Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért a futásról szól még mindig a tesióra?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 15. 14:23
Milyen jó lenne, ha a kötelező iskolai torna arról szólna, hogy a gyerekek felszabadultan mozogjanak, hogy várják, végre felállhatnak az ötödik órában a székből... Vagy várjunk csak, akkor pont az ebéd van? Egy jó ötlet, rosszul megvalósítva: a mindennapos torna, ahogy a szülők látják.

Nők Lapja Café: Mindennapos torna: miért a futásról szól még mindig a tesióra?
  1. 2014. szeptember 17. 21:2939.

    és mi van ha valakinek nincsen okostelefonja.. vagy  nem alkalmas arra, hogy feltöltsék rá ezt az alkalmazást.. mert mondjuk régebbi tipus...


    bár lehet ez hülye kérdés volt..


     


    de tényleg.. akkor most  kötelező náluk az okostelefon?


    és ha valakinek nincs akkor az karót kap futásra?


     


    Bocs.. Anda!! ezen  totál  kiakadtam.

    előzmény:
    Anda39 (36)
    2014-09-17  20:10
  2. 2014. szeptember 17. 21:1938.

    Na igen, semmi masra nem voltak jok, csak megutaltatni a mozgast :(

    előzmény:
    abraxas (35)
    2014-09-17  19:14
  3. 2014. szeptember 17. 21:1837.

    Miert tan kotelezo az okos telefon meglete?

    előzmény:
    Anda39 (36)
    2014-09-17  20:10
  4. 2014. szeptember 17. 20:1036.

    Egyik gyerekemnél ugye két tesitanár van, egyikkel játszanak meg minden a mi érdekes, a másikkal meg csak futnak. Kötelezni is akarja őket, hogy vigyék az okostelefont az órára és legyen rátöltve a futóprogram, hogy le tudja őket ellenőrizni.

    előzmény:
    abraxas (35)
    2014-09-17  19:14
  5. 2014. szeptember 17. 19:1435.

    A tesiórák messze ne a mozgás megszerettetéséről szólnak, hanem a régi nevelés jegyében a katonás fegyelemről, főleg a felmérők:


    Pl: a futás, kötélmászás, a szekrényugrás egyértelműen a katonai kiképzésekre hajaz, nem is szólva a kislabdahajításról=kézigránátdobás. Csak azóta eltelt némi idő, már a hidegháborúnak is vége, igazából eléggé lényegtelen, hogy mennyire hadba fogható a fiatalság, különösen, hogy a háborúkat már nem emberi erővel nyerik.


    Én nagyon utáltam a tesiórákat, ügyetlen, gyenge kislány voltam, általános iskolában egy rémálom volt minden óra, mindenből kettest kaptam, és megalázást.


    A gimi már felüdülés volt, ott a tanárnők sportokat próbáltatott velünk, nem számított, ha nem ment szabályosan, lényeg, hogy kosaraztunk, fociztuk, floorballoztunk, ez jó volt. Ekkor már szerettem mozogni, rengeteget jártam aerobicra, negyediktől én tartottam órákat a vállalkozó szelleműeknek. Egy magnó kellett hozzá, és jól éreztük magunkat. Ha nem is voltam profi, kárt nem okozott, és egy csomó lánynak lett kedve hozzá, sokan jártak suli után rendes aerobicra aztán.


     

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2014-09-15  19:24
  6. 2014. szeptember 17. 17:1334.

    Ne is mondd! Gimis lányom még nem kapott tankönyveket, mert nem adta le a tavalyiakat. Eddig az volt a szokás, hogy érettségi után kellett visszaadni a könyvtárnak, most meg azt mondták, őket nem érdekli, miből fog felkészülni, oldja meg majd valahogy... ja mert ingyen kapjuk a tankönyveket, de ha ez lesz, kénytelenek leszünk kifizetni. 

    előzmény:
    Lillaréka (33)
    2014-09-17  17:07
  7. 2014. szeptember 17. 17:0733.

    Kiváncsi lennék melyikbe nézett bele az a vén boszorkány...


     


    az a baj, hogy mi sem tudunk belenézni.. ugyanis még mindig hiányzik jó néhány

    előzmény:
    Anda39 (32)
    2014-09-17  15:46
  8. 2014. szeptember 17. 15:4632.

    Igen, a cél  nemes, és ezzel egyet is értünk, csak a megvalósítás fullad kudarcba...


    Lányomnak pl. nulladik órában van tesije, vidékről jár be, ami annyit tesz, hogy hajnali 4 után kel! Aztán egész nap izzadtan ül a padban (nagyon utálja, mint minden ember, aki ad magára), mert nincs lehetőség a zuhanyozásra.


    Nem ér annyit az egész, amennyi gonddal jár.


    Azt hallottam, hogy naponta kell testnevelés órának lenni, márpedig van, ahol egy napra több is esik és emiatt aztán vannak mozgás nélküli napok. Ez állítólag szabálytalan, de az iskolák csak így tudják megoldani.


