erre lennének kötelezve, ennyi azért engedtessék már meg nekem :)   )


     

    előzmény:
    Babyface83 (120)
    2014-12-18  20:35
  12. 2014. december 18. 20:35120.

    "Azert az ugy eleg mokas es idorablo elfoglaltsag lenne,ha minden egyes gyerek osszes orai munkajat,hazi feladatat,dolgozatat fel kene toltogetniuk egyetlen kozos szerverrre,hogy ha a diak sajat gepe betojik mindent vissza tudjon keresgetni akar egy temazarohoz akar az erettsegihez."


    Nem lenne ebben semmi "mókás időrablás", igazán nem lenne olyan bonyolult feltölteni egy szerverre. Ha lenne hozzá egy rendszer, egy kattintással megoldható lenne a dolog. Vagy még annyi se kell, mehetne az automatikus mentés egy központi szerverre és kész, egy átlátható adatbázisban tárolnák a cuccokat, amiben pillanatok alatt visszakereshető bármi.


    Szóval technikailag minden adott lenne ezekhez a dolgokhoz, csak fejben nem állunk még készen rá.


    "azt a reszet mar nem is erdemes kevergetni,hogy mondjuk napi 7-10 ora gep elott ules mennyire nem tesz jot pl a szemnek"


    Nyilván nem ülnének 10 órát a gép előtt a gyerekek. Mondjuk például tesiórán nyilván nem :) Meg sok más tanórán sem. De amúgy a mai monitoroktól, kijelzőktől semmi baja nem lesz a szemüknek. Manapság azért nem olyan ritka, hogy valaki az egész munkanapját monitor előtt tölti, és nem vakult meg, itt vagyok példának én :)

    előzmény:
    lady1986 (111)
    2014-12-18  07:47
  13. 2014. december 18. 20:22119.

    OFF


    had segítsek: ne a cikk oldalán fórumozz, hanem nyisd meg magát a fórumot (www.nlcafe.hu/forum/), ott pedig "hozzászólás cikkeinkhez" résznél megtalálod a topicot


    Vagy még egyszerűbb így :)


     
    előzmény:
    eda-1952 (112)
    2014-12-18  14:04
  14. 2014. december 18. 20:18118.

    Most tőled is csak azt tudom kérdezni, hogy miért ér kevesebbet egy olvasmány digitális formában? Ha számítógépen/tableten/okostelefonon olvasunk egy könyvet, akkor annak kevesebb az irodalmi értéke, mint ugyanaz a mű papírkönyv formájában? Miért?


    Én az internet állítólagos kapcsolatromboló hatását soha nem tapasztaltam sem magamon, sem a környezetemen. Ellenkezőleg. Sok kapcsolatom elmélyült az internetnek köszönhetően, sok régi ismerős talált meg a közösségi oldalakon, és emiatt kerültünk újra kapcsolatba. Az anyósomék nagyon messzire laknak tőlünk, ezért nagyon szoktak örülni, ha megosztok velük közösségi oldalon egy-egy képet, videót az unokájukról, és szoktak vele videotelefonálni is. A férjemet is az interneten ismertem meg. 


    És nem kell mindezt támadásnak venni. Nagyon jó, hogy sokat olvasol, könyvtárba jársz. De attól még, hogy te például az olvasás hagyományos formáját részesíted előnyben, még nem kell elutasítani a technikai fejlődést, mert az önmagában nem káros, sőt.

    előzmény:
    ladybird65 (116)
    2014-12-18  17:08
  15. 2014. december 18. 17:55117.

    te ismersz ilyen embereket akik otthon ülnek nem találkoznak egymással és neteznek csak? vagy akik nem olvasnak stb? 


    akkor a társasg a rossz amiben forogsz, és nem kéne belőle általánosítani.


    pl hja, nekem sok sokat olvasó, igen irodalmat olvasó ismerősöm kezében nem látnál könyvet. egyáltalán, mert tableten, vagy könyvolvasó kütyön, , sőt továbbmegyek, van aki nagykijelzős telón olvas. munkbamenet, stb. nem a könyvet cipeli hanem ezen van. Te mit látsz belőle??  kütyüzik.. nem kommunikál... holott régebben se kommunikált a buszon, stb, hanem könyvet olvasott.


    a msik meg, pont mint a telefonnál , ugyanolyan hiszti. jajj telefon, nem találkoznak az emberek, csak felhívják egymást... tudod, a többség a neten azt beszéli meg mikor tud összejönni. ugyanúgy találkoznak,s tb, csak most többet tudnak ezeken a találkozós alkalmakon kívül is beszélni.


