Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi kell a nőnek? Ákos megmondja

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 30. 07:43
Az új lemezen most egy ősrégi nóta pörög: nők, szüljetek gyereket, és hagyjátok a fenébe azt az átkozott önmegvalósítást, különben garantáltan boldogtalanok lesztek!

Nők Lapja Café: Mi kell a nőnek? Ákos megmondja
  1. 2014. október 27. 09:3877.

    Kedves ladybird65!


    Sokáig gondolkoztam egyáltalán reagáljak e amiért mégis megteszem annak egyetlek oka van, nem tudom eldönteni, hogy "eccerűen" idegesítő avagy szórakoztató az amit ön csinál (vagy nem csinál, érdekes az első fatális hibájára nem reagál azóta sem de másra meg igen...).


    Szval akkor kibontanám önnek miről is lenne szó(ha már ön képtelen volt ezt megtenni).


    Nem kellene felesleges indulatokat keltenie (leginkább a cikk írójának de ez legyen az ő dolga), a cikk lőtávolban nincs attól amiről valójában szól (és amiről valójában beszélgetni kellene hisz reális helyzetképe kishazánknak...)


    Sok nő (tisztelet a kivételnek mert van ilyen nem is kevés) a fenenagy feminizmusában "elfelejt" szülő lenni, elfelejt anya lenni s persze kétségtelenül "übersikeres" a szakmájában (lehet akár faszobrász vagy épp Mánáger) és lehet épp boldog is de ez a boldogság pillanatnyi ahhoz képest amit egy gyermek képes adni az ember számára...


    Bár értem én, hogy inkább szimpátikusabb az "Ákosmegmondjaatutithogyasszongyaanőhelyeakonyhábanvannomeg agyerekmellett" teória, no de azért eröltessük már meg magunkat egy icipicit....

    Semmi másról nem szól ez csak épp arról, hogy döntéseinknek következménye van (bár szeretünk erről nem tudomást venni) és amikor szembesülünk a következményekkel lehet már késő...


    Lehetünk boldogak más területen is ezt senki sem vitatja de az igazi boldogságot egy család adhatja melyben központi szerepet tölt be a gyermek... 


     




     

    előzmény:
    ladybird65 (76)
    2014-10-18  19:27
  2. 2014. október 18. 19:2776.

    "Részemről is lezártnak tekintem eme vitát"


    Hurrá!!!

    előzmény:
    Brunnentaler (75)
    2014-10-18  06:59
  3. 2014. október 18. 06:5975.

    Érv az most sincs,mondjuk elötte se volt csak sok kesze kusza mondat... :D


    Nem gond ez, sokmindent elmond a néhány szavas mondat is.


    Részemről is lezártnak tekintem eme vitát (már ha annak lehet nevezni mert az érdemi része igen csak egyoldalú volt).


    Puffogjatok csak igazatok van attól sokkal jobb lesz hogy baromságokat kitalálva beskatulyázzátok az embert... :D

    Szebb napot neked, hidd el a világ nem olyan mint ahogy néha gondolja az ember... :-)

    előzmény:
    Rugove (72)
    2014-10-17  14:26
  4. 2014. október 18. 06:5474.

    ladybird65:

    Mondja ön aki egy hozzászólással elöbb azt se tudta kitől idéz, de véleménye az volt...


    Legalább annyi fáradtságot vett volna, hogy egynél több hozzászólást olvas el... :-)


    Az már aztán csak hab lett volna a tortán ha esetleh egyet klikkel és elolvassa az eredeti (La femme) cikket...


    Érdekes, abban egy szó sincs a "majdénmegmondomatutit" vonalról...


    De hát ez egy ilyen világ nem az ön hibája, "eccerűség" mindent visz... :D


     


     

    előzmény:
    ladybird65 (73)
    2014-10-17  18:02
  5. 2014. október 17. 18:0273.

