Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ennyibe kerül egy újszülött

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:26
Egy újszülött érkezése rengeteg örömmel és - legyünk racionálisak is - költségekkel jár, és a szülőknek érdemes a lehető legtöbb szempontból felkészülni az új családtagra: át kell rendezni a környezetet, lelkileg és rá kell hangolódni és biztosítani kell a pénzügyi hátteret. Ezért aztán jó, ha előre kalkulálunk. De mennyire is lesz szükség az első babánál?

Nők Lapja Café: Ennyit kell félretenni egy újszülöttre
  1. 2014. december 17. 19:07416.
    Na a hozzászólásom,már ment is a levesbe :D
    Ennyit a szólás szabadságról.
    Demokrácia,vagy inkább annak nevezett diktatúra....
  2. 2014. december 17. 19:06415.
    orias80

    Tisztelettel.

    Magyarországon is van sok minden,DE nem mindenkinek.
    Az Otthon élők,nem tudják,hanem ÉRZIK saját bőrükön mindazt amire utalni szeretnék s felesleges is ennél többet írnom,mert a vége ismételten az lesz,hogy kitiltanak igazmondásért,mint oly sok más oldalról is....
    Tisztelette,Szép(szebb) Ünnepeket Mindenkinek.
  3. 2014. december 15. 00:58414.

    Visszaolvastam a hozzaszolasom, ha merlegre irtad ,hat ,itt masok a szokasok. A vedono szerintem ugy nezne ram borju az ujkapura ha vettem volna egyett. Akkor most lepodj meg, azt meg nem is irtam hogy pl itt kifejezetten tilos alkohollal kezelni a koldokzsinort es csak vizzel engedik mosni. Eloszor kicsit ketsegbe voltam esve decrajotten,hogy tobb millio gyerek tulelte itt akkor csak nem butak es lass csodat, semmi baja nem left. Csinos kis koldoke lett.

    előzmény:
    orias80 (413)
    2014-12-15  00:52
  4. 2014. december 15. 00:52413.

    Óriás-óriás.
    Ezt próbáld meg orbánisztában megtenni,ha fehér bőrű vagy(ha nem vagy fehér,azt teszel amit akarsz),maximum 2 HÉTIG-IG!!!! élvezheted az újszülött gyermeked társaságát.Miért is,mert van "jó"szándékú védőnő,gyermekvédelmi,ápoló,orrvosokKK stb stb.
    Szerintem nem vennéd a bátorságot ahhoz,hogy ezt itt megpróbáld,főleg ahhoz nem lenne merszed,hogy két szavahihető tanú előtt mindezeket papírra vesd s aláírd.


     


    Ezt mire irtad? Kifejtened bovebben?


    Ha ennyire nem kerül semmibe Kérlek sorold fel részletesen azt a semmit amit meg kellett venned itt Magyarországon.22 500 Ft fizetésből ami 3 hónap után már nem jár Hangsúlyozom Magyarországon


     


    Ezt megint nem ertem ,be haragudj nem otthon elek. Itt gyes van 9 honapig ,utana megy az anyuka vissza dolgozni.


     


    Kicsit ird le legyszives bovebben, meet tebyleg erdekel,hogy szerinted otthon miert vennek el a gyereket? Nem tudtam hogy a hasznalt holmik hasznalata torvenyellenes!


     


    .

    előzmény:
    ipse72 (412)
    2014-12-14  22:45
  5. 2014. december 14. 22:45412.
    orias80

    Óriás-óriás.
    Ezt próbáld meg orbánisztában megtenni,ha fehér bőrű vagy(ha nem vagy fehér,azt teszel amit akarsz),maximum 2 HÉTIG-IG!!!! élvezheted az újszülött gyermeked társaságát.Miért is,mert van "jó"szándékú védőnő,gyermekvédelmi,ápoló,orrvosokKK stb stb.
    Szerintem nem vennéd a bátorságot ahhoz,hogy ezt itt megpróbáld,főleg ahhoz nem lenne merszed,hogy két szavahihető tanú előtt mindezeket papírra vesd s aláírd.

    Ha ennyire nem kerül semmibe Kérlek sorold fel részletesen azt a semmit amit meg kellett venned itt Magyarországon.22 500 Ft fizetésből ami 3 hónap után már nem jár Hangsúlyozom Magyarországon.

