Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 6. 09:23
Minden túlzás nélkül milliókat lehet költeni a babakelengyére, főleg ha az első gyermekét várja a család. Mi ugyan próbáltuk okosan csinálni, aztán a negyedik hónap végére teljesen tiszta lett, hogy már a babakocsinál túlzásba estünk.

Nők Lapja Café: Használtat vagy újat? Babavárás költséghatékonyan
  1. 2014. november 13. 14:13183.

    Teljesen egyetértek veled. :) Használt fehérnemű, ágynemű, cipő teljesen felejtős nálam is. 


    MEg annyi ötlött fel bennem, hogy inkább a ruháin spórolok ilyen idős korában, mint a minőségi ételeken.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (182)
    2014-11-12  15:22
  2. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2014. november 12. 15:22182.

    mia0318: Én el tudok képzelni egy harmadik dolgot is:


    fontos neki, hogy új ruhákat vegyen. Vannak boltok, ahol az új dolgok is viszonylag olcsók.


    De a pénz beosztása mindenkinek magánügye. Én speciel vidáman öltöztettem (öltöztetem) ovis korukig főleg használt ruhákba a gyerekeket, pár dolgot (alsóneműt, cipőt, zoknit, ágyneműt stb.) A múltkor egy családtagom meg azzal hencegett, h a fián kb. 200e van rajta. Ők lakótelepi lakásban laknak másfél szobában, mi családi házban kerttel. De nekik az a fontos, nekünk meg más.


    Mi is ráköltöttünk (ráköltünk/félreteszünk) egy csomó pénzt a gyerekekre, de pl. mi inkább utazunk, és nekem az az álmom, h középiskolában/egyetemen tudjanak egy-egy évet legalább külföldön tanulni, el tudjuk őket indítani az életben, segítsünk lakást venni nekik stb. stb. stb.


    Nekem is vannak 'játszós' ruháim,  de a a munkakörömhöz hozzátartozik az elegáns, ápolt megjelenés. Turkálóból is össze lehet állítani ruhatárat, de azért elég időigényes (gyerekcuccokat pillanatok alatt tudok válogatni).


    Persze, sok ruhámról meg nem lehet mondani, h turkálós, de főleg új dolgaim vannak.


    Az ovis és kisiskolás gyerekeim meg attól érzik jól magukat, ha szabadon rohangálhatnak, fára mászhatnak, biciklizhetnek, gyurmázhatnak, festhetnek - anélkül hogy a háttérben lesápadnék, h 'Jaj, kisfiam! A 10e forintos pólódból hogy fog kijönni a tempera!' Persze, ahogy nőnek, egyre fontosabb lesz az öltözködés majd nekik is, akkor sajna majd jól zsebbe kell nyúlni, de amíg lehet, eltesszük másra az exkluzív ruhakollekciók árát.


     

    előzmény:
    mia0318 (180)
    2014-11-12  14:13
  3. 2014. november 12. 14:17181.

    Visszatérve a babavárás holmikhoz, mert nem csak ruha kell a gyereknek én olvasgattam interneten, hogy mi az, amit feleslegesnek találtak anyukák, elolvastam az érveket és volt jó pár, amit én sem vettem.


    mint cumisüveg melegítő, vízhőmérő, mérleg stb, de a kedvencem a mai napig az elektromos popsitörlő melegítő!! :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  4. 2014. november 12. 14:13180.

    Ha valaki csak vadi új ruhát vesz a gyereknek, akkor két dolgot tudok elképzelni:


    - vagy tényleg nem számít, hogy hány százezret szór el


    - vagy van a gyereknek össz-vissz két váltás ruhája 


    A használt ruha pedig nem csak turkálót jelent, hanem interneten (vatera, ebay stb) fellelhető darabokat.


    Én olyan szép újszerű ruhákat vettem (persze belefutottam már pecsétes, csúnya ruhába, de azt visszaadtam az eladónak) pár száz forintért, ami elmenősnek is jó, de nem sajnálom, ha a gyerekem tönkreteszi a játszótéren.


    Bugyit biztosan nem vennék használtan, az már nekem is túlmegy egy határon, body-t se mostanában, nézegetem a kedvenc helyeken az akciókat.


    A scamp-nél tök jó zsákbamacskás bodykat vettem 650-ért, minőség és küllem szempontjából is csak jobb, mint egy tescos.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-06  09:23
  5. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 18:17179.

    áhhhh..én ilyeneken nem sértödőm meg nincs is miért megsértődnőm


    Ez egy fórum ahol mindenkinek megvan a lehetőség az álláspontjának és a saját véleményének leírásához. Mindannyian különböző körülmények között élünk (nem rosszindulatból írom de ha belegondolsz mindannyian máshol élünk, egymástol különböző módon dolgozunk ..stb) és gondolkodunk.