    Szerintem is hagyd rá. Mindenki jobban jár. Ő emlegeti, hogy nívót kéne adni a vitának. Nos, nálam már az az alap, hogy nem pofázok bele mások életvitelébe, nem osztogatok kéretlen tanácsokat még a barátnőmnek sem, nem úgy általában a nőknek (férfiaknak, akárkiknek). Azt meg pláne ne akarja senki megmondani nekem, hogy mitől leszek boldog, hogy kéne élnem - szerinte. Még az anyámtól sem tűrném el. Szerencsésre ő ennél sokkal intelligensebb. Ákos ezek szerint kevésbé az. Én személy szerint sose venném a bátorságot, hogy össznépi megmondóemberként széles tömegeknek mondjam meg, hogy mit csináljon. Az életével mindenkinek magának kell bánnia, hisz a következményeket is saját maga viseli. Arról nem is beszélve, hogy híres emberként meg saját magának rúg egy öngólt. Mert ezzel csak ellenszenvessé teszi magát sokak szemében. Kár,  mert jó zenész.

    előzmény:
    Rugove (72)
    2014-10-17  14:26
  6. 2014. október 17. 14:2672.

    Valoban nem sikerul kovetned, tolem fel is adhatod!  


     

    előzmény:
    Brunnentaler (71)
    2014-10-17  13:36
  7. 2014. október 17. 13:3671.

    Felvidítassz minden válaszoddal... :-)


    Annak ellenére is, hogy már kezdessz átmenni tanitónéni stílusba (ha már a stílusunkról esett szó...)


    És örömmel "konstatálom" hogy egyre több az idegen szó is (legalább már jó helyen)... :-)


    A hét legjobb mondata (de lehet a hónapé is):

    "Szerintem azert nem az anyasag a legszentebb noi hivatas, mert nincs olyan, hogy legszentebb noi hivatas"


    Szval várj, megpróbállak követni (nem biztos hogy menni fog), azért nem a legszentebb hivatás mert nincs olyan , hogy legszentebb... :D


    Köszi, ez az érvelés betonbiztos, így már értem...


    Tudod sztem meg azért a legszentebb hivatás az anyaság (apaság), mert az ember ezt egy életre választja, óriási felelősséggel jár és semmi mással össze nem hasonlítható.


    Ez nem azt jelenti, hogy mindenki legyen szülő.
    Valaki másban tud kiteljesedni de ez nem változtat semmin...


    Egyébként egyetértek veled a jegesmedvék megmentése is szép dolog (akár még hivatásnak is nevezhetjük) és még a menekültek támogatása is becses értéke világunknak na de azért remélem te is érzed, hogy nincsenek egy súlycsoportban azzal amikor belepillantassz a lányod/fiad szemébe és büszke vagy rá...


    Ebben semmi káros nincs...

    "Most akkor 'nem irom le megegyszer', hogy az altalanositassal es amegmondom hogy kell ezt csinalni hozzaallassal van."

    Igenis értettem... :D


    Én meg nem írom le mégegyszer, hogy eme véleményedet szerintem nagymértékben befolyásolja már eleve a cikk cime...


    Mily érdekes, hogy maga az eredeti La femme cikkben szó sincs ilyesfajta megközelítésről...

    A tradiciónális női férfi szerepekről is merőben más a véleményünk de hááát ettől szép az emberiség...


    A linket nézve örülök, hogy elindultál a kályhától (vagy inkább a fáklyától ha a kronológia logikai fordulatát nézzük... :D), de azért mert valaki azt mondja tradicionális nem feltétlenül kellene a XIX. századig visszamenni...


    Azért pár éve már kell a nők szavazati jogával foglalkozni (legalábbis Európában...).

    Tiszteletben tartom a véleményedet de szerintem olyan kapukat döngetsz amik nyitva vannak (vagy jobb esetben semmi sincs mögöttük...:D)


     


     


     

    előzmény:
    Rugove (70)
    2014-10-17  12:11
  8. 2014. október 17. 12:1170.

    Most mar egyértelmu, hogy masképp értelmezzuk a szoveget. Legalabb ezt tisztaztuk. A stilusunk is mas, ez is teny.


