Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Ugye dolgozol karácsonykor? Te vagy az egyetlen, akinek nincs családja!"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 2. 12:04
Egy gyermektelennek nem lehet magánélete?!

Nők Lapja Café: ,,Ugye dolgozol karácsonykor? Te vagy az egyetlen, akinek nincs családja!"
  1. 2014. szeptember 8. 18:29154.
    Szívemből szóltál. Bár nem épp idevág, ami eszembe jutott. Pl. a közlekedés. Én azért szeretek - többek közt - udvarias lenni, mert abban bízom, hogy így az illetőnek jó napja lesz, kellemesen csalódik az emberekben. S ennek hatására esetleg ő is udvarias lesz (és pl. lemond az elsőbbségéről egy kereszteződésben) mással, akkor is, ha egyébként nem ilyen típus. És ez így megy láncolatban tovább. Tudom, naiv vagyok, a magyar autósra annyira nem jellemző. De azért én bizakodom, ha csak néhányan így gondolkodunk, már akkor is megy előre valami. És ezek a dolgok nem kerülnek egy fillérbe sem, mégis meg tudják szépíteni az ember napját. Vagy ha előreengednek a sorban, mert csak egy lekvár van a kezemben, ha felváltanak pénzt, holott nem vettem semmit, ha egy idegen megdicséri a ruhámat vagy akármi. Apróságok ezek tudom, de ezekből áll össze a közérzetünk. A nagyon nagy dolgokon úgyis sokkal nehezebb változtatni.
    előzmény:
    Anda39 (152)
    2014-09-06  21:38
  2. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 6. 23:15153.
    Szépen vagyunk, hogy egy karácsonyi cikk már szeptember elején kiemelt topik lett!
    Szerintem jövő héten tudjuk le az NLC témákat három évre előre, és akkor már nem is kell jönni fórumozni... 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  12:04
  3. 2014. szeptember 6. 21:38152.
    Lehet, de ha nem pont annak adod vissza a segítést, akitől kaptad, hanem épp másnak, akkor is nagyon örülni fog az illető, aztán ő is segít majd valakin... 
    Nem azon van a hangsúly, hogy pont ugyanannak segítsek vissza, aki már velem is jót tett, hanem a szándék a lényeg.
    Pont az a baj, hogy mindenki csak magával törődik.
    előzmény:
    Lióra (150)
    2014-09-06  14:06
  4. 2014. szeptember 6. 21:35151.
    Na igen, én is tapasztaltam már hasonlót, de ez nem változtat meg engem - vagyis akinek tudok, segítek.
    előzmény:
    Lióra (149)
    2014-09-06  14:01
  5. 2014. szeptember 6. 14:06150.
    Plus ma már az emberek nem dolgoznak együtt 20-30 éveket,lehet mire  Dóri szorulna visszasegítésre,mert neki épp akkor kicsik a gyerekei és sokat segített Katának,akinek ma már felnőtt gyerekei vannak,lehet,akkor Kata már égen-földön túl lesz.
    Én közigben dolgozom,de itt is nagy a fluktuáció,hát akkor még férjeméknél a multinál,ott főleg-jönnek-mennek az emberek.
    Aki 5 éve ott van,az már nagy szám.
     
    előzmény:
    Lióra (149)
    2014-09-06  14:01
  6. 2014. szeptember 6. 14:01149.
    Az ember segítsen a másiknak, mert sosem tudhatja, mikor szorul rá a másik segítségére.

    Ja, vagy visszasegítenek vagy nem.Általában vagy nem.
    Mindenki  csak elvárja a segítséget,de visszaadni?

     
    előzmény:
    Anda39 (148)
    2014-09-06  13:26
  7. 2014. szeptember 6. 13:26148.
    Almandra hozzászólásában nem a rosszat kell keresni, hanem a pozitívumot.

    Egyetértek vele abban, hogy igenis fontos, hogy hogyan neveli egy anya a gyerekét, mert ettől függ, hogy milyen ember lesz belőle, ettől függ, hogy pl. ápolóként rád mosolyog, amikor szükséged van rá, hogy lelkiismeretesen végzi a munkáját, mert ezt tanulta tőled.

    Mindenki egyből a "nemzetiségre" koncentrál,  azokra, akik gondolkodás nélkül szülik a gyerekeket sorba, akik sosem látták apát-anyát dolgozni, pedig nem csak belőlük áll az ország. Mi, akik itt fórumozunk, mi sem ilyenek vagyunk.

