Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aláírást kérnek a lebénult fiútól

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 28. 16:41
Ádám még kisfiúként bénult le, azóta azonban nagykorú lett és a hivatalos ügyeit magának kellene intéznie...

Nők Lapja Café: Aláírást kérnek a lebénult fiútól
  1. 2014. november 30. 12:0622.

    Most olvastam nehany erdekes dolgot ezzel a csaladdal kapcsolatban.


    3 million forint erteku az az elektromos kerekesszek amit eloszor kapott, aztan kapott egy masikat ami azert nem felel meg mert allitolag nem tudja a fiu hatat tartan. az elsot meg nem tudjak levinni az utcara(?) az elso emeletrol.


    mellesleg abban a hazban amiben laknak a foldszinten lako no a fiu balesetekor felajanlotta hogy elcsereli veluk a lakasat a kozlekedes miatt. nem eltek vele. nem tudom van e lift a hazban errol nincs szo.


    aztan. laptopja eddig is volt a fiunak de tonkrement es nem tudnak masikat venni...


    ezek szerint a laptop nem egy kulonleges valami volt hanem normal laptop.


    a facen meg lehet talalni az infokat a csaladrol.

  2. 2014. november 30. 11:5021.

    Ilyen beteg eseteben van olyan computer ami hangvezerleses vagy mas magasabb technikai megoldassal rendelkezik a gep.


    arrol nem beszelek mert nem tudom hogy otthon igenyelheto e az allamtol ilyen egy serult ember szamara, itt igen (azt hiszem ingyen van, vagy minimalis lizing arral terhelik cask meg), de azert valamit biztosan ki lehetne talalni ahelyett hogy olyan ujsagoknak panaszkodnak mint a Blikk.


     

    előzmény:
    eda-1952 (18)
    2014-11-29  12:05
  3. 2014. november 30. 11:4620.

    nem nagyon erdekel a velemenyed. nem szoktam hanyatt esni az ilyen meghato cikkektol. Ha minden alkalommal kozjegyzot tudnak fizetni ha kell valami alairas akkor legalabb egyszer tudtak volna egy ugyvedhez is fordulni aki elmondja nekik nyilvan nem ingyen hogy mit es hogyan kell csinalni.


    ha meg nem tettek akkor igy jartak. nevetseges dolog hogy felnott emberek keptelenek arra hogy megszerezzenek informaciokat. ha valakinek otthon nincs netje Mo on is vannak olyan helyek ahol ingyen hasznalhat computer, sot tudomasom szerint ingyenes jogi tanacsadas is van ha valaki nem tudja mit kell csinalni bizonyos ugyekben.


    csak 2014 ben mar nem Kadar rendszer van amikor mindenkinek a szajaba ragtak meg azt is hogy hanyszor torolje ki a feneket a WCen. ebben a nagyon ahitott uj rendszerben az embereknek maguknak kell informalodni es a sorsukat intezni. nincs part titkar elvtars meg mindenfele felsobb szerv aki adja az utasitast csak menni kell mint a birka a sorban.


    Ha valakinek van egy beteg gyereke akkor az a legkevesebb hogy utanajar a jogainak. ingyen egy kis ido befektetessel ma mar mindent meg lehet tudni. csak nem sopankodni kell meg hulye ujsagokhoz menni panaszra hanem CSELEKEDNI. ha meg ehhez is ostoba az egesz csalad akkor igy jartak.

    előzmény:
    runner85 (14)
    2014-11-29  10:08
  4. 2014. november 29. 12:3319.

    Magyarorszagi esetrol irt, es a nyaktol lefele bena az egesz vilagon bena. Van nekunk is ilyen paciensunk, a hangjaval vagy mozdulattal iranyitja a computeret, ami nem olcso. Egy masik, nem lusta, mert az elozo no lusta, szoval a masik nem lusta, a szajaba tett palcikaval gepel. Probald ki milyen egyszeru. Megteheted, kapj fel egy ceruzat.


     

    előzmény:
    eda-1952 (18)
    2014-11-29  12:05
  5. 2014. november 29. 12:0518.
    runner85: egyáltalán nem gurult el a gyógyszere, pusztán a cikkből indult ki---és abból, ami ott náluk van.
  6. 2014. november 29. 10:5917.

    Elherdáták.. el bizony.. belekerült orvosok zsebébe, elköltötték gyógyszerre,  ápoláshoz szükséges eszközökre.. és hasonlókra.

