Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyerekek, akik sokkal válogatósabbak, mint a tiéd

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 7. 15:24
Azt hiszed, hogy a te gyereked a legválogatósabb a világon? A képek után rájössz, hogy vannak sokkal finnyásabb lurkók is e Föld kerekén.

Nők Lapja Café: Gyerekek, akik sokkal válogatósabbak, mint a tiéd
  1. 2015. március 24. 09:41414.
    Ezek a cikkek segíteni fognak! http://allergia.cafeblog.hu/2015/02/18/nem-eszik-a-gyerek-v alogat-a-az-anya-hibaja-b-neofob/
    http://allergia.cafeblog.h u/2015/02/25/nagy-valogatossag-teszt-sokkolo-fotok-azsiaban- te-is-valogatos-lennel/
  2. 2014. december 17. 08:35413.

    De miért kellene túlfőzni?


    Nálam alap, hogy a lecsóban a paprika roppanós és a paradicsom sincs teljesen szétfőzve.

    előzmény:
    saschamora (412)
    2014-12-16  21:50
  3. 2014. december 16. 21:50412.

    Kivi, a lecsoval az a "baj", hogy taperteke rendkivul alacsony, tul van fozve, es az is "baj", hogy a paprika es paradicsom heja fove rendkivuli modon megterheli az emesztorendszert. ettol meg finom, en is szeretem, de nem "jo" etel.
    itt a  paprikat egeszben megsutik sutoben, (csak annyira, hogy le lehessen huzni a hejat) csikokra vagjak, izles szerint izesitik soval, hagymaval/fokhagymaval, konyhafuszerekkel, es meglocsoljak extraszuz olivaolajjal. a paprika nem sult-fott agyon, igy megtartott valamennyit a tulajdonsagaibol, az olivaolaj-fuszerek egeszsegesek. ez "jo" etel.

    előzmény:
    kivi39 (409)
    2014-12-16  20:01
  4. 2014. december 16. 20:57411.

    Eszembe jutott valami.


    A magyar emberek salátának általában azt nevezik, amikor a saláta fejet felcincálják, és arra öntik rá az alaplét. Esetleg uborkára.


    Nálam a saláta ezt jelenti: apróra vágott hagyma, paprika, paradicsom, uborka, esetleg lila káposzta, petrezselyem, mikor mi van. Ezt meglocsolom citromlével, és megsózom. Köretként sokkal ízletesebb mint a  hagyományos, és egészségesebb is.


    Semmi majonéz, ecet, és boltban kapható öntet.

    előzmény:
    kivi39 (409)
    2014-12-16  20:01
  5. 2014. december 16. 20:44410.

    Ne az orvosok és a diabetikusok véleményét nézd, hanem azt olvasd el, hogy miből épül fel a szervezeted, és milyen alkotóelemek szükségesek a megfelelő működéséhez.


    Egyébként egy érdekesség, tudjuk hogy hogyan működik a májunk, szívünk, satöbbi, azt is hogy az összes szerv sejtekből áll,de hogy a sejtek pontosan hogyan is működnek, az még talány.


    És ha utánanézel hogy mi kell a szervezetednek, az még csak a dolog egyik fele. A másik fele az élelmiszertan. Nem arról szól mint a divatos fogyókúrák, hanem arról, hogy melyik élelmiszer alapanyaggal mi történik ha melegítjük, forraljuk, fagyasztjuk, citromot teszünk rá, olajba tesszük, tejbe ... minden másképp reagál.


    Ezeket nem lehet egy hozzászólásban leírni. Én részben megtanultam mindkettőt, muszáj volt. Ami pedig kimaradt, annak én is utána nézek ha érdekel, vagy olyasmit hallok ami érdekes.


    Több országban megfordultam, keletre és nyugatra. Kettőben éltem, a többi átutazó vagy kirándulás. Amit csak lehetett megkóstoltam, néha azon egyszerű okból, mert nem volt más.


    Az egyik amit kevesen esznek nálunk, az az okra. Kívül szőrös, belül nyálkás zöldség, de ha jól elkészítik akkor finom.