    Reagalnek az egyetlen kostruktiv felvetésedre:


    Szerintem azert nem az anyasag a legszentebb noi hivatas, mert nincs olyan, hogy legszentebb noi hivatas. Az jo a gyerekeidnek, a csaladodnak, hogy te elhivatott apa/anya vagy. Nem is kerdes.


    De ez a mondat onmagaban amolyan coelhos instantbolcsesseg. Millio szep hivatas van, vannak emberek akik elhivatottak a jegesmedvek megmenteseben, masok evtizedeket aldoznak az eletukbol gyogymodok kutatasara, menekultek tamogatasara, vagy a kornyezet vedelmere.


    Nem kell sorrendet felallitani. Van aki elhivatott anya es jol teszi, van aki pedig elhivatott kutato es o is jol teszi.


    En, szemely szerint nem szeretem az ilyen rangsorolasokat, nemcsak feleslegesnek de karosnak is erzem.


    Most akkor 'nem irom le megegyszer', hogy az altalanositassal es a megmondom hogy kell ezt csinalni hozzaallassal van.


    "A tradicionális női- férfi szerepben nincs a nőknek kevesebb joguk (legalábbis Európában...)."


    Erre a mondatodra nem is mondanek semmit, millio tortenelem konyv, kortortenet, elbeszeles, muveszti emlek nalam sokkal jobban megfogalmazza az ellentetjet.. Javaslom a tema tanulmanyozasat vitabaszallas elott.


    kis manko, az elso talalat a google-n. (es ez csak az oktatas, ha ezt a temat atnezted javaslom a szavazati jog, nok jogtortenete szavakra valo rakeresest is.)


    http://emberijogok.kormany.hu/nok


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Brunnentaler (69)
    2014-10-17  10:05
  9. 2014. október 17. 10:0569.

    Mindig kicsit mosolyogva olvasom az írásodat... :-)


    Megfogod a mondatokból amit Te szeretnél (azt el nem ereszted) és persze hogy úgy formálod, hogy neked jó legyen...


    Csak halkan jelzem, hogy az előző hozzászólásodban te magad említetted azt hogy az egész lehet, hogy csak pletyka.... :-)


    Az "ominózus" mondat semmi másról nem szól pusztán arról, hogy a nő maradjon meg nőnek ("szeressen nő lenni") ez az a rész amit egyébként a naaagy feminista nők nagyrésze képtelen megérteni pedig pont ez szól arról amit ők is folyamatosan kommunikálnak, míg a mondat másik része pusztán arról szól, hogy az idő közben múlik és amikor ezek a nők elhatározzák, hogy gyermeket szeretnének lehet már késő lesz...
    A legtöbb ember boldogságát (ha kimondjuk ha nem) egy gyermek teljesíti be, ezt persze az ember csak akkor érti meg ha már szülővé válik.


    Próbáljuk meg már nem szavanként értelmezni a komplett mondatot mert nagyon félre viheti az egész beszélgetést...


    Kérdezhetek valamit?


    Miért nem szimpatikus számodra az, hogy a legszentebb női hivatás az anyaság????
    Talán ez a legszebb gondolat az egész cikkben...


    Mondok én neked valamit férfi szemmel, a legszentebb FÉRFI hivatás az APASÁG!



    Semmi másról nem szól ez az általad említett ominózus mondat pusztán arról, hogy mindent akarunk viszonylag rövid idő alatt, halasztunk sokmindent aztán amikor azt gondoljuk eljött az ideje akkor lehet, már késő...


    Hány olyan pár van ma kishazánkban akiknek sehogy nem jön össze és az esetek nagyrészében már bőven 30 feletti párokról beszélgetünk egy felfokozott stresszes élettel...
    Mindenük megvan (lakás, autó, egzisztencia) csak épp nem jön össze sehogy se...


    Ákos senkinek nem mondja meg a "tuti" pusztán véleménye van egy az életünk szerves részét képező társadalmi jelenségről...


    Egyre inkább úgy érzem két malomban őrlünk csak azt nem értem még, hogy nem tudsz vagy nem akarsz megérteni.