    -Egyébként én sem orbánisztánban keresem a kenyeret,oda csak a pénzt küldöm(adóra,segélyekre,villákra stb)(mert arra már nem jut,hogy hazamenjek),hogy az otthon ragadtak ne haljanak éhen.... És mondhat bárki bármit ez nem az igazság,mert az az igazság amit orbán mond,én a valóságot mondom,ami tény.szomorú tény!

    Remélem itt nem sértettem meg a szabályzatot(ha mégis,elnézést kérek) csak mert őszinte vagyok s nem köpönyegforgató,kétszínű gerinctelen s@gg nyaló,képmutató.
  6. 2014. december 14. 12:33411.

    Ja és amit már mások is írtak, hogy azt a használt dolgot egyszer valakinek meg kell vennie újonnan, ha mindenki csak használtat vesz, az előbb utóbb tönkremegy és akkor már valakinek megint meg kell vennie újonnan.


    Ráadásul lehet, hogy sokan vannak olyan szerencsések, hogy a család baráti körben mindenkinek van gyereke, mi senkitől nem kaptunk semmit.


    Vagy már idősebbek a gyerekek, vagy még nincs gyerek, ez nem panaszkodás, csak nem mindenkinél működik, hogy a rokonok ellátnak kelengyével, meg egyéb cuccal.

    előzmény:
    abraxas (406)
    2014-12-13  15:41
  7. 2014. december 14. 12:28410.

    Ezt a kölcsön dolgot nem értem.


    Ha valaki kölcsönad egy babakocsit, akkor ezek szerint még szeretné visszakapni, mert szeretné még gyereket, viszont gondolom nem egy leharcolt babakocsit akar visszakapni.


    Ha meg már nem akar gyereket, akkor miért kölcsönadja, akkor vagy adja oda jelképes összegért (vagy ingyen).


    Ráadásul nekem ebben az "ajándékba, meg kölcsönbe odaad"-ban van egy olyan érzés, hogy akkor én most tartozom nekik.

    előzmény:
    abraxas (406)
    2014-12-13  15:41
  8. 2014. december 13. 17:06409.

    de itt  külön külön látogatnak a rokonok, barátok, nincs buli. Meg sokan nem is laknak akkora helyen, hogy bulit rendezhessenek. más szoksok vannak. Itt pofárlanság a lista.


     


    tudod, valahol bunkóság az asztalnál böfögni, valahol meg csak megdícséred vele a kaját. ennyi. hol így hol úgy.


     

    előzmény:
    orias80 (403)
    2014-12-13  09:34
  9. 2014. december 13. 16:44408.

    Te szeeintem nagyon feleertesz valamit. En itt arrol beszelek ,hogy lehet olcsobban kihozni dolgokat es nem azt hogy nincs ra egyaltalan penz. Miert vegyem meg 5000 foribtert valamit ha 1000 ert us megvehetem?


     


    ha majd hizetni kell az uszasert akkor ki less fizetve. Nem igazan ertem ezeket mire irod.

    előzmény:
    Lillaréka (405)
    2014-12-13  15:19
  10. 2014. december 13. 15:42407.

    Hülye vagyok, szívességláncot akartam írni.

    előzmény:
    abraxas (406)
    2014-12-13  15:41
  11. 2014. december 13. 15:41406.

    De ha kapok kölcsön egy használt babakocsit, vagy pl. néhány tipegőt, akkor annak az árát el lehet tenni későbbre ;)


    És ha mondjuk új kiságyat vettem, akkor azt én is tovább tudom adni, és nem szakad meg a kívánságlánc.


    Alapozni nem szabad "majd kapunkra" de ha kapunk, én biza elfogadom, jól jön mondjuk 10 kisruha ára később másra.

    előzmény:
    Lillaréka (405)
    2014-12-13  15:19
  12. 2014. december 13. 15:19405.

    hát persze... itt is vannak babavásárok.


    Csak a gyerek, nem marad mindig baba.


    elkezd szépen nőni, egyre nagyobb lesz és ahogy nő  , úgy kerül egyre többe is.


    és minél nagyobb annál többe kerül.


    Ahogy irtam,  ovisbefizetést-  kiscipőt,  menzakaját, nyelvórát úszásoktatást már nem  kapsz kölcsönbe.


