Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Háborítatlan szülés 400 ezerért?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 22. 07:35
Szülni sokféleképpen lehet. Egyik út sem jó vagy rossz, a gond az, ha egyre kevesebb lehetőségünk van választani. Pedig itthon, a ,,Szent Imre-ügy" óta mintha ez lenne a helyzet. Utánajártunk, hol lehet ma még háborítatlanul szülni.

Nők Lapja Café: Háborítatlan szülés 400 ezerért? Vagy orvosválasztás a 6. hét végén?
  1. Torolt_felhasznalo_932379
    Torolt_felhasznalo_932379
    2014. október 24. 19:0418.

    OMG! Ennyire korlátolt embert....


    Sürgősségi császárral SZÜLTEM, hidd el a vajúdás minden pillanatát átéltem, és világra hoztam egy gyermekemet, csak éppen segítséggel, mert különben meghalt volna. A szülés utáni fájdalom összehasonlíthatatlan a császármetszés és a hüvelyi szülés után. 

    előzmény:
    domingo.expassa (14)
    2014-10-23  12:17
  2. 2014. október 24. 17:3717.

    A császár az nem szülés....


    Aha értem. Akkor én nem is "megszülettem", hanem az UFO-k hoztak. A személyigazolványomba szerinted mit írjunk a születés idejéhez, évéhez? Mert akkor én nem is születtem, mert császárral hozott anyukám a világra. Biztos azt kéne odaírni, hogy mikor hoztak az UFO-k...


    Istenem, ha a hülyeség biciklizni tudna... (bucimanci után szabadon).

    előzmény:
    domingo.expassa (14)
    2014-10-23  12:17
  3. 2014. október 23. 16:2616.

    De jó, nekem meg az istennek se adtak fájdalomcsillapítót, pedig de szerettem volna!  Azt mondták, ha már ennyire fáj, akkor mindjárt vége...


    Én nem hiszek abban, hogy egyik beavatkozás generálja a másikat. Nem ezt tapasztaltam.

    előzmény:
    domingo.expassa (14)
    2014-10-23  12:17
  4. 2014. október 23. 16:1815.

    Lehet menni Geréb Ágikához.


    Ott aztán nincs semmilyen beavatkozás.


    Legfeljebb egy sérült gyerek.

    előzmény:
    domingo.expassa (14)
    2014-10-23  12:17
  5. 2014. október 23. 12:1714.
    Kedves Attila. A császár nem szülés, az hogy kivágják a gyereket egy dolog,világra jön. A kórházi protokollal az a baj hogy számos kockázatot generál a felesleges beavatkozás.Oxitocin,EDA,tágítás..soroljam? . Nekem pl az EDA leállította a tágulást, 36 óra lett a vége...a gyerek már a szülőcsatornában volt, ergo császár már nem lehetett. EDA nélkül valószínűleg sokkal hamarabb megszülök és a gyermek sem lett volna "bedrogozva" ... EDAt magamtól nem kértem , ajánlották, többek között ha császár a vége már be van kanülálva ,gyorsabb a spinális. Nem volt fogadott orvosom de nagyon rendesek voltak nem itt volt a bökkenő , de bekerültem egy olyan spirálba ahol egymást generálták a beavatkozások...Szerintem kisebb csoda hogy maradandó károsodások nélkül megúsztuk. Amivel abszolult nem voltam elégedett az a csecsemős nővér falka, rosszindulatú lelketlen népség. Összességében nem fizettem pluszt és nem ezen múlt. De sokkal jobban bíznék egy születésházban ahol ha ba van 3 percen belül a kórházban van a kismama. És a költségek is 10dére csökkenek a TB felé....
  6. 2014. október 22. 19:2913.

    Hát igen, jó a kérdés. Egyébként is eléggé fárasztó állandóan azzal jönni, mi volt régen. Szerintem nem hátra, hanem előre kéne nézni. Már ha egyáltalán haladni, fejlődni szeretnénk. Mert akkor azzal is lehetne példálózni, hogy mosógép sem kell. Régen az asszonyok a patakra jártak aztán ott kimosták a holmikat.

