Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Katasztrofális helyzettől tartanak, ezért utcára vonulnak a tanárok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 20. 10:07
Demonstrációt szervez szombatra a magyar közoktatás napjára a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), hogy így tiltakozzon a kormány jövő évi költségvetési javaslata ellen.

Nők Lapja Café: Katasztrofális helyzettől tartanak, ezért utcára vonulnak a tanárok
  1. 2014. november 24. 13:4885.

    Én nem fogom. nehogy még bepereljenek valamiért... de ettől még igaz.


    (azt a nőt sem nevezhetem a nevén, aki a szemünk láttára lopkodja a virágjaimat, mert még én rágalmazok...)

    előzmény:
    abak (82)
    2014-11-24  13:15
  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 13:3484.

    tuti
    akik 30 éve agyilag jók voltak szakmunkás iskolába
    azokból ma CSAK kis hányad felelne meg a mai követelményeknek megfelelő szakiskolába
    ma segédmelóra lennének jók, csak az meg nem sok van

    előzmény:
    Anda39 (81)
    2014-11-24  13:05
  3. 2014. november 24. 13:1783.

    Ehhez először nem ártana felmérni, hogy hol és milyen szakmunkásokra van szükség.


    Mert ezekből az intézkedésekből én csak annyit szűrtem le, hogy drasztikusan csökkentsük a gimnáziumi férőhelyeket, és helyette a fiatalok menjenek szakmunkásnak.

    előzmény:
    Anda39 (81)
    2014-11-24  13:05
  4. 2014. november 24. 13:1582.

    Én elhiszem, ha valaki konkrétan megnevezi ezeket.

    előzmény:
    Anda39 (80)
    2014-11-24  12:58
  5. 2014. november 24. 13:0581.

    Egy mai szakmunkás messze nem annyi tudással rendelkezik, mint huszonévvel ezelőtt. 


    A statisztika emiatt szerintem félrevezető, mert az igaz, hogy a szakmunkások között jóval több a munkanélküli, mint a magasabb iskolai végzettségűek között, de azért, mert a szakképzésben megjelenők intelligenciája is alacsony. Már bocsánat, tisztelet a kivételnek, nehogy valaki ezt magára vegye, de tudjuk, hogy a szakiskolákba olyanokat raknak be, akik máshova nem jók. És megint tisztelet a kivételnek, és sajnos ők nagyon rossz helyzetben vannak, mert a sok síkidióta között kénytelenek megtanulni azt, amit szeretnének...


    Mostanában már az is ismert, hogy egy szakembernek jóval nagyobb tudásra van szüksége, mint korábban, tehát ha végre megreformálják a szakképzéseket, a suliból kikerülő állomány tudása magas szintű  lesz és lesz kereslet rájuk a munkaerőpiacon, ami miatt nem ők fogják kitenni a munkanélküliek nagyobb részét.

  6. 2014. november 24. 12:5880.

    Márpedig vannak gyenge gimnáziumok, ahova közepes eredménnyel is be lehet kerülni, ahol még mindig nem sikk a tanulás, ahol ugyanúgy bukdácsolnak, mint általánosban... 


    Csak az, hogy gimnázium még egyáltalán nem garantálja a színvonalat.

    előzmény:
    abak (71)
    2014-11-24  08:23
  7. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 24. 12:0879.

    33.

    előzmény:
    kiarrra (74)
    2014-11-24  08:50
  8. Torolt_felhasznalo_163973
    Torolt_felhasznalo_163973
    2014. november 24. 12:0778.

    És ezt ki mondja? A szakiskolát végzett?

    előzmény:
    ladybird65 (69)
    2014-11-23  19:13
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 12:0077.

    Az én gyerekem még szakmunkásként végzett,estin tette le az érettségit.És a szakmájában mindíg talál munkát.Pont a szocik alatt szüntették meg a szakmunkásképzést.Nagyon helyeslem,hogy visszaakarják állítani,hogy a fiatalok szerezzenek szakmát.


