Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eltitkolt babák - elmaradt vigaszok

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 11. 13:46
Négyszer éltem át eddig azt a csodálatos érzést, hogy rájöttem: kisbabát várok. A férjem után anyukám volt az első, akivel megosztottam a nagy újságot, aki azonnal a lelkemre kötötte: nehogy bárki másnak eláruljam, hogy várandós vagyok. A 12. hétig ugyanis nem szabad senkinek elmondani. Már csak babonából sem.

Nők Lapja Café: Eltitkolt babák - elmaradt vigaszok
  1. 2014. szeptember 18. 18:3943.

    Lehet, nem értek hozzá, ez orvosi téma. De mindegy, mi az oka a vetélésnek, a lényeg hogy elég gyakran előfordul. Épp ezért nem kellene belőle nagy ügyet csinálni, hanem tudomásul kell venni, mint egy betegséget, amiből az ember kilábalt.


    És tényleg úgy van, hogy a 12. hétig nem érdemes világgá kürtölni. Legfeljebb ha a kismama veszélyes munkahelyen dolgozik, ott szóljon diszkréten, hogy helyezzék át.

    előzmény:
    Babyface83 (41)
    2014-09-17  01:38
  2. 2014. szeptember 18. 08:1642.

    Pontosan igy van. azok a szulok akiknek a halalat kozombosen szemleli a gyerekuk az esetek legnagyobb reszeben kitartoan es kemenyen dolgoztak rajta hogy igy legyen.

    előzmény:
    ladybird65 (35)
    2014-09-16  16:19
  3. 2014. szeptember 17. 01:3841.

    A vetélések csak egy kis része következik be azért, mert a magzatnak valami baja volt. Sokszor az anyával nem stimmel valami, például gyakori az anya progeszteron-hiánya miatti vetélés.

    előzmény:
    nyugger (38)
    2014-09-16  23:27
  4. 2014. szeptember 17. 01:1640.

    "Ja es az ha valaki annyival intezi el az anyja halalat annak altalaban oka van."


     


    Ez sem mindig így van.


    Tényleg vannak egyszerűen fakír emberek


     


    Pl azoknak a nők,akik úgy mennek abortuszra,mint mások a piacra ,hiába magyarázom


    Végülis minden gyerek-és halál is szelekció,azt mondhatnánk,gyenge volt a szervezete meghalt.

    előzmény:
    ladybird65 (35)
    2014-09-16  16:19
  5. 2014. szeptember 17. 01:0139.
    Szerintem ez nem gyász, hanem amolyan na, végre összejött, és tessék, ez lett, most majd lehet várni 2-3 hónapot, aztán ki tudja mikor jön össze, pedig már úgy babáznék stb.

    Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet valós veszteségként megélni egy pár hetes terhesség megszűnését.
    idézet:
    cabron (25)
    2014-09-15 14:12:54
    Örülj neki,hogy nem tudod elképzelni
    idézet:
    Lilibeth (28)
    2014-09-15 17:02:34

    Mindnyájan különbözőek vagyunk. Valaki egy művi abortuszt sem él meg veszteségként. Van, akit meg úgy érint, mintha az élő, 5 éves gyermeke halna meg, és nehezen teszi túl magát rajta. 

    előzmény:
    Lilibeth (28)
    2014-09-15  17:02
  6. 2014. szeptember 16. 23:2738.

    Szerintem nem így kell hozzáállni. Az ilyen korán elvetélt magzat még nem "gyerek", kis embrió csupán.


    És nyilván azért nem maradt meg, mert valami baja volt. Inkább örülni kell, hogy a természet ilyen bölcsen elintézte, ne szülessen hibás gyerek.


     

    előzmény:
    fallen angel (37)
    2014-09-16  22:26
  7. 2014. szeptember 16. 22:2637.

    Te nem tudod elképzelni, mert te nem élted meg veszteségként, csak kisebb kellemetlenségként. Hiszen te magad írtad máshol, hogy utólag örülsz is, hogy nem lett gyereked (talán jobb is).


    De tudod nem mindenki olyan, mint te. Aki valóban, szívből akarta azt a gyereket, és valóban szerette már akkor is, amikor még nem is ismerte őt, annak igenis veszteség, ha meghal a babája, és meg kell őt gyászolnia.

    előzmény:
    cabron (25)
    2014-09-15  14:12
  8. 2014. szeptember 16. 17:5336.

    http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/spontan_veteles/3 30


    http://gendiagnosztika.hu/spontan-veteles/


    A spontán vetélést úgy kell megítélni, mint egy betegséget. Az is. A terhességek 10-25 %-a szakad meg az első 12 héten belül. Azért idéztem két weboldalt is erről, hogy érzékeltessem, ezt mindenki tudhatja. És készülhet rá. Legalábbis az elején gondoljon arra, hogy a dolog egy darabig kétesélyes: a magzat vagy megmarad, vagy nem.
    Természetes, hogy aki elvetél, nem fog örömtáncot járni. Főleg, ha az elsőt veszíti el. De azt gondolom, a túl nagy gyász nem normális. Mire kijön a kórházból, ezen túl kell lenni. Ott úgyis ellátták tanácsokkal, reménykedhet, hogy hamarosan újból megfogan.


