Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Negyedikes olvasókönyv: a nők értetlenek, és kiabálni kell velük

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 25. 09:26
Nemzeti Társasjáték: ki talál újabb ostobaságot a hazai tankönyvekben?

Nők Lapja Café: Negyedikes olvasókönyv: a nők értetlenek, és kiabálni kell velük
  1. 2014. szeptember 28. 09:0729.

    és ez mi??


     


    http://propeller.hu/itthon/2993399-muszaly-ezt


     


    Ez is azért lehet, mert határozottan jó az irány a közoktatásban.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-25  09:26
  2. 2014. szeptember 26. 12:5128.

    Ne haragudj, de ki szabja meg mit kell belelatni egy viccbe? Verset, viccet az ember egyeni modon ertelmez.


    Itt arrol van szo, hogy ferfi kiabal novel mert az nem ert meg egy egyszeru dolgot.


    Ok, ha neked ez belefer, vicces, nevess rajta. De miert baj, ha masokat zavar egy szexista vicc egy tankonyvben? Komolyan ennyire alja kell hogy legyen a szinvonal?

    előzmény:
    feleselek (27)
    2014-09-25  21:45
  3. 2014. szeptember 25. 21:4527.

    Dühít a sok sületlenség, agymosás, ami a mostani tankönyvekben van, de EZ nem az. Ez csak egy favicc, minden korban voltak hasonlók, nem kell belelátni semmit.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-25  09:26
  4. 2014. szeptember 25. 19:4826.

    Hát ez az: nekem ez a vicc nem akkora skandallum, hogy szóvá tegyem. 


     

    előzmény:
    Rugove (21)
    2014-09-25  17:05
  5. 2014. szeptember 25. 19:0225.

    Ha a férfi nem érti, akkor sem jut a nő semmire a kiabálással.


    Ilyenkor jobb inkább békén hagyni egymást, ha nincs értés.


    Lány vagyok, de fiús természetű. A legtöbb nővel az a baj, hogy túl érzelmesek, az egyszerű dolgokat is túlbonyolítják. Ez olykor elég bosszantó: nehéz ilyenkor egyről a kettőre menni velük. Magam részéről a higgadt és egyszerű megoldásokat preferálom...

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2014-09-25  18:52
  6. 2014. szeptember 25. 18:5424.

    Szerintem épp ezt próbálja mondani: hogy a viccben a férfi ugyanolyan hülye, mint a nő.

    előzmény:
    eda-1952 (23)
    2014-09-25  18:52
  7. 2014. szeptember 25. 18:5223.

    És ha  a férfi nem érti?


    Merthogy te is nő vagy, ha még nem vetted volna észre.

    előzmény:
    Pilizota (23)
    2014-09-25  18:12
  8. 2014. szeptember 25. 18:1223.
    Ha a nő nem érti, akkor a kiabálás sem hat. Hiába ordítasz, ha úgysem jut el az agyáig....
  9. 2014. szeptember 25. 17:0521.

    "Nálunk a demokrácia még igencsak gyerekcipőben jár, vagy legalábbis egyfajta torzuláson ment át..."


    Eppen ezert nem azon kell fennakadni, hogy van aki jelez egy ekkora skandallumot egy tankonyvben.


    Ez tulmegy az en gyerekem - te gyereked temakoron, itt a kozoktatasrol van szo.


     


    (elnezest ha ketszer ment, nem talalom az elozo hsz-t)

    előzmény:
    Anda39 (17)
    2014-09-25  16:15
  10. 2014. szeptember 25. 16:3820.

    Azért az más volt


    szerintem.

    előzmény:
    Anda39 (15)
    2014-09-25  15:50
  11. 2014. szeptember 25. 16:3119.

    A raktárakban maradt tankönyveket most piacra dobták. Ezen könyvekből egy tanár sem tanít szívesen. Eddig választhattak mást, most nem. Valaki nagyon bepöccenhetett, hogy a sok tankönyv a nyakán maradt. Most csavartak a dolgokon úgy, hogy a raktárkészletet kisöpörték.


    Ha már egyszer kinyomták, nehogy zúzdába kerüljön. Nálunk nincs pazarlás.:)


    A mi tanáraink nagyon is jól tudják, hogy miből kell(ene) idén tanítaniuk. A következően nézett ki a dolog: tankönyvet vettünk - mert ugye nincs olyan, hogy egyáltalán nem rendelnek tankönyvet. A tankönyvekhez munkafüzetet már nem rendeltek, mert felesleges pénzkidobásnak tartják. Helyette kértek füzetet - választható volt a szín, minta, forma, mert nem az a lényeg. A tanmenet alapján, a tankönyvet használva, a füzetbe írnak, jegyzetelnek, onnan tanulnak. Kevesebbet fizettünk a tankönyvekért, a tananyag "minősége" pedig a tanárokon múlik.


