Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíj: nagy bajba kerülhetnek a mai negyvenesek

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. november 4. 09:17
Nincs hónap, hogy ne dörgölnék az orrunk alá, hogy ketyeg A Nagy Nyugdíjbomba. Akik most középkorúak, különösen nehéz helyzetbe kerülhetnek. Vészforgatókönyvek, érzelmek és opciók egy átlagember életében.

Nők Lapja Café: Nyugdíj: nagy bajba kerülhetnek a mai negyvenesek
  1. 2016. Április 18. 22:1725.
    Hogy is van ez? 2030-ban 2,1 millió Gyes-generáció megy nyugdíjba? Nem 2030-ben az 1965-ben született 120.846 ember meg nyugdíjba, ha mind megéri, a mai 40 évesek pedig 25 év múlva 2041-ben mennek nyugdíjba. Mit ért az író a gyes-generáción? Szerintem ez az 1974 és 1981 között született 1.281.265 ember, ők 2039 és 2046 között mennek nyugdíjba, a Ratkó generáció pedig az 1953 és 1956 között született 621.184 fő, nem?
    Világosabban értelmesebben kéne írni, így elég zagyva az egész.
  2. 2016. Április 18. 22:1624.
    Hogy is van ez? 2030-ban 2,1 millió Gyes-generáció megy nyugdíjba? Nem 2030-ben az 1965-ben született 120.846 ember meg nyugdíjba, ha mind megéri, a mai 40 évesek pedig 25 év múlva 2041-ben mennek nyugdíjba. Mit ért az író a gyes-generáción? Szerintem ez az 1974 és 1981 között született 1.281.265 ember, ők 2039 és 2046 között mennek nyugdíjba, a Ratkó generáció pedig az 1953 és 1956 között született 621.184 fő, nem?
    Világosabban értelmesebben kéne írni, így elég zagyva az egész.
  3. 2016. Április 18. 22:1623.
    Hogy is van ez? 2030-ban 2,1 millió Gyes-generáció megy nyugdíjba? Nem 2030-ben az 1965-ben született 120.846 ember meg nyugdíjba, ha mind megéri, a mai 40 évesek pedig 25 év múlva 2041-ben mennek nyugdíjba. Mit ért az író a gyes-generáción? Szerintem ez az 1974 és 1981 között született 1.281.265 ember, ők 2039 és 2046 között mennek nyugdíjba, a Ratkó generáció pedig az 1953 és 1956 között született 621.184 fő, nem?
    Világosabban értelmesebben kéne írni, így elég zagyva az egész.
  4. 2014. november 8. 09:2822.
    mire a mai negyvenesek nyögdíj-korba lépnek, a korhatár már vagy 75 év lesz(80%-a addig vagy urnában vagy a föld alatt lesz)... tehát..első lépésként meg is kell élni azt a szép jövőt!!! :D :D mindenki a múlton vagy a jövőn rágódik, és elfelejt a MÁ-ban élni....
  5. 2014. november 5. 08:0521.

    Több lehetőség van, én viszont nem vagyok "szakértő", így nem adnék tanácsot senkinek. Nekem kétféle megtakarításom van, az egyik konkrétan külföldön, tehát olyan helyen, ahol a magyar állam egyáltalán nem férhet hozzá. A másik pedig nagy múltú, mindenképpen külföldi tulajdonú biztosítónál, de azzal sem vagyok elégedett. Ott az eltelt 8 évből 5 évig befizettem, azóta szüneteltetem, mert a nagy hozamígéretből az látszik, hogy most pont 100.000 Ft-tal van kevesebb a számlán, mint amibe az egész buli eddig került. Arról már nem is érdemes sokat beszélni, amikor valaki a jövedelme miatt képtelen megtakarítani. Arra egyszerűen nincs válaszom, csak sajnálom.

    előzmény:
    Anda39 (4)
    2014-11-04  09:43
  6. 2014. november 4. 21:4620.

    az ilyen hozamosak csak akkor termelnek, ha folyamatosan figyeled a piacot, és változtatgatod a portfóliót. És itt jön a bibi, hogy  ez meg már némi pénzügyi felkészültséget igényel... ami magyarországon alig van valakinek. Sőt mindent elkövet az oktatási rendszerünk, hogy ez így is maradjon.. senki se lássa át minimálisan se a pénzügyeket... innentől... szabadrablás van a pár hozzáértő szemében.

    előzmény:
    Hóember 67 (7)
    2014-11-04  11:11
  7. 2014. november 4. 18:5819.

