Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újabb kutyatámadás: kamasz fiú sérült meg Zalában

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 2. 10:19
Súlyos sérüléseket szenvedett egy 15 éves fiú, akire szomszédjának kutyája támadt Esztergályhorvátiban.

Nők Lapja Café: Újabb kutyatámadás: kamasz fiú sérült meg Zalában
  1. 2014. szeptember 2. 16:2011.
    Huh, de jo, hogy nem egy etterembe jarunk veluk.
    előzmény:
    Zsánna (10)
    2014-09-02  14:46
  2. 2014. szeptember 2. 14:4610.
    A kutyák nem megvesztegethetőek, kristálytisztán tudják, ki a jó ember.
    Egyedül a gazdi szeretetéért képesek felülírni az etikájukat.

    Ebben a történetben a gazda volt a hibás, hogy a kutyus utána tudott menni.
    A német nő valamit akart a fiútól, aki kiszállt a traktorból, és gondolom, mint mindenhol a világban, felemelt hangerővel próbálta a nyelvi hiányosságokat kompenzálni.
    A kutyus radar fülei vették, hogy nem normál a hangszín, és fenyegetettnek érezte a gazdiját, hát egyből a segítségére sietett. Azt tette, ami a kötelessége.Védte, bármi áron.

    Ez egyébként általános jelenség szerte a világban, ha nyelvi nehézséget akar valaki áthidalni, felemeli a hangerőt.
    Pedig nem süketség a kommunikációs gát, hanem a nyelv. 
    előzmény:
    cabron (9)
    2014-09-02  12:18
  3. 2014. szeptember 2. 12:189.
    Nekem van egy szomszédom, akihez időnként át kell menjek. Van egy bazi nagy, ám tök jópofa kutyája. A kapuban elég keményen megugatja az embereket, szerintem idegeneket nem engedne be.

    Szerencsére nagyon okos kutya, sikerült vele úgy kommunikálnom, hogy be tudok menni hozzájuk anélkül, hogy a gazdája ott lenne. Kénytelen voltam, mert ha meg akarna támadni, az se tartaná vissza, hogy a gazdája ott van, ugyanis semmilyen szinten nem ért a kutyákhoz és nem is való neki.
    Az etetéséről sem gondoskodik jól, eteti, ezzel nincsen gond, de teljesen idióta módon. A kutyának állandóan ingadozik a testsúlya pl. (általában kövér, és az ingadozik kevésbé kövé-normál és kövér tartományban).

    Szerencsére alapjáraton jó alapanyag a kutya, így lehet kapcsolatot kialakítani vele. Ha nem ilyen lenne és a gazdáján múlna, elég komoly problémák lehettek volna már a tartása miatt.

    Nem egyszer előfordult már elő, hogy az utcáról szedtem össze, gazdinak fogalma nem volt arról sem, hogy a kutya nincs otthon. És sorolhatnám.
    előzmény:
    Goldmund (6)
    2014-09-02  12:05
  4. 2014. szeptember 2. 12:138.
    Egyet értek.

    Bár én úgy mondanám, ha nem képes rá, akkor semmilyen élőlényt ne tartson.
    előzmény:
    Goldmund (6)
    2014-09-02  12:05
  5. 2014. szeptember 2. 12:087.
    Kb. ezt gondolom én is. :)
    előzmény:
    Zsánna (3)
    2014-09-02  10:44
  6. 2014. szeptember 2. 12:056.
    Előre látná a gazda, ha foglalkozna a kutyájával, ha nevelné - vagy belátná, hogy ő alkalmatlan a kutyatartásra és nem tartana kutyát.
    Van egy mondás: Mutasd a kutyádat, megmondom, ki vagy!
    Az agresszív, neveletlen kutya mögött ugyanilyen gazda van!

    Lehet, hogy sokan kiakadnak, de én engedélyhez kötném a kutyatartást, és a gazdának rendszeresen bizonyítania kellene, hogy a kutya hallgat rá, bír vele, és nem agresszivitásra van nevelve. Fajta szerint ellenőrizni kéne a megfelelő tartást is, amibe beletartozik az is, hogy a telekről semmiképpen ne szökhessen ki.

    Akinek ez nem tetszik, tartson macskát. Vagy aranyhalat.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  10:19
  7. 2014. szeptember 2. 11:595.
    Lehet, hogy már a kutyaeledelekbe is tesznek olyan anyagokat, ami az agy működését módosítja.
  8. 2014. szeptember 2. 10:464.
    Ezért nem a kutya a hibás.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-02  10:19
  9. 2014. szeptember 2. 10:443.
    Ha egy Goldi bántotta a gazdáját, és főleg a kezét, az egyértelmű miért tette.
    Szerencsés, hogy a Goldi olyan intelligens, hogy csak ennyivel megúszta.
    Remélem, állat kínzásért is kap még hozzá.
    előzmény:
    bambika47 (2)
    2014-09-02  10:19
  10. 2014. szeptember 2. 10:192.
    Milyen érdekes. Két napja egy ismerősömet támadta meg a saját GOLDEN RETRIEVERJE!!!! Mindkét kezét szétmarcangolta, azóta is kórházban van és még nem lehet tudni, hogy valaha is képes lesz-e fogni velük. De persze Golden Retrieverekről nem írkálnak...

Címlap

top