Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ököllel verte tanárnőjét egy hatodikos

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 16:17
Arcon ütötte, és hátba vágta pedagógusát az egyik szegedi általános iskola hatodikos diákja, az ügyben büntetőeljárás indult.

Nők Lapja Café: Ököllel verte tanárnőjét egy hatodikos
  1. 2014. október 2. 18:0963.

    Sajnos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (61)
    2014-10-02  12:00
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 2. 12:0562.

    Innentől lesz érdekes.

    előzmény:
    antironia (60)
    2014-10-02  11:50
  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 2. 12:0061.

    Tökéletes leírása a valóságnak.

    előzmény:
    antironia (60)
    2014-10-02  11:50
  4. 2014. október 2. 11:5060.

    Lehet Bayert utálni, sőt gyűlölni is, de megint nagyon pontosan látja a helyzetet...


     


    http://magyarhirlap.hu/cikk/6361/Ricsike


     


    Nem másolok be egyetlen bekezdést sem, mert az egész cikket be kellene.... Úgy teljes az egész.


    Tűpontos helyzetábrázolás.


     


    Sajnos.

  5. 2014. október 1. 20:2359.

    én 1984-ben kezdtem a pályát és már akkor se lehetett kiküldeni a gyereket óráról.


     


    De hát én is írtam, hogy ezzel tisztában vagyok!!!


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (46)
    2014-10-01  16:59
  6. 2014. október 1. 19:1758.

    Ha a gyereked normális, épkézláb dolgokat művel, akkor a tanerő miért emelne rá kezet? Így jogos a felháborodásod. De ha nem bírnál a gyerekkel te sem, teljesen antiszoc lenne akkor te is megütnéd, sőt, a tanárt se jelentenéd fel ha egy hajtépés után pofont adna a gyerekednek. És azt se felejtsed el, a te jól nevelt gyereked mindig fog találkozni, érintkezni bizonyos szintig kis idiótákkal. Ha őket nem lehet testi fenyítésben részesíteni, a szóbeli pedig nem hat rájuk, akkor bármelyik jól nevelt gyerek céltáblájuk lehet. A kár a te gyereked is mehet úgy haza, hogy véraláfutásos, mert nem osztotta meg a ceruzáját hülye gyerekkel. És ha ez állandóvá válna, te sem finomkodnál velük szemben, jöhet a pofon ha nem bírnak vele az iskolában.


    Régen is volt, körmös is. Vonalzóval a körömre. De nem is mertek visszapofázni a tanárnak.


    Csak egy kérdés, a tanár amikor hazamegy, és a saját gyereke látja rajta a nyomokat, szerinted mit érez? Ők nem jelenthetnek fel senkit testi sértésért, mert CSAK tanárok? Alja nép lenne? Baccus, a kezük alatt nevelődik a következő generáció! Mi lesz ezekből a srácokból?


    Egy nagy szar.Az agyukat teletömik felesleges dolgokkal, miközben a lelkük üres.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (49)
    2014-10-01  17:28
  7. 2014. október 1. 19:0657.

    Pedig igaza van, ezt kellene visszahozni.


    A gyerekem külföldi suliba jár, ha a tanerő rászól, a kölök azt sem tudja melyik lábára álljon. És már egy kis udvarias férfi, megdöbbenve szemléli hogy a magyar iskolába járó gyerekek milyenek. Az ő szemében primitívnek tűnnek, agresszív kis sátánkák. Az önbizalmuk pedig csak lufi. Kihasználják azt hogy már ott tartunk, a felnőttek félnek tőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (51)
    2014-10-01  17:41
  8. 2014. október 1. 18:5056.

    Pótlást értsd: be lettünk csukva az átmásolandóval együtt a könyvtárba ( igen, volt hogy belecsúsztam, igaz nálunk késésért is ez járt ), aztán időnként felnézett a tanerő, hogy hol tartunk, aki végzett mehetett, aki nem meg kivárhatta míg a tanár is elindul haza, ha nem volt kész, hopsz egy egyes...nem volt szabályos de középsuli másodikra nem is igen késtünk el, vagy dobálóztunk órán vagy bármi...

    előzmény:
    lady1986 (55)
    2014-10-01  18:47
  9. 2014. október 1. 18:4755.

    Egyébként nem tudom, annak idején nálunk büntetőmunka volt ( pl udvari szemétszedés ), vagy kivágtak minket a folyosóra beírás és igazolatlan terhe mellett ( akkor még lehetett??? ). Középsuliban meg nemcsak órai kivágás járt, de délutánra még benn is tartottak minket pótlandó a kiesett óra anyagát, ettől még az igazolatlan megmaradt.


