Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vádat emeltek egy otthonszülésnél segédkező bába ellen

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 21. 10:05
Súlyos egészségromlást okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés a vád az ellen a budapesti bába ellen, aki tavaly év elején Mendén segédkezett egy otthonszülésnél. Az újszülött meghalt, az anya kritikus állapotba került.

Nők Lapja Café: Vádat emeltek egy otthonszülésnél segédkező bába ellen
  1. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 28. 08:1775.

    ha mar itt vagy , ez Toled jon: Egyébként "G.Á. sarlatán" soha nem mondta, hogy mindenki otthon szüljön


    Ez a noszemely hozta be Magyarorszagra az "otthonszulest". Tudod, kitol/kiktol ered ez a hatra arc, vissza , csajok? csak az otthonszules a normalis? Aki nem szul otthon, az egy termesztellenes, nem bio beszari??? 
    Egy hippi bandatol ,annak a legnagyobbpofaju, semmidiplomas csaladanyajatol.  1968-ban, amikor a "mindent szabad" nagy szele fujt fiataleknal mindenutt a vilagon, osszeverodott egy nagy csapat  nemezes haju, egymassal szeretkezo , mindenre szaro "pisszandlove" .  Hordaba allva  es margaretaval a seggukben , part cserelgetve , keresztulszeltek AAAAAAAAmerikat egy 160-170  autobol allo "karavannal". Ezt tartott egy ideig es mivel a visszalokott TARSADALOM kaka volt nekik, "termeszetesen" tettek vilagra , buszban/bokorban a hatalmas szerelmuk termekeit... es ez a csaj "segitett" , mert O mar szult. Persze, hogy kijon az a gyerek magatol, a kutyae/macskaé is kijon...de kijohet 3-4 ora alatt es kijhohet 48 ota mulva, es elverezhet a mama, es leallhat a 48 oraig szenvedo baba szive. Ez a csaj irt egy konyvet es szepen terjesztette. Jo sok "let" beszedett.


    Ezt Magyarorszagon a madame Gereb terjeszti: ugy mondjak az uttoroje az otthonszulesnek . Tobbszor olt a csaj, a Gereb , es a "fogas" pl, amivel leszakitotta az egyik csecsemo fejet, az ettol a magacsinalta , nemezeshaju hippi harcosnotol valo , a May Gaskintol...Es hatalmas eredmenyeik vannak otthonszuloeknek , es isteni a statisztikajuk .Hirdetik, buszken. Meg szerencse, mert minden veszelyeztetett kismama korhazba megy , ugyanis TISZTESSEGES baba/dula nem fogad el rizikos szulest...
    A hatalmas szazaleku sikerrel boszkelkedo ,
    otthon biznesszezo "gerebesek"  halalesetkor frocsognek , hogy a korhazakban is van halaleset...
    Errol a "szazalek sikerrel" dicsekedesrol nekem beugrott a Hammer franciaorszagi pere... csodas gyogyulasi statisztikara hivatkoztak kezrateteles rakgyogyitassal kapcsolatban azok a sarlatanok is , aztan a per alatt az apolonoi felemeltek a leplet a statisztikarol es elmondtak, hogyan  koltoztette ki ejjel a haldoklokat a hatarmenti korhazba , hogy nehogy a klinikajan haljanak meg...

    előzmény:
    RealQuentin (74)
    2014-11-28  02:49
  2. 2014. november 28. 02:4974.

    Cucukák,


     


    csak azért írok most, hogy a nickemet sikerüljön esetleg megjegyezni, mert bár nagyon népszerű lett, idézgetés, linkelések sora, egyetlenegy hsz után - mi lenne, ha rendszeresen járnék ide? -  de valójában egyáltalán nem is fontos, írd csak, ahogy éppen eszedbe jut... Kettőből egyszer sem sikerült 

    Nagyon szórakoztató, amit itt műveltek, hány évesek vagytok, 12?

