Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csináld magad: költséghatékony adventi koszorúk

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 24. 08:40
Kézügyesség, hozzávalók, kedv vagy idő hiányában összeszedtünk néhány kíméletes adventikoszorú-receptet, ami tökéletesen kiegészítője az adventi várakozás időszakának.

Nők Lapja Café: Csináld magad: költséghatékony adventi koszorúk
  1. 2014. november 25. 16:5526.
    Nem, tényleg nem nekem írtad: RÓLAM írtad, másnak. Én ilyesmit személyesen szoktam, úgy mint most . Nos ha te gyakorló keresztény vagy, akkor arról a mondatról, amitől kissé felháborodtam és igen, belekötöttem, pontosan ugyanaz lehet a véleményed, mint nekem, csak valamiért választottál, hogy kettőnk közül éppen kit utálsz. Ja és NEM magyarázkodtam. Tudod az magyarázkodik, aki hibát követ el. Én a véleményemet írtam le, te is azt tetted és most szépen "mutatkozzunk ki" egymástól, ha ismered a kifejezést, jó?
  2. 2014. november 25. 16:1125.

    Előző kommentemet ugyan nem neked írtam,de mivel ennek ellenére engem szólítottál meg,magyarázkodásodra azért reagálok.


    Én veled ellentétben nem merném venni a bátorságot ahhoz,hogy bárkinek a hitéről véleményt mondjak és főleg,hogy megkérdőjelezzem bárki vallásosságát,hitét.  Annak ellenére sem,hogy én gyakorló keresztény vagyok. Viszont te,aki saját bevallásod szerint nem vagy hívő,vetted a bátorságot arra,hogy mások hitét kétségbe vond,véleményezd. 


    No,komment!


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (24)
    2014-11-25  14:32
  3. 2014. november 25. 14:3224.
    Kedves Lédienn! Sajnos nem tudok rád kattintani, mert csak a cikk oldaláról tudok írni, remélem így is látod. Nézzük csak...Nem, nem vagyok keresztény, valaha keresztyén voltam, nem ugyanaz, de már nem vagyok hívő,ez van. Kérdeztem valamit, kaptam választ, szerintem megköszöntem, ha úgy érzed cinikusan, akkor nagyon tévedsz.
    Juci, a megszólalásom ezek után tényleg nem keresztényi, több oknál fogva sem, de a tiéd sem és kár ezért bármit kikérned magadnak. Mit is írtál? Idézlek, ha nem is örülsz neki: "de mi az, hogy az advent böjti időszak? Ez vmi ősmagyar baroms?g, hogy csak akkor szép az ünnep, ha előtte szenvedünk? Egyébk?nt, én vallásos vagyok,"...
    Na kedves Lédienn, én ebből a szövegből állapítottam meg, hogy a beíró nem vallásos ---vagy szerinted igen? Mint írtam, keresztyén nevelést kaptam, amihez nem tartozik az adventi koszorú, de ha baromságnak nevezik a keresztény kultúrkört, azért felborzolódom.
    Te megolvass vissza máskor, hogy lásd, ki miért írja azt, amit.
  4. 2014. november 25. 13:0623.

    Mert ő nem is keresztény,ahogy írta "neki más a hite". De jobban örült volna,ha valaki inkább a netről nyom be ide tucatnyi linket a témával kapcsolatban,a hozzáértő magyarázat helyett. Hitelesebbnek tartotta volna.


    De azért laza dícséret után még cinikusan megjegyezte,hogy reméli az is tudta ezt a magyarázatot is,akinek feltette a kérdést. Ugyanis más válaszolt neki igen szépen,korrekt módon és "csak" saját kútfőből.

    előzmény:
    juci.anosi (21)
    2014-11-25  11:23
  5. 2014. november 25. 12:5922.

    Mert ő nem is keresztény,ahogy írta "neki más a hite". De jobban örült volna,ha valaki inkább a netről nyom be ide tucatnyi linket a témával kapcsolatban,a hozzáértő magyarázat helyett. Hitelesebbnek tartotta volna.