    Hogy aztán ezek most mennyire lennének működő módszerek, azt nem tudom.

    előzmény:
    lady1986 (54)
    2014-10-01  18:43
  10. 2014. október 1. 18:4354.

    De, abban a korosztályban is van hidd el olyan, akitől lehet ilyen reakcióra számítani kb messziről süt róluk az agresszió.


    Cigaretta: régen is beszerezték, ahogy elnézem errefelé is az alig 14-15 éveseket most is beszerzik valamiképpen ( pl idősebb testvér ).


    Gyermekvédelem: küldd csak rájuk, legalább apuci és bemegy és szájba ver.


     


    Amit trivial írt a tankötelesség eltörléséről, oké, tartsák el a szülők...vagy ha már nem tartják el, legalább lesz belőle bűnöző. Nehéz ügy, mit lehetne velük csinálni az egyszer biztos.

    előzmény:
    Anda39 (53)
    2014-10-01  18:29
  11. 2014. október 1. 18:2953.

    Amit te elképzelsz, az ráillik a tizenöt-tizennyolc évesekre, és velük lehet, hogy tényleg nem kekeckednék én sem. De itt egy 13! éves gyerekről van szó! 


    Minden iskolában kell lenni olyan embernek, aki tartja a kapcsolatot a gyerekvédelemmel vagy mi, remélem utánajárnak, hogy honnan szerzett a fiú cigit egyáltalán? Ma már nem vehet boltban - tudom, régebben sem, de mégis adtak a boltosok.


    Egy ennyi időstől még nem várja azt a reakciót az ember, hogy majd jól odaüt, nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (45)
    2014-10-01  16:57
  12. 2014. október 1. 18:2652.

    Én sem verem a gyerekeimet meg senkiét sem, de bizony volt már eset, amikor látva a másét azt gondoltam, hogy nem ártana egy saller a kölöknek, mert ez azért túlzás, amit művel!


    Nem azokról beszélünk itt, akiknek elég egy szóbeli figyelmeztetés és rögtön tudja, hol a helye és hogy kell viselkedni, hanem a szélsőséges esetekről, akik alapvető viselkedési normákkal sincsenek tisztában.


    Most eszembe jutott egy régi eset, nem is tudom, miért, de leírom: a metrón ültem, még állt az állomáson a szerelvény. Amikor indultunk, és éppen csukták be az ajtókat, egy gyerek (ránézésre 10 éves volt), aki a peronon állt hatalmasat köpött, be a kocsiba. Hát nagyon örültem, hogy engem nem talált telibe... De akkor azt gondoltam, hogy egy akkorát adnék neki, hogy lerepül a feje.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (49)
    2014-10-01  17:28
  13. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 1. 17:4151.

    Vénkisasszonyos beszólás.

    előzmény:
    Pilizota (48)
    2014-10-01  17:07
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 1. 17:3250.

    ... és foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetésért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (49)
    2014-10-01  17:28
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 1. 17:2849.

    Ezt most ironikusan írod vagy komolyan? Nem vagyok se kisebbségi, se agresszív, se antiszociális, de amelyik tanár kezet merne emelni a gyerekemre, az megemlegetné a napját is annak, amikor gyerekek közé ment először. Én se veréssel nevelem, nehogy már egy idegen vegye magának a bátorságot erre. És nem, nem rossz gyerek, kitűnő tanuló a magatartását is beleértve. De nem veréssel értem el ezt nála. A tanár se tegye. A minimális lenne, hogy nemcsak kirúgatnám, de a pályától is eltiltatnám egy életre. Ja, és fel is jelenteném testi sértésért.

    előzmény:
    Pilizota (48)
    2014-10-01  17:07
  16. 2014. október 1. 17:0748.

    Megengedő nevelés eredménye a jelenség.


    Szigor kell otthon. És szigor az iskolában - pravoszláv paptanár és az ő fülesei.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-30  16:17
  17. 2014. október 1. 17:0547.

    Igen, szóban biztos könnyebb lenne, azonnal tetten érhető a félreértés.


    Tudod, én amennyire szerettem tanítani, annyira nem hiányzik már. Pontosan emiatt. Amiket hallok... Engem hamar kirúgnának manapság, azt tuti, mert nem igazán kultiválnám a bunkó viselkedést. A szülők meg - hidd el - nagyon elfogultak.