    Inkább szexeljetek többet.

    előzmény:
    Lillaréka (70)
    2014-11-22  17:55
  3. 2014. november 22. 20:2873.

    Egy anyának szerintem a legfontosabb, hogy védje a babáját. Áprilisban született a kisfiam, a 35. héten fejvégből átfordult faros pozícióba. A dokim azt mondta, h mivel nagy baba, ő nem kockáztat, császár. Nagyon csalódott voltam, de eszembe nem jutott volna a magam feje után menni. Nekem a célom az volt, hogy egészséges gyerekem szülessen, nem maga a hüvelyi szülés. Állítom, hogy meghitt, szép szülésem volt, a férjem kapta meg egyből a babát, végig velem volt a műtét alatt, és ő hozta hozzám. Nem vitték el azonnal, még együtt lehettünk az őrzőben is, persze én felemelni nem tudtam, csak férjem mellém tette, és úgy öleltem. Életem egyik legmeghatóbb pillanatai voltak. Pedig előtte hallgattam én is ismerősöktől, más kismamáktól, hogy ők márpedig keresnének másik dokit, kaptam olyan doki elérhetőséget, aki megfordítja a gyereket még a hasamban....Szóval én már nem csodálkozom semmin, csak nem értem, hogy egy anyánál nem jön ösztönösen, hogy védje a gyermekét, és nem szeretné biztonságban tudni? (itt most a várt babákról beszélek). Egyébként fiamnak óriás feje volt, nagyon pici kutaccsal, és nagyon rövid köldökzsinórral. Én nagyon örülök, hogy így alakult.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-21  10:05
  4. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. november 22. 19:1272.

    Tudod az emberek egy részével a gond ott kezdődik, hogy azon a szinten vannak, ahol Esmeralda szemműtétjére, Isaura felszabadítására gyűjtenek. 


    És ehhez nincs mit hozzáfűzni már.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (59)
    2014-11-22  15:21
  5. 2014. november 22. 18:0271.

    Ugy kell, dutyizzak le sorban mindet. Akkor majd szulhetnek otthon egyedul, tapetat nezegetve meg babajukat kirazogatva. Erdekes, en szules kozben nem akartam a fal mintajat nezegetni, az volt a celom, hogy ep, egeszseges babam szulessen. Aki ennyi strapat sem bir elviselni... Aztan, mikor beteg volt kesobb, ket hetig nem aludtam. Nem kell elhinni, ez enelce.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-21  10:05
  6. 2014. november 22. 17:5570.

    AZ nem  a te hozzászólásod... ill nem Lédienn néven  irták azt a hozzászólást.


    bár.. lehet te vagy az a  ReálQentin  nevű nick...   még linket is adtam hozzá, hogy megnézhesd.


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=320781&forumuser=RealQuentin&forumuserid=1534688


     


    Nem fikáztam.. egy az egyben átmásoltam REálQuentin hozzászólását.


     


    Tehát.. ha azt magadénak tulajdonitod, akkor  vagy tévedtél... vagy lebuktál.

    előzmény:
    Lédienn (68)
    2014-11-22  17:49
  7. 2014. november 22. 17:5269.

    Amúgy nekem nincs több nickem. 

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2014-11-22  17:35
  8. 2014. november 22. 17:4968.

    54.hsz-ed,a második bekezdés.  Erre reagáltam.


    Előtte ide nem írtam kommentet,most is csak véletlenül tévedtem ide. Uncsi már ez a téma és utálok gittet rágni.


     

    előzmény:
    Lillaréka (67)
    2014-11-22  17:35
  9. 2014. november 22. 17:3567.

    Szóval.. melyik hsz volt az amiben fikáztalak??


    Kiváncsian várom!


    és melyik az a másik topik??


     


    Vagy eltévesztetted melyik nickkel jelentkeztél be??

    előzmény:
    Lédienn (65)
    2014-11-22  17:27
  10. 2014. november 22. 17:3166.

