Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A világ legabszurdabb szexista törvényei

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. október 13. 11:13
Örvendjetek lányok, asszonyok, hogy a Kárpát-medencébe dobott le benneteket a gólya, mert ha csak egy kicsit arrébb születünk, még ahhoz is engedélyt kellene kérnünk, hogy elmenjünk pisilni. Majdnem.

Nők Lapja Café: Havi egy pofon jár az asszonynak: a világ legabszurdabb szexista törvényei
  1. 2014. október 25. 01:0993.

    Persze, hat nem azert, de te biztosan jobban tudod. En itt elek es USA allampolgar vagyok,de meg eletemben ekkora marhasagot nem hallottam. Hogy hogyan lehet athaladni, ha jon a vonat, arra kresz szabalyok es nem allamilag alkotott torvenyek vannak.


    Szoval, mi az, hogy valakinek? Kinek? kell lovagolni a vonat elott? Vicces kedvedben vagy ma. Es miert lovagolni? Ja, es melyik tagallamrol beszelsz? Ohioban minden kanyar nelkul viselhetsz lakkcipot. Semmifele tiltasi torveny? nincs lakkcipokre. Ekkora gyokerseget csak az hisz el, aki maga is gyoker.

    előzmény:
    Gina424 (92)
    2014-10-24  22:11
  2. 2014. október 24. 22:1192.

    Pedig elméletileg tényleg vannak ilyen marhaságok az USA-ban. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet lakkcipőt hordani, valószínűleg kutyát sem érdekli, hogy ki milyen cipőben jár. A "jelenséget" egész egyszerűen csak a jogrendszer okozza, ugyanis az USA-ban precedensen alapuló joggyakorlat van. Minden bíró egyszerre jogalkalmazó és jogalkotó is egyben. Ergó, ha egy bíró 1625-ben hozott valami döntést, az ma is a jog része.


    Egyébként például olyan törvény is életben van az USA valamelyik államában, hogy a vonat előtt valakinek egy piros zászlót lengetve kell lovagolnia, hogy figyelmeztesse az embereket az áthaladó vonatra...

    előzmény:
    Sissi52 (91)
    2014-10-24  00:43
  3. 2014. október 24. 00:4391.

    El ne hidd mar, hogy ilyen idiotasagok vannak az USA-ban. Valami agybeteg talalta oket. Ott elek, ahol ha akarok, viselek lakkcipot, ilyen idiotasagot soha senki nem hallott itt es sehol mashol.

    előzmény:
    eda-1952 (3)
    2014-10-13  13:03
  4. 2014. október 24. 00:3690.

    Akkor a batyad szaudi arab pasas. Papucs. Jol megkutyultad a rokonsagodat, sogornod szaudiban el.


    Kellene a csorgos arany csadoros burkas ferfi alatvalo kivalo noi elet a rossebnek. Meg tudom en keresni magamnak, ami nekem kell, es nem mondja meg senki, mit csinalhatok vagy mit nem ,es nem kell halotti lepelbe tekerni magamat cserebe a penzert meg jo szoert. Hat ez az, a nonek joga van, akkor banjanak vele ugy, mint a ferfival. Egyenlo az egyenlovel, es nincs kerezkedes senkinek. Nekem is legkondis az egesz lakasom, milyen erdekes, megsem parancsol senki. Takaritom meg nincs, de meg tudnam fizetni. Minek annak szolga, aki egesz nap nem csinal ugysem semmit? Minek foz, szakacsra nem telik? Vendegeskedni mnden nap? Hidegrazast kapnek, hogy ne legyen egy szabad percem sem sajat magamra.


    En biztos irigy vagyok,de nagyon am, hogy nem csomagolhatom be magamat gyaszlepelbe, hogy huhugo ven boszorkanynak nezzenek. Es hogy nekem nem kell kerezkednem, mert azt csinalok, amit eppen akarok. Es meg csask nem is nyomorgok a penzembol, amit megkeresek. Hihetetlen, ugye, burkasok?


