Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

197 ezer magyar gyerek kuksol sötét, hideg lakásban

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 17. 18:14
Aki nap mint nap a bőrén érzi a nyomort, annak ez a nap is olyan, mint a többi. Ma van a szegénység világnapja. Pedig az lenne jó, ha egyszer a szegénység eltörlésének napja jönne el. De ez csak álom. Az viszont valóság, hogy ma minden harmadik ember szegény Magyarországon.

Nők Lapja Café: 197 ezer magyar gyerek kuksol sötét, hideg lakásban
  1. 2015. november 4. 17:0748.
    Én személy szerint nagyon sajnálom azokat, akik tényleg azért szegények, mert nem tudnak elhelyezkedni,olyan helyen laknak ahol nincs munkalehetőség, vagy akiket valamilyen olyan sorscsapás ért, ami után nem tudnak felállni mert nincs senkijük.DE! Aki már eleve úgy él hogy szegénynek születik, összejön egy szintén szegény emberrel, az mi a fenének csinál három négy gyereket??? (de még egyet is..)Az a baj hogy mondjuk ez tipikusan egy népcsoportra jellemző, mert a segílyekből meg az adományokból elvannak, (igaz nem gazdagodnak meg belőle, de elvannak)bár akkor sem értem, hogy hogy tudnak úgy élni hogy koszban, büdösben.(mert azért mert valaki csóróságban él, rendet lehet tartani,és felelősséggel szaporodni. Én megértem ha valaki szegény, attól még szeretheti a gyerekeket, de ezzel a születendő kicsi is megissza a levét és folytatja a szülei kilátástalan életét.Ebben az országban itt nagyon nagy rendet kellene teremteni, a politikusainknak kicsit lejjebb szállni a lóról és inkább ténylegesen segíteni azokat akik nyomorognak, nem a Maldívon elverni,meg 100 ezrekért kurvákat bérelni, meg külföldi focimeccseken elherdálni az adófizetők pénzét....
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 23. 11:3147.

    és erről már már az index is ír.......


    ezek egyszerűen letagadhatatlanok, tények!


     

    előzmény:
    antironia (46)
    2014-10-23  11:03
  3. 2014. október 23. 11:0346.


     


     


    Nálunk bezzeg mi lenne....


     


    Egész egyszerűen Abszurdisztán, hogy leírják a szakmai jelentésekben az "öregezést", mint ...-specifikus bűncselekményfajtát, de persze kódoltan, nehogy a vályogvédők feldemhedjenek. De közben mindenki tudja, hogy miről/kikről van szó.


    Védtelen öregeket kifigyelnek, és vagy mézesmázos dumával bekönyörgik magukat a házba, vagy egyszerűen éjszaka csoportosan rájuktörik az ajtót, és nem egyszerűen kirabolják őket, hanem sokszor agyon is verik (mert ugye az öregek felismerik az elkövetőket) - hogy ne legyen nyom.


     


    Hány ilyen eset volt csak a közelmúltban!


     


    http://index.hu/belfold/2013/01/15/veszelyben_a_fiatalok_ es_az_oregek/


     


     

    előzmény:
    Amarynda (45)
    2014-10-23  08:15
  4. 2014. október 23. 08:1545.

    Pedig nem igazan voltak megrazo hszolasok....


    lehet hogy en r.. ista ha igy van akkor boldogan vallalom es meg a kornyeket is elkerulom.


     


    az oregnek meg a 220 al igaza volt


    mas: itt betort egy idos bacsihoz egy szemetlada es az oreg arcba puppintotta a puskaval ami bizony az agya alatt volt megtoltve.


    betoro elfekudt oreg feloltozott, felhivta a rendoroket aztan leult a konyhaba kavet inni


    volt targyalas de felmentettek. birsagot kapott de nem a lovesert  hanem azert hogy nem szabalyosan tarolta a fegyvert elzarva hanem az agy alatt.


    az oreg kozel 90 eves volt, es mindenki helyesnek talalta az iteletet. a srac 17 eves volt, de valahogy nem csordultak ki a konnyeim (es masnak se) miatta.

    előzmény:
    antironia (42)
    2014-10-22  19:17
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 22. 19:2344.

    Nem is néztem.

    előzmény:
    antironia (42)
    2014-10-22  19:17
  6. 2014. október 22. 19:1843.

    Na igen...


     


    És rád mondják, hogy előítéletes vagy.


    Az nem előítélet, amit az ember nap mint nap megtapasztal!!! Hanem ÉLETTAPASZTALAT:


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (40)
    2014-10-22  17:23
  7. 2014. október 22. 19:1742.

    Épp nézem, hogy fura a sorszámozás...