    Ezt sem fogja senki beismerni, hogy szar az egész, épp ma reggel hallottam Hoffman Rózát áradozni arról, mennyire jól sikerültek az új tankönyvek. Közben meg egy csomó hülyeséget írtak némelyikbe.

    előzmény:
    gyoma (31)
    2014-09-17  15:23
  9. 2014. szeptember 17. 15:2331.

    Sziasztok!


     


    Nálunk az általános iskolásoknál 2 tornaterem van, egy kicsi és egy még kisebb. Ennek értelmében az udvari ( rossz idő esetén a folyosós) tornázás kap nagy szerepet a tornatermi bejutás mellett. Idén a büféből ( hurrá, megszűnt emiatt) öltözőt csináltak. ( sajnos automata viszont került)


     


    A gimiseknek egy tornaterem, uszkve 3 hetente jutottak be tavaly, udvari és lépcsőzős tornafoglalkozások voltak. Idén változtattak, 3 tesi van, udvari és termi, egy délután pedig tömegsport 2 órában, választható napon.


     


     


    A felméréshez: régebben, hajdani ifjúságunk alatt is volt felmérés, csak nem tudtuk, hogy teszt alatt vagyunk, felugrás, 60 méteres futás, 1200 méteres futás, medicinlabda, négyütemű gyakorlat stb. Ezeket egységesítették, hogy országosan felmérhető legyen az ifjúság állapota, a Cooper-tesztre. Amit jobb esetben nem rögtön év elején csinálnak meg ( tavaly nálunk igen).  


    Tulajdonképpen azt méári statisztikailag, hogy honnan hova fejlődik a testállapot.


    Mondjuk tornaterem és egyéb lehetőségek hiányában szinte mindegy, mit mutat meg....


    Erről most egy cikk:


     


    http://www.hirhatar.hu/index_cikk.php?hh=hazankba-latogat -a-cooper-teszt-kidolgozoja

  10. 2014. szeptember 16. 17:3630.

    hát.. igen.. Samu bácsi  tudott valamit..


    bár.. én nem abba a suliba jártam, de a párom igen...


    és hát azért neki neve van -volt a városban.

    előzmény:
    ladybird65 (29)
    2014-09-16  17:29
  11. 2014. szeptember 16. 17:2929.

    Hát igen. Mi még alsóban szerencsések voltunk. Röck Samu bácsinál rengeteget kidobóztunk. Imádtam. Később sikerült teljesen megutálnom a tesiórákat. Pedig egy örökmozgó vagyok. Azóta is szeretek mozogni, bár sportolásnak nem nevezném, mert nem Rubint Réka szinten csinálom. És az eredmény sem érdekel, csak a mozgás öröméért és az alak karbantartásáért csinálom.


    Középiskolában még rosszabb lett a helyzet. Alig játszottunk, csak a hülyeség ment állandóan. Futás, medicinlabda-dobás, szekrény-ugrás (szar szekrényekkel), távolugrás (utána egész nap homokos voltál) meg a fejenállás, kézenállás, cigánykerekezés. Kötésmászás, bordásfal. Ehh, de örültem, mikor vége lett a sulinak, aztán már munka mellett mehettem aerobic-ra, később konditornának hívták, de az tök mindegy. Meg futni, úszni, tekézni.

    előzmény:
    Lillaréka (14)
    2014-09-15  19:24
  12. 2014. szeptember 16. 15:0728.
    Bármennyire is hihetetlen a táncnál is az unásig ismételt lépések gyakorlásából alakul ki majd a szép mozgás. Mert a tánc a lépések kombinációja. És ráadásul a jól tanító tánctanárnál az alapok a balett, és a modern tánc lépései.

    Egy táncot tanuló növendék (itt nem első sorban a balett intézetben tanulókról beszélek), hanem az átlag táncversenyekre járókról, na ők minden edzés alkalmával azzal kezdik a bemelegítést, hogy az alaplépéseket csináljak 30-40 percben.
    És a tánc is arról szól, hogy idő kell, amig elérik a gyerekek azt a szintet, hogy valóban táncolnak is. Csak türelem kell hozzá, főleg heti egy órában.
    Bár egy igazán rátermett, és jó tánctanár másképp áll a dologhoz, és azért csodákra képes!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (12)
    2014-09-15  18:06
  13. 2014. szeptember 16. 12:0127.
    Na igen, jo utja a testneveles, sportolas megutaltatasanak..
  14. 2014. szeptember 16. 10:4126.
    Nem a futással van a gond, hanem azzal, hogy az órák jelentős része ezzel telik el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654883 (20)
    2014-09-15  21:39
  15. 2014. szeptember 16. 10:3925.
    A mindennapos testneveléls bevezetésével van rá lehetőség, hogy aki valamilyen egyesületben sportol, az heti 2 tesi óra alól kaphat felmentést.
    előzmény:
    napmadár (21)
    2014-09-15  23:47
  16. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 16. 09:3124.
    Azért a szex még elméletben se rossz!
    előzmény:
    Lilibeth (22)
    2014-09-16  01:13
  17. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 16. 09:2923.
    Azért az oktatást b@tatják minden fronton, mert ehhez lehet úgy hozzányúlni, hogy nem befolyásol aktuálisan jelentősebb pénzügyi érdekeltségeket. Ebbe nincs beleszólása az EU-nak, sem semmilyen más szövetségesnek. És a háttérből skubizó oligarchákat sem érdekli a téma.

