Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdei Zsolt: ,,Tehetetlenül toporzékoltam"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 17. 08:45
Rendhagyó élettörténet született: az élet kezdetéről szól, két aggódó szülő meséli el, a világbajnok bokszoló és párja, Réka. Másoknak is reményt ad szeretetük, ahogy heteken át biztatták koraszülött kislányukat a kórházi ágy mellett. És köszönet az orvosoknak, nővéreknek, akik munkájukkal segítették a kis családot. Sok boldogságot nekik!

Nők Lapja Café: Erdei Zsolt: ,,Tehetetlenül toporzékoltam"
  1. 2014. október 21. 09:4119.
    Szegő András cikkei mindig tartalmasak és nagyon jól vannak megírva.
  2. 2014. október 20. 14:5818.
    Gratulálok Szegő András! Nagyon jól bánik a pennával! Ritkán olvasok ennyire kifinomult stílusú cikket manapság...
    Madárnak és családjának pedig legalább annyi boldogságot és örömöt kívánnék, amennyit ő adott nekünk csodálatos pályafutásával!
  3. 2014. október 18. 10:3217.

    Kedves moonlight-mano!
    Belegondolsz abba, amit leírtál? Voltál Te már ilyen helyzetben? Sokszor hallasz olyan mondatokat, hogy "ezt csak az érti meg igazán, aki már átélte". Ez ebben az esetben teljesen igaz.
    Igaz, nem volt koraszülött a lányom, de betegen született. Rögtön átvitték egy másik klinikára (GOKI), ott volt kb. 1 hónapig, majd hazavihettük, de tudtuk, a betegsége nem gyógyítható, és idővel el fogjuk veszíteni. És igen, szerettük a lányunkat, gondoskodtunk róla, majd 7 hónaposan nem bírta tovább a szervezete és eltávozott. Majdnem úgy éltünk, mint egy boldog család, de mindannyiunkban benne volt az a bizonyos távolságtartás, amiről Madár is beszélt. Nem kimondva, nem kimutatva, hanem az agyunk egy szegletében.
    És most akkor szégyelljük magunkat emiatt? Nem, mert ez nem üldöznivaló dolog, ez egy teljesen természetes reakció.


    Szóval máskor kérlek gondolkozz, mielőtt elítélsz másokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_350468 (3)
    2014-10-17  08:59
  4. 2014. október 18. 09:5516.
    moonlight-mano: látszik, hogy nem értetted meg az általad idézett mondatot....

    Szegő Andrásnak pedig köszönet ezért a cikkért! Végre tényleg egy normális cikk, nem csak a szokásos hablaty.... Köszönöm!
  5. 2014. október 18. 06:1915.

    Nagyon szép, megható írás.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  08:45
  6. 2014. október 17. 21:0614.
    mook ezek szerint sorstársak vagyunk 28. hétre született ikreim vannak ... a Madártól idézett mondatot szerintem bármelyikünk elmondhatná... tökéletes megfogalmazása annak, amit az első napokban érez az ember egy ilyen helyzetben..
  7. 2014. október 17. 18:4313.

    Nagyon jó a kérdésed. Igen, többre mennénk ilyen cikkekkel, interjúkkal, mint a sok marhasággal, hogy épp kinek léptek a tyúkszemére. Madárt meg egyébként is kedvelem. Biztos nagyon hiányzik neki most is a dzsungelben a kislánya.

    előzmény:
    wani (11)
    2014-10-17  14:38
  8. 2014. október 17. 14:4312.
    Tisztelt Szegő Úr! Mindig szívesen olvasok Öntől. Ez a cikk annyira érzékletesen írja le a történteket, hogy meghatódtam. Gratulálok és köszönöm!
  9. 2014. október 17. 14:3811.
    Köszönöm a cikket,Szegő úr mindig valódi emberi történetekkel kényeztet el,persze az újságírás mesterfokán.Nem lehetne naponta?:)
  10. 2014. október 17. 13:5310.
    Három hetes a kisunokám - így most még közelebb állok a leírtakhoz. Nagyon szépen van megfogalmazva a történet! Végigpityeregtem, míg olvastam... Sok örömet és boldogságot kívánok Gréti felneveléséhez!
  11. 2014. október 17. 12:439.
    moonlight-mano
    "Nem vall túl emberi és érett gondolkodásmódra!", írja Ön Erdei Zsolt kiragadott gondolatára. Bocsásson meg, de szerintem ez a minősítés inkább Önt illeti. A szövegkörnyezetből való kiragadás (valószínű szándékosan) félrevezető, mivel Zsolt mondata így folytatódik:
    "...másrészt úgy éreztem, hogy nekem kell plántálni Grétibe a hitet, az akaratot, minden szeretetemet, hogy ne adja fel! Igenis akarjon életben maradni! "Talán nem értette meg, mit is akart mondani Zsolt? Szeretném, ha így lenne! (A babát pedig tökéletesen tartja.)
  12. 2014. október 17. 12:308.