    Mi oly érthetetlen abban, hogy az emberek életében megváltozott a dolgok prioritása?
    Mi oly érthetetlen abban, hogy anyáink simán mertek szülni akár albérletbe is autó nélkül manapság meg ha megvan a lakás akkor jöhet az autó majd jöhet más aztán majd valahol jöhet a gyermek....


    Ne haragudj de ennél jobban nem tudom és nem is akarom kifejteni... :-)


    "A tradicionalis noi- ferfi szerepben a noknek kevesebb joguk volt, kevesebb dontesi es valasztasi lehetoseguk."


    Na, látod itt van köztünk talán a legnagyobb különbség és az egész beszélgetésünk alatt igazából egy igen erős kisebbségi érzést érzek a gondolataidból....


    Nagyon nem értek veled egyet ebben.


    A tradicionális női- férfi szerepben nincs a nőknek kevesebb joguk (legalábbis Európában...).

    A döntés egyébként minden esetben egyéni felelősség (az is ha az ember 40 felé határozza el magát hogy gyermeket szeretne...) nem Ákos fogja megmondani a tutit (mint ahogy más sem)...


    Persze lehet morogni, hogy Ákos megint mit mondott, de azért ne legyünk már ennyire naívak, az egyéni felelősség minden esetben ott van bárhogy döntenénk is....


     


     

    előzmény:
    Rugove (66)
    2014-10-16  14:43
  10. 2014. október 17. 09:2568.

    Kedves ladybird65:


     


    Megtenné ha egyszer valamire reagál, akkor legalább kicsit tájékozódik mielőtt baromságokat írogat....


    Ugyan nem rokonom Ákos, de az ön által idézett mondatot én írtam és eme formájában semmi köze sincs Ákoshoz.... :-)


    Úgyhogy ha nagyon akarja kritizálni a véleményemet háát tegye ettől függetlenül én pusztán csak egy jelenséget írtam le.


    Kicsit próbáljunk meg már valami nívót adni ennek az egésznek...


     

    előzmény:
    ladybird65 (67)
    2014-10-16  16:51
  11. 2014. október 16. 16:5167.

    "
    Lassan minden fontosabb (lakás, autó, egzisztencia stb.), az"


    Vicces. Mondja mindezt Ákoska, akinek aztán mindene megvan, jó zsírosan.  De azért más ne foglalkozzon azzal, hogy ötről a hatra jusson, mert az neki nem tetszik. Aha.

    előzmény:
    Brunnentaler (61)
    2014-10-14  14:15
  12. 2014. október 16. 14:4366.

    Azt, hogy nem hazassagparti o nyilatkozta - abbol a szempontbol egyebkent valoban mindegy, hogy az ember valtozhat. (nyilvan rajott hogy akkor udvozul ha visszater a hagyomanyokhoz - tegye, persze)


    Itt van az ominozus (altala mondott) szosszenet:


    „A Nő” számára talán annyit mondhatok: szeressen nő lenni, találjon vissza a hagyományhoz, mert az őrzi egyedül, hogy mi az üdvözítő az ember számára. A hagyományos női szerepeken túl vannak talán pillanatnyi sikerek, de még több a boldogtalanság, a kudarc és a magány. A legfontosabb, legszentebb női hívatás az anyaság, akkor is, ha ezt manapság nem divatos kimondani. Minden "izmus" vége az, hogy önmaga paródiájába fordul, és erőszakoskodni kezd, ilyen a feminizmus is. Aki teheti, óvakodjon tőle."


    Te ebbol azt veszed ki, hogy rohano vilagunkban a nok es a ferfiak szamara nem eleg fontos a csalad, hat jo. En meg nem. En azt gondolom ha ugy ertette volna, akkor azt mondja (mivel ugye intelligens) :)


    Kiemeltem dolt betuvel ami szamomra nem szimpatikus. (meg meg az, hogy lathatoan nem tajekozodott a feminizmusrol, viszont nyilatkozik rola)


    Nekem nem az a bajom, hogy ez az o velemenye, o ilyen es ilyen tipusu novel boldog - legyen, tegye - hanem ahogy kinyilatkoztatja es egyetemesse, mindenkire ervenyesse teszi azt. Ez itt a franko tudas, olvassatok, kovessetek, udvozuljetek  (nemvoltregenhanyosszmajli?)