     

    előzmény:
    orias80 (404)
    2014-12-13  09:44
  13. 2014. december 13. 09:44404.

    Meg annyit akartam irni,hogy itt nagyon sok baba vasar is van ahova az anyukak beviszik a babaholmikat amire Mar nincs szukseguk es eladjak. En ott vettem pl baba furdokadat pl, ruhakat ,mesekonyveket. Olyan tumultus szokott lenni ,hogy alig lehet bejutni. Bar itt nem is sztigma a hasznalt dolog a tanarno anyuka ugyanugy megveszi a ruhat ezeken a vasarokon mint a gyari munkas anyuka.

    előzmény:
    Lillaréka (402)
    2014-12-13  05:45
  14. 2014. december 13. 09:34403.

    Erdekes, hogy Magyarorszagon sokmindenben annyira nyiltak az emberek, ebben pedig nem.


     


    Itt pl van baby shower amikor a mama olyan 8 honapos terhes es bizony ajandek lista van ugyanugy mint az eskuvokon ,igy kerulik el hogy ne 120 tipegot kapjon a baba vagy 120 kavefozot eskuvon. Persze nem szabad erre alapozni, csak leirtam hogy mi a szokas. Pl en nem alapoztam erre ,meet megtudtam volna vennit mindent ,de jolesett hogy sokmindent megvettek.

    előzmény:
    Lillaréka (402)
    2014-12-13  05:45
  15. 2014. december 13. 05:45402.

    Nagyon szép dolog, hogy a rokonok- barátok  hoznak ajándékot a kisbabának. Az is jó, ha tudunk kölcsönkérni..- No de erre alapozni már nem annyira szép.


    Ha ovis lesz akkor kölcsönkérjük az ebédpénzt,  elvárjuk ajándékba ugyanezektől a barátoktól a gyerek ruháztatását??
    A nyelvórát  - az osztálypénzt is majd valami rokon fizeti??


    hm.. hát van akinek van hozzá képe-- bizonyára.


    Valami olyasmi, hogy családtervezés? Kölcsönkérésre alapozók,  nem hallottak ilyesmiről?


     

    előzmény:
    Capuccino (398)
    2014-12-12  19:22
  16. 2014. december 13. 05:05401.

    Elolvastam a cikket, meet nem ertettem ,hogy mennyi az a penz amit emlitesz. En most szultem nem olyan regen es nekem ennek a toredekebe kerult es nem garasoskadasrol szol hanem hogy ki mennyire akar koltekezni. A gyerekvallalas olyan mint az eskuvo a kereskedoknek, mindenki a sajat meggyozodese szerint kolt. Ebben a listaban sok felesleges dolog van.


     


    A legfontosabb a babakocsi ,babaagy, ruhat masodkezrol erdemes venni ,kapni az elso par honapban mert 2 percig hordjak es ez nem vicc. Mondjuk en kulfoldon elek es itt nagyon sokan cserelnek,adnak babaholmit.


    Merleget itt senki nem vesz mert hetente kehet meretni a vedonovel, itt nem is szeretik ha van itthon mert csak stresszeli az anyukat. Itt a babat csak vizben furdetik nagyon sokaig , nem szeretik a habfurdot kiveve a bio. En vettem biot , 2000 ft volt es eleg volt kb 4 honapig. Pelenka , textil , agynemu kell, vatta, fultisztito. En nem vettem csoda koromcsipeszt, sima kisolloval vagom a kormet. Cumisuveg, sterilizalo kell , sterilizalot 3000 forintert vettem.


     


    Nem akarik kiterni mindenre, de az a lenteg hogy en azt hittem hogy sokkal to be fog kerulni de eddig nem veszes es a gyerekem egy eves lesz. En inkabb majd szivesebben koltok masra, uszasra , kulonfoglalkozas stb amikor kicsit nagyobb.