     

    előzmény:
    Nikita 666 (8)
    2014-10-13  18:47
  5. 2014. október 24. 00:1189.

    Hogya te rokonaid folott mar csupan az Atyauristen van. Milyen nevetseges. Talan az Atyauristen nagyon is jol tudta, mit csinal. Az altalad emlegetett arab kiraly ott konyorogott nekunk a tyukszaros eleteert, hogy mentsuk meg, ne hagyjuk meghalni. Aztan jott a sulyos szivbeteg lanyaval, meg az egesz udvartartasaval, mert mindenkinek volt valami sulyos betegsege. Mondjuk, nem a betegsegrol beszelek, mert azt senki nem erdemli meg, de azon hozongeni, hogy valaki folott csupan az atyauristen van, hat ocska felfuvalkodottsag. Abszolut semmi kulonbseg nem volt az o testuk meg barmely mas beteg ember teste kozott. Gyarlo embernek is ugyanannyi, ugyanugy rettegtek a fajdalomtol, a halaltol.  Hozzank, gyarlo halandokhoz rimankodtak a nagyhatalmu urak. Nem volt semmi hatalmuk, feltek a halaltol. Sulyos betegek voltak. Hulye Amerika gyogyitja oket, nekik hiaba van penzuk, semmit nem er, ha nincs egeszseguk. Hazajukban nem tudnak magukon segiteni. Alazatos szolgaja, en jelenleg egeszsegugyben dolgozo,  teneked nagyhatalmu? arab uralkodono. Nagyhatalmu, meg sajat magan sem tud segiteni a nagy uralkodo, hogy meg ne alljon a szivverese.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2014-10-21  18:00
  6. Torolt_felhasznalo_413693
    Torolt_felhasznalo_413693
    2014. október 23. 13:1588.

    Hmm... "valaki" legyek.


    Ezen a nickeden is ugyanolyan senki vagy, mint a másikon..... egy prófuszkodó, fölényes, kioktató, lekezelő  "valaki".


     


    Kicsit vigyázhatnál, hogy mit kotyogsz ki és hol.......

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2014-10-21  18:00
  7. 2014. október 23. 03:4687.

    Vigyazz, nyikita egy arabkedvelo urijasszony, meg rad kuldi a bekes papucs arab vilagot.

    előzmény:
    Gina424 (84)
    2014-10-21  12:59
  8. 2014. október 23. 03:4486.

    Nem,nem kell elmagyaraznod nekem ki vagy te. Te vagy az, aki engem hulyenek nevezett.


    Te ismersz engem? Halvany lila gozod sincs, ki vagyok en. Mellesleg ember vagyok, ahogyan te is. Te ki vagy, hozongsz itt  arabokkal.  En nem helyezem magm az atyauristen kozelebe, ugyis o tudja, ha letezik, hogy ki kicsoda meg mennyit er.


    Hogy te nem allsz le engem szapulni, ugyan mar, hiszen eleve nekem estel. Megis mit kellene engem szapulni, mit kepzelsz, nyikita? Szapuljal,azt se tudod, ki vagyok.


    Arab rokonaiddal hozongsz? Ki a francot erdekel kinek a pereputtya? Tudati szinten? haha. Gyerekednek rokona, aki neked nem, meg arab kiralyno. Hemzsegnek az arab noi uralkodok. Nem szeretem az arabokat. Ugyanolyan kozonseges emberek, mint masok, csak az olaj megtomte oket penzzel, ennyi. Ugy enztek ki, mint egykori falumbeli nenik meg bacsik, meg lanyok a faluvegi utcasorrol.


    Be ne szedd mar, hogy te nagystilu vagy a hulyezo modoroddal.

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2014-10-21  18:00
  9. 2014. október 21. 18:0085.

    1- Nekem nem kell képzelődnöm ahhoz, hogy valaki legyek.