    Valamit nagyon nagyon félreértettél!


    Ha nem tünt volna fel én pont egyetértettem veled!


    Olvasd el még egyszer amit irtam!


     

    előzmény:
    Lédienn (65)
    2014-11-22  17:27
  11. 2014. november 22. 17:2765.

     


    Ebben a topikban nickemet leírva rám hivatkoztál,ill. egy régebbi topikra,az ottani kommentekre is hivatkozva,azokat idézőjelbe téve és dühödten minősítve mindent és mindenkit,engem is ebben a topikban.  


    Nem,nem tévedek! Idézzelek? 


    Nos,én erre válaszoltam itt!


    Ide véletleneül tévedtem,s mit látok! Hetet-havat összehordva egy régebbi topikra hivatkozva,engem név szerint emlegetve,itt is dühöngsz,csúsztatsz,mint a másik topikban. 

    előzmény:
    Lillaréka (61)
    2014-11-22  16:55
  12. 2014. november 22. 17:0364.

    Igaza volt Einsteinnek, hogy a harmadik vilaghaborut az emberiseg mar kovekkel meg bunkokkal fogja megvivni.


    Ettol csak a szerelmi kotes meg joslas vidamabb tema, nem beszelve arrol, mit igyal, hogy meggyogyuljal, mondta mari neni. 

    előzmény:
    saschamora (43)
    2014-11-21  20:14
  13. Torolt_felhasznalo_136003
    Torolt_felhasznalo_136003
    2014. november 22. 17:0163.

    két neven fikázó

    előzmény:
    Lédienn (60)
    2014-11-22  16:32
  14. 2014. november 22. 17:0062.

    akkor most kezdjük elöről?,


    itt a  topik és a hsz!


     


     


    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=320781&forumuser=RealQuentin&forumuserid=1534688


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (61)
    2014-11-22  16:55
  15. 2014. november 22. 16:5561.

    Egy az egyben másoltam be.


    És nem a Te hozzászólásodat!


     

    előzmény:
    Lédienn (60)
    2014-11-22  16:32
  16. 2014. november 22. 16:3260.

    Nocsak!


    Ha legalább a teljes szöveget idézted volna tőlem és nem csak egy-egy szót emeltél volna ki a szövegkörnyezetből,ezzel megváltoztatva az eredeti szöveget,mondanivalót,akkor olyan korrekt nick lehetnél,akit beszélgetésre érdemesnek tartanék. 


    De te NEM "bemásoltál" tőlem,hanem önkényesen egy-egy szót idéztél,hatásvadász,gyűlölködő,hetet-havat összehordó szöveggel körítve. Ez több,mint inkorrekt cselekedet és téged minősít!


    Te sajnos,csak végletekben vagy képes gondolkodni,vélekedni a szülésről,annak menetéről,mikéntjéről.


    Fogalmad nincs,miként szülnek nők pl. itthon baba és mamabarát szülészeteken,biztonságban(!) háborítatlanul. Olyan pozícióban szülhet,ahogy akar. Zene,félhomály,kád,labda,bordásfal,földön ,matracson,szülőszékében  stb. És nem,senkit nem borotválnak,nem adnak beöntést,ha nem akarja. (A borotválástól miért az ellenkezés,mert a csupasz nemiszerv eleve trendi.) Böntés sem kell,mert szülés közben,nyomáskor az 'ampullából' ürülő székletet gyorsan letörli a szülésznő és nem közvetlenül anyuci székletébe érkezik a baba. Anyuci hasára teszik a babát szülés után rögtön és nem fürdetik meg a babát,csak a vért,nyákot törlik le! Magzatmáz marad,ami amúgy sem lemosható!!


