Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félvállról veszi a magyar az orvosi kezeléseket

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 11:34
Te mindig pontosan követed az orvosod utasításait? Tedd a kezed a szívedre: ugye nem egyszer előfordult már, hogy nem az előírás szerint szedted a felírt gyógyszereket, vagy idő előtt abbahagytad a kúrát? Pedig ez nem vezet jóra: emberek millióinak lehetne hosszabb és egészséges élete, ha megfogadná doktora tanácsát.

Nők Lapja Café: Félvállról veszi a magyar az orvosi kezeléseket
  1. 2014. szeptember 9. 22:5913.
    Az egyik legveszélyesebb tévhit, hogy a gyógynövényeknek nincs mellékhatásuk. VAN!

    http://organicmission.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1178872

    http://www.femina.hu/egeszseg/arto_gyogynovenyek
    előzmény:
    VasMacska (12)
    2014-09-03  15:17
  2. 2014. szeptember 3. 15:1712.
    NEM BÍZOM az orvosokban. Kapják a juttatásokat a gyógyszergyáraktól és felírják azt, amit a gyógyszergyár javasol. A kivizsgálás hosszadalmas, a dolgozó ember nem győzi szabadsággal, türelemmel. Kivizsgálás nélkül, más kezelőorvossal való egyeztetés nélkül felírnak gyógyszereke, ami sok esetben többet árt, mint használ....
    Itt hívom fel a figyelmet, hogy a GYÓGYNÖVÉNYEKNEK nincs mellékhatásuk. Kicsit időigényesebb a gyógyulás, de ha a kivizsgálás idejét is hozzáadjuk az orvosi módszerekhez, ugyanott vagyunk.
    Van egy ismerősöm, akinek a sokízületi gyulladásra rengeteg gyógyszert írtak fel, végül az egyik mellékhatásaként kezdett megvakulni. Itt szakadt nála a cérna, elment egy "füvesemberhez", aki gyógynövénykúrát írt elő és előre megmondta, hogy kb. 4 hónap a gyógyulás. Egy hónap után már mankó nélkül tudott járni, 4 hónap múlva már újra tudott dolgozni. Biztos, hogy többé ő sem hisz az orvosoknak....
  3. 2014. augusztus 29. 18:3411.

    Én most is azt a gyógyszert szedem, ami nekem jó és nem azt, amit az orvos vagy a forgalmazó erőszakol és az iskolába is azt veszem meg, amit én jónak látok, felőlem mondhatna a tanárnő akármit is, hogy csak x márka jó. Majd ha ad rá pénzt. (egyébként próbálkoztak ilyesmivel)

    előzmény:
    felicienne (10)
    2014-08-28  18:09
  4. 2014. augusztus 28. 18:0910.

    A forgalmazasi adatokat nyilvan latja. Osszessegeben vagy akar gyogyszertarankent.


    Azt nem ertem, honnan tudja, hogy az o termekeit Kovacs doktor vagy Szabo doktor betegei fogyasztjak? Kit kell jutalmaznia? Marpedig ezt konkretan tudja valahonnan, hiszen a jutalmazasi rendszer bevett gyakorlat.


    Magam reszerol az egeszet betiltanam. Ez olyan, mint ha a tanito neni meghatarozna, hogy milyen markaju iskolaszereket vegyel a gyerekednek, jooo sokat, mert o ez utan jutalekot, kirandulast, akarmit kap. Akkor ugye felhaborodnal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9)
    2014-08-28  18:01
  5. 2014. augusztus 28. 18:019.

    Nem igazán értem, mit nem értesz. Azt ugyan nem tudom, hogy hogyan működik a gyógyszerellátás, de azért egy forgalmazónak csak feltűnik, hogy X gyógyszerből ennyi fogy, y-ból meg annyi. Az is feltűnik, hogy melyik gyógyszertárba kell többet szállítani. És mivel a gyógyszerészek beolvastatják a számítógépbe az adott orvos vonalkódját (ez az adat is szükséges valamire), gondolom nem nehéz megtudni, hogy Kovács doktor inkább az x gyógyszert helyezi előtérbe, míg Kiss doktor inkább az y-t szereti.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (7)
    2014-08-28  17:30
  6. 2014. augusztus 28. 17:388.

    ad1 A kezeloorvos ne pletykalkodjon, hanem gyogyitson. Azt mondjak, keves ido jut egy betegre, vagy pletyozni van ido?


    ad2 Legyen annyi tekintelye es meggyozoereje a beteg elott, hogy el tudja neki magyarazni, mit es miert kell kovetne az orvos utasitasat.


    ad3 Mar bocsanat, de nem privat rendelesrol van szo, ha jol ertem. Mi az, hogy a kozellatasban egy doki elhajtja a beteget?


