Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kinek a hibája a nemi erőszak?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 22. 11:51
Megosztó eredmény született egy felmérésben arról, miért lehet a nő a hibás azért, ha megerőszakolják.

Nők Lapja Café: A nő baja, vagy a férfi a hibás: szerinted ki tehet a megerőszakolásról?
  1. 2014. október 1. 18:3249.

    Egy pasi, aki megeroszakol egy not, en nem vitatkoznek az intelligenciajan.


    Persze, mindig a no a hibas, az a vak no is, akit munkabol hazamenet eroszakoltak meg. Ugy kell neki, minek szuletett nonek.

    előzmény:
    lmzsofi (46)
    2014-10-01  14:20
  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 1. 18:2648.

    Igen.


    Ez az elkeserítő egyébként, hogy ennyire állatok tudnak maradni!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Rugove (45)
    2014-09-26  22:28
  3. 2014. október 1. 16:3747.

    Nagyon a szívemből szóltál. Mindig az jön a csapból is, hogy a NŐK mit NE csináljanak. Végre megírtad, hogy talán a férfiakat (fiúkat) is ki kéne oktatni, hogy mit igen és mit ne. Na persze, ahol maga a család példaképe, apuci is egy aberrált állat, ott ugye mit lehet várni...

    előzmény:
    Rugove (45)
    2014-09-26  22:28
  4. 2014. október 1. 14:2046.
    Szerinten az, ha valakit megerőszakolnak, 2 dolgon múlik: a férfi primitivitásán, és a nő ellenállásán. Egy ittas nő nyilván nem képes akkora ellenállást mutatni, mintha józan lenne, de sokkal nagyobb részben múlik a férfin. El?g intelligens-e ahhoz, hogy felmérje azt, hogy a nő mennyire ittas, és mennyire inteligens ahhoz, hogy ha a nő nemet mond figyelembe vegye. Ha egy férfi lesz részeg senki nem kapja el az utcán és kényszeríti.
  5. 2014. szeptember 26. 22:2845.

    Valoban provokativ a cim.


    MINDEN anya elmondja a lanyanak, hogy ne jarj miniben, ne viselkedj kihivoan, ne igyal tul sokat, ne maszkalj sotetben, legyel visszafogott stb


    De hany anya mondja el a fianak, hogy ha egy lany nemet mond az tenyleg nem, attol hogy miniben van meg nem akar teged, attol hogy tokreszeg/kihivoan viselkedik  meg nincs jogod a testehez. Attol, hogy a barataid szerint ez ok, meg nem ok. Alapszabaly: Sose szexelj azzal aki kevesbe akarja mint te!


    En a tomeges eroszakon lepodok meg leginkabb, hogy EGY csak EGY epeszu ferfi nincs jelen aki azt mondja ezt NEM lehet csinalni? Es nincs :( A haboruban elkovetett nemi eroszak eseten az aldozatok tobb mint 30%-a 10 ev alatti. (a 3 ev alatti statisztikat le sem irom..) Szamomra ez az egyik legsokkolobb adat.... Nyilvan levonjuk a fegyverek hatasat, droghasznalat, csapatszellem, tomegkenyszer stb.. legyen 15%... ennyi ferfi setal a vilagban aki ezt el tudja kovetni? Es igen :(


    A nemi eroszak a hatalomrol szol, nem a miniszoknyarol. Az aldozat hibaztatasa a tudatlan atlagember sajat megnyugtatasara szolgal, hogy vele bizony ez nem tortenhet meg. Pedig igen. Es a lanyaval is.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-22  11:51
  6. 2014. szeptember 26. 19:5444.

    Háboroghatsz, hogy jujj szegény nők...meg szegény férfiak meg szegény gyerekek...A természetben van agresszió. Az állatokban is, az emberekben is. Van, aki nem tud rajta uralkodni. Nincs védelem a támadások ellen. Hát védd meg magad. Ez van. Akármivel. Rúgás, ütés, kés, pisztoly, paprikaspray, önvédelmi tanfolyam....


    Senki nem fogja az erőszakot, mint jelenséget eltörölni.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-22  11:51
  7. 2014. szeptember 26. 10:2043.

    Így van, nincs visszatartó erő.


    A tett a barbár, az elkövetője, és amíg nem tart saját tette szankciójától, nem fog leállni.


    Ez az állatvédelemnél is dühítő, hogy röhög a felfüggesztetten, meg zsebből fizet, és ott folytatja, ahol abbahagyta.


    Majd ha tudná, őt magát is kocsi után kötik, míg a húsa le nem vásik, meggondolná!

    előzmény:
    Nikita 666 (40)
    2014-09-25  18:59
  8. 2014. szeptember 26. 10:0242.

    Aha. A nő hibás azért, mert dolgozik, mert este már sötétben ér haza (télen négy után sötétedik, a melónak fél ötkor-ötkor van vége, mire átbumlizik a fél városon, hat óra), mert leszáll a buszról (nem a házuk előtt áll meg), mert berángatják a fák/bokrok közé a járdáról (játszótér, vágják ki a növényzetet hétvégén és betonozzák le a placcot, nehogy zöldet lássanak a gyerekek?), mert egyáltalán volt pofája lukkal a lába között születni?