     

    előzmény:
    Anda39 (178)
    2014-11-11  15:40
  6. 2014. november 11. 15:40178.

    Ezért utálom az írott beszélgetést, mert nem jön át a hangsúly, a gesztus... most azt érzem, mintha kicsit sértődött lennél rám, pedig hidd el, semmi rosszat nem gondolok rólad, mert máshogy látod ezt a témát, mint én. Csak beszélgetünk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (165)
    2014-11-11  12:11
  7. 2014. november 11. 14:05177.

    Szerintem maga sem tudja.

    előzmény:
    SecreT (175)
    2014-11-11  13:48
  8. 2014. november 11. 14:03176.

    És?


    Tényleg nem értem mi a para abban, hogy évekig hordok egy ruhadarabot, ami tetszik, kényelmes, imádom.


    Legyen egy farmer:


    Nyilván, ha már kimenősnek nem annyira szalonképes, mert el lett hordva, mosva, akkor használom otthoninak, boltba elszaladósnak stb.


    Én szeretek változatosan öltözködni, de totál baromságnak tartok erre kisebb vagyonokat költeni. Akkor sem, ha van.


    Volt idő, amikor nagyon jó anyagi körülmények között éltem, mégis inkább turiztam, mert sok nagyon jó állapotú és minőségű cuccot össze tudtam szedni töredék áron.


    Mondjuk lehet ez attól is függ, hogy ki milyen stílusban öltözködik. Én sportos típus vagyok, nadrág, póló (hosszú újú, rövid ujjú, ujjatlan). Többnyire  a farmer, vászon, pamut cuccokat kedvelem. Imádom a kapucnis pulcsikat, kardigánokat. Na, az ilyen cuccokból sokat lehet turiban találni. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (171)
    2014-11-11  13:15
  9. 2014. november 11. 13:48175.

    Mi a különbség? Mindkettő használva volt már. Az egyiket ruhagyűjtőbe teszik esetleg (nem ételhulladék mellé), a másikat egy üzletbe viszik, ugyanolyan állapotban, mint amit a gyűjtőkonténerbe tesznek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (173)
    2014-11-11  13:20
  10. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 13:22174.

    Mivel magamnak nem vásárolok használtata a gyerekre sem adnék, de attol még az enyémet amit nem használtam azt elajándékoznám akinek szüksége van rá.


     

    előzmény:
    SecreT (172)
    2014-11-11  13:20
  11. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 13:20173.

    Meg a babaruhákat nem is tudja egy gyerek elhasználni. Én sajnálnám kidobni a szép új cuccokat, örülök, ha tudja még más használni.


     

    idézet:
    évi* (166)
    2014-11-11 12:12:53

    Írtam előbb is hogy a gyermekruhák elajándékozása, bababizományiban való leadása /abbol vásárlás és a nyugat-európai kukásruhák között különbség van.


    Nagyon sokan vásárolnak nagyon szép ruhákat amik késöbb alig használnak. Ebben rosszat nem láttok.


     

    előzmény:
    évi* (166)
    2014-11-11  12:12
  12. 2014. november 11. 13:20172.

    Desponia: ezt magyarázzuk a topik eleje óta, hogy a bizományiban/használt ruhásban ugyanazt a legjobb minőségű ruhát veszed, mintha a boltban vennéd. Amúgy fura az értékrended: a gyerek járhat levetett magyar (!) holmiban, de a felnőtt nem járhat levetett nyugat-európai holmikban. És itt meg is dőlt, az eredeti álláspontod, miszerint gáz, ha a gyereknek nem vadonatúj cuccai vannak. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (162)
    2014-11-11  11:36
  13. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 13:15171.

    Mi a különbség?


    Nem értem mi abban a para, hogy a tehetős német 3x felvett egy gatyát és utána megunta, vagy rájött mégsem kényelmes és kirakta a ruhakukába, te meg megveszed negyedannyiért, kimosod oszt boldog vagy vele pár évig.

    idézet:
    cabron (168)
    2014-11-11 12:55:32

    Mi a különbség, saját magad írod


    német: 3x felvette, megunta vagy rájött hogy nem kell mert mégsem kényelmes. kirakta a ruhakukába


    magyar: megveszi negyedannyiért és hordja évekig


     


     

    előzmény:
    cabron (168)
    2014-11-11  12:55
  14. 2014. november 11. 13:03170.

    Nincs farmerod, pamut pólóid pl.?


    Elég gáz, ha ezeknek baja lenne a zsákolástól.

    előzmény:
    KN18 (169)
    2014-11-11  12:58
  15. 2014. november 11. 12:58169.

    Nem szoktam a ruháimat bálázni és zsákolni sem, nincs olyan anyag típus aminek jót tenne. 

    előzmény:
    cabron (167)
    2014-11-11  12:51
  16. 2014. november 11. 12:55168.