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-28  11:34
  7. 2014. augusztus 28. 17:307.

    Az, hogy az  orvosok juttatasokat, ajandekokat kaphatnak a gyogyszerforgalmazoktol a receptiras utan, anem feltetlen erositi a bizalmat.


    Egyebkent nem is ertem, hogy kerulhetnek ki olyan adatok a gyogyszerforgalmazoknak, hogy adott orvos hanyszor irt fel bizonyos receptet.


    Meg egyatalan, hogyan lehet az orvosokat erdekeltte tenni a gyogyszerszedesben.


    Aztan csodalkozunk, hogy a szunyogcsipesre is minimum antibiotikumot irnak.

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-28  11:34
  8. 2014. augusztus 28. 17:226.

    És fogadjunk, hogy a fazon van vérig sértve.


    Apósom is komplett hülyéknek nézte az orvosokat. Megmondták, hogy nem dohányozhat, mert akkor le kell vágni a lábát. Ő meg azt állította, hogy nem dohányzik, persze nem is volt dohány szag, no ja.


    Az orvos egyszerűen nem vizsgálta meg, azt mondta, hogy menjen akkor, ha leszokott.  Baromira szégyellte magát az öreg, anyósom meg elvitte valami terápiára és le tudott szokni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-28  11:34
  9. 2014. augusztus 28. 16:375.

    Emiatt lehet... Nem tudnak már bízni az emberek az orvosokban sajnos...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-28  15:32
  10. 2014. augusztus 28. 15:324.
    A cikk remek. Azonban elmentem tavasszal egy dokihoz (DOKI1), aki felállított egy diagnózist, felírt egy nagyon erős, évekig szedendő, durván májkárosító gyógyszert. Mivel elment egy hosszabb szabira, ezért második alkalommal egy másik dokihoz (DOKI2) mentem, aki lehülyézte DOKI1-et, mondott egy teljesen más diagnózist, és felírt egy másik gyógyszert.

    Ekkor elmentem DOKI3-hoz, mert érdekelt, hogy melyiküknek van igaza. Viszont DOKI3 lehülyézte DOKI1-et és DOKI2-t is, benyögött egy harmadik diagnózist, és felírt rá egy harmadik gyógyszert. Ekkor már elég nyűgös voltam, ezért csak azért is felkerestem egy újabb dokit (DOKI4), hogy ugyan tegyen már igazságot köztük. DOKI4 nem hülyézte le DOKI1-et, DOKI2-t és DOKI3-at, csak szimplán ingatta a fejét, és mondott ugyanarra a problémára egy negyedik teljesen új diagnózist, majd közölte, hogy egyáltalán nem is kell gyógyszert szednem. Ezt csak úgy mondom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  11. 2014. augusztus 28. 11:353.
    Miért nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  12. 2014. augusztus 28. 11:342.
    A sors úgy hozta hogy nekem is kontrollra kell járnom a gyógyszerekkel még kordában tartható betegségem miatt. A kezelőorvos mesélte hogy egy illető nagy nehezen bejött hozzá a hasonló problémájával és ő kikérdezte ahogy kell. Semmit de semmit nem csinált és nem tartott be abból amit a doki előírt neki. Mindenki nyugodtan viselkedett a doki is és a tagot elbocsátotta. Az pedig a távozás előtt megkérdezte hogy mikor jöjjön legközelebb. A doki visszakérdezett: Ide? Aztán minek? Nem jelent meg határidőre, nem tartotta az előírásokat minimálisan sem. Mit foglalkozzam akkor én magával a továbbiakban? A fazon szó nélkül elviharzott. Ezt kellene tenni minden hasonló esetben, az önfejűsködőkkel is!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top