    Az emberek legnagyobb hányada így hasznlja a netet.. Szóval érdekes körökben foroghatsz, ha te azt látod amit írtál... a net összehoz sokkal inkább, nem elszakít.


     

    előzmény:
    ladybird65 (116)
    2014-12-18  17:08
  16. 2014. december 18. 17:08116.

    Közvetlenül nem, csak közvetve. Úgy viszont biztos. Amennyi mérhetetlen - vitathatatlan - előnye van az internet használatnak, sajnos elég sok hátránya is. Pl. akik nagyon a rabjai, nem nagyon olvasnak. Nem kell messzire menni, itt van a párom. Gyakorlatilag egy könyvet nem vesz már a kezébe. Azt mondja, olvas ő, csak a neten. Aha. Na mármost, aki a net olvasásával akarja gyarapítani a szókincsét, a stílusát, a helyesírását, annak jaj. Arra azért sokkal jobb még mindig a szépirodalom. Mert a neten most már bárki megnyilvánulhat mindenféle képzettség nélkül. Publikálhat, stb. Újságíró is lehet nyugodtan 6 osztállyal is. Nem probléma. Látszik is sok emberen, hogy a neten "művelődik". Erre értettem.


    Egyébként meg nem azért hőbörgök én se a technika vívmányai ellen, mert nem tudok, nem akarok vele lépést tartani, ahogyan meggyanúsítottál bennünket. Nem. Én szeretem a netet. De vannak dolgok, amiket egyszerűen nem az internetezéssel akarok helyettesíteni. De tény, hogy az emberek egyre kényelmesebbek. Már mindent a neten akarnak. Én a legszomorúbbnak egyébként nem az általam említett rossz helyesírást tartom a számítógéppel kapcsolatban. Hanem azt, hogy tagadhatatlanul kapcsolatromboló. Az emberek már nem beszélgetnek személyesen, nem találkoznak, elsikkad a személyes varázs. Mert e-maileznek, közösségi megosztó portálokra járnak, azzal helyettesítik a személyes érintkezést. Számomra ez elborzasztó. De lehet, hogy csak szimplán konzervatív vagyok. Ebben legalábbis. Mert van amiben meg az a vád ér, hogy túl liberális vagyok. A fene tudja, biztos skizofrén vagyok. Én ugyanis olyan őskövület vagyok, hogy imádok olvasni. Mármint könyvet. Járok könyvtárba is. Ha ezt nem tehetném, elpusztulnék, hiába van internetem.

    előzmény:
    Babyface83 (108)
    2014-12-18  00:08
  17. 2014. december 18. 14:55115.

    nézd.. ne mond már, hogy a négyes teteje, meg a 3 as ugyanaz...


    És ne állítsuk már be hogy rossz jegy a 4 es úgyis, akkor mit reklamál a 3 asért


    azért nem reagáltam erre, mert tudtommal a 4 es az jó osztlyzat... a neve is az: jó. szóval maradjunk annyiban, nem egy rossz  tanulóról van szó alapból a cikkben.


    ehhez képest azt állítani, hogy hát úgyis elszúrta a dogát, mit számít, hogy még levontak pontot.. hmm... ennyi erővel miért nem írt rá egyest. figyelmeztette nem? hát mit képzel a kölke. olvashatóan ír, adott feladat helyes. még pontot is akar rá?, mikor a tanár márpedig megmondta, hogy csak úgy lehet és kész??


    tudod hiába mondod, hogy márpedig a nap forog a föld körül, meg el kell fogadni, nézd meg úgy látszik, csak nézz fel az égre.. attól még nem lesz igaz. Valahogy így van ez a tanítóval is adott esetben a cikkben.

    előzmény:
    eda-1952 (114)
    2014-12-18  14:19
  18. 2014. december 18. 14:19114.
    Térjünk vissza a cikkhez. Idézem: "..egy pont híján ötös lett volna,",,azaz négyes, ha nem von le a tanárnő minden egyes rossz hetesért egy pontot. Hja, így beállítva úgy néz ki, hogy ötös helyett kapott hármast a gyerek...))) Pedig hibákért is jó pár pontos levontak, ezt írta Felicienne is, csak rajtam kívül senki nem reagált rá, a két felháborodott fórumtárs meg pláne. Tanerő megindokolta: számtalanszor figyelmeztette. Akkor arra kérek magyarázatot, miért érzitek jogosnak, hogy egy ekkora gyerek, a tanár ellenében, figyelmeztetések után, juszt is úgy ír valamit, ahogy ő akarja? Ja, hogy ez piszlicsáré dolog és a tanárnak ehhez nincs joga, sem oka...stb? Egy frászt.
  19. 2014. december 18. 14:17113.

