Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Félelem és reszketés a János Kórházban

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 28. 11:26
Én féltem, és reszkettem, pedig nem kellett volna. A cikk végére az is kiderül, miért is gyerekbarát a János Kórház.

Nők Lapja Café: Félelem és reszketés a János Kórházban
  1. 2014. augusztus 29. 02:0612.

    Ekkora marhasagot. Voltal Vegasban? Imadom. Csupa kacagas meg jokedv az egesz. Mi ugyan nem kaszinozni mentunk, utalom es rettenetesen unalmas a kaszinozas. Annyi erdekes a latnivalo es csupa kacagas az egesz. Showmusorok, mi egy kozepkori eloadasra mentunk, aholaz egyik fontos kiraly magyar volt. Nagy kupaban adtakaz innivalot es indenkinek jutott egy finomra sult gyongytyuk, amit kozepkori szokas szerint kezzel kellett megenni. Kirandulni is lehet menni, csodalatos helyekre. Sajnos, a Grand Kanyonhoz nem tudtunk elmenni, mert nekem mennem kellett haza, nem volt tobb szabim. Talan majd egyszer, bar ott sok idot nem erdemes eltolteni, atutazoban kell megejteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (9)
    2014-08-28  18:15
  2. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2014. augusztus 28. 19:3911.

    Ha közben figyeltél volna, tudhatnad miért kellett ennyit várni. Állapotnak megfelelően látják el a betegeket; azonnali, sürgős...Mikor nemrég ott (AEK) voltam, én is  több órát vártam, de lattam a monitoron addig majdnem 60 beteget láttak el, akik nagy része azonnali v sürgős volt, max.fél óra várakozás, így a többieknek akár több óra is volt. De ezt jelzik is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-28  11:50
  3. 2014. augusztus 28. 18:3610.
    Így van.Amilyen az adjon Isten,olyan a fogadj Isten.Mi is tudnánk horror történeteket mesélni ami az egészségügyi személyzet ellen történt,de úgy sem hinnék el...az eü presztizse leszerepelt,sajnos.Köszönhetően a médiának,és valahol saját magának.De mivel emberek dolgoznak benne,ezért emberi vonásai vannak.Ahogy mindenki másnak.A nővér nem egy külön állatfaj.Érző,emberi lélek-aki sokszor belefásult a szóbeli,és akár testi rugdosásba.Aki nem dolgozott benne,nem fogja megérteni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  4. 2014. augusztus 28. 18:159.

    Horror sztorit? Inkább egy Las Vegas-i drogos sztorit!


    http://moly.hu/konyvek/hunter-s-thompson-felelem-es-reszk etes-las-vegasban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (7)
    2014-08-28  15:51
  5. 2014. augusztus 28. 16:298.
    A Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézete okozott pozitív csalódást. Nem ismertem, de olvastam a fórumokat, huh, majdnem elszaladtam.
    S az ismerősöm, aki ott volt "királyi" ellátásában részesült az orvosok részéről. A várakozás a vizsgálatok előtt mindig hosszú volt, ez az egyetlen negatív dolog, amiről írhatok.
    S hozzáteszem mindent ingyen tettek. A sebészet és a fül-orr-gégészet egy-egy orvosát, valamint az ápolónőket illeti a dicséret!! Köszönet érte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  6. 2014. augusztus 28. 15:517.

    Őszintén nem értem, miért kell egy pozitív cikknek olyan címet adni, mintha egy horror sztorit olvashatnánk, mert bár lehet, hogy 5-tel többen nyitják meg, de az összes többiekben csak erősíti a kórháztól való félelmet, miközben a cikk hangvétele alapján éppen cáfolni akarja annak alapját...

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-28  11:26
  7. 2014. augusztus 28. 15:266.
    Sokan fikázzák az egészségügyet, és a benne dolgozókat is. Ha paraszt, bunkó ápolóval, asszisztenssel találkoztam(mert fura mód bunkó orvoshoz még nem volt "szerencsém" mindig inkább a személyzet az...), akkor bizony oda modogattam rendesen, mert nem bírtam lenyelni ezt a modort. Sok ilyen persze nem volt... Mostanság kezdem átérezni egyébként a helyzetüket. Egyrészt elaléltam attól a szakértelemtől, és kedvességtől, amit pl a Szent Imrében tapasztaltam (szerintem az egyik legtutibb kórház az országban), másrészt a nyíregyházi Jósa Andrásba utaltak be nemrég egy sürgősségi ambuláns sebészeti beavatkozásra.... háááát.... amit a váróban láttam, hallottam némelyik pácienstől.... napi 8-10-12 órában hallgatva (érezve,tapasztalva), nem csodálom, hogy a végére elszakad a dolgozóknál a cérna... Azonban ennek ellenére is nagyon kedves társaság fogadott odabent a fiatal sebésztől kezdve az élemedett korú ápolónőig, mindenki.... Szóval.... van abban valami, hogy amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  8. 2014. augusztus 28. 12:395.
    Bár manapság a pocskondiázás,fikázás és kritikák idejét éljük,vállalom,hogy az elismerő szavakat is közzé kell tenni!Amikor nagyon rossz állapotban ,CROHN betegségemmel a Gasztroenterológiai Ambulanciára,majd a Belgyógyászatra is bekerültem,akkori tapasztalataim csak jók és pozitívek voltak.Különös tekintettel a velem való bánásmódra,bár (a tévhitet mindjárt eloszlatnám ) nem barátként,rokonként vagy ismerősként érkeztem.A mai napig többen mentek tanácsomra háziorvosi beutalójukkal e szakemberekhez a Szent János Kórház (nevezzük pontosan!) említett osztályára és hasonló tapasztalatokról számoltak be.Megérdemlik,hogy megnevezzem az ott szerzett kedves ismerősöket,szakembereket.Köszönöm dr. Siket Ferenc Főorvos úrnak,Sovány Ildikó Vezető Szakasszisztens asszonynak és Tóth Gábor Tamás helyettes Főorvos úrnak a segítséget és emberséges bánásmódot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  9. 2014. augusztus 28. 11:504.

    A János Kórház nekünk a körzeti kórházunk, már majdnem minden osztályát végigjártuk. Mindig nagyon meg voltam elégedve velük, kivéve a Traumatológiát.


    Bokatörésem volt, és választhattam, hol gipszeljenek: a Jánosban vagy a Kapás utcai körzeti rendelőben. Pechemre a kórházat választottam.


    Órákat kellett várni!


    Természetesen a hideg, huzatos folyosón (januárban), ahol ki-be jártak folyamatosan. És nemcsak nekem, a kísérőmnek is. Persze nem tudták megmondani, mikor kerülök sorra. Nem mertem közben egy korty vizet sem inni, nehogy vécére kelljen menni, de sajnos a végén nem bírtam tovább - hát elég macerás volt a hordágyról lekecmeregni és a közvécét használni féllábon állva-ülve.


    Egy vigaszom van csak: nem adtam egy árva fillért sem senkinek!


     

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-28  11:26
  10. 2014. augusztus 28. 11:493.

    Legalább bármiben is hasonlít a regényre/filmre, vagy csak elloptátok a cím felét? :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  11. 2014. augusztus 28. 11:262.
    Jó olvasni a pozitív tapasztalatokról is. Nekem sajnos az utóbbi 20 évben csak akkor sikerült ilyenre szert tennem, amikor egy orvos barátomhoz mentem a bajommal. Az idegenekhez akár oda se mentem volna...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top