    Szegö András megint szep cikket irt. Köszönöm.

  13. 2014. október 17. 11:537.

    Szego ur! Gratulalok ehhez a kituno cikkhez, orulok, hogy az on tollabol ismerhettuk meg azt a szap, valodi, emberi tortenetet.


    A kis csaladnak gratulalok, valahonnan hallottam a napokban , hogy a kis Greti mar nappal orokmozgo stramm kis leany, aki renden atalussza mar az ejszakat is.


    Ez a ket szimpatikus ember megerdemli a sorstol ezt a gyonyoru kicsi leanyzot!


    Sok boldogsagot mindharmojuknak!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-17  08:45
  14. 2014. október 17. 11:136.
    Gratulálok Zsoltnak, és párjának a drága Grétihez. Annyira igaz, annyira emberi, annyira köszönöm, hogy megosztottátok velünk a TÖRT?NETET. (Moonlight Mano, mit irsz????? ezt te se gondolhatod komolyan!!!! Tudom, milyen az, amikor az újszülöttedet át sem ölelheted, mert nem szabad, elviszik, mert beteg, és csak látogatóba mehet az ember hozzá az intenzivre, és viheti az anyatejet szoptatás helyett. Hidd el, a cikkben szereplö apa tökéletesen tartja és szereti a kislányát, a párját is, emiatt egy percig se aggódj.Nézd meg a Tenyérnyi gyermekek c. dok.filmet és utána A kétszer született gyerekek cimüt is. Mindkettö az M1-en volt. Neten megtalálod! Tudod milyen kemény élöben a saját bébimmel, családommal ez az idöszak???)
  15. 2014. október 17. 09:265.
    moonlight-mano Nem adok Neked igazat! Az anyának még nem a második gyermeke! Én megértem, hogy Zsolt nem akart túlságosan kötődni a gyermekhez, mert ha bekövetkezett volna a tragédia, akkor még borzasztóbb lett volna az elválás! De hála Istennek minden helyre jött! Madár egy nagyon is emberséges, érző szívű lény!!!!!! A koraszülött gyermek nem beteg, csak éretlen az életre!
  16. 2014. október 17. 09:254.
    Moonlight-mano
    Feltételezem, hogy ön még nem volt ilyen helyzetben.
    Nagyon sokan reagálnak így, mint a fenti apuka, és nem érdemelnek ilyen kioktatást. Ez egy egyszerű emberi reakció egy szörnyű és kiszolgáltatott helyzetre.

    Szegő András cikkei mindig tartalmasak és nagyon jól vannak megírva. Köszönjük :o)

    A kis Grétinek pedig minden jót kívánok az életben.
  17. Torolt_felhasznalo_350468
    Torolt_felhasznalo_350468
    2014. október 17. 08:593.
    Rossz ránézni ahogy fogja azt a csecsemőt...Még a másodiknál sem volt ideje megtanulni?

    "Igyekeztem a ragaszkodás érzését távol tartani magamtól, hogy így talán kevésbé lesz fájdalmas, ha közbejönne bármi, "-Erdei Zsolt

    Hát ciki és gáz igy érezni és gondolkodni! Nem túl felelősségteljes és érett apai gondolkodásra vall főleg hogy nem a második volna. Egy gyermeket kedves Zsolt akkor is kell szeretni ha beteg mert maga nemzette. Márha akarta és nem csak a drága asszonyka esett "véletlenül" ilyen gyorsan teherbe....A maga szájából ezt olvasni nagy szégyen és csalódás. Nem vall túl emberi és érett gondolkodásmódra! Inkább felszinesre.
  18. 2014. október 17. 08:452.
    Végre egy "story", ami úgy van megírva, hogy az valódi olvasnivaló... Köszönöm Szegő András!

Címlap

top