    2- Fogalmad sincs ki vagyok, én viszont "ismerlek". Most mégis mit vársz, hogy leállok téged szapulni? Nem, nem teszem. Ha van valami amit nem bírsz elviselni tudati szinten, azt próbáld megoldani önmagad, nem szükséges kisstílű válaszokat kreálnod.

    előzmény:
    Sissi52 (82)
    2014-10-20  23:23
  10. 2014. október 21. 12:5984.

    Az ilyet speciel szerintem az ember nem úgy emlegeti, hogy a gyerekem rokonai, hanem a volt férjem rokonai/új családja.


    Nikita meg egész biztos nem ilyesmiről beszél, mert itt valami arab szerzeményről van szó, akik biztos nem a volt férje útján-módján kerültek be a családba. Elvégre a multimilliomos arab nő minek is menne feleségül egy csóró elvált gyerekes magyarhoz? Meg ki engedné ezt meg neki?

    előzmény:
    Zsánna (83)
    2014-10-21  01:00
  11. 2014. október 21. 01:0083.

    "...hogy lehet a gyerekednek verrokona, aki neked nem."


    A gyerek apjának új házasságából született féltestvér az vérrokon az apáról, de az anyának nem rokona.

  12. 2014. október 20. 23:2382.

    Ezek utan tenyleg nem. Mert mit kepzelsz, ki vagy te? Meg meg ezek elott sem. Mielott lehulyeztel. Miutan lehulyeztel engem,mert hulyesegeket beszelsz, ezek utan tudod, mit kepzelek. Ha nem tudod is, mindegy. A gyerekeid verrokonai, nem a te rokonaid, haha. Komolyan hiszed, hogy mas ember hulye? Azt hittem, csak szokasod a hulyezes. Kultura szinted. Meg arab kiralyno. Annyira nagyra vagy az arabokkal, a magyarokat meg letojod miattuk. Szep. Biztos orulnek neki papucs ferfi arab nem verrokonaid.

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2014-10-20  18:35
  13. 2014. október 20. 21:0181.

    Mondjuk speciel engem is érdekelne a dolog, mert én sem igazán tudom elképzelni ezt a lányom rokonai dolgot...

    előzmény:
    Nikita 666 (80)
    2014-10-20  18:35
  14. 2014. október 20. 18:3580.

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy neked fogok magyarázni bármit is?

    előzmény:
    Sissi52 (78)
    2014-10-20  14:17
  15. 2014. október 20. 14:2079.

    Be ne tegyel mar a gatyadba. Semmi kozom hozzajuk, foleg, ha egy alneven firkal valaki valami hulyeseget az enelcere, rettegni fogok. Az arabok, muzulmanok egyebkent is bekes, jolelku emberek, papucsok, miert kellene toluk rettegni????? Atyauristen mindenki folott van, aki hulyezik, lehet o maga az. Ne itelkezz, ha templomba jarsz. Atyauristen egyebkent sincs az arab vilagban.

    előzmény:
    Kerdejel (74)
    2014-10-16  10:48
  16. 2014. október 20. 14:1778.

    Hogy ki a hulye? Kiralyno? Melyik arab vilagban? Nem kiralyne, de mindegy. Ha van idod, magyarazd mar el nekem, hulyenek, meg azt is, hogy lehet a gyerekednek verrokona, aki neked nem.

    előzmény:
    Nikita 666 (75)
    2014-10-16  20:40
  17. 2014. október 17. 00:0477.

    Alapvető szemléletbeli különbség van köztünk. Te az alá-fölérendeltséget preferálod, mi a mellérendeltséget. Olyan, hogy "engedi", az egy nyugati szemléletű házasságban fel sem merül. Van két ember, akik szabad akaratukból összekötötték az életüket, és ebben a kapcsolatban úgy rendezkednek be, ahogy az mindkettőjük számára megfelelő. Egyik sem kiszolgáltatott a másiknak, egyenrangúak. Döntéseik közösek, nézeteltérés esetén optimális esetben az enged, akinek az adott kérdés kevésbé fontos. (Sajnos Magyarország ebből a szempontból közelebb áll a keleti nézőponthoz, az európai országok legtöbbjében elképzelhetetlen az a stílus, amit nálunk sok férfi megenged magának.)