    De gyanítom, hogy az asszonnyal kiabáló népcsoportnak kívántak a kedvében járni, hogy magukra ismerhessenek a tankönyvben. :))


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-25  09:26
  12. 2014. szeptember 25. 16:2218.

    Az ilyen vicceknek valóban nincs helye, csakhogy a jelenség létezik. Gyanítom, elég sok helyen létezik, amikor valamelyik szülő megemeli a hangját, hátha így jobban megértik.


    Én gyerek oldalról nézem, emiatt engem nem érint az önbecsülés rombolás.


    Ha a gyereknek ebből az jön le, hogy a szülei nem haragszanak egymásra csak egyik szeretné, hogy másik megértse a dolgokat és amiatt indulatos, akkor nincs baj. Akkor helyére kerülnek a dolgok és ettől még mindenki szerethet mindenkit.

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2014-09-25  15:16
  13. 2014. szeptember 25. 16:1517.

    Nálunk a demokrácia még igencsak gyerekcipőben jár, vagy legalábbis egyfajta torzuláson ment át...


    Nem tehetek róla, nem tartom nagy gondnak ezt az egy viccet, meg a többi, korábban bírált részleteken sem akadtam ki. Lehet, hogy nagy a tűrőképességem, vagy túlságosan bízom a tanárokban, nem tudom. Az is lehet, hogy jobban ki kellene akadnom, de nem megy. Az én gyerekeimhez viszonyítok, ezért mondom azt, hogy ezt a konkrét viccet elolvasva még nem lesznek szar emberek, nem is biztos, hogy egyáltalán elolvasnák. Ha meg igen, hát jól elbeszélgetnénk róla, ha másra nem, hát erre jó.


     

    előzmény:
    Rugove (16)
    2014-09-25  15:59
  14. 2014. szeptember 25. 15:5916.

    Nem sarkitok, azt kifogasoltad, hogy egyesek felhaborodnak egy 'regi viccen'. Ezek szerint mas temaban esetleg te is felkapod a fejed, ha ugy gondolod helytelen es rossz hatasu egy vicc/ megjegyzes/tankonyv.


    Ez a regi 'vicc' szexista (buta no)  es eroszakos (kiabalas), es ez nyilvanvaloan sokakat zavar. Te voltal aki nem ertette miert - ezert fejtegettem a kovetkeztetest amit igen sokan - es jogosan -  levontak.


    Egy gender eyenlo orszagban sosem jelehetne meg hasonlo egy tankonyvben, vagy ha igen az emberek jeleznek, visszahivnak. Es ez igy helyes egy mukodo demokraciaban.


     


     


     


     

    előzmény:
    Anda39 (14)
    2014-09-25  15:48
  15. 2014. szeptember 25. 15:5015.

    Anno az orosz könyvünket meg a Sajdik illusztrálta. (Te biztosan tudod, ki ő, hiszen kábé egykorúak vagyunk.) Halálra röhögtük rajta magunkat az órán... 

    előzmény:
    Lillaréka (12)
    2014-09-25  15:16
  16. 2014. szeptember 25. 15:4814.

    Hát nem tudom, velem van valami baj, mert ebből a viccből nem szűrtem le ilyen következtetéseket, mint amit te.


    Kicsit sarkítasz: nem azt mondtam, hogy sosem kapom fel a fejem a helytelen dolgokon mert úgysem lesz változás - egyáltalán nem ez a szemlélet jellemző rám. Csak ebben az egy esetben, ebben a témában ez a véleményem. 

    előzmény:
    Rugove (13)
    2014-09-25  15:30
  17. 2014. szeptember 25. 15:3013.

    Szerintem ez a te dontesed: minek kapjuk fel a helytelen dolgokon a fejunket - ugysem lesz valtozas. Nyilvan van ennek a hozzaallasnak rengeteg elonye szamodra. (amit en nem vitatok)


    Ha azonban mindenki igy gondolkodna, megrekedne a tarsadalmi fejlodes.


    Van, aki nem csak a sajat gyerekere gondol, hanem a kovetkezo generaciora, es az oktatasugyre altalaban.