    Szóval ez esetekben nem azt jelenti,mint amit G.A. művelt évekig,aki napokig hagyta 'háborítatlanul' vajúdni az asszonyokat,akik az elhúzódó szülés miatt kivérezve,kimerülve,életveszélyes állapotban kerültek kórházba. Erről sokan nem szeretnek beszélni,az érintettek sem. Az így kórházba bekerült anyák is titkolták,hogy ki segédkezett otthon és ki miatt kerültek életveszélybe. A 'minta' otthonszülést vezető,börtönviselt bába puszta kézzel(!) kesztyű nélkül vizsgálta a nőket,vezette a szülést. Film van erről is.


    Sok a szándékos csúsztatás részedről,én viszont bizonyított tényeket írtam le!


    ps: Már itthon is lehet legálisan(!) otthon szülni,csak a törvényben meghatározott feltételeknek kell megfelelni minden résztvevőnek! Ja,hogy az nem olyan pórias,mint ahogy azt egyesek elképzelik. 

    előzmény:
    Lillaréka (54)
    2014-11-21  20:50
  17. Torolt_felhasznalo_478259
    Torolt_felhasznalo_478259
    2014. november 22. 15:2159.

    Pontosan ezért kérdeztem kétszer is rá Mozdonjtól, hogy ha mondjuk holnaptól a félszem a divat, akkor ő simán nyekk nélkül kitolja a sajátját? Normális felnőtt embernek reklámozhatnak, erőszakolhatnak hülyeséget, nem fog "ugrani rá", mert tudja hogy ostobaság, butaság. És itt jön képbe megint amit mondtam, hogy vagy értelmileg van gondban a kismama vagy tényleg felelőtlen. Mert értelmesen elmondta neki az orvos, hogy bármi van, azonnal a kórház, ennek ellenére ő hátat fordítva az orvosi javaslatnak, megy egy dúlához.


     

    idézet:
    Enimam (29)
    2014-11-21 19:02:51

    Ne haragudj, hogy nem valaszoltam : nem jo a hasonlatod. Ebben az esetben olyasfele hasonlat allja meg a helyet , mint pl a rak gyogyitasa es az orvostudomany es a rak gyogyitasa es az alternativ gyogyitas...Az en topikkezdeti peldam pl ez volt a 4. hsz-ben :  agydaganat ellen a nyakat petroleummal kell kenegetni.... hanyan kovetik a Szabo Gyuri bacsit ? Ezt O mondja, konyvben is, Neten is, konferencian is.. es ez megengedett.


    Itt az a fajta duma kesztette otthonszulesre az anyukat, mint amilyen dumaval a haldoklo Bajort elkuldtek Kinaba a haverok , es olyan duma , amivel a magat doktornak hazudo Dr Vargha Zoltan tele-rendelot csinal naponta sok-sok penzert... Itt az Uj german medicina-szeru agymosas jatszott. Nincs egyedul ez a kismama az igy-gondolkozassal : ez a no aldozat .
    Egy pelda
    Meg van engedve ma Magyarorszagon az, hogy egy huszoneves kozepiskolas , Mav alkalmazott ,  nem is egeszsegugyi OKJ utan, irjon egy "biologika" konyvet, terjessze azt , hogy minden betegseg fejben van, azt, hogy az AIDS nem letezik , a rak nem letezik , stb .
    Ez a Barnai hirdetve/ajanlva van pl antalvalinal , es  konferenciakat ad, hivoket toboroz TV-n es median keresztul...
    Mire fel vennenk el egy ebbe a megengedett hazugsagorvenybe beleesett anyanak a gyerekeit ?
    A masik taltos, a Kovacs Magyar ,  milliarderes lett a varazscseppet onto  lelekskannerevel s azzal dicsekszik, hogy 400 000 ezer embert gyogyitott meg...Ez a Barnai azt hirdeti, hogy huszoneves korara 100 000 rakosnal tobbet gyogyitott meg .... Mindegyikuk kozos nevezoje az, hogy a valodi orvoslas ellen beszelnek... Hanyan estetek ebbe bele? Az alternativ gyogyitas hazugsagaiba?