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-11-29  09:10
  7. 2014. november 29. 10:1116.

    Nyilvan nem sima hasznalt laptopra van szuksege,ha nyaktol lefele bena,azt nem tudja kezelni ( megis mivel,az orraval?? ) speckot meg hasznaltan talan nem is lehet szerezni,ujonnan meg ki tudja mennyi.


    Karterites:miert kell rogton arra gondolni,hogy elszortak/elittak? Gyogyszerek,aprobb eszkozok,annak a szulonek a kieso penzet potolni aki otthon apolja ( kiesik egy fizu helyette kapnak minimalis apolasit.. ) es lehetne meg pia nelkul is sorolni mire elmegy.

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-11-29  09:10
  8. 2014. november 29. 10:1015.

    Itt egy szerintem érthetőbb cikk. Igazából a Blikkes alatti hsz-ektől gurultam e, mert tényleg némely ember nem érti, amit olvas..((( Azt írja az értelmes, hogy miért vetették le a gyerekről a gyámságot..! Dehogy vetették, a fogalmazás azt takarja, hogy tulajdonképpen a saját gyerekeink is gyámság alatt vannak, csak ezt így általában nem gondoljuk át. Aztán a gyerek betölti a 18-at és minden kérelem nélkül nagykorú lesz, tehát  a saját ügyeiben magának kéne eljárnia. Ha nem tud, akkor még időben gyámság alá helyezik, de tényleg olyanoknál szokták alkalmazni, akik értelmi sérültek. Ügyintéző meg gondolom értelmesen néz, hogy akkor Ádámot, ha nem hülye, minek...

  9. 2014. november 29. 10:0814.

    Hűűű de messzire gurulhatott a te gyógyszered... keresd meg, mindenki jobban jár!

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-11-29  09:10
  10. 2014. november 29. 09:5213.

    Ez egy hülye cikk, olvastam máshol, az részletesebb. Ha kapott is kártérítést, az rég elfogyhatott gyógyszerekre, fizetéskiesésre. Gondold meg, hogy min. egyik szülő azóta nem dolgozik, apa plusz munkát nem tud vállalni, mert ő tanította, azért jutott el bénán a érettségiig! És tényleg bajban vannak, hogy már nagykorú: nevetséges, de mindenhez közjegyző kell nekik,az meg min. 50ezer, alkalmanként.Úgy indult ez ez egész, amiből ilyen hülye cikkek születnek, hogy  keresnek egy közjegyzőt, aki hajlandó ingyen megcsinálni---azért az nem egy nehéz testi munka, meg napokat igénybevevő egy közjegyzőnek, hogy ad egy papirt.


    A fiú teljesen béna, tehát szerintem nem lehet neki egy hétköznapi, olcsó, használt laptopot venni.


    A tolószék meg: na ez macerás kérdés, mert van nekik, kettő is, de az a nehéz kéne (megvan!), amit saját maga is tud (ha jól emlékszem a fejével) irányítani és azért nem tudja használni, mert ők magasföldszinten laknak... nem tudom saját lakás-e az övék, vagy önkormányzati, de segítség kellene nekik (megintcsak szerintem), hogy elcserélhessék földszintire, ott már lehetne rámpa a bejárathoz. És ez nem feltétlen anyagi segítség, hanem illetékesek komoly ügyintézési segítsége, mert ha egyik szülő dolgozik, másik nem tudja otthon hagyni a teljesen mozgásképtelen fiút.


    No ennyire emlékszem, de szerintem már ez is másként hangzik, mint a cikk...

    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-11-29  09:10
  11. 2014. november 29. 09:1012.

    kicsit furcsa hogy az egesz rokonsag keptelen egy rohadt toloszeket osszeadni vagy egy hasznalt laptopot keriteni a fiunak.


    es igen, biztos hogy kapott karteritest. az en nagybatyamat is a zebran utottek el 2007 ben. ugyvedje se volt cask egy ismerose es 1,5 mulva megkapta a karteritest minden gond nelkul. es neki a laba maradt serult nem volt ilyen sulyos mint ez az eset.


     


    ha meg elcsesztek a karteritest akkor igy jartak es kesz. egyaltalan nincs kizarva hogy szepen elvertek elittak elherdaltak v agy akarmi.

    előzmény:
    drenalin (9)
    2014-11-29  06:43
  12. 2014. november 29. 09:0511.