    Igen ez tényleg így van. Másik ilyen jófejség az eü hozzájárulás. Na ezt is inkább adnák oda nekem, abból megkötném a legddrágább, legteljeskörűbb eü biztosítást, nemhogy levonják tőlem, aztán ha tisztességes ellátást akarok, még fizessek.

    előzmény:
    Hóember 67 (17)
    2014-11-04  13:58
  8. 2014. november 4. 18:4718.

    Igazából szerintem a munkábalépőket sem lehet megbecsülni. Tíz év hosszú idő, jöhetnek bevándorlók, stb...


    De ez az öngondoskodás egy vicc kategória. Pontosabban az alternatívák azok, amit a biztosító társaságok felkínálnak.  A férjemnek volt egy ilyen ötéves futamidős lekötöt pénze, egy bankban, amikor lejárt a futamidő, még örülhetett annak, hogy visszakapta a betett pénzét. És ez még a válság előtt volt. Közölték, hogy ilyen kezelési költség, meg amolyan egyéb költség, gyakorlatilag az összes hozamot leírták valmilyen költség címszó alatt. (azt mondanom sem kell, hogy eleve nem lett olyan hozam, amit beígértek). A soógornőm ettől rosszabbul járt, ő még annyit sem kapott vissza, amennyit betett. Flegmán közölték, hogy hja az ingatlanárak mélyrepülésben vannak....ugyebár abba fektették a  pénzét, mert hát az milyen biztonságos. Hahaha.... 


    Azt már csak halkan mondanám, hogy ok, akkor adják oda neten levonnak tőlem nyugdíjnemtommi címszó alatt, aztán majd én öngondoskodom belőle... Röhej az egész. Az ember ledolgozza tisztességesen az életét, fizeti a járulékot hónapról-hónapra, évről évre, aztán úgy tesznek, mintha a nyugdíj könyöradomány lenne. Ne már.....

    előzmény:
    Sándor. (8)
    2014-11-04  11:30
  9. 2014. november 4. 13:5817.
    Na még írok egy utolsót.. :D Szóval a sokféle adónem között, havonta fizetek egy olyat, hogy "szociális hozzájárulás". 40 e. Azt ha nálam hagynák, felvennék egy hitelt, vennék egy házat, öregkoromra kifizetném, eladnám, és öngondoskodnék. Na de most eltartok pár éhes szájat országszerte belőle, és amikor majd én, mi, a generációnk szorul rá, beintenek...
  10. 2014. november 4. 13:0816.
    Sándor! Az első kérdés, nem a biztonság. A többség, hónapról hónapra él. Nincs úgynevezett, "felesleges pénz"... Nem azért nincs, mert elverjük mi tékozló Magyarok. Nem nyaralunk, nem színházazunk, nem éttermezünk régóta. Miből kellene előre gondolkodni? Ez a szívás...
  11. 2014. november 4. 12:5715.
    Az még senkinek nem jutott az eszébe, hogy a sok millió ember, aki folyamatos segélyből él (bőrszíntől független) és esze ágában sincs semmit dolgozni, hogy őket telepítsék egy helyre, ahol meg kellene termelniük maguknak a napi betevőt. Anno ükanyáink és ükapáink is ezt tették (sok gyerekkel szintén), nem dolgoztak máshol, csak a saját területükön és megéltek. Mivel így áll az országunk, talán nem azokat kellene büntetni, akik dolgoznak és fizetik a járulákokat! Ha saját maguknak kellene előteremteni a napi betevőt és a nekik kiosztott mindenféle jogcímen lévő segélyt bedobnák a nyugdíjalapba, akkor már nem lenne akkor a baj. Talán el kellene gondolkodni azon, hogy a sok millió ingyenélőt saját maguk végezte munkára kényszerítsék. Sehol a világon nincs ez, mint nálunk, hogy ennyi ember megél a sok féle segélyből életük végéig! Ha tovább folytatódik ez a tendencia országunkba ami most van jelenleg, akkor tényleg alig marad olyan ember itt, aki adózik. Mi lesz a sok ingyenélővel? Tisztelt Kormány, gondolkodjanak el a javaslatomon. Üdv. Egy Magyar a sok közül
  12. 2014. november 4. 12:4014.

    Nemcsak a mai negyvenesek.


    Előbb-utóbb mindenki, aki eléri a nyugdíjkorhatárt.


    Bár a mostani ötveneseknek talán van némi reményük arra, hogy pár évig kapnak valami kis nyugdíjat.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-04  09:17
  13. 2014. november 4. 12:3413.

    Én csak azt nem értem, hogyha annyira nagyon kevés gyerek van manapság, akkor miért nincs hely a bölcsikben, ovikban?