    Súlyosabb, aki soha nem tud teherbe esni, és minduntalan azt éli meg: ez se sikerült, most se sikerült. Ez orvosi téma, és nem ezé a topiké.

  9. 2014. szeptember 16. 16:1935.

    "Ja es az ha valaki annyival intezi el az anyja halalat annak altalaban oka van."


    Épp ezt akartam írni, de most látom, hogy már megelőztél. Bár tudom, nem ez a topic témája. Egyébként azt sem tudom soha felfogni, hogy milyen alapon minősítünk valakit fakírnak, közömbösnek, érzéketlennek, mert nem látványosan gyászol. Tehát nem úgy, ahogy az a köz elvárja. Nem mindenki hord fekete ruhát, nem mindenki bőg állandóan, nem biztos, hogy hetekig otthon marad, és nem biztos, hogy állandóan savanyú, világból kiábrándult képet vág. Attól viszont még ne kérdőjelezzük meg, hogy gyászol. Hányok az ilyen hozzáállástól.


    Egyébként ha meg valaki nem gyászolja a szüleit, annak pont hogy nyomós oka van, ahogy Te is leírtad. Épp emiatt nem szoktam megsajnálni egy öreglányt sem, mikor egyoldalúan szidja a gyerekeit, és ő a mártír,  mert azok nem látogatják. Biztos "megdolgozott" érte keményen, hogy ezt érje el náluk. Mert hogy alapesetben nem ez a természetes. Ilyenkor a legcélravezetőbb átgondolni az életet, aztán rájönne, hogy mit kellett volna másképp, és akkor talán nem itt tartana.

    előzmény:
    Amarynda (32)
    2014-09-16  10:13
  10. 2014. szeptember 16. 10:3834.
    Nem akarom elvitatni , dehogy, errol szo nincs. Inkabb talan azt probaltam mondani hogy ha egy no elvetel, utana amikor a szomorusag elmulik mindjart (legtobb esetben) jon az uj remeny es lehetoseg hogy a kovetkezore sikerul es meg fog szuletni a kivant baba, es ez sokkal konnyebbe tudja tenni ha valaki erre is gondol.

    a masik meg az hogy a legtobb nonel amire megszuletik a gyereke elofordul korai veteles, es utana megszulethet egy vagy akar tobb gyereke is minden gond nelkul.

    Nekem is volt vetelesem, igen, eleg rossz erzes voltde en inkabb olyan levert fele erzest ereztem hogy most sem sikerult, de nem gyasz jellegut hogy meghalt a gyerekem vagy ilyesmit. de persze rossz erzes volt , de szinte rogton utana az jutott az eszembe hogy majd legkozelebb.

    nem igy lett. a kovetkezo mehenkivuli lett.
    előzmény:
    ÁgicaT (33)
    2014-09-16  10:20
  11. 2014. szeptember 16. 10:2033.
    De aki nem temetett el felnőtt gyereket, vagyis nem élte át azt a nagyobb traumát, annak a vetélés lesz az életében a legnagyobb. Tudod, ez relatív. És a mások nagyobb fájdalma nem csökkenti az enyémnek a mértékét. 
    Nyilván nem kíván ilyet senki a másiknak, de persze, ha esetleg nagy gyereket temet el, akkor visszanézve azt tudja mondani, hogy ehhez a lelki fájdalomhoz képest a vetélés semmiség.
    De amíg "csak" a vetélés van, az a legnagyobb, és ezt elvitatni nem szép dolog.
    előzmény:
    Amarynda (32)
    2014-09-16  10:13
  12. 2014. szeptember 16. 10:1332.
    A gyaszt mindenki maskent iteli meg.

    Remelem sose tudod meg mi a kulonbseg egy par hetes magzat elveszitese es egy felnott gyerek eltemetese kozott. Hidd el a kettot egy honapban nem lehet emliteni nem egy napon. amig a veteles egy olyan esemeny ami szomoruva tesz esetleg egy ideig amikor szuletik egy gyereked mar csak legfeljebb egy halvany emlek marad.

    egy gyereket eltemetni egeszen mas. Az nem olyan tipusu  veszteseg mint amikor elvetelsz. se idoben se mertekben.