    A témához is szóljak:
    szerintem mindig is az volt a helyzet, hogy egy munkahelyen az faragott rá, aki még egyedülálló volt, nem voltak gyerekei, ill. még újonc volt. Mindegy, hogy milyen helyen dolgozott valaki, mindig azt küldték vidékre kiküldetésre-ellenőrzésre, aki még úgymond fiatal volt, én is ügyeltem karácsony és szilveszter között irodában, de valahogy nem esett nehezemre, mert inkább engedtem azokat otthon lenni, akiknek már volt gyerekük. 
    Az ember segítsen a másiknak, mert sosem tudhatja, mikor szorul rá a másik segítségére.


  8. 2014. szeptember 5. 18:20147.
    Én már rájöttem, hogy itt nem kell logikát keresni semmiben. Pl. a törlésben sem. Sosem azt törlik, amit kéne. És még azzal sem foglalkoznak, hogy utána összevissza sorszámok lesznek. Itt gyakran meghaladja a szekér a szamarat.
    előzmény:
    asztanaviszta (146)
    2014-09-05  16:08
  9. 2014. szeptember 5. 16:08146.
    Sikerült megint nagyon hülyén törölni.
    A válasznak kisebb a sorszáma, mint az eredeti hozzászólásnak.
    Ennek mi az értelme?
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  12:04
  10. 2014. szeptember 5. 11:29145.
    A dolgozó réteg éppen eléggé támogatja a családokat (adókedvezmény, csp, esetleg kedvezményes tankönyvek, stb.)
    Más szabadidejével senki ne akarjon már rendelkezni könyörgöm!
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  11. 2014. szeptember 5. 11:20144.
    Nem mondod, hogy a roma Orsós, Lakatos, Kolompár stb. család azért vállal 5-10 gyereket, hogy majd a gyerekeik a nyugdíjakat fizessék? Inkább azért, hogy majd az ő gyerekeik segííílyét is a mi gyerekeink fizessék. A gyereknevelést meg állásnak tekinted? Szegény gyereked, ha van...
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  12. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 11:00143.
    Ebből is látszik, hogy vannak olyan dolgok,amiket tapasztalat híján nem lehet megérteni. Sokan el sem tudják képzelni milyen az, hogy hát igen lehet, hogy egy anya is szeretne a Margit szigeten köröket róni, csak épp, akkor senki nem megy a gyerekért az oviba, bölcsibe. A gyereket nem magának szüli! Neked is, ő fogja fizetni a nyugdíjad! Ha nem lesz ilyen rendszer akkor is lehet, hogy ő lesz az orvosod idős korodra vagy az eladó aki kiszolgál, az ügyvéd aki képvisel, az ápoló aki kedvesen mosolyog a kórházi ágyad mellet...Nem tudhatod a gyereknevelés egy plusz állás, nagyobb felelősséggel mint bármely munkahely , mert részben rajtad múlik, hogy jó ember legyen a gyerekből, akit szerettek, nem hagytak ott az oviban, hanem érte mentek , nem azzal nő fel, hogy igen nálunk máskor volt a karácsony vagy nem volt , mert anyu dolgozott, ami még persze nem katasztrófa csak máshol van a súlya a dolgoknak. Ezzel semmiképpen nem azt akarom mondani, hogy akkor "pofa be és maradjon a gyerektele Karácsonykor"! Mindenkinek a maga dolgáért ki kell álljon és nem nyafogni, az meg hogy valaki megérti-e , hogy a másik nagyobb terhet cipel és ő meg szívesen segít, az a maga dolga. Nem elítélni kell azt aki nem vállalja ezt , hanem értékelni aki igen!!!!!!!!!! Aki nem vállalja ki tudja, maga is gyerek, beteg édesanyja van, vagy csak épp szüksége van arra a pár órára, hogy ne kapjon idegösszeomlást, esetleg tartalmasabb élete legyen.
    idézet:
    Almandra (143)
    2014-09-05 09:58:43
    kb. 3 millió alatti helyi létszám tartja el ma a magyarokat
    meg egy jó nagy summa a kohéziós alapból

    épp elég kolonc van ma is
    de ahogy a világ fejlődik a koloncok száma csak szaporodik