    Koszi hogy megmondod a reakciom melyik resze felesleges. Nyilvan, ha te mar megjegyezted en mar ne tegyem. Nem olvastam vissza az osszes hozzaszolasodat, ne haragudj.


    A tendencia szot pedig te erted felre, tokeletesen illeszkedik a mondatba es a témaba - i.e. az a tendencia, hogy 'mai vilagunkban' harmadlagos a csalad. Ez egy tendencia (nem egyik naprol a masikra alakult ki, persze ettol meg jelenseg is lehet, es felolem hivhatod is igy!) - de gondolom erted te, csak ezen is kellett valami fogas, hat legyen az, hogy idegen szo.


     


    Ennek viszont se fule se farka:


    "Tényleg iylen egyszerűen lehet értelmezni???
    Nincs más alternatíva???


    Vagy épp arról, hogy rohanó világunkban harmadlagos szempont a család, a gyermek stb...
    Anyáink sokszor "beszültek" 8 nm-re, albérletbe stb...
    Nem foglalkoztak semmivel hisz elsődleges volt a család...
    Persze, ez már egy más világ de ettől még a jelenség az itt van köztünk... Függetlenül attól kimondjuk e avagy sem."


    Inkabb ezt fejtsd ki, ahelyett hogy listazva kommentalod a mondataimat.


    A tradicionalis noi- ferfi szerepben a noknek kevesebb joguk volt, kevesebb dontesi es valasztasi lehetoseguk. Elhiszem, hogy ez sokaknak rettento kenyelmes volt es bar visszaternenk ehez amugy tarsadalmilag.


    Es igazad van, van alternativa:  az, hogy hagyjuk hogy eldontse a no is es a ferfi is milyen csaladban szeretne elni, mennyire fekszenek neki a tradicionalis szerepek - vagy mennyire nem.  Akkor mindenki felvallahatja a boldogsagat: Hivatasbol anyak es hivatasbol agysebeszek akik egyebkent anyak is.

    előzmény:
    Brunnentaler (65)
    2014-10-16  11:58
  13. 2014. október 16. 11:5865.

    Tyűűű, nos akkor menjünk szép sorjában... :-)


    "Par eve meg azt nyilatkozta, hogy nem hazassagparti es hogy nem is volt mindig huseges - PERSZE LEHET, HOGY EZ PLETYKA, mindegy is."


    Azért látom Te is érezted eme mondat feleslegességét... :-)


    Nem ismerem egyébként személyesen, pusztán megpróbálom máshonnan nézni és ismerve eddig nyilatkozatait (jópárat ami nem pletykaszintű...) nem igazán illene bele a képbe ez a vonal amit itt a cikk írója próbál (szerény véleményem szerint) ráeröltetni...

    "Persze a tradiciokhoz szolit vissza, ami pont arrol szol, hogy a no susson-fozzon-csaladozzon, a ferfi meg ugye johet-mehet."


    Tényleg iylen egyszerűen lehet értelmezni???
    Nincs más alternatíva???


    Vagy épp arról, hogy rohanó világunkban harmadlagos szempont a család, a gyermek stb...
    Anyáink sokszor "beszültek" 8 nm-re, albérletbe stb...
    Nem foglalkoztak semmivel hisz elsődleges volt a család...
    Persze, ez már egy más világ de ettől még a jelenség az itt van köztünk... Függetlenül attól kimondjuk e avagy sem.


    "Szamomra a lenyeg, hogy okos/ bolcs ember nem mond olyat, hogy 'mi az udvozito az ember szamara' meg hogy mi tesz igazan boldogga a noket ugy cakkompakk. "



    Miért ne mondhatna? 
    Ez az ő véleménye, mi ebben oly elfogadhatatlan számodra?


    A kérdés csak az, mi mit értünk ezalatt, mi mit olvasunk ki ezekből a gondolatokból?

    "
    Az meg tok8 hogy mikori a cikk, en is a tarsadalmi tendenciakrol beszelgetek. Es igen, a csalad fontos, mindenfele csalad, nem csak az amelyikben a trandicionalis szereposztasban talaljak meg boldogsagukat a felek."