    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2014-10-22  17:19
  7. 2014. október 22. 19:2712.

    Látom, ezt a hülye szöveget mindenhova bemásolod. Lassan már kívülről tudjuk.

    előzmény:
    Kuvaszka (5)
    2014-10-22  12:44
  8. 2014. október 22. 18:0411.

    A legtobb hozzászóló keveri a szezont a fazonnal. Itt nem az otthonszülésről van szó, hanem a háborítatlan szülésről kórházi keretek kozott. Sok helyen az a módi, hogy a kismamákat futószalagra helyezve gyorsan lezavarják a szülést, az orvos irányít, nem pedig a kismama. Nem várják meg, hogy -amennyiben komplikáció vagy más orvosi vélemény nem javasolja másképp - az ő természetes ritmusában szülhessen, abban a pózban, ami neki a legjobb. Ehelyett tolják bele a gyorsítót, burkot repesztenek, méhszájat tágítanakha kell, ha nem.


    A háborítatlan szülés a természet ritmusát és a választás lehetőségét hangsúlyozza, ahol az orvos, mint segítő és kisérő van jelen, nem pedig mint levezénylő, irányító.

  9. 2014. október 22. 17:1910.

    A 13-ból hány érte meg a felnőttkort?

    előzmény:
    geza.gajdacsi (3)
    2014-10-22  11:57
  10. 2014. október 22. 14:559.

    Én nem tudom, pontosan mit is értenek a háborítatlan szülésen, az ágy, a szoba berendezése is lényeg? Mert ha nem, akkor tuti, hogy szülhet háborítatlanul az ember máshol is. Orvosa válogatja. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-22  07:35
  11. 2014. október 22. 14:248.
    Előző bejegyzésemhez fűznék hozzá egy gondolatot. Tudom, hogy a cikk nem elsősorban az otthonszülésről szól, de a bejegyzések abba az irányba mentek el. A másik probléma (majdnem olyan veszélyes a babára, mint az otthon szülés) ha valaki foggal, körömmel ragaszkodik a természetes szüléshez és emiatt a szükségesnél jóval későbben kezdik meg azt a császármetszést, amit már korábban is indokolt lett volna.
  12. 2014. október 22. 14:027.
    Bejegyzésem, véleményemet tartalmazza. Jelenleg felelőtlenség az otthon szülés. Lehet emberkedni, egészen addig, amíg saját magunkról döntünk. Akkor viszont nem szabadna, amikor egy nulla éves kis ember későbbi sorsa függ tőlünk. Kedves "otthon szülők" belegondoltak abba, mi lesz gyermekükkel és az egész családdal, ha elakad az újszülött és emiatt oxigénhiányos lesz??? Fogyatékos lesz. Ez a család további életét felborítja, tönkreteszi. Ha otthon történik ilyesmi, jön a mentő, kórházba kerül és ugyanúgy császár lesz a vége, mintha a szülőszobából áttolják a szomszéd szobában található műtőbe. A különbség "csupán" annyi, hogy az előbbi esetben fél órán belül egészen biztosan nem jut műtőbe az anya, az utóbbi esetben néhány perc. Elfelejtik továbbá azt, hogy a XXI. században vagyunk, szuper kajákat és vitaminokat eszünk, tehát sok esetben nagyobbak a babák, mint régen. Bizalom az Orvosban nagyon fontos. Két gyermekünk 1 év 2 hónap különbséggel a váci kórházban született, "fogadott" orvos segítségével és közel sem 400 ezerért. Mindennel maximálisan meg voltam elégedve. Általam (és sokak által) tisztelt Dr Bényi Béla, szilveszter napján délben a családját hagyta ott a bevásárlás közepén, pontosabban el sem mentek. Rutin szívhang vizygálatra mnetünk aznap délelőtt és megcsináltattuk az aneszteziológiai vizsgálatot, mivel tervezett császár volt. Az viszont nem volt tervezett, hogy az aneszteziológus rendkívül magas vérnyomást mért, amire gyógyszer kellett volna. Ezért hívtam fel a Doktor Urat, hogy mit csináljunk, mit írassunk fel? A válasz. Azonnal menjünk fel a szülészetre, azonnal indul. A betegfelvételnél próbáltuk intézni a papírokat, amikor csengett a telefonom, a Doktor hívott. Hol vagyunk már várnak fent Ő még úton van, de telefonon már intézkedik, szedi össze a műtős csapatot. Tehát nem kell 400 ezer forintos "mű doki", puccos kórház,csak lelkiismeretes jó szakember. A kislány szép, egészséges és most lesz hat éves. Ja és semmi rossz érzés, kellemetlen körülmény nem volt. Mindkét gyermekemnél végig bent voltam a kórházban, sőt kamerával végig rögzítettem, azt, ahogy "rendbe teszik", mérik, öltöztetik a babát, majd a kezembe adják. Tehát Hölgyeim, ne legyenek hülyék egy otthon szüléssel, túl sokba fog kerülni, ha hülye lesz miatta a gyerek...
  13. 2014. október 22. 13:476.