    Amikor kifizetik a kozjegyzot azt a penzt egy laptopra is fordithatnak es meg lenne a kerdes oldva.


    mellesleg gondolom a gyerek kapott karteritest  abbol cask telne egy szaros laptopra. vagy elherdaltak mar az egeszet?


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-28  16:41
  13. 2014. november 29. 07:3610.

    Ne legyél benne túlságosan biztos, hogy a fiú kapott kártéritést.


    A bürokrácia malmai  meg érdekesen működnek. és még érdekesebben a hivatalnokok.

    előzmény:
    WASP (6)
    2014-11-28  21:04
  14. 2014. november 29. 06:439.

    Hallod, te magadtól vagy ilyen idióta, vagy valaki fogja a kezedet közben?!


    Olvasni kéne tudni: arról van szó, hogy nem engedik, mert a srác teljesen épelméjű. Tehát már túl vannak azon, hogy megpróbálják.


    "10 éve küzdenek egy használhatatlan tolószékkel? Miért?"


    Úri jókedvükben. Pásszióból, na most képzeld!


     




    "Valószínüleg a fiú kapott kártérítést azzal mi lett?"



    Ha kapott is anno, kb. 10-12 éve, 


    1. semm közöd hozzá, hogy mit csináltak a pénzzel


    2. a feltételezhetően kapott kártérítésnek semmi köze ahhoz hogy milyen abszurd helyzetbe került maga a család jelenleg. Azaz most.


     


     


     


     


     


     
    előzmény:
    WASP (6)
    2014-11-28  21:04
  15. 2014. november 28. 23:318.
    Javítás: pszichiáteri
  16. 2014. november 28. 23:247.
    Konkrétan tudom, hogy ha beszereznek egy pszihiáteri és neurológiai szakvéleményt, amiben a szakorvosok kijelentik, hogy korlátozó gondonokság alá helyezést javasolnak, akkor azt, annak a hozzátartozónak, aki vállalja a gondnoki feladatokat, be kell menni a helyi gyámhatósághoz, és kérni, hogy a gyámhatóság indítsa meg a bírósági eljárást. Ekkor a gondnokság kirendeli a saját védőjét a leendő gondnokoltnak, és elindítják az eljárást. Ekkor a bíróság kiküdli az igazságügyi elmeorvosi szakértőjét, és az igazságügyi neurológusi szakértőjét, azok megírják a szakvéleményükben a tapasztaltakat. S ebben az esetben egész biztos, hogy javasolni fogják, hogy korlátozó gondnokság alá helyezzék a fiút.
    A korlátozó gondnokság azt jelenti, hogy a gondnok mindenben a fiú beleegyezésétvel járhat el, vagyis a fiúnak bele kell egyeznie abba, amit a gondnok helyette aláír. Ezt pedig a helyi gyámhatóságról kiadott papírral lehet igazolni, és azt a papírt a hivataloknak el kell fogadni. Ez a jelenlegi helyzet.
  17. 2014. november 28. 21:046.

    Enyhén szólva.


    Ugyanis nem arról van szó, hogy nem lehet gondnokság alá venni a fiút, hanem arról,  hogy" lehet, hogy nem is lehet" Miért nem próbálták meg legalább.


    10 éve küzdenek egy használhatatlan tolószékkel? Miért?


    Valószínüleg a fiú kapott kártérítést azzal mi lett?

    előzmény:
    irtech (5)
    2014-11-28  20:45
  18. 2014. november 28. 20:455.
    Az én véleményem, hogy a cikk szenzációhajhász. Én feküdtem már gerincsérvvel hetekig, és egyedül az APEH válaszolt nem túl negatívan annyit, hogyha ismét tudok járni, akkor intézzem el az okmányirodában az internetes hozzáférést. Én semmilyen retorzió nem történt a részükről sem.
  19. 2014. november 28. 20:264.
    Baromagyú hivatalok, hivatalnokok, de se...be tudnám rugni az ott dolgozókat, meg azokat is, akik ilyen szabályokat adnak ki!
  20. 2014. november 28. 18:533.
    T.Ház! Bizonyára a képviselő urak között van aki a megunt laptopját oda tudná adni a fiúnak,hiszen hivatalból kapna egy újat s modernebbet.
  21. 2014. november 28. 16:412.
    Ez tragédia! Az ilyen embereket is lehetne támogatni legalább emberileg, ha másként nem is megy!

Címlap

top