    Ez megint egy tök felesleges reakció, hisz már eleve én is megjegyeztem az első hozzászólásomban:
    "
    Nem mindta persze a cikk lényegi tartalmán ez változtatna csak épp a tényszerűség kedvéért jegyeztem meg... :-)"

    Arról nem is beszélve, hogy itt nem egy "irány"-ról beszélgetünk hanem egy "jelenség"-ről nagyon nem mindegy... :-)
    Idegen szavakat akkor érdemes használni ha tudjuk is mit jelent valójában...

    És végül:

    "
    ui: Ezt a kolcson kaptuk es tovabb adjuk mondatot nem o talalata ki csak a bolygot helyett atirta benne Magyaroszagra es leforditotta magyarra"

    De nem beszélünk egy nyelven... :-)


    Én csak annyit állítottam, hogy "Mondotta volt nem is oly régen."
    Egy szóval sem állítottam, hogy Ákostól származik...
    A lényegi része nem az, hogy ki mondta hanem az, hogy átérezzük e vajon mit jelent és átérezzük e a felelősség kérdését... 



     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-30  07:43
  14. 2014. október 16. 11:1264.

    En nem ismerem személyesen, ugy tunik te igen. Par eve meg azt nyilatkozta, hogy nem hazassagparti es hogy nem is volt mindig huseges - persze lehet hogy ez pletyka, mindegy is.


    Persze a tradiciokhoz szolit vissza, ami pont arrol szol, hogy a no susson-fozzon-csaladozzon, a ferfi meg ugye johet-mehet.


    Szamomra a lenyeg, hogy okos/ bolcs ember nem mond olyat, hogy 'mi az udvozito az ember szamara' meg hogy mi tesz igazan boldogga a noket ugy cakkompakk. Merthogy mi nok nem vagyunk egyformak.


    Egyebkent ti ferfiak sem, egy csomo ferfi kepes csaladot osszetartani, sot a szulesen es a szoptatason kivul gyakorlatilag barmire amire egy no kepes. Ne becsuld ala oket...


    Nyugodtan olvass a sorok kozott, ha teged ez a szoveg igy szolit meg de az is teljesen elfogadhato, hogy masok ugy ertelmezik a sorait ahogy azt kimondta.


    (lasd eredeti cikk)


    Az meg tok8 hogy mikori a cikk, en is a tarsadalmi tendenciakrol beszelgetek. Es igen, a csalad fontos, mindenfele csalad, nem csak az amelyikben a trandicionalis szereposztasban talaljak meg boldogsagukat a felek.


    ui: Ezt a kolcson kaptuk es tovabb adjuk mondatot nem o talalata ki csak a bolygot helyett atirta benne Magyaroszagra es leforditotta magyarra.


     


     


     

    előzmény:
    Brunnentaler (63)
    2014-10-15  17:02
  15. 2014. október 15. 17:0263.

    Ákos köztudottan család centrikus figura ha másból nem látszik akkor pusztán mókából az ember nem vállal négy gyermeket...
    A sorok között olvasni kellene, nem pedig gőgösen, kicsit túlfűtötten reagálni (egy egyébként bő két éves) cikkre...


    "Magyarországot kölcsönbe kaptuk a szüleinktől és tovább kell adjuk a gyerekeinknek."

    Mondotta volt nem is oly régen.

    Ákos sokkal okosabb ember azoknál akik úgy képzelik el a "tökéletes" életet, hogy hazamennek behuppannak a kényelmes fotelbe, felrakják az asztalra a lábukat és kikérik a vacsorát meg a sört...
    Sokkal mélyebbek ezek a gondolatok és korunk társadalmi jelenségét mutatják be...


    És hogymiért éppen a nő került a középpontba?


    Nagyon is egyszerű a magyarázat hisz habár mindkét fél épp oly fontos része a "folyamatnak" mégis a nő az aki döntő jelentőséggel bír hisz mi férfiak nem vagyun képesek arra amire a nők igen.