    Az ovis tejeskávét én sem szerettem, a karamellt sem. Viszont megtanultam úgy elkészíteni, hogy van íze, mégsem túlédes. A menza kaja sokak ízvilágát befolyásolta károsan.


    A lányom mostanában próbálkozik élete első tortáival, és nem receptek alapján. Van mit tanulnia. Lelkesen süti, mi lelkesen esszük.


     

    előzmény:
    kivi39 (409)
    2014-12-16  20:01
  6. 2014. december 16. 20:01409.

    Sajnálom, hogy nem válaszolsz, mert valóban érdekelne, hogy mire is gondoltál. Próbáltam utánajárni, mi a véleményük orvosoknak, dietetikusoknak a lecsóról, de csak olyat olvastam, hogy pl. cukorbeteg diétába kifejezetten javasolják. Talán epebetegeknek nem annyira, de nekik is inkább csak azt mondták, hogy az egyéni érzékenység dönti el, hogy ehetik-e vagy sem. Tehát nem tudom mi a baj vele. Ezért úgy döntöttem, hogy mondtál valamit, csak azért, hogy ne legyen üres a képernyő.


     


    Olyan ételeket meg nem akarok megkóstolni, amikről nem is hallottam. Mereven ragaszkodom a hazámhoz, sőt, gyerekkorom 50 km-es körzetéhez, itt pedig olyan ételek vannak, amiket ismerek. Nem vagyok kíváncsi másra, jó nekem ez.  Valóban a szülő alakítja a gyerek ízvilágát, de nagyon örülök, hogy anyám feladta a tejeskávéval való próbálkozását az első 1-2 kísérlet után. Bőven elég volt az oviban szomjasnak maradni a reggelinél, mert nem volt tejeskávén kívül más. Ha anyám belém akarta volna erőszakolni, tuti lehánytam volna párszor.

    előzmény:
    Nikita 666 (407)
    2014-12-16  17:37
  7. 2014. december 16. 17:45408.

    Sajnálhatod is őket.


    Olyasmit esznek, amiről nem is tudod hogy létezik. Kár a zöldborsón lovagolnod, mivel pürésítve imádta. Nem tudsz részleteket, így ne is gyakorolj kritikát.


    A kisgyerek joga arra hogy saját ízlésvilágot alakítson ki, sántít. A szülő formálja a gyerek ízvilágát. A gyerek legfeljebb hisztis, néhány esettől eltekintve. Régen rossz az, amikor a nyúl viszi a puskát. Előbb utóbb elsül.

    előzmény:
    kivi39 (405)
    2014-12-15  23:42
  8. 2014. december 16. 17:37407.

    Huh!


    Ha ezt megkérdezed, akkor nincs az a válasz, ami neked megfelelne.

    előzmény:
    kivi39 (404)
    2014-12-15  23:34
  9. 2014. december 16. 17:25406.

    Szükségtelen bemásolni, pontosan tudom hogy mit írtam. Az előfordulhat, hogy félreértetted. De az is lehet, hogy fekete fehérben látod a dolgokat.


    A srácaim már túljutottak az evés- nem evés gondjain, szinte mindent megesznek. Lépjünk túl rajtuk, jó?

    előzmény:
    kivi39 (403)
    2014-12-15  23:31
  10. 2014. december 15. 23:42405.

    Én mindenesetre sajnálom azt a gyereket, akitől elvették a jogot, hogy saját ízlésvilágot alakítson ki. A lányom pl. kicsinek imádta a gombát, képes volt éjjel-nappal enni, akár nyersen is. Aztán egyszer csak kitalálta, hogy nem szereti. Vagy 10 évig nem ette. Aztán rájött, hogy ez finom és most újra a kedvence. És ha azért nem eszi meg a borsót, mert gurul? 1-2 éves gyerektől mégis mit vársz, mivel magyarázza meg, hogy nem szereti? Tartson kiselőadást az egészségre gyakorolt hatásáról? Valami nem volt jó neki benne, ezt azzal magyarázta, hogy gurul. Az enyém meg azzal, hogy zöld. Na és? Te meg azzal, hogy nincs beltartalmi értéke. Mivel mindegyik kitaláció, ezért a gyereked véleménye semmivel sem rosszabb a tiednél. Csak te felnőtt vagy. De ha lehányt volna a lámpának adott kanál borsó után, valószínűleg nem ez lenne a véleményed. 

    előzmény:
    Nikita 666 (402)
    2014-12-15  19:20
  11. 2014. december 15. 23:34404.