    tehát a gyerekek egy jelentős része csak haszontalan lesz
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  13. 2014. szeptember 5. 10:44142.
    Érdekes módon, amikor a gyerekeim születtek nem az volt az eszemben, hogy ők lesznek a jövő adófizetői.
    Fogalmad nincs, hogy mi lesz a gyerekből, lehet, hogy egy kanyit sem fog beletenni a közösbe, csak kivesz addig, amig felnő.
    Ha  te plusz állásnak érzed a gyereknevelést, akkor nyújtsd be a fizetési igényedet oda, ahová tartozik.
    Mondjuk a férjednek.
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  14. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 10:44141.
    Ebből is látszik, hogy vannak olyan dolgok,amiket tapasztalat híján nem lehet megérteni. Sokan el sem tudják képzelni milyen az, hogy hát igen lehet, hogy egy anya is szeretne a Margit szigeten köröket róni, csak épp, akkor senki nem megy a gyerekért az oviba, bölcsibe. A gyereket nem magának szüli! Neked is, ő fogja fizetni a nyugdíjad! Ha nem lesz ilyen rendszer akkor is lehet, hogy ő lesz az orvosod idős korodra vagy az eladó aki kiszolgál, az ügyvéd aki képvisel, az ápoló aki kedvesen mosolyog a kórházi ágyad mellet...Nem tudhatod a gyereknevelés egy plusz állás, nagyobb felelősséggel mint bármely munkahely , mert részben rajtad múlik, hogy jó ember legyen a gyerekből, akit szerettek, nem hagytak ott az oviban, hanem érte mentek , nem azzal nő fel, hogy igen nálunk máskor volt a karácsony vagy nem volt , mert anyu dolgozott, ami még persze nem katasztrófa csak máshol van a súlya a dolgoknak. Ezzel semmiképpen nem azt akarom mondani, hogy akkor "pofa be és maradjon a gyerektele Karácsonykor"! Mindenkinek a maga dolgáért ki kell álljon és nem nyafogni, az meg hogy valaki megérti-e , hogy a másik nagyobb terhet cipel és ő meg szívesen segít, az a maga dolga. Nem elítélni kell azt aki nem vállalja ezt , hanem értékelni aki igen!!!!!!!!!! Aki nem vállalja ki tudja, maga is gyerek, beteg édesanyja van, vagy csak épp szüksége van arra a pár órára, hogy ne kapjon idegösszeomlást, esetleg tartalmasabb élete legyen.
    idézet:
    Almandra (143)
    2014-09-05 09:58:43
    Nem tudhatod a gyereknevelés egy plusz állás, nagyobb felelősséggel mint bármely munkahely ,

    "ha valaki gatyát akar varrni egy gyárban, előtte 3 évet tanulnia kell

    gyerek szüléshez a gyerek életével való játszadozáshoz meg nem kell semmi"
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  15. 2014. szeptember 5. 10:22140.
    Ha az én kolléganőim ezzel az érveléssel álltak volna elő, nem, hogy nem dolgoztam volna helyettük karácsonykor, ha nem elküldtem volna őket a sóhivatalba.
    Honnan todod, hogy majd pont Bécike fogja fizetni az én nyugdíjamat, lehet, hogy pont az én fizetésemből levont adóból fogják az ő börtönbüntetését dotálni.
    Ha mindenkinek ki kell állni magáért, az nem azzal járjon, hogy veritek a melleteket, hogy hű de milyen nehéz gyereket nevelni, ha nem emberi módon nyissátok ki a szátokat, és kérjétek meg a kollégát. Ne hivatkozzatok minden baromságra, nyugdíj, meg majdani ápolás stb.
    Seemi garancia nincs rá, hogy Gizike gyerekéből atomfizikus lesz, és nem rabló.
    Eléggé röhejes már az óvodába erre hivatkozni.
    előzmény:
    Almandra (143)
    2014-09-05  09:58
  16. 2014. szeptember 5. 09:58143.
    Ebből is látszik, hogy vannak olyan dolgok,amiket tapasztalat híján nem lehet megérteni. Sokan el sem tudják képzelni milyen az, hogy hát igen lehet, hogy egy anya is szeretne a Margit szigeten köröket róni, csak épp, akkor senki nem megy a gyerekért az oviba, bölcsibe. A gyereket nem magának szüli! Neked is, ő fogja fizetni a nyugdíjad! Ha nem lesz ilyen rendszer akkor is lehet, hogy ő lesz az orvosod idős korodra vagy az eladó aki kiszolgál, az ügyvéd aki képvisel, az ápoló aki kedvesen mosolyog a kórházi ágyad mellet...Nem tudhatod a gyereknevelés egy plusz állás, nagyobb felelősséggel mint bármely munkahely , mert részben rajtad múlik, hogy jó ember legyen a gyerekből, akit szerettek, nem hagytak ott az oviban, hanem érte mentek , nem azzal nő fel, hogy igen nálunk máskor volt a karácsony vagy nem volt , mert anyu dolgozott, ami még persze nem katasztrófa csak máshol van a súlya a dolgoknak. Ezzel semmiképpen nem azt akarom mondani, hogy akkor "pofa be és maradjon a gyerektele Karácsonykor"! Mindenkinek a maga dolgáért ki kell álljon és nem nyafogni, az meg hogy valaki megérti-e , hogy a másik nagyobb terhet cipel és ő meg szívesen segít, az a maga dolga. Nem elítélni kell azt aki nem vállalja ezt , hanem értékelni aki igen!!!!!!!!!! Aki nem vállalja ki tudja, maga is gyerek, beteg édesanyja van, vagy csak épp szüksége van arra a pár órára, hogy ne kapjon idegösszeomlást, esetleg tartalmasabb élete legyen.
  17. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 09:42138.
    Én meg erre mondtam azt, hogy ha valaki tudja magáról, hogy nem bírja egy ember mellett, (és az nem igaz, hogy az ember ezt ne tudná magáról) akkor ne álljon össze olyannal, aki meg arra vágyik.
    idézet:
    *Diorella* (134)
    2014-09-05 09:13:23
    ugyan már
    az emberek mindig azzal mentegetőznek minden dologban, hogy előre nem tudták és az ember változik