    Egész konkrétan egy kedves ismerősöm esetét vázoltam. Még csak nem is szép vagy feltűnően csinos lány volt, kicsit molett, szolidan öltözött, mégis kiszúrta magának egy barom. Mit kellett volna tennie? TE mit tettél volna másképpen? Otthon ülsz, várod, hogy a szüleid eltartsanak és kiszolgáljanak, és nem mész ki az utcára? Jelzem, családon belül is előfordulhat, úgyhogy ez sem száz százalékos védelem. Arra is volt már példa, hogy hetvenéves anyókát erőszakoltak meg, de Dél-Afrikában a csecsemők is veszélyben vannak (a hiedelem szerint a szűz lányokkal való közösülés gyógyír az AIDS-re, ezért egyesek képesek kisbabákat szerezni maguknak erre a célra, hogy biztosra menjenek), úgyhogy a kor sem mindig ment meg.


    Nő létedre képes vagy ilyet leírni? Hát tudod...

    előzmény:
    Pilizota (41)
    2014-09-25  19:06
  9. 2014. szeptember 25. 19:0641.

    A nő is és a pali is. A nő rosszkor volt rossz helyen éppen. Azért. A férfi meg azért, mert szintén rosszkor volt rossz helyen és rosszat tett. Plusz a szerencsétlen körülmények. 


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-22  11:51
  10. 2014. szeptember 25. 18:5940.

    Lopott? Levágják a kezét.


    Hazudott és ezzel bajt okozott másnak? Nyelvkitépés.


    Nemi erőszak? Péniszlevágás.


    Embert ölt direkt? Kivégzés.


    Ha csak beszélgetünk arról hogy mi a helytelen és mi nem, és hogy milyen büntetés szabható ki rá, az nem visszatartó erő. Az elzárás sem. De a drasztikus igen. Ha valaki egyszer megtesz valamit, megteszi máskor is, ilyen a természet.


    Bárkiből lehet áldozat, még a legkeményebb férfiből is ha többen esnek neki. Megkéselik, kirabolják, otthon pedig várja az asszony és a gyerek, gondolván hogy annak az erős embernek semmi baja nem történhet.


    Nem biztos hogy barbár módszer, nálunk is ezt tették régen. Nem voltak olyan barbárok,l mint ahogyan azt most hisszük. Egyszerűen átvették az állatvilágból a működő dolgokat. Csakhogy az erkölcsöt rossz irányba vitte a technika megjelenése. Ha másnak lehet akkor nekem is lehet alapon úgy gondolják az elkövetők, ők is megússzák valami enyhe kis büntetéssel. És a büntetés mértékét nem lehet reálisan megszabni, hiszen az áldozatnak nem vigasz a másik büntetése. De a brutális büntetéssel ki lehet védeni, hogy másokból is áldozat váljék.


    Gondolj bele, hazudna bárki is, ha utána teljesen biztosan állítható hogy hazudott, és emiatt kárt okozott másoknak? Hazugságvizsgáló géppel ma már simán megoldható.


    Talán ez lesz a távoli jövő.


     

    előzmény:
    Zsánna (39)
    2014-09-23  23:15
  11. 2014. szeptember 23. 23:1539.

    Pedig a barbár módszer a megoldás ilyen esetekben.

    előzmény:
    Nikita 666 (34)
    2014-09-23  21:21
  12. 2014. szeptember 23. 22:5538.

    Hetvenes évjáratú vagyok, jelentem, akkor is létezett miniszoknya, részeg csajok, promiszkuitás - csak éppen nem posztolták ki a faszbúkra, mert nem volt. Ja, és bezzegelő erkölcscsőszök is. :D

    előzmény:
    Capuccino (31)
    2014-09-23  20:54
  13. 2014. szeptember 23. 22:3437.

    mondom, az erőszakot  nem legalizálja a részegség... Csak sajnos tálcán kínálja magát a lopásokhoz és az erőszakhoz egy részeg (és nemcsak nőkről beszélek). De erről már volt egy topik... ne menjünk bele.


    Az erőszak az erőszak, és bűntény és kész. Ha valaki elébemegy, az meg hülye. És kész. Van hogy a kettő sajna együtt van.

    előzmény:
    kutyaful (36)
    2014-09-23  22:01
  14. 2014. szeptember 23. 22:0136.

    Ahogy - szerintem - normális ember nem él vissza értelmi fogyatékos nők helyzetével, ugyanúgy a részeg nők "nemtiltakozását" sem értelmezi beleegyezésnek. (Azzal együtt, hogy egyáltalán nem tartom helyesnek, ha valaki öntudatlanra issza magát. A lányaimat is mértékletességre és körültekintésre nevelem, remélem, ezt nem fogja felülírni a kortársak hatása.)

    előzmény:
    Capuccino (29)
    2014-09-23  20:49
  15. 2014. szeptember 23. 21:3935.

    Én pedig egyetértettem... csak továbbvittem a gondolatot, hogy aki takargatja családon belül az se ép ...

    előzmény:
    Zsánna (33)
    2014-09-23  21:12
  16. 2014. szeptember 23. 21:2134.