    eda írhatod akárhogy, megértettem elsőre is, csak az a valódi, aki azt mondja a kérdésben amit te. amúgy meg tényleg nevetséges, hogy neked lehet indokod a tévesztésre, másnak nem. bocs.. magas labda volt.


    a nem áthúzott szárú hetes is normális hetes. az írásnak az átláthatóság, jól megkülönböztethetőség a lényege. és áthúzva is lehet olvashatatlanul írni, meg áthúzatlan is. a lényege, hogy olvasható és átlátható legyen !!


    Itt maga az áthúzás csak egy apróság. az én fiam pl nem húzza át, és nem is hullámos a teteje, a kettes alja se.. nem bírta vele lenyeletni az előző tanra, mert bizony visszaszólt, hogy a tanítónéni se úgy írja.. meg senki se úgy írja.. neki miért is úgy kell? a mostani tanítónéninél tanulják a jegyzetelést, a rendezett írást stb. de az tökmindegy hogy egyik áthúzza a hetest vagy nem. Így az osztály egy része így írja, a másik úgy. viszont mát másodikban ki bírnak jegyzetelni a környezetkönyvből  kisebb leckéket. szépen átláthatóan, önállóan. tudod ez lenne a lényeg, hogy tanulni tanuljanak meg, ne elfogadni szó nélkül csakazértis, a lényegtelent.


    hja amúgy írni oldalakat.. előző tanítónéninél, arra mentem be egyszer, hogy  menjek fel, és  remegő kézzel mutatja a tanító, hogy nézzem meg  még mindig jobbról balra húzza át a gyerek a t betűt. néztem rá nagyon okosan... De ő büszke volt magára, hogy ott fogta, és iratot vele két oldal t-t. és balról jobbra huzatta át, mert minden egyes betűnél ott nézte.  utána elkapott rá egy hétre, és ugye hogy ugye  ő mit meg nem tett, és változott a gyerek.. nem akartam kiábrándítani, hogy csak annyit, hogy ugyanúgy jobbról balra húzza át a fiam, csak ebből megtanulta, hogy azt kell hazudni, hogy amúgy húzta. leírva utólag meg nem látszik merről húzta.. mert nem ez a lényeg.


    persze lehet ilyeneken pörögni, csak hülyeség. de mint lentebb említettem, ebből is megtanul valamit a gyerek. Melyik mit.

    előzmény:
    eda-1952 (112)
    2014-12-18  14:04
  20. 2014. december 18. 14:04112.
    Capuccino, 105. Ezentúl odaírom visszanézve a topki hsz-számot is, mert itt a cikk oldalán nem látszik és nem tudok innen úgy felelni, hogy rákattintok valaki shz-re, hogy látszódjon. Ezért néha egyszerre kettőtöknek írok, és ezért néha eltévesztem mikor kinek. Nyugodtan lehet ezen is röhögni, mert az a lényeg, nem amire nem tudtok felelni.
    Naszóval, ezt Capuccinióo te írtad:
    "miért csak az a szakember aki veled egyetért?? bocs, sírvaröhögök " Felőlem, aár fejenállva is röhöghetsz, az nem hetes, gyerekecskét ha kell, napi egy oldal normális szám írásával rá kéne szoktatni a normális írásra, miközben hisztis anyuka rohangál segítségért, hogy egyszülött gyerekét bántják. Bárhogy röhögsz, ez ügyben, gyerek korát is figyelembe véve, NEM találsz valódi szakembert, aki nem azt mondja, amit én.
  21. 2014. december 18. 07:47111.