     

    idézet:
    icuska55 (68)
    2014-11-23 13:19:13

    szakmákat nem mindegy milyen színvonalon tanítják európához képest

    évtizedekig képeztek a bolsi országokban barkas-mérnököket
    meg bassz oda józsi egyet a kalapáccsal szakmelósokat
    egy kis homok egy kis mész, kőmérgesnek nem kell ész
    stb..

    megfelelő tananyagot kellene lekoppintani és és tanárt csinálni, JÓT
    majd utána lehet jó melósokat is csak

    előzmény:
    icuska55 (68)
    2014-11-23  13:19
  10. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 08:5875.

    Ez egy jó gondolat! 

    idézet:
    kiarrra (74)
    2014-11-24 08:50:20

    körmösnél, fodrásznál szoliban


     

    előzmény:
    kiarrra (74)
    2014-11-24  08:50
  11. 2014. november 24. 08:5074.

    Ez egy jó gondolat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (73)
    2014-11-24  08:46
  12. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. november 24. 08:4673.

    hol volt a nép a tanárok mellől?


    A NAGY anyák?


    akiknek állításuk szerint a gyerekeiknél nincs fontosabb


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-20  10:07
  13. 2014. november 24. 08:2672.

    minden szavaddal egyetértek... én az élelmiszeripart ismerem behatóbban, ott azt gondolhatnók, hogy alacsony iq-val is elvégezhető a munka, de ez már ott sem igaz, mert a szigorú minőségbiztosítási rendszerek működtetéséhez minden egyes dolgozó hozzájárul, hozzátesz, egyéni felelőssége az utaítások betartása, ehhez plusz adminisztráció, beszámolás, önellenőrzés is szükséges... arról nem is beszélve, hogy már ott is gépekkel, nem egy esetben ERP rendszerrel dolgoznak, azt működtetni kell tudni...


    8 általánossal + heti két közismereti tárggyal 16 éves koráig ki fog megfelelni ezeknek a követelményeknek... persze még ott a közmunkás karrier-lehetőség... :-(

    előzmény:
    csancsa49 (67)
    2014-11-23  12:29
  14. 2014. november 24. 08:2371.

    Még mindig nem válaszoltál arra, hogy hol vannak azok a gimnáziumok ahol ilyene rossz eredmények születtek.


    Két gyerekem már elvégezte, a harmadik most kezdte a gimnáziumot, tehát van valami rálátásom, de az általad leírtakkal nem találkoztam.


    Minden osztályban volt egy-két gyengégg képességű gyerek, ugyanúgy mint kiváló is.


    De a bukdácsolás, az idő eltöltése miatt gimnáziumba járás nem volt jellemző.

    előzmény:
    Helénke (62)
    2014-11-21  18:54
  15. 2014. november 23. 19:5870.

    Bizony, az nlc - n különösen dívik ez a sarkalatos gondolkodás. Szerencsére a közvetlen környezetemben ennél életszerűbben gondolkodnak az emberek! 

    előzmény:
    ladybird65 (69)
    2014-11-23  19:13
  16. 2014. november 23. 19:1369.

    Ne viccelj már, elég ide az nlc-re feljönni. Itt még az is kevés, ha felvettek egyetemre, főiskolára, ha nem orvosira, jogira vagy közgazdasági egyetemre jártál. Mert akkor jönnek mindjárt a nagyon okosok, és "lebüfészakoznak". Na, ezt jólmegaszontam.

    előzmény:
    kiarrra (66)
    2014-11-23  11:52
  17. 2014. november 23. 13:1968.

    Az én gyerekem még szakmunkásként végzett,estin tette le az érettségit.És a szakmájában mindíg talál munkát.Pont a szocik alatt szüntették meg a szakmunkásképzést.Nagyon helyeslem,hogy visszaakarják állítani,hogy a fiatalok szerezzenek szakmát.


     

    előzmény:
    csancsa49 (67)
    2014-11-23  12:29
  18. 2014. november 23. 12:2967.