    Mi a különbség?


    Nem értem mi abban a para, hogy a tehetős német 3x felvett egy gatyát és utána megunta, vagy rájött mégsem kényelmes és kirakta a ruhakukába, te meg megveszed negyedannyiért, kimosod oszt boldog vagy vele pár évig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (165)
    2014-11-11  12:11
  17. 2014. november 11. 12:51167.

    Bár ritkaság számba meg nálam az új ruha vásárlás, de az is a mosógépben és a vasalódeszkán végzi. Nálad nem?

    előzmény:
    KN18 (146)
    2014-11-09  21:09
  18. 2014. november 11. 12:12166.

    Meg a babaruhákat nem is tudja egy gyerek elhasználni. Én sajnálnám kidobni a szép új cuccokat, örülök, ha tudja még más használni.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (162)
    2014-11-11  11:36
  19. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 12:11165.

    Az én önérzetem már elviseli a használtat, főleg azért, mert szeretek változatosan öltözködni, a pénztárcám ezt viszont nem teszi lehetővé új ruhákkal. Marad a más által levetett, kidobott, ahogy te mondod. Egyébként nálunk  családban, barátok között gyakori az, hogy egymásnak adjuk a kicsi/nagy/megunt ruhákat, és én pl. nagyon tudok az ilyennek is örülni. Hiába volt már valakin, ha alaposan kimosom, nem lehet baja.

    idézet:
    Anda39 (164)
    2014-11-11 12:06:41

    De a Nyugat-Európából ide importált kukásruhákról más a véleményem.


     


    Nem szoktam személy szerint a rokonok ruhájában járni, de visszont a családban leadott ruhák és az általam említett között van egy kis különbség. Marcsi unokatesó szoknyája és a kukásruha között van egy kis különbség.  


    De nekem tök mindegy ki mibe jár/honnan szerzi be.


    Ez egy fórum ahol a véleményünket lehet megosztani.

    előzmény:
    Anda39 (164)
    2014-11-11  12:06
  20. 2014. november 11. 12:06164.

    Az én önérzetem már elviseli a használtat, főleg azért, mert szeretek változatosan öltözködni, a pénztárcám ezt viszont nem teszi lehetővé új ruhákkal. Marad a más által levetett, kidobott, ahogy te mondod. Egyébként nálunk  családban, barátok között gyakori az, hogy egymásnak adjuk a kicsi/nagy/megunt ruhákat, és én pl. nagyon tudok az ilyennek is örülni. Hiába volt már valakin, ha alaposan kimosom, nem lehet baja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (156)
    2014-11-10  21:07
  21. 2014. november 11. 11:39163.

    Igen, igazad van. Sokan képtelenek elfogadni a másik véleményét, csak szajkózzák a magukét a másikat degradálva. Nekem már azt is megmagyarázták a másik topikban, hogy ha nem olcsón veszem a 100%-os narancslét, az úgyis csak szar, hamisított kutyulmány lehet.... És nem feltételezi rólam, hogy esetleg ízlelés alapján meg tudom különböztetni a kettőt. Természetesen meghagytam a hitében, mert akkor megnyugszik. Nem álltam le vele vitatkozni, olyan felesleges. Nálam a kulturált vitapartner elfogadja a másik érveit is (akkor is, ha ő másképp tesz), nemcsak a saját aspektusát tartja elfogadhatónak, sőt egy és oszthatatlan igazságnak. Tkp. mindenki ott vásárol, ahol akar. Ezért nem értem, miért akarja egyik a másiknak megmagyarázni, hogy de hát az csak szar lehet, amit te veszel.

    előzmény:
    SecreT (161)
    2014-11-11  00:10
  22. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. november 11. 11:36162.

    Nekem a bababizományival nincs semmi gondom, ha a termékeket itteni anyukák adják be. Lehet hogy valaki sokat kapott ajándékba, sok ruhát vásárolt amit nem használt, túl nagyok vagy kicsik voltak a kisbabájának.. és szeretne túladni rajta mint otthon a polcokon porosodjanak. Teljesen normálisnak tartom hogy ha beadja/ ha onnan vásárol az anyuka. Mert sajnos, nem minden gyerekes szülő engedheti meg ( vagy nem is akarja megengedni még ha megtehetné is) hogy a legjobb minőségű ruhákba járassa a gyerekét. Nekik egy jó, költséghatékony alternatíva a bababizományi.