    Az e-naplohoz most is van mar szuloi kod. Ha gondolod meg tudod nezni itt a cikk hozzaszolasos topikok kozott "megszunik az ellenorzo konyv" vagy valami hasonlo volt a cime. Hiaba van kulon szuloi kod es kulon diak kod,ha egyszer otthon nincs szamitogep,vagy a szulo nem tudja hasznalni,ezert kiadja a gyereknek a sajat kodjat hogy mutassa meg,hogyan kell belepni es hasznalni az e-naplot. Eredmenye olyan diak eseten akinek van mit titkolnia:amint a szulo nem figyel gyerek megvaltoztatja a kodot. Na most ha eleve mashonnan tud csak netezni a szulo akkor ez nem tunik fel neki olyan hamar,de meg ha otthonrol netezik is es feltunik,akkor is eltart egy ideig mig kap ujat es a gyerek addig vigan el tudja titkolni a karoit.


    Kulonben nem a naplora irtam,hogy gephiba miatt ugorhat. Hanem pl a mar megoldott feladatokra,leirt leckeanyagokra. Azert az ugy eleg mokas es idorablo elfoglaltsag lenne,ha minden egyes gyerek osszes orai munkajat,hazi feladatat,dolgozatat fel kene toltogetniuk egyetlen kozos szerverrre,hogy ha a diak sajat gepe betojik mindent vissza tudjon keresgetni akar egy temazarohoz akar az erettsegihez. Kulonben egyenlore tenyleg elvi sikon megy a vita,meg alapbol nem vagyok kutyuellenes,de a paci tuloldalanak tartanam ha mondjuk elso osztalytol azon tanulnanak meg irni a gyerekek illetve ha a tananyagok es hazi feladatok donto tobbsege gephez lenne kotve ( azt a reszet mar nem is erdemes kevergetni,hogy mondjuk napi 7-10 ora gep elott ules mennyire nem tesz jot pl a szemnek ).

    előzmény:
    Babyface83 (110)
    2014-12-18  02:49
  22. 2014. december 18. 02:49110.

    Ha bevezetnék ezt a rendszert (ami ebben az országban biztos nem fog bekövetkezni a közeljövőben, szóval igazán nincs mitől tartanotok, csak elvi síkon vitázunk), akkor nyilván értelmesen, biztonságosan megcsinálnák. Ebbe beletartozik az, hogy nem egy darab gépen tárolják a fontos dokumentumokat, hanem feltöltik mondjuk egy szerverre, tehát nincs olyan, hogy "elromlik" a gép, és ugrott például a napló. Azért ez a 21. században elég nonszensz lenne.


    A szülő kijátszása ellen meg elég kézenfekvő megoldás lenne, ha a szülő saját kóddal tudna belépni és csekkolni a csemete jegyeit, vagy a tanár üzeneteit, a kódot pedig a gyereknek nem adják meg. De akár lehetne egy arcfelismerős beléptetési rendszer. Talán ez itt sokaknak nagyon futurisztikusan hangzik, de a gyakorlatban már elég jól működik az ilyesmi, például a telefonomon is van ilyen, pedig nem egy csúcskategóriás kütyü.

    előzmény:
    lady1986 (109)
    2014-12-18  00:22
  23. 2014. december 18. 00:22109.

    Azért általános iskolásból se mindegy, hogy hány éves gyerekről van szó. Nem véletlenül írtam, hogy felsőben még oké is lenne akár. De alsóban blődlinek tartom, hogy gépesítve tanuljon írni a gyerek. Igen, otthon van ideje böngészni ( már ha van hozzá kedve, mert ugye vannak lusták is ), mit dob ki az ellenőrző program, illetve miért hibás ami hibás. Órán erre nincs idő, ott max azt látja, hogy jelez a program és kijavíttatja vele, innentől ez nem fejleszti, hanem lustábbá teszi a gyereket.


    Másik: volt a múltkor egy e-naplós topik,  ott pont egy tanár írta le, milyen módon verte át az egyik diákja a szülőjét ( ugye mikor a szülő analfabéta és a gyerek segít neki belépni ide-oda... annak mindig megvan az eredménye ), szóval az nem érv, hogy így a szülő nem kijátszható. Annyi maximum, hogy tényleg nem elhagyható. De pl elég ha tönkremegy a gép és mondjuk a 3.-os gimnazistának nemigen lesz alkalma az 1.-ben gépre rögzített anyagát visszaolvasgatni, ha valamihez szükséges, tehát maga a gép nem garancia arra, hogy minden adat megmarad.

    előzmény:
    Babyface83 (107)
    2014-12-18  00:06
  24. 2014. december 18. 00:08108.

    De most ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy azért rossz a helyesírása, mert ért a kütyükhöz?

    előzmény:
    ladybird65 (90)
    2014-12-17  15:15

Címlap

top