     


    62. után a tiéd 39-es....

    előzmény:
    Amarynda (39)
    2014-10-22  08:03
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 22. 19:1341.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (40)
    2014-10-22  17:23
  9. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. október 22. 17:2340.

    Aztán, ahogy látom, te is beleszólsz. Immigránsként....


    És fene tudja, valahogy nem anekdóta nekem, ha a sötétbőrű szomszéd, ameddig elmegyek a kölökkel vásárolni , átugrik a kerítésen, betöri az ablakomat, és elviszi a kosztpénzemet, meg a gyerek biciklijét.


    És fene tudja, miért sztereopitizálok, amikor az összes szomszéd közül kizárólag annak az egyetlennek, akinek sötétetebb a bőre, vannak ilyen kreatív ötletei.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (22)
    2014-10-18  09:01
  10. 2014. október 22. 08:0339.

    mivel nagytakaritas volt nem tudok Mozdonjnak valaszolni mert nincs mire....

  11. 2014. október 21. 21:3638.
    Tény, hogy a gyerekek nem tehetnek róla. De miért sokszorozódik a nyomor? 34 évesen vállaltam az első gyermekemet, hogy ne történjen vele az, ami a 197000-rel... A mélyszegénységben felnövő gyermekek jelentős hányadát felnőttek vállalják, miért?
  12. Torolt_felhasznalo_525191
    Torolt_felhasznalo_525191
    2014. október 21. 15:0937.

    és milyen igaza van annak aki így tesz.saját tapasztalat alapján.


    és ha kibobja vagy megsemmisíti ahhoz sincs semmi közöd.


    az, hogy beszél róla, az az ő dolga.


     


     

  13. 2014. október 21. 14:3636.

    Erről elmondtam itt neked a véleményemet, de nem reagáltál rá.


    Mármint, hogy mit adok a kutyának, amit a "szegénynek" nem.

  14. 2014. október 20. 20:5535.

    Eurostat


    náluk lehet panaszt emelni

    előzmény:
    antironia (6)
    2014-10-17  18:59
  15. 2014. október 19. 08:2034.

    g valami: az embereknek nem kellene messzire tekinteni, csak a közvetlen környezetükre. Biztosan akad egy-két ember, akinek lehet segíteni ezzel-azzal. Megint a vidéket hozom fel példának, a mi falunkban ez működik. Eleve a családsegítő szolgálat nagyon jól dolgozik, a helyiek leadják a nekik már nem kellő dolgokat (ebben minden van: ruha, bútor, bármi), ők pedig képben vannak, kinek mire van éppen szüksége, és máris viszik. Így nem az van, hogy például a pénzadomány jó része eltűnik olyan kiadásokra, amik ugyan szükségesek, de a célba érkezve alig van belőle egy kis morzsa.


    Aztán meg azt is jó tudni, hogy amit adok, az tényleg jó helyre megy, és nem az adománygyűjtők és barátaik válogatják ki a legjobb holmikat, a maradék meg mehet a szegényeknek. (tudom, hogy van ilyen)

    előzmény:
    az örök Éva (32)
    2014-10-18  21:00
  16. 2014. október 19. 08:1533.

    Kisebb közösségben ez jobban működik, mert pl. falun egyszerű megkérdezni az illetékeseket, hogy kinek kellene ez-az, máris mondanak pár címet. Az általam írt szekrény esetében is így történt, az már más kérdés, hogy a rászoruló ahelyett, hogy megmondta volna, hogy neki nem tetszik a holmi, inkább feldarabolta - pedig az az adományozónak drága kincs volt, és azt hitte, továbbra is megbecsült darab lesz.

    előzmény:
    az örök Éva (32)
    2014-10-18  21:00
  17. 2014. október 18. 21:0032.

    Ezért kellene megszervezni pl. a használt, feleslegesnek ítélt bútorok eljuttatását olyanokhoz, akiknek még jó valamire. Volt erről szó, hogy még ki is javítanák, ha hibás.


    De szerintem ez még nincs megszervezve.


     

    előzmény:
    Anda39 (28)
    2014-10-18  09:57
  18. 2014. október 18. 19:3931.

    Úgy körülbelül nem értem pontosan, hogy mit zagyválsz, de azért megpróbálok válaszolni.


    Ha jársz az országban , akkor látsz megműveletlen kerteket, és tudod miért , mert az embereknek tele van a bakancsa(hogy a te szavaiddal éljek) azzal, hogy mire félig megérik valami, addigra lelopják.


    A uborkás bácsival is ez történt.


    Az árammal védett kerítés a telken belül volt.


    Mond mit keresett ott bárki is?


    Nem tudom milyen felesleges borról beszélsz, de még ha az is, szerinted az kinek a tulajdona?