    Minden más beavatkozásnak tétje van. (mámint politikai szempontból tétje, nem a magánemberek szempontjából!)

    Persze, előbb-utóbb így is el lehet veszíteni a szavazókat, de a mellékelt ábra szerint ez lassabb és kevésbé drasztikus veszteség. Addig meg jól meggazdagszanak...
    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2014-09-15  20:18
  18. 2014. szeptember 16. 01:1322.
     elméleti tesi óra van.

    ez olyan lehet,mint az elméleti szex :)
    előzmény:
    napmadár (21)
    2014-09-15  23:47
  19. 2014. szeptember 15. 23:4721.
    Nálunk a helyi gimiben és más iskolákban, úgy oldották meg a mindennapi testnevelést, hogy  elméleti tesi óra van. Azaz a pedagógus pl. a foci szabályokat magyaráz é s mondjuk ebből írat dolgozatot.
    Szabadidős sportokat kellene megtanítani a mostani fiataloknak. Tollasozni, asztaliteniszezni, meghívni időnként bemutató órákra a környékbeli edzőtermek edzőit. Lányokat biztosan érdekelné az aerobic, jóga stb.....
    Nagyon sok múlik a pedagógus hozzáállásán, mikor ezt felvetettem a tesi szakos kollégának, hülyének nézett, mert az atlétika a sport meg a futás.
    Sőt azt is megengedném, hogy aki valahova jár sportolni az kiválthassa a mindennapi tesiórát. esetleg tömbösíteni őket és egy délután elmenni túrázni, esetleg sportrendezvényre. (megtanulni a kulturált szurkolás szabályait)
    A tesi óráktól a gyerek nem fogja megszeretni a sportot.
  20. Torolt_felhasznalo_654883
    Torolt_felhasznalo_654883
    2014. szeptember 15. 21:3920.
    Kedves cikkíró! A legfontosabb észrevételem: évtizedek óta TESTNEVELŐ tanárok oktatják a TESTNEVELÉS tantárgyat. Persze van torna-edző,torna edzés,illetve a TESTNEVELÉS órákon a tornával is foglalkoznak, de az egy sportág.A testnevelés ennél sokkal bővebb! Azzal egyetértek ,hogy a feltételek nem mindenhol adottak, de a futáshoz nem kell sok minden-leginkább kitartás,fegyelem,monotónia tűrés stb.-minden, ami a későbbi munkavégzéshez nélkülözhetetlen!!!
  21. 2014. szeptember 15. 20:1819.
    Tudom, hogy előirták..

    Csak nem értem , hogy mire jó azoknak akik előirták.
    előzmény:
    mamóka (17)
    2014-09-15  20:11
  22. 2014. szeptember 15. 20:1318.
    Nem priviben ment, de így van. Már a lelkiismeretes, szakmailag perfekt testnevelőkről beszélek.
    előzmény:
    mamóka (17)
    2014-09-15  20:11
  23. 2014. szeptember 15. 20:1117.
    Egyszerűen mert valaki sok pénzt kapott ezért a nevetséges programért. A testnevelők őrjöngenek tőle, de meg kell csinálni-előírták. Azért írok privit, mert mert nincs kedvem már ezen az oldalon járkálni. Sajnos, ez-már nem az az oldal, amire, kb. 11 éve regisztráltam. Üdv.
    előzmény:
    Lillaréka (16)
    2014-09-15  19:29
  24. 2014. szeptember 15. 19:2916.

    De mire jók ezek a kötelező mérések??
    kinek jók?
    miért kellenek,
    mit állapitanak meg ezek alapján?
    mire jó ha megállapitják?
    felhasználják valamire??


    van értelme ezeknek a kötelező méréseknek??


    tényleg komolyan kérdezem.. 


    miért fontos tudni, hogy Lillaréka kilencedikben 30cm dobott a medicinlabdával, tizenkettedikben meg 45cm-t.. Vagy a cooper teszten 12 perc alatt 1km futott le, vagy 1,5öt.

    mi a haszna?

    Bocs, hogy ennyi  kérdést  tettem fel.. hátha Te tudod ezekre a  választ.

    előzmény:
    mamóka (15)
    2014-09-15  19:24

Címlap

top