    Arról már nem is beszélve, hogy a cikkben is szereplő mondat így kezdődik:

    "A nőnek azt tanácsolom : szeressen nő lenni..."

    Ez azért sokmindent elmond nem?


    előzmény:
    Rugove (62)
    2014-10-14  14:57
  16. 2014. október 14. 14:5762.

     


    Vajon ha Akos ezt gondolta, akkor miert nem ezt mondta? Vajon a ferfiakat miert nem emliti meg a csalad jelentosegenek 'visszaallitasa' kapcsan?


    En mondjuk nem ismerem ot, a zenejet se, de feltetelezem van annyira intelligens, hogy ha a csalad erteke miatt aggodik, akkor ezt fogalmazza meg, nem a nok eletmodjahoz ad tanacsot.


     

    előzmény:
    Brunnentaler (61)
    2014-10-14  14:15
  17. 2014. október 14. 14:1561.
    Kedves Bakóczy Szilvia,

    Totális félreértésben van, legalábbis Ákossal kapcsolatban, mentségére szolgáljon, hogy a kelleténél több érzelemmel közelít egy olyan társadalmi jelenséghez ami jelen van, körülöttünk van még akkor is ha nem beszélünk róla (és épp megpróbáljuk a feminizmus szőnyege alá seperni).
    Miről is beszél Ákos?
    Nem ártana ezt tisztázni, hisz azért nagyon nem mindegy.
    Nem hinném, hogy Ákos szerint egy tökéletes világban a nő dolga főzni, mosni, gyereket nevelni....
    Sokkal inkább szeretne rávilágítani arra, hogy a mai társadalmunkban egyre hátrébb szorul a "család"...
    Lassan minden fontosabb (lakás, autó, egzisztencia stb.), az emberek élik az életüket igazából lemondani semmiről nem akarnak, gyorsan akarnak élni csak azt nem vszik észre hogyan élnek...

    Arról már nem is beszélve, hogy kb 2 évvel ezelőtt nyilatkozott Ákos a Le Femme magazinnak de hát ezzel ön is tisztában van (gondolom)... :-)
    Nem mindta persze a cikk lényegi tartalmán ez változtatna csak épp a tényszerűség kedvéért jegyeztem meg... :-)
  18. 2014. október 7. 13:1260.
    a kommentelőknek, akiknek semmi baja nincs Ákos megnyilvánulásával: engem nem érdekel, hogy ő milyen nézeteket vall, nem érdekel, hogy ő milyen nevelést kapott otthon, vagy hogy szerinte milyen egy jó nő, ameddig ezt megtartja magának. Közszereplőként ilyen lekicsinylően beszélni a nőkkel szerintem 2014-ben (és bármikor) megengedhetetlen. Nem az a bajom, hogy őszintén leírja, hogy mit gondol a nők szerepéről, hanem, hogy elítéli azokat, akik nem az ő véleményével értenek egyet. A cikk nem fröcsögés, csak az író (tök jogosan) fel van háborodva. És ameddig közszereplők és politikusok (!) nem ismerik el, hogy a nők azt csinálnak, amit akarnak, és egyszerűen nem elfogadható ilyesmi tanácsokat osztogatni, addig ezen fel kell háborodni.
  19. 2014. október 3. 16:5159.

    Ott a pont.


    Vagy miért nem olvasom már néha azt, hogy a férfiakat teszik helyre, nekik mondják meg onnan fentről, hogy mit kéne, mit nem kéne, hogyan kéne, stb. De arra még várhatunk legalább 4 évet.

    előzmény:
    vérmatska (45)
    2014-10-03  00:08
  20. 2014. október 3. 16:5058.

    " Azt gondolom, hogy amikor egy nő szül egy gyereket, akkor ezek az ostobaságok mind a helyükre kerülnek"


    Azt a teremburáját!!!