    Illetve ha kevés gyerek születik, akkor oké, hogy kevés adófizető lesz, de az állam is spórol azon, hogy kevesebb családi pótlékot, szocpolt, ovit, stb-t fizet, nem?


    Oké, hogy tegyünk félre, de hova, miben biztonsággal 20-30 évre? Mikor maga az állam is elveszi...


     


    Itt egy érdekes cikk:


    http://kiszamolo.hu/hogyan-es-mennyit-tegyel-felre-a-nyug dijadra/

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-04  09:17
  14. 2014. november 4. 12:3312.
    Valak árulja már el, hogy mit is kellene "gyűjtenem"? Forintot, eurót, dollárt, mindenféle értékpapírokat, aranyat, ivóvizet, ingatlant? Egyiknél sem látható előre még fél évvel sem, hogy mennyit is fog érni...:(
  15. 2014. november 4. 12:1511.

    Na, ez meg a másik! Honnan a jó fittyfenéből tudják, hogy hányan fognak nyugdíjba menni 2030-körül! Ha így folytatódi az elvándorlás, az is csökkenti a lakosságot, na jó, gondolom a ledolgozott évek után majd fognak igényelni innen is a külföldön élők, kérdés, hogy az is mennyi lesz? De az emberek sajnos, halálozás útján is fogynak. Tehát ezt, szerintem annyira nehéz kiszámítani, hogy legfeljebb csak találgatni lehet. Azt is leírtam már párszor, hogy hiába nyomatják a "szülessen sok gyerek, hogy sok befizető legyen" dumát, de HA NEM LESZ MUNKAHELY (hisz' már most sincs!),akkor hol lesz itt sok járulékfizető? A helyzet már most sem rózsás és ez csak rosszabb lesz.Sokkal rosszabb, mert a kormány semmit sem tesz a munkahelyek létrehozásáért! Ötödik éve megy a rizsa és választáskor ezt mindig bedobják, mint aduászt! Aztán ha megszületik sok későbbi munkanélküli (már aki nem fog kimenni külföldre), még őket is el kell majd tartani, ez már jobban megjósolható...

    előzmény:
    Sándor. (8)
    2014-11-04  11:30
  16. 2014. november 4. 11:4610.
    Had idézzek a Dutyi dili-ből! : "Az egész, egy jó nagy bikaszar..."
  17. 2014. november 4. 11:419.

    Én azon szoktam röhögni, amikor azt hallom, hogy ahhoz, hogy legyen 80 ezer Ft-os nyugdíjam, havonta 80 ezret félre kéne tennem... Aha... Az én fizetésem megy a bankba, a férjemé meg menne a megtakarításba, hogy mindkettőnknek legyen nyugdíja. Addig lakunk a híd alatt és fényevők leszünk. De akkor minek a nyugdíj, ha ingyen is lehet élni? 

    előzmény:
    zizilizi (6)
    2014-11-04  10:54
  18. 2014. november 4. 11:308.
    Sajnos a hozzászólók többségének igaza van egyrészt a bizalom, másrészt a jövő bizonytalansága miatt. Azt hogy 2030-ban hányan mennek nyugdíjba nem lehet most megmondani hiszen aki tudja hányszor változik még a törvény addig.
    A munkaerő piacra belépők számát talán még meg lehet becsülni a gyerekek számából, de nem tudhatjuk hány éves koruktól és milyen végzettség után fognak dolgozni. Egy biztos: aki tud annak szükséges az öngondoskodás, de itt megint az a kérdés hogy hová tegye a pénzét biztonságosan.
  19. 2014. november 4. 11:117.
    Ja, igen. A biztosítók ezt a jóslatot kihasználva, már nyomulnak is. Na én voltam annál, akit Holland biztosítónak reklámoztak, mielőtt 8-szor váltott kb nevet... Amikor kötöttem, "majd egy ház ára lesz" a hozam, volt a mézesmadzag szöveg. Na kivettem 12 év után, az a hozam, annyi volt amit befizettem, ami ugye nem hozam, hanem egy kamat nélkül visszaadott kölcsön volt. Sőőőt, kezelési izék, meg borult idő, meg libanoni helyzet költségek miatt annyi sem... Ha bedobálom egy nagyobb szekrény mögé, amit nehéz elhúzni, jobban járok, mint akármilyen "hozamigérőkkel"... -Sajna...
  20. 2014. november 4. 10:546.
    Ne aggódjatok, ha gyűjtögettetek volna, akkor meg azért ütne meg a guta. A nyugdíjszakértő (bírom ezeket a szakértőket...) 15%-os megtakarításról beszél, ami havi 18 ezerrel (egy nettó 180 ezres fizetésre számítva) negyven évre 8 640 000 Ft. Hol 20-30 millió ez? Vagy kinek a fizetéséről beszél? Kamatozhatna is egy keveset, de nem nálunk. Volt privát nyugdíj előtakarékosságom 20 éves lejárattal, ismert és nagy biztosító cégnél. 12 év után közölték, hogy elavult a konstrukció, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Persze jött a szöveg, hogy váltsam át náluk egy most jobba...bla-bla-bla. Éppen hogy visszakaptam a 12 évig gyűjtögetett pénzemet, kamat nélkül. Szóval ennyit a megtakarítás érdemességéről.
  21. 2014. november 4. 09:575.