    MÉg egy kérdés: miért éhezik a lecsótól a szervezet? Mi nincs benne, ami kéne? 

    előzmény:
    Nikita 666 (402)
    2014-12-15  19:20
  12. 2014. december 15. 23:31403.

    Az én gyerekeim sem esznek halat és tengeri herkentyűket, egyszerűen azért, mert nem kaptak soha. És miért nem? Mert büdösek. De ez az én ízlésem, ettől még más eheti, csak ne előttem, mert lehányom. Ezek a mondatok pedig összefüggenek. Az elsőt írtad, majd arra én válaszoltam, hogy szép dolog, ha anyuka válogathat, de a gyereknek tilos, erre válaszoltad a másodikat. 


    De tessék, kronológiai sorrendben: 


    8. hsz, a tiéd: A bármivel jelentése: emberi étkezésre alkalmas, és az ember fejlődési, gyerek növekedési szükségleteit kielégítendő.


     


    Az enyém a borsót nem szerette, mert gurul. Nem érdekelt, megetettem, eljátszottam vele hogy egy kanállal anyunak, egy apának, egy a lámpának, egy a hóembernek, és szépen megette. Ez ment néhányszor, utána mondtam hogy most közben mást csinálok, ő vegye a szájába, én pedig mondtam hogy kinek egyen. Szép lassan elmaradt a rituálé, simán megeszik mindent.


     


    Nálam a kelkáposzta nem jó példa. Viszont van olyasmi, amivel nem etetnék szívem szerint gyereket, sőt, felnőttet sem. Lecsó, sült hurka, kolbász, ketchup, majonéz, lisztes főzelékek, zsíros étkek, felvágottak ...


     


    Egy gyereknek is van ízlése, de van amire diliből rámondja hogy nem. Akár a színe, akár a kinézete miatt. Ha kiskorában megszokja hogy bizony nem mindig az ő szájíze szerint étkezik, később nem lesz nehéz dolga, ha merőben más ízeket, idegen ország étkeit etetnék vele.


     


    23-as hsz, az én válaszom a 8-ra: Értem, szóval te is válogatsz, csak a gyerekednek nem hagyod. Szuper!!! 


     


    54-es hsz, a te válaszod a 23-ra. Értem, szóval te is válogatsz, csak a gyerekednek nem hagyod. Szuper!!! 


    Amiket felsoroltam, egyik sem tápláló étek. Semmiféle hasznuk nincs. Sőt, némelyik kifejezetten káros.


     


    A gyerekeknek persze hogy nem hagytam, pontosan tudtam hogy miből mennyire van szükségük.


     


    Nem hiszem, hogy bármit is félreértettem volna. 

    előzmény:
    Nikita 666 (402)
    2014-12-15  19:20
  13. 2014. december 15. 19:20402.

    Ezeket a gyerekeim sem ették.


    Két mondatot emeltél ki, amit úgy tettél össze hogy azt dobja a gép amit te látni szeretnél.


    Nem ízlésről beszéltem a felsorolt étkeknél, hanem arról, hogy semmi hasznosítható nincs bennük. Totál fölösleges energiabevitel.


    Például, megeszel két nagy tányér lecsót kolbásszal, dugig vagy vele, akár még hízol is a kenyértől amit mellé eszel, de a szervezeted éhezik.

    előzmény:
    kivi39 (401)
    2014-12-15  05:47
  14. 2014. december 15. 05:47401.

    Ezeket írtad: 


     Viszont van olyasmi, amivel nem etetnék szívem szerint gyereket, sőt, felnőttet sem. Lecsó, sült hurka, kolbász, ketchup, majonéz, lisztes főzelékek, zsíros étkek, felvágottak .