    De azért laza dícséret után még cinikusan megjegyezte,hogy reméli az is tudta ezt a magyarázatot is,akinek feltette a kérdést. Ugyanis más válaszolt neki igen szépen,korrekt módon és "csak" saját kútfőből.

    előzmény:
    juci.anosi (21)
    2014-11-25  11:23
  6. 2014. november 25. 11:2321.
    "Lehet, hogy ez meglepetés lesz neked, de nem vagy vallásos": még jó, hogy a vallásos meggyőződés olyan téma, ami (noha nem magánügy) senki által nem kritizálható, diszkriminálásra okot nem adhat.
    Személy szerint tisztelem minden ember hitét vagy hitetlenségét, cserébe elvárom ugyanezt. Kedves Eda, a megszólalásod nem volt túl keresztényi, főleg a "más szemében a szálkát..." fényében.
    Ennek persze semmi köze a koszorúkhoz :-)
  7. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. november 24. 22:0120.

    Rondák, hiányosak,  szegényesek.Összecsapták őket, ez nem vitás.Ezalatt nem  konkrétan a pénzbeli szegénységet értem.Sokkal inkább azt, hogy igénytelen vackok.


    Nagyon szép  adventi koszorúkat lehet kötni otthon is, csak érzék kell hozzá.Akinek nincs, az ne kezdjen hozzá.Bár, ha nem hozza ide az nlc -re, csak maga "gyönyörködik" benne, rendben.


    Mert itt ezek, az ízlésficamról árulkodnak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-24  08:40
  8. 2014. november 24. 20:5719.
    Hát... elég érdekes.. A konyhai verzió lilahagymával, uborkával pl. felveti bennem a kérdést, hogy emlékszünk-e még egyáltalán, miről szól az Advent...
    Én nem vagyok egy virágkötő, de minden évben össze tudok hozni egy ennél lényegesen ízlésesebb koszorút, és nem költök rá vagyonokat.
  9. 2014. november 24. 19:4218.
    Lilla 123: köszönöm, remélem az is tudta, akit kérdeztem..))) Őszintén szólva a végén a gyertyát nem tudtam, úgyhogy már ezért örülök, hogy megkérdeztem.

    Juci.anosi: Lehet, hogy ez meglepetés lesz neked, de nem vagy vallásos. Legalábbis nem katolikus. A cikkben lévő akármiket meg azért szóltuk le, mert többnyire még csak nem is koszorúk. Én nem csinálok, mert nem az én hitem, de azért annyi közöm van hozzá, hogy felborzolódjak ha néhány kopott, egymás mellé állított kosársütőformába beleraknak 4 fehér gyertyát, köréje pár akármit és azt mondják, tessék, ez egy adventi koszorú.
  10. 2014. november 24. 19:1617.
    Nem szeretnék senkit megbántani, de mi az, hogy az advent böjti időszak? Ez vmi ősmagyar baroms?g, hogy csak akkor szép az ünnep, ha előtte szenvedünk? Egyébk?nt, én vallásos vagyok, de még sosem volt r?zsaszín gyertyám, és nem érzem ettől bűnösnek magam. Igaz, a cikkben szereplő koszorúk elég szerencsétlenek, de azért ne legyünk ilyen bigottak...
  11. 2014. november 24. 19:0016.
    Valljuk meg, azért ezek elég rondák...
  12. 2014. november 24. 17:4614.

    Az igazi adventi koszorú tényleg három lila és egy rózsaszín gyertyával van díszítve, illetve fenyőágakkal.


     


    Nem tudok mindent a szimbolikáról, de amit tudok, azt leírom:


    A koszorú kör alakú, evvel jelképezi az örökkévalóságot (ugye magába tér vissza, hasonlóan a jegygyűrűhöz, amit elvileg épp ezért nem szakíthat meg semmi), és ugyanemiatt díszítjük örökzöld fenyőágakkal.


    A négy gyertya a négy hetet jelképezi, ezek közül 3 lila, illetve egy rózsaszín van. Azért lilák, mert az advent egy bűnbánati, böjti időszak, ami a nagyobb ünnepeket megelőzi ezáltal segít felkészíteni a lelket az ünnepre, ilyenkor a templomokban is lila a díszítés.


    A rózsaszín gyertya a 3., ami az ünnep közelsége miatti örömöt jelképezi.


    A gyertya pedig alapvetően Krisztus-jelkép. Egyrészt ugye "Én vagyok a világ világossága", másrészt amiatt, hogy a gyertya is ugye magát égeti el, azaz áldozza fel, ahogy Jézus is a kereszten. Emiatt van ugye a templomokban örökmécs.

    előzmény:
    eda-1952 (12)
    2014-11-24  17:30
  13. 2014. november 24. 17:3913.

    Kedves NLC,


    nem lehetett volna ezeknél SOKKAL ízlésesebbeket, hiszen bőven lehet találni a neten!