    Nem a pincés gazdáé?


    Te nyugodtan sirasd meg az ilyen nem hiába születetteket, de gyanítom, nem leszünk sokan akik veled tartunk.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (22)
    2014-10-18  09:01
  19. 2014. október 18. 16:4030.

    Ez a 190 ezer gyerek kb. 1 millió 300 ezer felnőttet (szülők, nagyszülők) feltételez. Ha ennyi felnőtt nem tud világosságot teremteni, akkor....legyen sötét.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  20. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 18. 14:3729.

    Ezért is mások a felelősek.

    előzmény:
    Anda39 (28)
    2014-10-18  09:57
  21. 2014. október 18. 09:5728.

    Van ez a tampi nevű blog, amit egy másik cikkben említettek, de én korábban belefutottam véletlenül, és mondhatom, letaglózott, amiket olvastam. Ez az a fazon, aki nevelő egy otthonban, ahova olyan dolgokat megélt gyerekeket löknek be a "szüleik", amiket egy átlagember el sem tud képzelni. Ő is említett olyan nőt, aki saját bevallása szerint csak az anyasági segélyért - nem a családi pótlékért- szült...


    Falumban is van egy család, akiknél tíznél több gyerek van. Igaz, hogy tiszták, meg kapnak enni, de két szobában nyomorognak, mint a heringek, és az biztos, hogy nem kapnak meg olyan "luxus" dolgokat mint könyv, kirándulás, tábor és hasonlók. Hacsak nem kapnak ingyen a családsegítőtől valamit.

    előzmény:
    cabron (27)
    2014-10-18  09:48
  22. 2014. október 18. 09:4827.

    Én is szoktam adni. Azoknak is, akiket az előző hsz-ben említettem. Ha van felesleges holmim, ami még használható, megkérdezem szükségük van-e rá, mielőtt kidobnám, de ételt nem adok.


    Ha nekem nem lennének állataim, akkor olyanoknak adnám a fölös ételt, akinek vannak.

    előzmény:
    Anda39 (26)
    2014-10-18  09:37
  23. 2014. október 18. 09:3726.

    Maradjunk annyiban, hogy van, aki tehet róla, hogy nem jut egyről a kettőre, de olyan is van, aki nem...


    Szegény gyerekek azok, akiket nem hibáztathatunk semmiért, csak a szülőket. Például azokat, akik tudják, hogy semmi remény a jobb életre, mégis vállalnak egy-kettő-sok gyereket a nyomorba. Miért is? Ez nagy önzőség és hihetetlen felelőtlenség. Valahogy ezt kellene megállítani, de én semmi ötletet nem tudok erre, ami úgymond humánus lenne és nem taposna senki jogaiba. (a gyereké meg nem számít, ugye ezek szerint...)


    Felénk is van sok munka nélkül tengődő ember, ennek ellenére érdekes módon messziről kell hozni idénymunkásokat a mezőgazdaságba, mert a helyieknek derogál napi 5-6 ezer forintért megmozdulni. Aki így gondolkozik, az nem is érdemel semmit, szerény véleményem szerint.


    Az emberek (akikben megvan ez a fajta vágy) szívesen segítenek olyanokon, akiken azt látja, hogy igyekvőek, rendesek, normálisak. Én is nagyon sok mindent adtam tovább másnak, amikre már nem volt szükségünk. Viszont legtöbbször megnéztem, kinek adok. Csak hogy ne járjak úgy, mint egyik barátom, aki a nagymama régi szekrényét adta oda valakinek, mert nála nem fért el, és azt hitte, másnak is érték a családi ereklye: hát az volt: feldarabolták és elégették. (tüzelőnek azért elég drága volt)


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  18:14
  24. 2014. október 18. 09:3725.

    Nekem nincsenek annyira szélsőséges nézeteim ezzel a dologgal kapcsolatban, mert árnyalt a kép, DE:


    Minősíthetsz lelketlen állatnak, ugyanis ha a következő disznóvágásunkig megmarad a fagyasztóban némi hurka, akkor azt a kutyáimnak fogom adni, nem pedig a hónap közepétől tarháló szembe szomszédnak. Tudod miért?


    Mert pontosan ugyanazok a lehetőségei meg lettek volna/meg vannak, mint nekem ahhoz, hogy élelmet biztosítson maga és a családja számára.


    Ezt a kutyáim nem tudják megtenni.


    Nem vagyok hajlandó azt, amit kemény munkával létrehoztam odaadni másnak, csak mert ő lusta volt ahhoz, amihez én nem.


    Ha ezért lelketlen állat vagyok, akkor vállalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_478259 (18)
    2014-10-18  08:41

Címlap

top