    Amiket felsoroltam, egyik sem tápláló étek. Semmiféle hasznuk nincs. Sőt, némelyik kifejezetten káros.


     


    A gyerekeknek persze hogy nem hagytam, pontosan tudtam hogy miből mennyire van szükségük.


     


    Akkor most el kéne dönteni, hogy a saját ízlésedről van szó és akkor ugye válogatsz, amit a gyerekeknek nem hagysz, vagy ez egy észérvekkel, esetleg orvosi ismeretekkel alátámasztott vélemény, amiről pedig lehet vitatkozni. 

    előzmény:
    Nikita 666 (397)
    2014-12-14  15:38
  15. 2014. december 14. 21:04400.


    De a kúva életbe, egy 5 kilós veknit már összegyúrhatok belőlük!


    Nem vagyok én galamb, az isten áldjon meg!

    előzmény:
    saschamora (399)
    2014-12-14  20:46
  16. 2014. december 14. 20:46399.

    en inkabb ugy irnam: igy, es itt szedegeted onbecsulesed morzsait! :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (398)
    2014-12-14  20:39
  17. 2014. december 14. 20:39398.

    A hangok össze vissza mondanak mindenfélét, már nem hallgatok rájuk.


     


    No, abbahagyjuk, vagy még fokozzuk a kettőnk közötti intim viszonyt?Elértem hogy ez a topic is már rólam szól. Ehhez azért kell némi zsenialitás, ami az őrület határán lebeg.

  18. 2014. december 14. 15:38397.

    Szóval nem moslékot esznek?


    Bocsánat nem tudhattam, nem vagyok vidéki.


    Akkor is büdösek.


     


    Ez azért röhej, én egyedül leírom hogy büdös a sertés és aki megeszi, erre itt többen próbáljátok bizonyítani hogy nem. Hát nem tökmindegy hogy én a csökevény agyammal mit is gondolok? Nem meggyőzni akarlak titeket, csak kijelentettem valamit. Ha azt mondom hogy a nap forog a Föld körül, akkor nekiálltok cáfolni? Ómájgád!

    előzmény:
    cabron (396)
    2014-12-13  10:05
  19. 2014. december 13. 10:05396.

    A jól takarmányozott sertés nem él moslékon, és a marhának is lehet szar minőségű takarmányt adni, amitől nem lesz jó a húsa.


    Nem tudom milyen hülye sztereotípia az, hogy a sertés moslékon él és passz.


    Amúgy a moslék eredetileg forrázott dara (kukorica árpa, stb.).

    előzmény:
    Nikita 666 (376)
    2014-12-11  17:34
  20. 2014. december 12. 19:49395.

    mondjuk a zsidok mar joval Mohamed elott nyilatkoztak a sertest illetoen, a pokoli melegbol kiindulva. igy muzulmaneknak meg gondolkozni sem kellett, eleg volt koppintani'! :-)

  21. 2014. december 12. 14:48394.

    No igen, kaptam valami papírkát, így most már két vallásom van.


    Nekem minden duplán jutott. Két gyerek, két férfi, kettős állampolgárság...


    Áááá, mi ketten tök mindegy mit írunk, általában szúrja a többiek szemit.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (389)
    2014-12-12  07:35
  22. 2014. december 12. 14:36393.

    Miért ne ennék? Vadat.


    Attól hogy fel vagy háborodva, még büdös. Egy szóval nem írtam hogy bárki is hülye aki sertést fogyaszt. Ez csak a te képzeletedben öltött ilyen gondolatot.

    előzmény:
    kivi39 (383)
    2014-12-11  21:34
  23. 2014. december 12. 14:34392.

    Ez így van. A tieid mit sportolnak?Az úszás is meghozza az étvágyat.

    előzmény:
    évi* (382)
    2014-12-11  21:13
  24. 2014. december 12. 14:26391.

    Akkor hagyd, ne erőltesd. Majd megjön az étvágya pár év múlva.


    Az a lényeg hogy egészséges.

    előzmény:
    pannika:) (381)
    2014-12-11  20:27

Címlap

top