Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyertes Zsuzsa bűnben él

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 23. 14:17
Negyven éve él együtt a párjával, de a mai napig nem házasodtak össze.

Nők Lapja Café: Nyertes Zsuzsa bűnben él
  1. 2014. november 23. 16:117.
    Aki nem hívő, az valószínűleg nem tudja pontosan mi a bűn. A bűn pontos meghatározása: Isten iránti engedetlenség, a következménye pedig halál. Testi halál, és lelki (szellemi) halál is, vagyis a testi halál után is Istentől távol marad. A halál gyakorlatilag egyenlő az Istentől való távolléttel. A házasság bibliai meghatározása: Mt. 19,4-6
    Ő így válaszolt: ,,Nem olvastátok-e, hogy a Teremtő kezdettől fogva férfivá és nővé teremtette őket?" Majd így folytatta: ,,Ezért hagyja el a férfi apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. Úgyhogy már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember azt el ne válassza."
    Tehát a házasság akkor jön létre, amikor a férfi és a nő "egy testté válik" vagyis nagyon közel kerülnek egymáshoz. Azt hiszem, ezt így mindenki érti. Tehát a házasság ekkor már létrejött, egy láthatatlan, Isten által egybekötött kapocs alakult ki. Szükséges azonban ezt az emberek felé is megvallani, hogy ezt ők is tudják.
    Így értem én a bűnt, és a házasságot.
  2. 2014. november 23. 16:006.
    Kedves Zsuzsa! A házasságok az égben kötetnek. Isten előtt egypár vagytok,hisz jövőt adott nektek.Sőt gyermeket is! Max.megerősithetitek,mert az jót fog tenni a léleknek. További sok boldogságot kivánok.
  3. 2014. november 23. 15:565.

    Kicsit rákerestem, hát eszerint a múlt évben még nem zavarta, a "bűnben élés".


    A kislányuk nagyon helyes, boldog életet kívánok mindhármójuknak! Papírral, vagy papír nélkül is.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-23  14:17
  4. 2014. november 23. 15:434.

    Nem akarom bántani,  de ha valóban hívő, hihetetlen, hogy ha 40 évig jó volt így nekik, most vallási okból akarnák hivatalossá tenni a kapcsolatot.


    Nem lehet, hogy inkább eccccerű, prózai az ok, például, hogy a házastárs is örököl, és nem akarják, hogy ez majd bármikor támadható legyen!?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-23  14:17
  5. 2014. november 23. 14:413.

    Es meg hanyan elnek igy. Na es?


    jah, igaz ma mar a tankonyvben is benne van, hogy mi is a normalis csaladmodell.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-23  14:17
  6. 2014. november 23. 14:172.
    Azt hittem,hogy a XXI. században élünk?! Miért kell mások elvárásainak megfelelni,ha úgy jó neki ahogy van? Nem mind egy,hogy házasként vagy "öreglány"-ként hunyja be a szemét. Azt hittem,hogy a művésznő rugalmasabb.

Címlap

top