    Vannak országok, ahol a nemi erőszakot elkövető férfit kiherélik. Ők az "elmaradott" országok.


    Mi, felvilágosultak, csak beszélgetünk a jelenségről.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-22  11:51
  17. 2014. szeptember 23. 21:1233.

    Én is ezt írtam: "Az elkövetőnek sincs nálam enyhítő körülmény semmi, de ugyanakkor egyértelmű, mentálisan nem ép."

    előzmény:
    Capuccino (30)
    2014-09-23  20:51
  18. 2014. szeptember 23. 21:0932.

    Mooosttmééér..


    én "imádom" a bezzegelést..


     


    amikor kiskamasz voltam, akkor  jött divatba a cicanaci. hordta boldog boldogtalan.. télen nyáron. 
    kötött volt... egyébként..   nem semmi, ahogy kinézett az X és O lábakon. És akkor még csak  nem is volt hozzá  feneket takaró poló. Eszméletlen volt. Hogy tudtam én azt felvenni...  ? jó.. lehettem olyan 12 éves.


    Viszont imádtam "buzsenásat" játszani... és folyton feltúrtuk anyám szekrényét. vagy nagyanyámét...  onnan a  nagynénik lánykori ruháit.

    Késöbb aztán bántam, hogy nem mentetettem  meg a cuccokat, mert újra divatba  jöttek. .. amikor én lettem nagyobbacska.. aztán  amikor a lányaim..


     


    szóval.. bezzeg a mi időnkben.. - hát túl sok minden nem változik.. viszont időről időre divatba jön.

    előzmény:
    Capuccino (31)
    2014-09-23  20:54
  19. 2014. szeptember 23. 20:5431.

    Én 76 os születéső vagyok.. és azt kell mondjam az én kamaszkorom ruháit hordják a mostani kamaszok gyakorlatilag egy az egybe, leggigenstül, mindenestül...


    hagyjuk már ezt a bezzeg a mi időnkbent!! Ráadásul hülyeséget írsz, úgy ahogy van, a legtöbb erőszak totál szolíd nőket érint. nézz utána!! esetleg hüyleségek irkálása helyett..


     

    előzmény:
    szahara10 (12)
    2014-09-22  16:18
  20. 2014. szeptember 23. 20:5130.

    ez a mentálisan nem épp... engem bevallom ez a részleges felmentés is zavar. Erőszakos cselekményeknél valahogy  nem számít a mentális épség nem épség. elítélendő, és védekezni kell valahogy ellene és kész.


    Akik meg takargatják a családon belüli erőszakot, hidd el, azok mégkevésbé épek mentálisan...

    előzmény:
    Zsánna (28)
    2014-09-23  18:47
  21. 2014. szeptember 23. 20:4929.

    "Egyébként meg szerintem egy lány bármikor meggondolhatja magát."


    Mindennel egyetértek. Csak ez az egy mondat, ha valaki tajrészegre issza magát nem áll meg sajnos. ugyanis, akkor gondolkodni se tud... (ettől még egy állat aki rámászik, az nem kérdéses)

    előzmény:
    kutyaful (21)
    2014-09-23  15:21
  22. 2014. szeptember 23. 18:4728.

    Ezek a nők, akikről írsz, a passzív tettestársak, az én szememben bűnösebbek, mint az elkövető.


    Az elkövetőnek sincs nálam enyhítő körülmény semmi, de ugyanakkor egyértelmű, mentálisan nem ép.


    Aki viszont nem terhelt ilyen aberrációval, és szó nélkül tudomást vesz róla, nem megakadályozva, az a legbűnösebb, keményebben szankcionálnám, mint az elkövetőt.

    előzmény:
    ladybird65 (26)
    2014-09-23  18:32
  23. 2014. szeptember 23. 18:4227.

     


    "Nem is értem egyébként a téma felvetését, hogy lehet ez kérdés egyáltalán?!"


    Így van! Nyugodt típus vagyok, de egyre inkább irritál, amikor látom a topic címet.


    Felháborító, hogy egyáltalán még kérdésként is felmerülhet!


    Hol élünk?


    vissza fejlődőben?

    előzmény:
    Anda39 (25)
    2014-09-23  18:27
  24. 2014. szeptember 23. 18:3226.

    Teljesen egyetértünk. Bár az a szomorú, hogy lehet ezt még mindig überelni. Van olyan szülő (ráadásul anya), akinek a családjában előfordult családon belüli erőszak. Ettől függetlenül ő strucc módjára homokba dugja a fejét. És ha a megerőszakolás téma szóba kerül, ő is veri a tamtamot ezerrel, hogy azért mindig a nő a hibás. Néha az az érzésem, azért teszi ezt, mert egyébként tehetetlen és lövése sincs, hogy lehetne megoldani a problémát. Ja, és természetesen nem kell elmondani senkinek, mert az a jó, ha a családban marad. Akkor tkp. nem is történt meg és minden rendben van.

    előzmény:
    kutyaful (21)
    2014-09-23  15:21

Címlap

top