     


    De a Nyugat-Európából ide importált kukásruhákról más a véleményem. Sokszor volt szó arrol hogy Nyugat-Európa szemetét  Kelet - Európába küldik, és ez teljes mértékben igaz. Mert ott a német 3 műszakos gyári munkás bére is annyi hogy megengedheti magának hogy gyakran cserélje a ruhatárát új darabokra, igy ami felesleges azt bedobhatja a ruhakukába. Itt pedig örülnek hogy a gazdag nyugatiaktól kapnak egy kis olcsó ruhát,olyat ami márkás és valószínűleg a turis vásárlóknak az adott darabokat újonnan nem lenne módjuk megvásárolni.


    Persze, mondták előttem hogy a plázás sem tisztább, jobb stb. Igen, de ugyanazt a tavaszi sárga kabátot Budapesten és Berlinben is meglehetett találni újonnan a Zarában. Mind a kettő ugyanabból a kínai üzemben készült és megegyező áruk is volt euróban/forintban. Szóval a berlini Zarában vásárló 3 műszakos gyári munkás aki megveszi  nem különb semmiben annál  aki  Budapesten vásárolja meg ugyanazt a kabátot.


    Nem vitatom van akinek a turizásra nincs rászorulva egyszerüen szereti ezért vsásárol onnan. De a nagytöbbség, szerintem anyagi okok miatt kényszerül 2.kategoriás ruhát vásárolni. Ha megtehetnék nem járjnának turkálókban. És hiába is védik a turkálókat ezt nem szeretnék sokan beismerni.


    Persze van nagyon sok 1-2-3- több gyermekes család akik megtudják engedni hogy új, magas minőségi ruhákat vásároljanak maguknak és a gyerekeik számára. Nem csak a Távol - Keleten legyártott plázamárkák léteznek, vannak drágább de minőségibb német ruhák is néhány budapesti nagyáruházban. Mert nem mindenki egyforma, nem vagyunk 30 évvel ezelőtt.  Persze ott vannak azok is akiknek  anyagi okok miatt a turkálók jelentik az öltözködére az egyetlen megoldást.  Harangocka, ha hiszed ha nem van akiknek a 250 ezres babakocsi nem vágja haza a családi költségvetést.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244793 (159)
    2014-11-10  22:56
  23. 2014. november 11. 00:10161.

    Az a baj, hogy a turkáló és a használt ruha nagyon pejoratív értelemben használatos a hétköznapokban. Én voltam Hádában, ahol semmilyen turiszag nem volt (pedig érzékeny vagyok ilyesmire). Ahogy írtam, ahova néha megyek használt ruha boltba, csak frissen mosott-vasalt rucik vannak. Boltja válogatja. És sokszor ugyanazt veszed a turkálóban, mint a márkaboltban (ha szerencséd van).


    Desponia: ha nem tetszik, amit látok, a használt ruha üzletből is kisétálok. 


    Pipacsvirág: te sem tudod elfogadni az eltérő véleményeket. Ámbár én nem érzem ezt vérremenő vitának.  Amúgy a nők mindig tépik egymást valami miatt, ez van. És mint mindig, most sem az eredeti témánál járunk. 


    Nekem az a zavaró, hogy igénytelenségnek állítják be azt, ha valaki használt ruhát vesz. 


     


     


     

  24. 2014. november 10. 23:49160.

    Azert ehhez valasztek is kell. Kisvarosban ahol van 5-6 kis butik ott nem toljak le annyira az arakat meg akkora valasztek sem. Ott akkor jo minosegu rucikhoz marad a turi ( mondjuk nem utazgatnek Veszpremig 1 orat oda es egyet vissza ket gyerekkel es lehet,hogy feleslegesen,vagy van normalis cucc vagy nincs. ) 


    Amiket en irtam turikat,egyik se hada,mindketto magankezben van,kozel nincs az a szag,mint a hadaban,ellenben rengeteg a meg cimkes ruci jobb aron mint pl Vogele ( kis butikokon kivul csak ez van nalunk ). Ami nem cimkes az is altalaban ujszeru,minden mast nem vallfasan ad el a csaj,hanem kilosan. Egyszoval joval igenyesebb,mint a hada pl. Kulonben meg kinai mint minoseg...hmm...na ott nem vennek csak azert mert az uj,atlag 3-4 mosas utan torik a mintaja,szakad,deformalodik,ja es tobbsegeben annyira csufak a mintak rajta,hogy kihagyom ( ritka ami tenyleg jo minoseg ).


    Amit viszont sose veszek turiban: fehernemu,furdoruci,cipo. Cipot ket felet szoktam hasznaltan raadni a gyerekre:unnepi cipo de azt ugy orokli keresztlanyomtol,szoval tudom honnan van,kirol maradt. Egyetlen felvetelert nem celom kivagni tizezret egy par cipoert egy alkalomra. Masik amit a dedinel/nagyinal az udvarra huz,szinten keresztlanyomrol maradva,idegenrol nem adnek ra.


     

    előzmény:
    KN18 (153)
    2014-11-09  22:49

Címlap

top