    Most is van egy kollégám, mást se csinál, mint az orvosi egyetem tanárait szidja. Ugyanis van két lánya, mindkettő elkezdte az orvosit, jártak is egy darabit, egyikük ismételt is, de aztán röpültek, mert már többször nem ismételhettek félévet (én nem annyira tudom, hogy manapság hogy megy ez). Mindenfélének elmondta őket, mert az ő drágalátos kislányait megbuktatták a szigorlaton. Nem akartam neki mondani, hogy Ferikém, nyugi, azért én sem szeretném, ha egyszer egy olyan orvos operálna majd, akit úgy rugdaltak át a szigorlaton, mert annyira sötét. De ő mint szülő az apai szemével úgysem fogja objektíven látni a dolgokat. Pedig szerintem a szeretet meg a reális látásmód nem zárják ki egymást. Nálam legalábbis.

    előzmény:
    Anda39 (39)
    2014-10-01  14:40
  18. 2014. október 1. 16:5946.

    Figyelj, én 1984-ben kezdtem a pályát és már akkor se lehetett kiküldeni a gyereket óráról. Pályakezdőként én megtettem, mert nem bírtam egyszer egy gyerekkel. A diri észrevette, hogy kint van a folyosón a gyerek. Berontott az órára és ott a gyerekek előtt kérte számon rajtam, hogy hogy merészeltem kiküldeni a srácot. Mondtam neki, hogy nem az volt a gond, hogy ő nem figyelt (az az ő baja), hanem az, hogy a többieket sem hagyta figyelni, dolgozni. Vagyis akadályozta a munkámat. Erre úgy lecseszett, hogy leégett a hajam. Majd négyszemközt később közölte, hogy ha nem akarok az utcára kerülni, akkor ilyet többet ne tegyek. És ő "kolléga" volt, mégis így vélekedett. Olyan is volt, hogy szakadt az eső. Napközis voltam és nem akartam kivinni őket ebéd után, mert nem mindegyiknek volt esőkabátja, hogy ne ázzanak szarrá. Erre úgy lecsesztek, mint a pengős malacot, hogy a gyerekeknek x időt minden nap a friss levegőn kell tölteni, mert az szolgálja a testi-lelki fejlődésüket. Én azt értem, csak azt gondoltam, hogyha megáznak, megfáznak, az nem annyira szolgálja a testi-lelki épségüket. Szóval az akkori főnök szerint pl. a szakadó esőben is kint kellett volna velük sétálni mondjuk 40 percet, mert azt írta elő a szakfelügyelő. Igaz, ő addig bent ült a meleg irodában.


    Szóval szövevényes dolog ez, annyi szent. Mondjuk nálunk a középiskolában simán kiszórtak bennünket óráról és hogy ne örülj nagyon, mindjárt kaptál egy igazolatlan órát is.

    előzmény:
    antironia (42)
    2014-10-01  15:30
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 1. 16:5745.

    Tanárként én  legüdvösebbnek tartanám a tankötelezettség teljes eltörlését. Joga bárkinek legyen tanulni, amíg képes betartani az iskolákban elvárt rendszabályokat. De ne legyen kötelező, ne ehhez kössék a családi pótlékot, ne kötelezzenek rá diákot és tanárt, hogy elviselje azt a néhány diákot osztályonként, akit nem hat meg se beírás, se egyes, se fegyelmi, hiszen nem azért van az iskolában, mert tanulni akar, bizonyítványt akar, hanem mert kötelező neki ott lenni. Ha pedig valami rejtélyes okból mégis bejönne a suliba a nem-tankötelezettség ellenére is az ilyen, és nem tartaná be az iskola házirendjét, el lehetne tanácsolni, el lehetne küldeni a nagybetűs életbe, tartsák el addig a szülei, míg nem talál munkát. "Végzettségének" megfelelőt.


    Amarynda és a többiek, akik ezt írtátok: tévedés azt hinni, hogy egy egész generáció selejt lenne. Én tényleg tudom, mert egy ezerötszáz fős suliban tényleg mindenféle gyerek megfordul. Egy átlag 14-15 éves még baba a szó legjobb értelmében: ha buta is, de próbál figyelni, meghatja a rossz jegy, a beírás, ha szükség van rá. Egy-két gyerek van csupán osztályonként, akinek a 16. szülinapját az egész suli fél lábon állva várja, hogy végre ne legyen tanköteles! Szóval egy egész tinigenerációról kijelenteni, hogy elvetemültek lennének bármilyen korábbi oktatási rendszer hatására, az nem igaz. És az ő szüleik sem Magyar Bálintok, se nem Hoffman Rózsák, egyszerű átlagemberek, akik féltik a gyerekeiket, és ha szerények is a képességeik, de legalább egy szakmáig szeretnék őket eljuttatni. Az iskolára számítva. Helyesen.