    Akkor jelentem, az én volt általános, középiskolai, főiskolai tanáraimat, szüleimet mind mind halomra kéne lőni. Ugyanis tőlük szinte minden nap ezt hallottuk, hogy tanulni, tanulni, tanulni, ameddig csak lehet. Mert attól színesebb, gazdagabb, teljesebb életünk lesz, nyitottabbak leszünk egymás iránt, a világra, és ez az egy olyan dolog van a világon (a tudás), amit soha senki nem vehet el tőlünk. Nem lehet ellopni, elzálogosítani, leégetni. Abból mindig építkezni lehet.


    Mert ugye itt azt olvasom, hogy a diploma, a nyelvvizsga az mind ostobaság. Ákos szerint. Milyen érdekes, a sokat szidott szocializmusban sem éreztem ezt a nemi diszkriminációt, hogy egy nő ne tanuljon, csak szüljön. Nekünk a tanárok a tanácsot nem nemek alapján adták a továbbtanuláshoz, hanem tehetség, tudás alapján. Az pedig nem biztos, hogy egy férfinak van meg. Talán ez a fájó pontjuk is.


    Ha nagyon böszme akarnék lenni, joggal megjegyezhetném, hogy Ákos felesége is kijárta a közgáz egyetemet, de minek, ha úgyis otthon van a gyerekekkel? Elég lett volna a 8 általánost is elvégezni ilyen szemlélettel. De ugye Ákoska se egy nyolc osztályos kislányt vett el... Mert ma megy a hőbörgés egyre inkább, hogy ha a gyerek itthon végzi az egyetemet (a mi adónkból - szól a skandálás), akkor ne menjen külföldiába dolgozni, vagy fizesse vissza a tanulás költségeit. Ilyen alapon az ő feleségével is vissza lehetne fizettetni. Igaz, külföldre nem ment, de nem is közgazdászként dolgozik, hanem otthon van a családdal.


    Valahogy sehogy sem ül Ákos logikája.

    előzmény:
    vérmatska (47)
    2014-10-03  00:12
  21. Torolt_felhasznalo_412211
    Torolt_felhasznalo_412211
    2014. október 3. 14:0957.
    Kedves Szilvia! Az ilyen megnyilvánulások csak megszégyenítik a NŐT. Mert a NŐ, akit te képviselni szerettél volna, erős és büszke. Ez a cikk nem ezt sugallja! Ez a nő sértődötten vergődik, hiába a fene nagy feminizmusa, de az egész élete harccal teli, és elfelejt boldognak lenni... Kedves Szilvia, nem másnak kell megfelelnünk, hanem magunknak! Ez a nő a cikkben ne képviselje a NŐ-t!!!
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. október 3. 07:5156.

    "A hatalom célja a hatalom maga" - ezt még Ákos írta régen. Ezért írtam korábban, hogy - hátha esetleg elolvasná ezt a róla szóló cikket és a hozzászólásokat - olvassa újra az 1984-et! Hátha felfedezne benne sírnivaló párhuzamokat a mai valósággal, amihez ő is a nevét adta...

    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (55)
    2014-10-03  01:32
  23. 2014. október 3. 01:3255.

    Ákos énekel, zenét szerez. De se nem szociológus, se nem pszichológus.


    A véleménye a nők szerepéről pont annyit ér, mint egy lepke szárnycsapása a viharban.


     


    "„A Nő” számára talán annyit mondhatok: szeressen nő lenni, találjon vissza a hagyományhoz, mert az őrzi egyedül, hogy mi az üdvözítő az ember számára. A hagyományos női szerepeken túl vannak talán pillanatnyi sikerek, de még több a boldogtalanság, a kudarc és a magány. A legfontosabb, legszentebb női hívatás az anyaság, akkor is, ha ezt manapság nem divatos kimondani. Minden "izmus" vége az, hogy önmaga paródiájába fordul, és erőszakoskodni kezd, ilyen a feminizmus is. Aki teheti, óvakodjon tőle."


     


    Nagyon fideszhívő-ákosfannak kell ahhoz lenni, hogy valaki na azt olvassa ki ebből, mint amit a cikk is írt.

    előzmény:
    vadmacs (26)
    2014-09-30  14:15
  24. 2014. október 3. 00:3254.

    Pontosan.

    előzmény:
    drrd (41)
    2014-10-01  09:24

Címlap

top