Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezek az alapvető babaápolási szerek

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 18. 10:53
Az első baba érkezése természetesen nagy sürgés-forgással jár, és mindenki igyekszik a lehető legjobb tanácsokkal és segítséggel ellátni a kismamát. Néha már annyira sok jut a jó szándékból, hogy az anyuka azt sem tudja, végül is mi az, amire tényleg szüksége lesz a gyermeknek? Az alábbi babaápolási szerek mindenképpen fontosak.

Nők Lapja Café: Ezek az alapvető babaápolási szerek
  1. 2017. július 24. 14:0715.

    2 dolog szerintem biztos: 1. a Sudocremnek az összetevői kifogásolhatók 2. nagyon hatásos


    Szóval nálunk mindig van itthon, de csak akkor használom amikor pl. hasmenés után tiszta piros a popsi, tény: akkor ez teszi rendbe a leggyorsabban. Ugyanakkor nem használom minden nap az összetevői miatt, szerintem a mindennapokra a természetesebb, bababarát kozmetikumokat érdemes választani.


    Néhány gondolat:


    http://okosarok.hu/babaapolas-termeszetesen

  2. 2017. május 24. 13:0914.

    Szia! Mi is kipróbáltuk a Sudocrem care&protectet és szuper volt   a kicsimnek egy nap alatt rendbejött a popsikája. Úgy tudom ez nem csak akkor jó ha már piros, hanem megelőzésre is!! Mi biztos, hogy ezentúl minndig tartunk belőle otthon.

    előzmény:
    nagyeszti888 (12)
    2017-05-18  14:14
  3. 2017. május 19. 10:5613.

    v  Szia! Nagyon tudom ajánlani az új Sudocremet! A neve care & protect és tényleg segít!

    előzmény:
    nagyeszti888 (12)
    2017-05-18  14:14
  4. 2017. május 18. 14:1412.

    Hello. Tapasztaltabb anyukák segítségét kérném. Olyan babaápolási termékeket keresek, amik kifejezetten érzékeny bőr esetén ajánlottak. Milyen termékeket tudtok javasolni? Köszönöm előre is!

  5. 2014. november 18. 16:1011.

    Olajjal semmi gond, csak a törlés kevés egy rendes koszmóra. Beolajoz, sapka ráhúz, fél óra múlva fürdet.


    Pöcs: A sejtes letapadás sima anatómia. Annak feltépése pedig sima baromság. Nézni kell, hogy mikor kezd el felszabadulni, mert onnantól van rés, amit pucolni kell, de nem tornáztatni és hasonló marhaságok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (8)
    2014-11-18  12:20
  6. 2014. november 18. 13:0310.

    nekünk tiltólistán volt a hintőpor az olajozás meg felesleges a doki szerint,max oliva vagy étolaj a koszmó ellen


    a gyakorlat is ezt mutatta

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-18  10:53
  7. 2014. november 18. 12:239.

    Kislányom nem született és a közvetlen környezetemben is mind fiúk vannak.


     

    előzmény:
    cabron (7)
    2014-11-18  12:15
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. november 18. 12:208.

    Felesleges ezeken a dolgokon lovagolni, úgyis mindenki a saját védőnője(orvosa) tanácsait követi majd.


    Van, hogy koszmóra babaolajat ajánlanak, nekünk egyszerű étolajat mondott a védőnő és bevált.


    Valaki már a legelején veszi az ilyen-olyan babasamponokat, közben a gyógyszertári kutyulék bőven elég.


    A pöcs-huzigálásról is megoszlanak a vélemények.


     


    Szerintem minden anyuci próbálja a lehető legjobbat adni a gyereknek, legyen az ilyen vagy olyan módszer.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-18  10:53
  9. 2014. november 18. 12:157.

    Kislányoknál sem szabad eleinte széthúzgálni a szemérem ajkakat. Legalábbis a 90-es évek elején nekünk ezt mondták.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2014-11-18  11:03
  10. 2014. november 18. 11:516.

    Hát azért van még néhány. Például a szappan, meg a hajlatok olajozása, ez már régóta nem bevett szokás, legalábbis a védőnőnk meg a gyerekdokink szerint.


    Ez a pisis popsira hintőpor meg... azért durva, ha mondjuk egy kezdő anyuka ezt elolvassa és esetleg még alkalmazza is.


    Fiamnál volt egy kis koszmó, de olajozástól szépen elmúlt, szóval szerintem enyhe koszmónál beválhat.


    Én is naponta mostam a haját, gyógyszertári fürdetőkrémmel.

    előzmény:
    évi* (5)
    2014-11-18  11:04
  11. 2014. november 18. 11:045.

    Igen, ha megjelenik a koszmó, akkor ott a fürdés előtt kenegetés nem fogja megoldani, hanem külön foglalkozunk vele.


    Ja, és az eü. iskolában is azt tanultuk, hogy csecsemő fejét naponta mossuk. Természetesen ez nem szappanos sikálást jelent, így kiszáradni sem fog.

    előzmény:
    Eperke2222 (3)
    2014-11-18  11:03
  12. 2014. november 18. 11:034.

    Nincs ebben olyan sok baromság, "csak" az a pár dolog, amit szépen összefoglaltál. :-)


    1 éves korig (természetesen vannak eltérések) egysoros sejtes letapadással fekszik a fityma a kukin, szerencsére már nem divat feltépkedni. Sőt, volt kollégám, gyereksebész azt is mondta, hogy kb. iskolakezdésig békén hagyható, ha maúgy nem okoz panaszt, nem gyulladt.


    Nagyfiamat békén hagytuk, neki késő szabadult fel a letapadás, de isis korra teljesen megszűnt. A kicsiké is elindult, de elkezdett begyulladni, így nekik előbb kellett felhúzni. De legalább nem a teljes letapadást kellett feltpéni, csak 1-2 mm-t felszabadítani. azért nem mindegy.

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2014-11-18  10:53
  13. 2014. november 18. 11:033.

    Hát ez bizony tényleg jó nagy hülyeség. Honnan vették ezeket? Alapvető mosdatásba belekeverik a koszmót - nem minden gyereknek lesz. És általában rövid idő alatt elmúlik. Pisi után is mindig letöröltem a gyereket a pelus alatt és be is krémeztem. Kukac körül is. Hintőport réges-rég nem használunk. Hátrahúzás? Csecsemőnél???


     

    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2014-11-18  10:53
  14. 2014. november 18. 10:532.
    Hm, ez a cikk kb olyan, mintha a nagymamámat kérdezték volna meg, hogy annó hogyan ápolta a babáját... Tele van elavult hülyeségekkel....
    Például a hintőport nemigen szokták használni manapság, pláne nem pelenkázáskor. (a köldökcsonkra antibakteriális hintőport igen, de a cikkben nyilvánvalóan nem arra gondoltak). Pisi után nem kell letörölni, krémezni? Hm, guszta...
    Fiúknál babakorban nem kell és nem is szabad hátrahúzni semmit.
    Fejbőr olajozás mindennap, de hajmosás csak hetente egyszer? Érdekesen nézhet ki az ilyen gyerek haja.
    Kb minden sort meg lehetne cáfolni, de hagyok egy kicsit másoknak is :)

Címlap

top