     


    z


     


     


     

    előzmény:
    ipse72 (400)
    2014-12-12  20:47
  17. 2014. december 12. 20:47400.
    Jelenleg éppen ebben a cipőben járunk párommal.
    Fenti cikkhez,csak annyit,ezt nyugodt szívvel lélekkel meg lehet szorozni 3-al de ha 4-el szorzom akkor sem túlzom.
    Persze ha a gyermekvállalás anyagi oldalát nem garasoskodással teszem.
    Bemelegítésnek,Baba-mama bolt 75000,babakocsi 95 000 ami nem chinai (chinai 45 000) hanem normális ami nem megy tönkre pár hónap alatt) ha már a saját gyerekemről van szó)
    Kiságy ami kombi és kb tízen éves korig használható 57 000 (hagyományos kb 40 000)
    Második kör ismét 90 000 és mind fontos ami kell a babának s a mamának.
    De még nincs minden megvéve ami kell,nem nagy dolgok,apróságok de azokat az apróságok sem lesznek 50 000 alatt.
    Vizsgálatokat nem tudom azaz nem tudom nyomon követni de a cikkben említett összegek,minimum a duplája.
    Rokonoktól(köszönettel ) másodkézből ruházat a babának, kb egy hónapos kortól.

    -ITT JÖN A LÉNYEG: Amint kiszimatolták a hivatalos szervek a bátorságunkat,hogy gyermeket merészelünk vállalni,azon minutumban 4 héten belül:APEH 144 000 Ft adó nejemnek 44 000 Ft adó,Önkormányzat 62 500Ft adó. Magyarázatok mindenhol vannak,hogy mert miért v miért sem,DE az idei évben,alkalmazottként dolgozom,úgy hogy semmit nem vettünk kb 200 000 Ft adót fizettünk be két alkalommal összesen az év első felében,de azt,hogy miért az senki ne kérdezze meg,mert jómagam sem tudom.(Haladék NINCS,személyes kérelem,megjelenés stb hosszú hosszú telefonbeszélgetés,megoldás nincs,tekintettel segítséggel nincsenek,2015-2016.ban majd küldik a csekket a késedelmi pótlékról s annak a kamatjárol.Ez a nagy segggggítség.
    Ezt megelőzően nejemnek nem volt munkája,azaz közmunkás volt.Ott is volt minden csak jó nem,írígység hátráltatás stb,az önkormányzat 3 hónap után még azt a kis támogatást is megvonta amit addig (mint alamizsna) kapott mivel veszélyeztetett terhes így nem bírt(akart,de a gyaloglás is nehezére sett) dolgozni így semmire sem jogosult... ENNYIT AZORBÁN CSALÁDTÁMOGATÓS HAZUDOZÁSAIRÓL!!!!

    Mind ez 2014 második felében orbánisztánban Bács Kiskun megye déli részén Tataházán!!!!
  18. 2014. december 12. 20:24399.

    Az már engem is többször meglepett, hogy "kaptuk", tehát valaki egyszer megvette vagy már használtan kapta és megy körbe körbe??


    A baráti körünkben is az egyik pár a fiú ruhákat odaadta a másiknak, akinek ráadásul két fia van, miután a gyerekek kinőtték (persze mosva, vasalva) visszaadták. Hát nem tudom, nekem ez nagyon fura, hogy elhasználom aztán visszaadom.

    előzmény:
    Capuccino (398)
    2014-12-12  19:22
  19. 2014. december 12. 19:22398.

    annyira vicces azért akik azt írják, kölcsön kell kérni, meg a barátokkal megvetetni...


    a kölcsönkéréssel ugye: valakinek csak meg kell venni, hogy aztán kölcsön lehessen tőle kérni


    barátok megveszikkel meg, hát nekem nem lett volna pofám pl a barátoknak listát adni ki mit vesz.. amúgy meg hogy veszik meg? ha mindenki hoz pelenkt, attól nem lesz ruhája a ygereknek, ha ruhákat hoznak, nem lesz krém meg pelus...  a bartok csak akkor összehangoltak, ha a szülők összehangolják őket.. de akkor meg  a kérdésre mit szeretnétek konkrétakat kell mondani... hmm... ehhez kinek van képe??

