Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Három dolog, amire rádöbbensz a költözésnél

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 27. 23:32
Az új otthon az új élet kezdete, ami szerencsés esetben nagyon örömteli változásokat jelent. De az oda vezető úton néhány gyilkos tapasztalatot garantáltan szerzünk. A költözés idegtépő pillanatai.

Nők Lapja Café: Három dolog, amire rádöbbensz a költözésnél
  1. Torolt_felhasznalo_219819
    Torolt_felhasznalo_219819
    2015. február 27. 12:2313.

    Én ötévente költözős vagyok/vagyunk/ kedvelem a költözéssel


    járó "izgalmakat"


    Mindig minden rendben ment, soha semmi bonyodalom sohasem történt!


    ...jelenleg is tervbe van a költözés....., ....bár már a költözésnél tarthatnék.....

  2. 2015. február 27. 10:1712.

    Jól el van túlozva a cikk...


    Én is rutinos költöző vagyok mostanra, de az az igazság, hogy első alkalommal sem voltam szerencsétlen. Ha az ember használja az eszét, nem szerencsétlenkedik annyit... Ráadásul amikor én költöztem évente anno, még nem volt internet, ahol praktikus tanácsokat kereshettem volna.


    Dobozokat mindig a közeli boltokból szereztem. Örültek, ha megszabadultak tőlük, én meg válogathattam méret szerint. Igaz, hogy nem volt könnyű hazacipelni úgy, hogy mindig volt velem egy-két pici gyerek meg babakocsi, de megoldottam. :)


    Aztán ezeket mindig eltettem szétnyitva, mert tudtam, hogy fognak kelleni. 


    Pakolást meg élveztem is, ráadásul a sok dobozolás miatt mindenről tudtam, hol van. 


    Na most meg mennem kell...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  23:32
  3. 2014. október 30. 13:5811.
    7 év alatt 4 költözés, igazán rutinosnak mondhatom magam. A férjem megszervezte a pakolást, én pedig addig mindent bedobozoltam. Azért én, mert jobban el tudok pakolni, mint ő, és úgyis én találtam ki az új lakásban a dolgok új helyét is, így nem ártott, ha tudom, melyik dobozban mi van. A jó minőségű kartondobozokat mindig eltettük széthajtogatva, így a következő költözésnél nem kellett ezek után futkosni. Nagyjából 3 nap alatt mindig összepakoltam az egész lakást és mindig lomtalanítottam, főleg ruhákat. Az apró vackok gyűjtéséről pedig lemondtam, mert rájöttem, hogy csak a helyet foglalják :-) jó szervezéssel nem lesz horror a költözés, persze, vannak, akiket egy költözés is ki tud akasztani. De nekünk az első költözésünk is simán lement.
  4. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. október 28. 12:0910.

    Aki szerencsétlen béna, az szerencsétlen béna, nem kell ragozni tovább.


    Hétszer költöztem eddig plusz a gyerekeknek is segítettem pár alkalommal - soha semmi nem tört össze, nem volt idegbaj, dobozt is lehet szerezni (ja...csak szólok, hogy nem az utolsó öt perben kell elkezdeni).


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  23:32
  5. 2014. október 28. 09:599.

    Nem nagyon lenne szükségem rájuk... Csak hát valamilyen szinten érték... annyi írás, rajz... na meg persze bizonyíték 12 éves korom óta írtam őket. De csak a helyet foglalnék, meg ha már elköltözök szeretnék tiszta lappal nyitni. Ezért hát nem szívesen vinném magammal őket, helyfoglalónak. itthon hagyni azért necces, mert nem tudom beleolvasnának-e vagy kidobnák e őket.

    előzmény:
    Zsánna (6)
    2014-10-28  09:36
  6. 2014. október 28. 09:588.

    Én is sokszor költöztem, de tényleg nem fordult elő velem semmi hasonló még elsőre sem, mint a cikkben. 


    Kocsi mindig céges volt, tehát nem kellett szenvedjek fuvarkereséssel.


    Dobozokat mindig boltokból szereztem, volt éppen elég a környéken, és szívesen odaadták. Nem volt könnyű a hónom alatt hazacipelni úgy, hogy még babakocsit is toltam, de megoldottam.


    Mindent újságpapírokba csomagoltam jó alaposan, sosem tört össze egy aprócska pohár sem. Illetve egyszer - de azért, mert mérgemben jól földhözvágtam egy dobozt...


    Mivel én pakoltam össze, mindig tudtam, mi hol van. Ja, praktikus dolog ráírni a doboz tetejére, mi van benne, meg azt is hogy törékeny - hogy tudják, akik cipelik.


    Én imádtam költözködni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-27  23:32
  7. 2014. október 28. 09:577.

    Na látod ez jó ötlet!


    nem kell kényszeresen mindenhol jelezned hogy olyan vagy mint az az emotikon.

    előzmény:
    antironia (4)
    2014-10-28  08:23
  8. 2014. október 28. 09:366.

    Miért van szükséged rájuk?

    előzmény:
    Kerdejel (3)
    2014-10-27  23:48
  9. 2014. október 28. 09:175.

    És az elsőnél is olyan rutinos voltál, mint a hatodiknál? :) A cikk írója nyilván az első költözését írta le, és alapban sem lehet túl talpraesett ;-)

    előzmény:
    Elinor25 (2)
    2014-10-27  23:32
  10. 2014. október 28. 08:234.

    szkenneld be őket, és akkor elférnek egy zsebben hordható pendrive-on.

    előzmény:
    Kerdejel (3)
    2014-10-27  23:48
  11. 2014. október 27. 23:483.

    Nekem a legnagyobb dilemma költözésnél az lenne, hogy mit kezdjek a naplóimmal. Elég sok van.

  12. 2014. október 27. 23:322.
    ekkora bődületes baromságok halmazát már régen olvastam,de azért viccnek teljesen jó :) 13 szor költöztem eddig,és érdekes mód velem ilyen bénaságok egyszer sem történtek ;) ez csak az überbamba egyedekkel fordulhat elő szerintem :))))

Címlap

top