    Fenti esetet úgy tudom elképzelni, hogy tesióra, a gyerek rágyújt az udvaron, mert gondolom, felszerelése sem volt (gyakori indok első bekezdésben említett gyerekeknél, hogy akkor is felszereléshiányra panaszkodnak, ha te vettél nekik előző nap egyet. Ki vannak nagyon okosítva, hogy mit kell mondani, ha jönne a gyermekvédő-jogvédő bácsi, és megkérdezné, miért kapott egyest tesiből: azért, mert nem volt felszerelése, mert NEM VOLT RÁ PÉNZE, gonosz tanár meg beírta neki az egyest. Ha a tesitanár a saját pénzéből vesz neki tesipólót, vagy szerez neki valami pályázaton, akkor is ezt fogja mondani, a szemébe is letagadja, hogy így lett volna.) Szóval a tanár nem mer egyest adni, de nyilván tornázni se fog a gyerek, kiment hát cigizni (és ez sem természetes egy átlag 13 évesnél, mielőtt ezt hinnénk). Tanár odament, rászólt. Ott követte el a hibát, hogy fizikailag is el akarta tőle venni a cigit. Az ilyeneken látni kell, hogy agresszívek, és saját magát veszélyezteti a nevelő, ha megérinti vagy kiabál vele. És nem is kötelessége ez. Most érkeztem vissza az 1. bek-hez.

    előzmény:
    abak (41)
    2014-10-01  15:24
  20. 2014. október 1. 16:2344.

    A tanári csak egy hirtelen ötlet volt, hogy ott - talán.... - minden időszakban van olyan tanár, akinek lyukasórája van..


     


    Igaz, nem lehet rájuk lőcsölni a pluszfeladatot, hiszen lyukasóra esetén is van mit csinálniuk: készülni a köv. órára, vagy dolgozatot javítani, vagy egyéb kötelező adminisztrációs munkát csinálni...


     


    Az iskolarendőr ellen habzó szájjal óbégattak az áljogvédők.


     


    Akkkor mi legyen...? :-(


     


     

    előzmény:
    abak (43)
    2014-10-01  15:34
  21. 2014. október 1. 15:3443.

    Abban egyetértünk, hogy a fegyelmezési eszközöket nagymértékben szűkítette az, hogy a körzetes iskolából nem lehet a gyereket kicsapni.


     


    Kiküldeni folyosóra, tanáriba nem lehet, mert úgy ahogy írtad, felügyelet nélkül nem lehet, plusz személyzet meg nincs arra, hogy ezeket a gyerekeket felügyelje.

    előzmény:
    antironia (42)
    2014-10-01  15:30
  22. 2014. október 1. 15:3042.

    Pl. hogy a renitens gyereket ki lehessen küldeni az óráról "gondolkodni". Persze ne egyedül (felügyelet nélkül) a folyosóra, hanem pl. a tanáriba, vagy mittomén....


    Ez a normális többség érdekét szolgálná: hogy a tanítás normál mederben folytatódhassék, és ne az útszéli purdé fegyelmezésével teljen el a 45 perc.


     


    Ezen kívül: bizonyos számú fegyelemsértés esetén legyen joga az iskolának felfüggeszteni a deviáns gyereket, vagy kirúgni. És a t. szülő (nemző) keressen neki befogadó intézményt.


     


    A többit most nem sorolom, lennének még ötleteim.


     


    A lényeg: a tanár tekintélyének a helyreállítása! Azaz: elég legyen, ha a hangját felemelve rászól az ilyen destruáló diákra.


     


     

    előzmény:
    abak (41)
    2014-10-01  15:24
  23. 2014. október 1. 15:2441.

    Milyen eszközre gondolsz?

    előzmény:
    antironia (36)
    2014-10-01  13:37
  24. 2014. október 1. 15:2340.

    Az elbutítás az utóbbi évekre jellemző.


    16 évre visszavett tankötelezettség, felsőoktatásban részt vevők számának jelentős csökkentése, fizetősség tétele.

    előzmény:
    1pestmegyei (25)
    2014-10-01  12:45

Címlap

top