    Úgy tudom, hogy évtizedek óta már az volt a cél, hogy minél több fiatal a szakma mellett az általános műveltséget is szerezze meg, legyen érettségijük.


    Egyébként egy gépipari cégnél dolgoztam, volt belátásom a szakmunkások életébe. Bizony a mai modern  gépek kezeléséhez, magas fokú tudásra van szükség. Ugyancsak nagy tudás kell a különböző munkadarabok mikron pontosságú gyártásához és még sorolhatnám a pl. a bonyolult gépek összeszereléséhez. Nem véletlen, hogy sok szakmunkásként dolgozónak főiskolai végzettsége van. 


    Anno egyébként a 2000-es évek elején a fidesz lenézte a fizikai dolgozókat, sőt náluk a vállalkozásokkal foglalkozóknál kezdődött embernek lenni. Remélem példát fog mutatni és a két legkisebb lányából jó szakmunkás lesz!


     

  19. 2014. november 23. 11:5266.

    És ha kiderülne, hogy rosszul képzelte el, akkor majd elképzeli újra. Nem túl bonyolult dolog. Nem is értem, miért kell állandóan a gyerek karrierjén parázni, kb 4 éves korától. Ha ez így folytatódik, lassan benne lesz a leggyakoribb öngyilkossági okok között, hogy nem vették fel a gyereket az egyetemre vagy az elitgimnáziumba, vagy nem tudtam megfelelni a szüleimnek, akik"jobb" pályára szántak. 

    előzmény:
    cabron (36)
    2014-11-20  15:44
  20. 2014. november 23. 11:4565.

    Elég életképtelen ember az, akinek biológia óra kell ahhoz, hogy tisztába jöjjön a női ciklus működésével.

    előzmény:
    Ardian05 (31)
    2014-11-20  15:21
  21. 2014. november 22. 07:0864.

    2, Azt sem állítom, hogy nincs baj az oktatással. Én is hallottam már olyan rémtörténeteket, hogy (főleg kis vidéki főiskolákon) felzárkóztató tárgyat kellett indítani matematikából műszaki szakokon!


    Igen, sajnos van ilyen is.


     


    De erre mondom, hogy erre nem az a válasz, hogy akkor mindenki legyen szakmunkás, pláne nem a mai szakmunkásképzésben, ahol beszélő szerszámokat képeznek, aki alkalmatlan lesz arra, hogy ha netán a szakmáját pár év múlva autamitizálják átképezze magát, hanem javítani kellene az oktatás színvonalán. Ezt nem a középfokú oktatásban kell kezdeni, pótolni, ott már késő, az már nem az ottani tanárokon múlik, hanem még az alapfokúnál.. pl. jó az, hogy az agyament átalakítás miatt most 32 fős osztályokban tanulnak írni-olvasni a kicsik?


     


    Az nem jó út, hogy adjuk fel, és kétkezi munkások kellenek... a világ nem errefelé halad. Nézd meg, milyen országok prosperálnak, és ott milyen az átlagos végzettség... nézd meg, a prosperáló országok (még ha szólamokban korlátozzák is a bevándorlást) hogy szívlák el az agyakat, a képzett embereket. Őket bizony nem elutasítják, hanem keresik.


    A jövő az, hogy már a termelésben is számítógépekkel kell dolgozni és van papírmunka is... ezt hogy oldja meg az, akinek ez kihívás?


     


    ami meg az átlagokat illeti: nagyon mások az átlagok iskolánként.. most húztam fel magam és néztem meg a nemzeti alaptantervben, hogy kellene osztályozni a helyesírást. Az ajánlás szerint 4 hibáig (fél oldalas tollbamondás) 5-ös a jegy. A mi sulinkban egy hiba: egy jegy levonás.


    És akkor szerinted az itteni 3-as az tényleg két jeggyel rosszabb, mint máshol az 5-ös?


    csak egy apróság..

    előzmény:
    Helénke (62)
    2014-11-21  18:54
  22. 2014. november 22. 06:5863.