    Ja es az ha valaki annyival intezi el az anyja halalat annak altalaban oka van.
    előzmény:
    Lilibeth (30)
    2014-09-15  22:19
  13. 2014. szeptember 16. 08:0831.
    Sőt, tovább megyek - akik szkeptikusak, itt kapaszkodjanak meg - azt is olvastam már nem egy helyen, hogy az a nő, aki nagyon szeretne már gyermeket, konkrétan a menstruációt is azért éli meg rosszul, mert elveszítette a lehetőségét annak, hogy az adott ciklusból gyermeke szülessen.

    Ez a legnagyobb hülyeség, hogy a magzat (sejtcsomó?!?!?!) méretétől függne a gyász mértéke. Mert akik kétségbe vonják, hogy a vetélés is lehet veszteség, és ugyanúgy gyászol az ember, azok tulajdonképpen ezt állítják.
    előzmény:
    Anda39 (29)
    2014-09-15  19:15
  14. 2014. szeptember 15. 22:1930.
    Én értem.
    De vannak fakírabb emberek.
    Van ,aki az anyja halálát is elintézi azzal,hogy "hát beteg volt és meghalt" vagy "itt volt az ideje meg kellett halnia"
    Az ilyen emberek úgysem fogják megérteni.
    előzmény:
    Anda39 (29)
    2014-09-15  19:15
  15. 2014. szeptember 15. 19:1529.
    Lehet úgy megélni, az biztos. Én el tudom képzelni. 
    Ahányszor megtudtam, hogy terhes vagyok a kívánt babával, attól a pillanattól fogva nagyon boldog voltam és már szerettem. Függetlenül attól, hogy még csak egy osztódó sejtcsomó volt. Persze ilyenkor még nem "azt" szereti az ember (legalábbis én), amilyen stádiumban jár a fejlődésben, hanem már azt, aki majd lesz belőle, tehát már egy kifejlődött babaként jelenik meg az ember képzeletében. (na ez lehet, hogy így zavaros)

    előzmény:
    Lilibeth (28)
    2014-09-15  17:02
  16. 2014. szeptember 15. 17:0228.
    Szerintem ez nem gyász, hanem amolyan na, végre összejött, és tessék, ez lett, most majd lehet várni 2-3 hónapot, aztán ki tudja mikor jön össze, pedig már úgy babáznék stb.

    Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet valós veszteségként megélni egy pár hetes terhesség megszűnését.
    idézet:
    cabron (25)
    2014-09-15 14:12:54
    Örülj neki,hogy nem tudod elképzelni
    előzmény:
    cabron (25)
    2014-09-15  14:12
  17. 2014. szeptember 15. 14:4627.
    Ha az ember minden alkalommal amikor mondjuk 4-5 hetet kesett a menzesze vagy eppen csinalt egy tesztet es mondjuk 4 hetes terhes volt es elvetelt nagy gyaszolasba kezdene akkor igen sok no elete soran jopar ilyen gyaszesetet krealna maganak.

    Konyorgom az elet ad anelkul is eleg sok gondot meg bajt anelkul hogy csinalnank magunknak kulon. egy ket centis sejtcsomo elveszitese miatt ami alig nagyobb vagy nem is nagyobb es kb. ugy is nez ki mint egy verrog ami eltavozik a menstruacio alkalmaval ne csinaljunk mar magunkbol bolondot.
    Teljesen megertem ha valaki felidosen vagy kesobb elveszit egy terhesseget es azt vesztesegkent eri meg, de  ne essunk mar at a lo tuloldalara.

    es igaza van mindenkinek aki megdobben azon hogy valaki elmeselje az ovodas gyerekenek hogy elvetelt, foleg egy nagyon korai terhesseg eseten.

    ez nem tartozik a gyerekre nagyon ostoba es karos felfogasra vall az ilyet egy gyerek orrara kotni.

    Nem kellene ekkora ugyet krealni egy nehany hetes terhessegbol, az meg nem gyerek , ezert is van az a felfogas hogy a 12. hetig meg nagyon gyakran elvetelnek es ha a no betolti ezt az idot akkortol erdemes igazan beleelni magat a terhessegbe. sajat erdekeben jobb ha addig csak bizakodik de nem kezd el babaruhak utan futkozni meg neveket valogatni.
    idézet:
    Amarynda (22)
    2014-09-15 12:07:28
    Nem is tudtam, hogy a gyászesetet úgy "kreálják"... Meg azt se, hogy egy nő eldöntheti, hogy mennyire éli bele magát a terhességbe...
    előzmény:
    Amarynda (22)
    2014-09-15  12:07
  18. 2014. szeptember 15. 14:4226.
    "nem kell tragédiát csinálni..."