    simán ma is az okosok azt mondják nekem 50 éves korom ellenére, hogy bizony lehet majd valakit elveszek
    mert lehet változok
    pedig én pontosan tudom, hogy kizárt

    nőnek jan. elsején még iszonyatosan kell a gyerek, megcsinálja
    1 év múlva meg ki van akadva, bolond depressziós

    ennyire se tudnak előre gondolkodni sokan
    előzmény:
    *Diorella* (134)
    2014-09-05  09:13
  18. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 09:35137.
    "azt szoktam mondani
    azok éljenek családban, akik egymásnak valók"

    Itt a pont!
    És ilyenkor eszembe jut, hogy hála a jó égnek, hogy nem mentem hozzá egyik fazonhoz sem, akikkel 20-as éveimben jártam, mert akkor jó ötletnek tűnt...
    idézet:
    évi* (132)
    2014-09-05 09:12:47
    de a évente születő 70-90000 gyerek anyjának nagy része permanensen évtizedek óta, nem annak szül, akinek kellene
    ez a tény

    a 60as 70es évek basszunk rakáson hippik gyerekeinél már a nyitott kapcsolat, sokkal több, mert abban szocializálódtak
    előzmény:
    évi* (132)
    2014-09-05  09:12
  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 09:30136.
    Szerintem ennyire kategorikusan nem érdemes ezt kijelenteni, merthogy nem igaz.

    Regulától függetlenül eszembe nem jut félredugni, mert jó azzal, akivel vagyok: testileg, lelkileg.

    És azért mondom, hogy nem a regula gátol meg ebben, mert van olyan exem, akivel nem volt bennem ilyen gát (egy idő után, amikor a lelki kötelék lazult).

    TUdod, nem vagyunk egyformák. Másik topicban már megbeszéltük, hogy a férjem önként vállalta a gyerekeket, ami neked elképzelhetetlen.
    idézet:
    évi* (128)
    2014-09-05 09:06:06
    ha abban szocializálódtál volna, hogy a nők kefélnek kommunában, nincs senkinek fix párja...
    akkor nem alakul ki az a gondolat, érzelmi világ amiben élsz
    előzmény:
    évi* (128)
    2014-09-05  09:06
  20. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 5. 09:29135.
    A gyerekek arra b...nának rá, ha én úgy élnék, hogy nyelek. Mert élvezni biztos nem tudnám, ha a férjem félredugna. Na akkor kapnának egy depressziós, idegbeteg anyukát, ha ebben a helyzetben nekem ott kellene maradnom. Nincs az a gyerekmennyiség, akik miatt én leélem az életem egy szar házasságban.
    idézet:
    évi* (129)
    2014-09-05 09:08:07
    és arra nem basznának rá?
    az szép óbudai házból el sokkal szerényebb környezetbe
    a fasza apjuk akit imádnak kiesik a mindennapi életükből
    a megszokott életszínvonalul ugrik, mert apu már egy másik helyre tolja havonta a talicska pénzt
    előzmény:
    évi* (129)
    2014-09-05  09:08
  21. 2014. szeptember 5. 09:13134.
    Én meg erre mondtam azt, hogy ha valaki tudja magáról, hogy nem bírja egy ember mellett, (és az nem igaz, hogy az ember ezt ne tudná magáról) akkor ne álljon össze olyannal, aki meg arra vágyik.
    előzmény:
    ügyintéz?.autó (125)
    2014-09-05  09:01
  22. 2014. szeptember 5. 09:13133.
    Mert 3 perce írtam. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (131)
    2014-09-05  09:12
  23. 2014. szeptember 5. 09:12132.
    "azt szoktam mondani
    azok éljenek családban, akik egymásnak valók"

    Itt a pont!
    És ilyenkor eszembe jut, hogy hála a jó égnek, hogy nem mentem hozzá egyik fazonhoz sem, akikkel 20-as éveimben jártam, mert akkor jó ötletnek tűnt...
    előzmény:
    ügyintéz?.autó (125)
    2014-09-05  09:01
  24. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 5. 09:12131.
    Ok, nem láttam.
    előzmény:
    évi* (130)
    2014-09-05  09:10

Címlap

top