Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

9 mondat, amitől minden anyuka kiakad

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 28. 13:35
A kisbaba hazaérkezése után a legtöbb szülő félkómában tölti az első hónapokat. Kimerültek, frusztráltak. A családtagok és barátok természetes együttérzésükről szeretnék biztosítani az anyukát, apukát, de néha nem jól kezdenek hozzá.

Nők Lapja Café: 9 mondat, amitől minden anyuka kiakad
  1. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 29. 18:207.

    előzmény:
    Babyface83 (5)
    2014-11-28  22:13
  2. 2014. november 29. 17:546.

    a legtöbb nálunk is megvolt, csak időnként fordítva:


    miért nem alszik veletek?


    miért adom bölcsibe, hát nem szeretem?


    még mindig nem jár? de hát fél évesen már állt (13 hónaposan kezdett el, de azóta is csak fut, nem jár)


    a kedvenceim a védőnő "beszólásai", akinek soha-semmi nem jó


    (miért nem HA-s tápszert kap, miért nem beszél már, stb.)


    de zokon nem veszem ezeket, fel voltam rájuk készülve


    egyet kivéve: a miért nem szoptatom kérdésre, azzal kiakasztottak, főleg, ha lényegében vadidegen kérdezősködött ezzel kapcsolatban, mintha bármi köze lenne hozzá 


     

    előzmény:
    Babyface83 (5)
    2014-11-28  22:13
  3. 2014. november 28. 22:135.

    Az én kedvenceim:


    Nem szopik? Óóóó, szegény tápszeres, nagyfejű, beteges gyerek lesz belőle...


    Muszáj volt császározni?


    Veletek alszik? Már most elrontottad azt a gyereket, el van kapatva!


    Biztos nem fázik/nincs melege?


    Hogyhogy még nem kezdted el a hozzátáplálást? Az enyém már 3 hónaposan pörköltszaftot szopogatott!


    Hagyd sírni, had tanulja meg, hol a helye!


    Minek az a légzésfigyelő, te is felnőttél nélküle...


    Csapj rá, hogy tudja, ki a főnök!


    Nem megy bölcsibe? Hiszen egy babának társasááááág kell!


    Hogyhogy nem jár még? Az enyém ilyenkor már szaladt!


    És bilibe kakiltok már?! (így, többes számban) Nem? Hát érettségizni is pelusban fog?!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-28  13:35
  4. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. november 28. 20:024.

    Bárgyú kérdésektől én nem akadok ki. Annak kezelem őket, amik: ostoba kérdéseknek. Szerencsére a minimálisra sikerült korlátoznom az olyan primitív emberek számát a környezetemben, akik szándékosan negatív, frusztráló vagy éppen érzéketlen és tudatlan véleményekkel vagy kérdésekkel szórakoztattak volna kismamaként. Azóta meg, mióta nagyobb a mozgásterem, mert nem vagyunk otthon, még inkább meg tudom válogatni, kivel kommunikáljak pl. gyereknevelési kérdésekről. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-28  13:35
  5. 2014. november 28. 17:143.

    Nem teáztatod? Csak anyatejet kap?  Hogy nem hal éhen, szomjan?


    Nincs cumisüvegetek? Hogyan eteted? Hogy nem hal éhen, szomjan?


    Nincs cumitok? Szopja az ujját? Költhetsz fogszabályozóra! 


    Miért van mindig ölben az a gyerek? Milyen anyámasszony katonája lesz belőle? Had sírjon, erősödik a tüdeje!


    Jaj, hát ő egy ilyen öles baba?


    Neked meg mitől ilyen jó az alakod (lapos a hasad, formás a cicid, feneked, vékony a derekad)?  Biztos nem eszel! Modell akarsz lenni? 


    Neked mitől maradt ilyen dús a hajad?  Na, majd kihull.



    Agyhalottak...


     

  6. 2014. november 28. 13:352.
    Személyes kedvencem a "van már tejed? és elég?" és azóta a 9 hónap alatt a "van még tejed?" ...

Címlap

top