    Vannak nők, akik igénylik az irányítást. Vannak, akik irányítani szeretnek. A különbség Kelet és Nyugat között, hogy Európában mindenkinek megvan a lehetősége megtalálni a számára megfelelő konstrukciót, a nő választ/dönt, nem helyette választanak/döntenek.

  18. 2014. október 16. 20:4676.

    Viccelődhet, nem baj.


    Aki azt képtelen megérteni hogy a gyerekeim rokona miért nem az én rokonom... nekem nem vérrokon. Nekik igen.

    előzmény:
    Kerdejel (74)
    2014-10-16  10:48
  19. 2014. október 16. 20:4075.

    Hülye! Nem a Szaudi király. Másik. És nem a király, hanem a királynő.

    előzmény:
    Sissi52 (70)
    2014-10-15  23:38
  20. 2014. október 16. 10:4874.

    Mondjuk lehet, hogy azokkal a rokonokkal, akik felett az atyaúristen van, nem kéne viccelődni.

    előzmény:
    Sissi52 (72)
    2014-10-16  02:26
  21. Torolt_felhasznalo_983311
    Torolt_felhasznalo_983311
    2014. október 16. 02:4273.

    Ugy  tudtam,  hogy


    "Asszony  verve  jo!  "      ---   az  egy hires  Magyar  mondas

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-10-13  11:13
  22. 2014. október 16. 02:2672.

    Hi, Nyikita, te it meg jobban megvilagositod, hogy milyen a sorsa az arab vilagban egy nonek. Eddig is vilagos volt, es ahogy te egyre kivanatosabba probalod tenni, azaltal lesz egyre inkabb taszito. Mi az, hogy a gyerekeid rokona kozel all a Joistenhez? Hat a gyereked rokona nem a te rokonod? Es mi az, hogy huha a te gyereked rokona? Ki a fenet erdekel? Mindenki tudja, hogy Szaud-Arabia tele van penzzel, de olyan eletet, mint a noke, ott, hat a kutyamnak sem kivanok. Egyetlen joga van a nonek, igent mondani meg kezet csokolni az uranak, aki letszi az asztalra a penzt. Az mi, hogy ferfikent nezniaz uramra? Az mi, hogy mindenben o dont, mert o okos? En uljek otthon, zabaljak, fozzek, meg szuljem halomra a gyerkocoket? Mert tenyleg ugye hova is mehetnek? Nem az a lenyeg, nem az a szabadsag, hogy tenyleg elmegyek valahova, hanem az, ha akarok, egyet gondolok es elmegyek, ahova akarok. Nem kell senki velem egyenrangu embrei leny engedelyet kikerni semmilyen dontesemhez. Te csak a szerinted fenyoldalat irod, az arnyoldalarol bolcsen megfeledkezel. Nekem nem fenyes igy sem. Persze, ha egy kulturaban igy elnek, mast el sem birnak kepzelni, azt hiszik, ez a jo, mas nincs. De aki onkent, volt szabad emberkent nyomja igaba a fejet. Inkabb a hid alatt egy dobozban, mint valaki megmondja nekem mit gondolhatok es csinalhatok. Jo penzert, ja, mert szep vagyok. Nem vagyok en tenyeszallat. Mellesleg egyetlen Joisten sem mondja meg, milyen ruhat vegyek fel. Kitalacio. Pasiknak igy a jo. Oskovulet. En nem szedem be. Engem ott agyonvernenek, es inkabb meghalnek, mint eljek rabszolgakent.

    előzmény:
    Nikita 666 (67)
    2014-10-15  22:18
  23. 2014. október 15. 23:4271.

    Nincs ott Atyauristen csak csadoros Allah meg Mohamed. Se se csak csador.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (67)
    2014-10-15  22:18
  24. 2014. október 15. 23:3870.

    A szaudi kiraly!!!majd idejonnek szivet gyogyitani a mi varosunkba.


     

    előzmény:
    Nikita 666 (67)
    2014-10-15  22:18

Címlap

top