    Az enyémet is lenyúlták. Icipici vígasz, hogy valamennyit visszakaptam, nem sokat. Erre próbálok most megint rakni, hol többet, hol kevesebbet. Nyáron többet, amikor nincs fűtés, mert az viszi el a legtöbbet, télen kevesebbet, van, hogy semmit. És akkor még nem szóltam a rettegésről, hogy nehogy komolyan beteg legyen valaki a családból, vagy megszűnjön az ember munkahelye, esetleg leépítéskor bekerüljön a pechesek közé...! A bicska nekem is kinyílik, amikor nyakkendős-öltönyös urak és méregdrága ruhába bújt hölgyek kioktatnak, hogy a magyarok élhetetlen egy nép, mert képtelenek félretenni, hosszútávon megtakarítani! Hát bakker, cseréljünk jövedelmet, kíváncsi lennék, akkor is ilyen pökhendiek lennének-e?


     

    előzmény:
    zsof.berg (3)
    2014-11-04  09:36
  22. 2014. november 4. 09:434.

    Hát ez az, az ember már nem tudja, kiben-miben bízhat. Ez a megtakarítás hosszú távra szól.


    Kíváncsi vagyok, ki hogyan próbál gondoskodni a nyugdíjas éveiről? Milyen lehetőségek vannak, amiket érdemes meglépni? (már ha van egyáltalán mit félretenni, de valamennyit muszáj, azt gondolom).

    előzmény:
    zsof.berg (3)
    2014-11-04  09:36
  23. 2014. november 4. 09:363.

    Én már egyszer elkezdtem megtakarítani. Aztán ahogy volt, lenyúlták. Nem holmiféle hétköznapi rablók, hanem az állam. Helyesbítek. De, hétköznapi rablók. Most kezdhetem elölről a gyűjtögetést. De most olyan helyen, ahol ezen nem férnek hozzá.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-11-04  09:17
  24. 2014. november 4. 09:172.
    Hát, miért is ne a mi generációnk szívjon ezzel is?! Abban nőttünk fel, hogy Kádár papa, -akit egyébként szerintem sokan kedveltünk még gyerekként- mindig ha megjelent a TV-ben, ahol feszt a Futrinka utca mesét vártuk, valami nadrágszíjról, és annak a meghúzásáról beszélt, hogy majd jobb legyen... Aztán a gengszterváltás, akartuk a nyugati minta létét, szavaztunk amikor már lehetett, és meghúztuk megint, mert azok is arra kértek.... Azóta is húzzuk, nem mentünk ki nyugatra, bíztunk, vállalkoztunk, dolgoztunk, ki hol, de valahol biztos, mert még nem volt tanagyag, a munkanélküli segély a mi sulis időnkben... Kezdünk öregedni... Most mit mondanak? "Húzd meg a gatyaszíjat, mert nem hogy jobb lesz, de éhen döglesz öregen, betegen..." Szép kilátások. Öngondoskodás. Ja. "Mert a német, az osztrák, mennyivel okosabb nálunk, nem tékozol mint mi, hanem gyűjtöget idős éveire..." --Volt a TV-ben az okosság egyik, --nekem mindegy milyen színű politikusunktól... De buták vagyunk mi. Ő meg de ügyes, hogy abból a bérből, vállalkozói profitból, öngondoskodik... Ugye átérzitek kedves generációm? Ja, elfelejtettem, hogy abból az állítólag majd már nem nyugdíjnak, hanem valami "életvezetési hozzájárulásnak" nevezett semmiből, még támogasd a Szüleidet, ha lesz képük nyolcvanpár évesen, még élni... Szóval tutti a helyzet. Én meg mindig csodálkoztam a kollektív öngyilkosságot elkövető szektákon. Kádár Jani bácsi! Rajtunk is az csak ez segít majd??? :(

Címlap

top