    No és ez a "költséghatékony", mint magyar szó!Ha lehet, a koszorúcskáknál is rémesebb!


    Szavazzunk!


    Szerintem a legréééémesebb a mű-pöttyösgombás, de holtversenyben a lilahagymás-uborkás-törlőruhással.


    Egyedül a 2 képen lévő elfogadható, sajnos!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-24  08:40
  14. 2014. november 24. 17:3012.

    marcsi.pal.5
    Azért a színeket általában tudjuk, de többet nem biztos, tehát ha ez ha téged ennyire bosszant az, hogy ebben (sem) követik a példák a hagyományokat, akkor leírhatnád, hogy miért olyan színűek és mikortól van így. (tényleg nem tudom!)
  15. 2014. november 24. 14:3211.
    Azért a fokhagymás-cukkinis megoldás sem akármi.Lényeg,hogy már erre a koszorúra is rárakhatunk mindent:törlőruhát,fokhagymát,gombát,toalett papír tekercset,szőnyeg darabot,százas szöget ,lábtörlőt,macskát,kutyát,kinőtt cipőt vagy ráülünk mi magunk.Nem értem miért kell mindent megváltoztatni?Vannak dolgok amik úgy jók és szépek ahogy megszoktuk,lassan agyunkra megy a modernizálás.
  16. 2014. november 24. 13:4210.

    Én nem vagyok vallásos, nem azért csinálom a koszorút, ami a jelentése, tehát engem nem érdekelnek a színek. 


    Viszont lehet, hogy kitérhettek volna ennek a szokásnak az eredetére is.

    előzmény:
    marcsi.pal.5 (9)
    2014-11-24  13:31
  17. 2014. november 24. 13:319.
    Nagyon felháborító, hogy ennyi adventi dekorációnál senki nem vette észre a gyertyák színét. Az adventi gyertyák színei: 3 lila 1 rózsaszín.
  18. 2014. november 24. 11:498.
    Mi köze a gombának a Karácsonyhoz?
  19. 2014. november 24. 10:567.

    Ennél sokkal szebbeket, ötletesebbeket is láttam már szerencsére.


    Én szeretem a decembert, a díszítést, dekorálást... hogy ne kerüljön sok pénzbe, mindig mindent elrakok, ami majd jó lehet valamire. (a családom szekál is emiatt, de ez van ) Abban különben sincs semmi kunszt, hogy a kész dolgokat összeragasztgatjuk, sokkal jobb a fellelhető holmikból kitalálni valamit. 


    Idén a téli ajtókoszorúm fehérre fújt vesszőből áll, rajta olyan figurák, amiket a legkisebbem gyártott karkötőgumiból - most nagy divat felénk a gyerekek között. Van mikulássapka, kampós nyalóka, szaloncukor... ja, meg anyagba csomagolt vatta, ami szaloncukorformára van alakítva. Tök olcsó volt.


    Nekem tetszenek azok az adventi "koszorúk", amiknél pl. valami szebb borosüvegek szájára rávarázsolt gyertyák vannak, az üvegen meg a számok. Persze lehet magára a gyertyára is számokat tenni. A dekorálás egyedi, az otthon található csetreszekből, csészékből, tálkákból, madzagokból, bármiből...


    Az tény, hogy azok előnyben vannak, akik a szabadban tudnak gyűjtögetni mindenféle növényt, termést, követ, faágat, bogyókat alapanyagnak.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-24  08:40
  20. 2014. november 24. 09:366.

    Hát igen, az a bolondgomba teljesen irreleváns "motívum" az ádvent-karácsonyi ünnepkörben.


     


     

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2014-11-24  09:09
  21. 2014. november 24. 09:345.

    Már miért kéne őket bezárni....????


     


    Ahová én járok, szinte mindig sorállás van.


     


     

    előzmény:
    Thubiso (2)
    2014-11-24  08:40
  22. 2014. november 24. 09:094.
    Csak az első koszorú, a többit nem nevezném koszorúnak...))) Viszont az az egy meg szörnyen giccses...már elnézést, de olyan "édi" kis bolondgombák, hát mi közük az adventhez?...))))
  23. 2014. november 24. 08:523.

    Hát ezek elég rondák. Inkább nem kell adventi koszorú.

  24. 2014. november 24. 08:402.
    A virágboltokat pedig be lehet zárni. Sajnos a pénz nagy úr!

Címlap

top