    1, kezdjük a szakmunkáshiánnyal: nézd meg a statisztikákat, minél magasabb a végzettséged, annál kevésbé van esélyed arra, hogy munkanélküli légy. A szakmunkások között sokkal nagyobb a munkanélküliség aránya, mint az érettségizettek és diplomások között. Ez némileg ellentmond a nagy hiánynak.


    A másik: iogen, vannak átmeneti hiányok, amikor a kínálat és kereslet nem talélkozik. Pl. a húsiparban hiány van képzett hentesekből. De miért? Mert itthon alig fizetnek, míg Németországban nagyon szép pénzt fizetnek az ilyen szakembereknek. Aki él és mozog az már kint van, csak néhény évente néhány hónapra jönnek haza, mert az a szabály, hogy néha meg kell szakítani a kinttartózkodást. Ezt nagy húsipari cégektől hallottam.


    Az általad emlegetett szakikkal ugyanez a helyzet: aki burkolt nálunk, már Németországban dolgozik, de találkoztam a volt kőművesünk feleségével, a kőműves fiúk is kint vannak évente 9 hónapig.


    Tehát vannak szakemberek, csak már nem itthon. Talán nem könyöradományt kellene adni, hanem tisztességes bért és akkor 1, nem mennének el a már végzettek, 2, vonzó lenne a pálya a fiataloknak.


    De van és lesz már orvoshiány is!!

    előzmény:
    Helénke (62)
    2014-11-21  18:54
  23. 2014. november 21. 18:5462.

    Én azt írtam, hogy felesleges ennyi gimnazista, pláne ilyen eredményekkel. Menjenek inkább szakképzőbe, vagy szakközépbe. Ha jól értem, ezzel nem értettél egyet. Azzal viszont igen, amikor azt írtam, hogy szerintem újra be kellene vezetni, hogy 2+2 éves legyen a szakképző. Így az első két évben a közismereti tantárgyakat tudnák tanulni - pótolhatnák, amit az általánosban elmulasztottak. Aztán jöhet a szakma. Nem tudom kiket értesz a "jobbakon", de a hármas tanuló talán nem az.


     


    És igen is szükség van több szakmunkásra. Nagyon nehéz normális szakembert találni (legalábbis mifelénk), aki becsülettel megcsinálja a munkát, tud számlát adni és pl. egy vízcsap csere miatt is kijön. Sajnos az egyemre is egyre "butábbak" járnak, mondják ezt volt tanáraim is.


    Sajnos, tényleg ilyen gyerekek járnak a szakképzőkbe. Mikor angol óra helyett az összeadást, kivonást kell gyakorolni 1000-es számkörben, mert egyébként megbukik matekból a gyerek, akkor talán hihető. Vagy nem tudja leírni az anyukája nevét a gyerek és azt sem tudja hány éves - hány, de hány ilyen gyereket tanítok.


     


    Természetesen 3-as átlaggal nem az ELTE Gyakorló Gimnáziumába és nem az ország legjobb 20 gimnáziumába veszik fel a diákokat. De van nagyon sok más gimi is az országban. Pl. a tőlünk elküldött, színtiszta egyes tanuló is gimnáziumba jár most - és le fogják érettségiztetni. És nem azért, mert a mi iskolánkban rossz tanárok tanították, ott pedig szuper tanárok és pedagógusok vannak.


     


    Még egy gondolat. Addig míg az SNI-s és BTM-es gyerekekkel (akikből viszont egyre több van és egyre több problémával) nem a fejlesztő pedagógus, hanem a matek, német, szakmai tanár foglalkozik, ők sem fognak fejlődni. Tisztelet a kivételnek. Ehhez speciális képzettségre lenne szükség, de az iskolákba nem nagyon jut ilyen szakember. Ezt is a tanárokra terhelik.


     

    előzmény:
    Ardian05 (60)
    2014-11-21  08:37

Címlap

top