    Nem minden gyerek beszel at minden olvasmanyt otthon, nem minden tanar 'forditja le' a tankonyvet ertelmes uzenetre. Ezert nagyon fontos, hogy mi all a tankonyvben. A szexista megjegyzesek, viccek nem csak feleslegesek, de rombolo hatasuak.


    Mi az uzenete annak, hogy apuka kiabal anyukaval? Mit vesz le ebbol egy gyerek, akinek sokat veszekednek a szulei? Ne adj isten csaladon beluli eroszak szemtanuja vagy aldozata? Milyen mintat kozvetit ez a 'vicc'?


    Ne kozvetitsen egy tankonyv elavult, szexista, kirekeszto stb ideologiakat. Ez minimum, nem uri huncutsag.

    előzmény:
    Anda39 (11)
    2014-09-25  14:44
  18. 2014. szeptember 25. 15:1612.

    Semmiféle viccnek nincs helye egy tankönyvben.. főleg egy ilyennek nincs.


    Nem a vicc a lényeg, hanem az ócska tankönyvek.

    előzmény:
    Anda39 (8)
    2014-09-25  13:30
  19. 2014. szeptember 25. 14:4411.

    Igazad is van, meg nem is. Szerintem mióta csinálnak tankönyveket, hibák is voltak mindben. Ha más nem, hát nyomdahiba.


    Én sem örülök az ilyennek, de szerencsére a gyerekeim idejönnek hozzám, ha valami nem világos nekik és megbeszéljük. Az nem tetszik nekem most ebben a tanévkezdés-időszakban, hogy mást sem csinálnak egyesek - pl. itt az nlc-s cikkírók -, hogy újra és újra előveszik ezt a témát. Gondolom az a lényege, hogy a kormány megreformálta a tankönyveket és egységesíteni próbálta azokat. Akiknek ez nagyon nem tetszik, azóta is böngészik és a hibákat jól odadörgölik mindenki orra alá. Aztán minek? A gyerekeknek akkor is ebből kell tanulni. Lesz változás? Gyorsan kijavítják, újraírják őket? Bár elképzelhető, hogy már régen foglalkoznak a problémával, csak annak nincs ekkora visszhangja.


    Próbálok nem nagy feneket keríteni ennek a dolognak, talán csak nem baj. Ahogy írtam fentebb, ha valami kérdéses dolog felmerül, úgyis megbeszéljük a családban, a tanárokban is bízom (ismerem őket mind), hogy kellő intelligenciával tudják kezelni a problémát. 


    Anno anyum se olvasta át a könyveimet azt kutatva, vajon mit írnak benne rosszul, és én sem fogom ezt tenni.

    előzmény:
    Rugove (9)
    2014-09-25  13:42
  20. 2014. szeptember 25. 13:4410.

    Ujabb megerosites, hogy helyes dontes volt otthagynom a tanari palyat. Ez "melyszegyen". Tankonyvben ilyesmi? Meg ocska vicclapba se jo. A valosagban allitolag pedig eppen tobb no vegez a felsooktatasban.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-25  09:26
  21. 2014. szeptember 25. 13:429.

    Nem onhergeles, ha az ember azt gondolja fontos milyen uzenetet hordoz egy tankonyv. Ha szerinted ez vicces, nevess rajta. De egy tankonyv legyen politikailag korrekt, mert befolyasolja a kozgondolkodast.


    Igenis itt (is) kezdodik.


    Mellesleg a legtobb szoke nos, rendor, zsido, etiopkisgyerek vicc egyatalan nem vicces, hanem eroltetett, felszines es tudatlansagot feltetelez (a meselorol). Arrol, hogy banto, mar nem is beszelek. Persze ne vitazzunk humorrol: nyilvan intelligencia, empatia kerdese is.


     

    előzmény:
    Anda39 (8)
    2014-09-25  13:30
  22. 2014. szeptember 25. 13:308.

    Most komolyan: ti egy régi viccen hergelitek magatokat?

    előzmény:
    Goldmund (7)
    2014-09-25  13:07
  23. 2014. szeptember 25. 13:077.

    tényleg, miért pont az apuka magyarázza el anyukának, amikor bizony gyakran fordítva van


    Az ég szerelmére!


    Se apuka ne magyarázza anyukának, se anyuka apukának!


    Amlyikük érti, az magyarázza el a GYEREKNEK!!!!


    A gyerek házi feladatáról van szó, nem apukáéról és nem anyukáéról! A gyereknek kell ezt megértenie, nem a másik szülőnek!

    előzmény:
    eda-1952 (4)
    2014-09-25  11:51

Címlap

top