    Hany felnottet juttatnak dutyiba , vagy veszik el a gyereket, mert homeopata szert kap komoly betegsegben szenvedve , komoly orvossag helyett ? Itt is mondja az orvos, hogy az alternativ medicina sarlatansag ....
    Dr Ladi gyerekeit elvettek, mert B17-et ajanlott halal dragan rak ellen rakbetegeknek , eveken keresztul? A B17-rol is mondta tudos is , orvos is , kiserlet is, hogy nem gyogyit , sot....eletveszelyes!
    Annak a gyereket elvenned, aki ennek az orvosnak a tanacsara apolta a rakjat ciannal ?
    Mire fel, mi jogosit fel arra akarkit is , hogy lehulyezze es megfossza a gyereketol ezt a szulot , ha meg van engedve a praktika ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (29)
    2014-11-21  19:02
  18. 2014. november 21. 21:2158.

    Ne viccelj már. Egy okos, értelmes, felelősségteljes felnőtt ember, akinek már a harmadik gyermeke születik az nem egy ártatlan tíz éves kislány, akinek fogalma sincs arról, hogy mi történik vele.


    Egy felnőtt ember, akinek már van két gyermeke, az gondolja végig a következményeket. Tudja már, hogy mit jelent a veszélyeztetett terhesség, tudta, hogy a második gyermekével kórházba kellett mennie, hisz otthon vajúdott, de akkor úgy döntött, hogy kórházba megy. Akkor egy harmadik terhesség, amivel veszélyeztetett terhes volt, miért nem volt elég esze.


    Tévedés ne essék, a sok szélhámos bábát, akik az otthon szülés mellett kampányolnak elítélem. És én aztán tényleg maximálisan az intézményi szülés mellett vagyok.


    De ne vitassuk el a szülők felelősségét sem. Hiszen ők választották az otthonszülést. Hogyan gondoskodik a meglévő két gyermekéről, ha nem tud felelősségteljesen dönteni, és nem vállalja a tettének következményeit.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (4)
    2014-11-21  12:08
  19. 2014. november 21. 20:5657.

    de azert arra reagalnek, hogy "nők jelentős része TUD szülni".


    ezzel sajnos az a baj, hogy ez csak a szules kozben derul ki. tehat tul nagy a kockazat babara, anyara, es ez az erv, ut minden egyeb hablatyot.

    előzmény:
    saschamora (56)
    2014-11-21  20:53
  20. 2014. november 21. 20:5356.

    hehehe, olvastam.:-)
    ennyire butaarcuakkal nem allok le vitazni. csak koptatnam a billentyuzetet. ugy, de uuuuugy buntetnem az otthonszulest, hogy a vilagon senkinek sem jutna eszebe ekkora baromsag.

    előzmény:
    Lillaréka (54)
    2014-11-21  20:50
  21. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 21. 20:5255.

    Akkor ezek szerint a második szülésnél csak félig volt beszámíthatatlan, mert akkor menet közben mégis csak bevonult a kórházba és ott fejezte be. Pedig egy dúla akkor is házhoz jött. Bába nem.


    És mégsem tanult az esetből. Tehát saschamorával kell, hogy egyetértsek, ez a nő alapjában véve nem normális, tehát a másik két gyereket se alkalmas nevelni.


    Apa úgy tűnik.. nem tudom hogy tűnik. Meg kellene kérdezni, hogy mi a szent sz.rt csinált??

    előzmény:
    Lillaréka (47)
    2014-11-21  20:19
  22. 2014. november 21. 20:5054.