  20. 2014. december 12. 19:09397.
    Az előző 400 hozzászólást nem olvasom el, de remélem már más is említette, hogy: mi az, hogy a légzésfigyelő, mint felesleges extra?
    A kedves szerzőnek szívesen ajánlanék egy beszélgetést olyan szülőkkel, akiknek ez a felesleges extra esélyt adott volna, hogy a gyermekük ne haljon meg bölcsőhalálban...
    Én inkább például a több dimenziós ultrahangot sorolnám ebbe a kategóriába. A genetikai ultrahang pedig az alapellátásban ingyenes.
    Egyébként az egész cikk tele van csúsztatásokkal.
  21. 2014. december 12. 18:17396.
    Íme két költségvetés:
    1. 2009, Szeged:
    orvosok és vizsgálatok: szülésig semmi, szülés után hazamenetelkor 40.000 HUF
    babaruha és kelengye: barátoknak, rokonoknak köszönhetően 1-2000 HUF
    kiegészítők, felszerelések : autónk nincs, babakocsit kaptuk másodkézből, bébihordót a Cora-ban vettünk - 5.000 HUF
    Tisztálkodás és táplálás:amit az orvos írt +kiskád, orrszívó, pelenka, popsitörlő, fültisztító, cumisüveg, mellszívó, (sajnostápszer is kellett): 20.000 HUF
    felesleges extrák:mérlehget kölcsönöztünk heti 1000 ft-ért egy hónapig - 4.000 HUF

    első gyerek összesen: 71.000HUF

    2. 2013, Szeged
    orvosok és vizsgálatok: szülésig semmi, szülés után hazamenetelkor 40.000 HUF
    babaruha és kelengye: barátoknak, rokonoknak köszönhetően 1-2000 HUF
    kiegészítők, felszerelések : 0 HUF
    Tisztálkodás és táplálás:amit az orvos írt Kb. 5-6000 HUF
    felesleges extrák:0 HUF

    Második gyerek összesen: 48.000 HUF

    Mirefel a sokszázezer?(hacsak nem speciális a terhesség...)
  22. 2014. december 12. 17:11395.
    MIcsoda emberellenes, ösztönellenes és számító cikk ez!!! Haljon ki az emberiség, úgy is sokan vagyunk, igaz? Belenéznék a szemébe annak, aki ilyen módon megy szembe a társadalmi szükségleteinkkel. Minden ember alapvető vágya, hogy reprodukálja magát. A gyerek nem pénz kérdés! Felnőtt emberek vagyunk, nincs arra szükség, hogy ilyen mérleget készítsenek nekünk. Akinek meg szüksége lenne, majd felkeresi a nagyokosokokat, akik ilyen cikkeket írnak, adja meg a nevét és címét!
  23. 2014. december 9. 16:11394.
    Ezek az összegek csak elrettentik a leendő gyermekvállalókat+ ennyi pénz nem is kell ! Kölcsön is lehet kérni kapni egy csomó dolgot a legfontosabb gyermek ágy pelenka 10 rugdalozó 5 tetra pelenka . A baby gyógyszertáras csomag K vitamin és társai kijön 2000-ből! Ezen kívül babakád babakocsi vagy amíg megjön az anyasági 66.500 addig otthon is csücsülhet a kismama és a legdrágább tételeket megveheti abból! De ebbe most ne menjünk bele a szülés és a kismama vizsgálatok TB-re is mennek! 0-ft.
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 27. 07:29393.

    így az átlagosnál lényegesen felelősebb gondolkodást lehet vélelmezni
    piás, bagatellizáltad a kiköltözést
    ahogy ma fogod a bőröndöd és mész valamelyik uniós országba az nem is régen még nem volt lehetséges
    de ha az usa a célod az már baromira nem egyszerű ha legális akarsz lenni
    kimehetsz az esta-val 3 hónapra vízummentesen nyaralni, melózni tilos
    kell fogni egy állampolgárt aki kezességet tud vállalni és házasodni hajlandó
    akkor maradhatsz, kapsz SSN kezdhetsz melót keresni
    (ekkortól bejelented, hogy anyád temetik utazhatsz vissza, de hogy szül a barátnőd pesten, meg akarod nézni az már nem olyan komoly dolog és ha odautazol, akkor nem biztos, hogy visszaengednek)
    úgy 2 év múlva berendelnek vallatásra a házastárssal és ha ott elhiszik, hogy nem kamu akkor adnak ideiglenes zöldkártyát
    majd kb újabb 2 év után ha nincs bukta kapsz állandót és kb még 3 év múlva kérheted az állampolgárságot, megkapása után lehet usa útlevél

    vagy mehetsz legálisan így
    magyarul le van írva minden feltétel
    erre mondtam, hogy az ésszerűség határait is át kellett nem is egyszer lépni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (389)
    2014-11-26  19:06

Címlap

top