    Mert ez úgy megy, persze. Az ő döntése, hogyan éli meg. Ő akarja, hogy szomorú legyen miatta. Alapjáraton persze letojná magasról, de ő inkább szántszándékkal elhiteti magával, hogy ő ezt veszteségként éli meg. Csinálja a tragédiát...
    előzmény:
    nyugger (11)
    2014-09-12  12:49
  19. 2014. szeptember 15. 14:1225.
    Szerintem ez nem gyász, hanem amolyan na, végre összejött, és tessék, ez lett, most majd lehet várni 2-3 hónapot, aztán ki tudja mikor jön össze, pedig már úgy babáznék stb.

    Nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet valós veszteségként megélni egy pár hetes terhesség megszűnését.
    előzmény:
    ÁgicaT (12)
    2014-09-12  14:51
  20. 2014. szeptember 15. 12:4824.
    Tökéletesen egyetértek.

    Annyit hozzáfűznék ahhoz, hogy  "a 12. hétig még nagyon gyakran elvetélnek és ha a nő betölti ezt az időt, akkortól érdemes igazán beleélni magát a terhességbe. Saját érdekében jobb, ha addig csak bizakodik"  - és közben úgy él, egészségesen, nem veszélyeztetve a magzatot, hogy reméli, ez egy kiviselt terhesség lesz és meg fogja szülni.


    előzmény:
    Amarynda (22)
    2014-09-15  12:07
  21. 2014. szeptember 15. 12:1123.
    Az anyamnak nem reg halt meg a ferje. o se nezte meg es a koporso is zarva volt, egesz egyszeruen azert mert nem holtan akar ra emlekezni hanem ugy ahogy utoljara elve latta.

    ennyire egyszeru az egesz.
    előzmény:
    Lilibeth (19)
    2014-09-12  17:36
  22. 2014. szeptember 15. 12:0722.
    Ha az ember minden alkalommal amikor mondjuk 4-5 hetet kesett a menzesze vagy eppen csinalt egy tesztet es mondjuk 4 hetes terhes volt es elvetelt nagy gyaszolasba kezdene akkor igen sok no elete soran jopar ilyen gyaszesetet krealna maganak.

    Konyorgom az elet ad anelkul is eleg sok gondot meg bajt anelkul hogy csinalnank magunknak kulon. egy ket centis sejtcsomo elveszitese miatt ami alig nagyobb vagy nem is nagyobb es kb. ugy is nez ki mint egy verrog ami eltavozik a menstruacio alkalmaval ne csinaljunk mar magunkbol bolondot.
    Teljesen megertem ha valaki felidosen vagy kesobb elveszit egy terhesseget es azt vesztesegkent eri meg, de  ne essunk mar at a lo tuloldalara.

    es igaza van mindenkinek aki megdobben azon hogy valaki elmeselje az ovodas gyerekenek hogy elvetelt, foleg egy nagyon korai terhesseg eseten.

    ez nem tartozik a gyerekre nagyon ostoba es karos felfogasra vall az ilyet egy gyerek orrara kotni.

    Nem kellene ekkora ugyet krealni egy nehany hetes terhessegbol, az meg nem gyerek , ezert is van az a felfogas hogy a 12. hetig meg nagyon gyakran elvetelnek es ha a no betolti ezt az idot akkortol erdemes igazan beleelni magat a terhessegbe. sajat erdekeben jobb ha addig csak bizakodik de nem kezd el babaruhak utan futkozni meg neveket valogatni.
    előzmény:
    Pvt_Vasquez (10)
    2014-09-11  17:42
  23. 2014. szeptember 14. 21:2321.
    Szerintem nincs azzal semmi gond, ha az ember elmondja a közeli ismerősöknek, hogy babát vár. Főleg, olyan barátnőknek, akik már régóta drukkolnak neki, hogy összejöjjön a baba. De egy öt éves ovisnak én nem mondanám el...
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-11  13:46
  24. 2014. szeptember 12. 17:4720.
    Ebben  a kérdésben  mindneki másképp gondolkodik,én  igyekeztem titkolni 3 hónaig,és amikor bejelentettem,akkor pl a barátnőim csak lazán mondák:mi ezt már tudtuk.
    Na és honnan?
    Mert úgy ragyogtál és sokszor rátetted a kezed a hasadra és simogattad és már hetek óta nem kávézol stb
    előzmény:
    Lilibeth (19)
    2014-09-12  17:36

Címlap

top