    Bemásolom az afrikainők  topik hszét


     


     


    G.Á. sarlatán?
    Ilyet csak egy totálisan ostoba, elvakult, az agyoncivilizált fától a valós erdőt nem látni képes önelégült szerencsétlen írhat, akinek annyi köze sincs a szüléshez, és a körülötte történő dolgokhoz, mint a fazéknak a benne fővő étel ízéhez. Természetesen a hiteltelenség totális csapdájába is menthetetlenül beleesik az, aki ilyet nemhogy csak kijelent de még le is ír.
    "a "civilizált" asszonyok miért is mennének jól felszerelt intézményekbe,szükség esetén szakemberek segítségével biztonságban szülni? " itt a probléma, hogy a szakemberek nem szükség esetén segítenek, hanem szükségtelenül beavatkoznak, és a szülő nő kiszolgáltatott helyzetével mit sem törődve kormányozzák a szülést, ahogy nekik kényelmes és jó (fekvő testhelyzet, "most nyomjon", stb.). Ha csak akkor jönnének be a szülő nőhöz, amikor szükség van rá, semmi gond nem volna a kórházban szüléssel. Talán ha életükben egy igazi szülést láttak volna, tudhatnák, hogy a nők jelentős része TUD szülni. Ha hagyják...
    Egyébként "G.Á. sarlatán" soha nem mondta, hogy mindenki otthon szüljön ("a küszöbön fetrengve,sámándobbal,füstölővel,gyertyafényben" - Jézus...!). Hanem ott, ahol biztonságban érzi magát szüléskor. Szóval Lédienn és mindenki, aki egyébként egészséges és TUDNA szülni, de az ösztön nem számít, csak az, hogy a felelősséget másra háríthassa - habzó szájjal persze, ha az orvos hibázik - nyugodt lélekkel szüljön a steril(?!) kórházi ágyban, párnák közt,
    - hanyattfekve, neadjisten elápolcolt csípővel, dacolva a gravitációval,
    - engedje, hogy azonnal elvágják a még lüktető köldökzsinórt, ezzel rögtön oxigénhiányos állapotba hozván a babát,
    - engedje, hogy azonnal lemossák róla az óvó és egészséges magzatmázt,
    - engedje, hogy azonnal elszakítsák tőle a babát, hogy méregessék, ami két óra múlva már nyilván lehetelen volna, mert RÖGTÖN le kell mérni, a fázó és ijedt újszülöttet,
    és még hosszan sorolhatnám....
    Ugyan kérem...kiművelt főtől ennyi mélyen gyökerező butaságot ritkán lehet hallani. Ezért is jó az internet, mert itt viszont bárhol, bármikor olvasható ostobaság, minden fórumban, minden témánál megjelenik. Csak azért nem tudok jóízűen szórakozni rajta, mert követőkre talál, és és ez több, mint káros...

    előzmény:
    saschamora (52)
    2014-11-21  20:37
  23. 2014. november 21. 20:3953.

    szerintem egyetlen felelőtlen ember sem normális.

    előzmény:
    saschamora (52)
    2014-11-21  20:37
  24. 2014. november 21. 20:3752.

    na, hat' szerinted normalis ez a no??

    előzmény:
    Lillaréka (50)
    2014-11-21  20:30
  25. 2014. november 21. 20:3451.

    par eve olvastam egy cikket, amelyben a Hollandiaban, az otthon szuletett gyerekrol szol. Europaban a legmagasabb szamu oxigenhianyos gyermek Hollandiaban, otthon szuletik. hat' ugye, ne terhejjjuk' ma' az eu.-t ilyen aprosagokkal, hogy a no a korhazban foglalja a draga agyat csupancsak' a szules kedveert, szuljon otthon, kap egy babat, oszt' kussoljon. a holland tarsadalom csuda cuki', elfogadja a "kis problemas" gyerekeket... ez ugyan tiszteletre melto, de nem abszurdum? ha korhazban szulettek volna, profi segitseggel, kevesebb oxigenhianyos gyerek lenne....

    előzmény:
    saschamora (48)
    2014-11-21  20:21

Címlap

top