    A mamad szerencses volt, s azt nem meslete a mamad, hogy hanyan haltak meg szules ill szuletes kozben? Ma is vannak nok, akik siman megszulnek akarhol, mindig is lesznek. De sokan vannak, ahol segitsegre van szukseg.

    előzmény:
    geza.gajdacsi (3)
    2014-10-22  11:57
  14. 2014. október 22. 12:445.
    Hogy is volt 45-46 éve ? Ettől egyszerűbben , a nehézségek ellenére is sikerült Egymás után egy évvel ! Nem kellett szinte fogantatásnál azonnal veszélyeztetetté válnom, nem kellet fogadott orvos , nem kellet ár az első héten a császározást választanom?!
    Kedves leendő anyukák, mindezt lehet sokkal egyszerűbben viselni, kezelni !!!

    A szálkástacsim elösször kölykezett , végig néztem , mit hogy csinál , a világért sem nyúltam volna hozzá , ő mindent tudott 11 eseménynél !

    Mi nem így csináljuk , , nem ezt mondanám , de lehetne ezt áldott állapotként viselni és ha igazán baj van , akkor úgy is van segítség , megoldás !

    Miért kell a tarifát egyre feljebb spanolni ?

    Sok sikert és boldogságot !
  15. 2014. október 22. 12:284.

    nézd én kétszer szültem két kórházban az egyik császár lett mert megszűnt a szívhang a másodiknál egy koraszülés lett természetes úton,különösen odafigyelve a baba és az én egészségemre.szóval én maradnék a kórházi körülmények között mint a gyúródeszka mellett egyedülpersze lehet h ettől gyenge vagyok de legyen.

    előzmény:
    geza.gajdacsi (3)
    2014-10-22  11:57
  16. 2014. október 22. 11:573.
    A nagymamám mesélte, hogy az egyik szülésekor, egyedül volt otthon és pont kenyeret dagasztott amikor elérkezett az idő. Még a kezét sem volt ideje rendesen megmosni, maga vezette le a szülést. Elvágta a köldökzsinórt és ellátta a babát, utána befejezte a kenyérsütést. Lehet, hogy ők még erősebbek voltak a mai nőknél? 13 gyereket hozott a világra és csak kettőnél segédkezett a bába. Soha semmi komplikáció nem volt.
  17. 2014. október 22. 07:352.
    A Szent Imrében szültem néhány hete, és az égvilágon senki nem szólt bele, mit hogyan csinálok. :-) Tök jó élmény volt, végig álltam, mert az esett jól. Utána a picim szopizott vagy egy órán át, senki nem akart kiküldeni a szülőszobából. :-) A csecsemősök mondták ugyan, hogy szülés után aludjak, maradjon náluk a baba, de nem akartam, így vihettem magammal. Egyszer kérték el 20 percre, míg egy orvos megnézte.
    Nem tudom pontosan, mi számít alternatívnak, de nekem ez így teljesen jó volt.

Címlap

top