Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fittségi teszt és társai - változások az új tanévben

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 27. 09:34
Nem múlhat el tanévkezdés új szabályok nélkül. Íme, a legjelentősebbek, amelyek egyaránt érintik a diákokat és a tanárokat. Ja, és eltűnik a Marx-szobor a Corvinus Egyetem aulájából.

Nők Lapja Café: Fittségi teszt, új tanfelügyelet és módosított érettségi - változások a 2014/2015-ös tanévben
  1. 2014. augusztus 29. 04:269.
    Van néhány olyan szakma és hivatás, amelyekhez szerencsére nem tartozom. Az egyik a pedagógus. Brrrr, a hideg is kiráz tőle. Mennyi okos(kodó).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  2. 2014. augusztus 27. 12:378.
    Én kezdő vagyok (most épp nem tanítok sajnos), és nagyon sok olyat kollégával találkoztam, aki bár ne ment volna tanárnak. Most sok ismerősöm azzal cseszeget, hogy mert mennyi fizut kapunk majd és hogy jaj de jó nekünk a szünettel stb.
    A baj szerintem az is, hogy nem készítenek fel minket arra, ami a pályán vár. Nem csak a gyerekre, de a kollégákra, a szülőkkel való kapcsolat tartásra (esküszöm több gondot okozott nekem néhány kolléga, mint egy-egy problémásabb gyerek).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. augusztus 27. 12:157.

    Férjem azt mondta, hogy egy bizonyos rutin után kifejezetten hátrány az óravázlat mentén haladás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-27  10:01
  4. 2014. augusztus 27. 11:006.

    jajj, hát nem ilyen pályaalkalmasságira gondoltam, hogy papíron. Hanem bizony eleve a gyakorlóiskoláknak meglehetne az a funkciója, hogy a felvételizőknek csoportokkal kell bírniuk.


    illetve egyéb stresszhelyzetekbe keverni a leendő tanárokat. Mert az vitán felül áll, hogy a tanítós félnap kitesz  sok szakma egy heti stresszét bőven. szóval nem egy nyugimeló. Kell erősen a hivatástudat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-27  10:07
  5. 2014. augusztus 27. 10:585.

    Mi, tanárok ugyanis érettségire készítünk fel gyerekeket, és nem azt nézzük, hogy hány órába telik valami alapot lefektetni, hanem, hogy az végül eredménnyel járjon


     


     


    Igen ez lenne az alap!! És így kéne! (Én is ismerek szerencsére nem egy ilyen tanárt)


    De ott van a többi, aki kidobja a könyvet, és közli: haladni kell, és ez van előírva. És nem érti, hogy miért nem úgy reagálnak a diákok mint amit neki előírtak... És ne mond hogy ezek a "tanárok" kihullanak az első 3 évben, mert rengeteg a pályán marad sajnos.  És a gyerek lesz a hibás, meg a szülő, mert nem tudják, hogy neki az elő van írva... pfff...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-27  10:01
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 27. 10:074.

    Szerintem a legjobb pályaalkalmassági teszt az első-második tanév egy tanár számára. Abból eldöntheti, lesz-e türelme, kitartása, önfegyelme a sokféle gyerekhez, tud-e tekintélyt teremteni magának, esetleg kölcsönösen kikészítik majd egymás idegeit a diákokkal. A gond akkor van, ha valaki felismeri, hogy nem igazán alkalmas pedagógusnak, mégis a pályán marad. Előzetes tesztek, vizsgák semmit nem érnek. Itt teljesen más az elmélet és a gyakorlat. Egy tesztben bárki be tudja ikszelni, hogy én türelmes vagyok a végletekig, aztán ahogy harminc gyerek kezd el táncolni az idegein, lehet, hogy kiderül, mégse annyira...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-27  09:34
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 27. 10:013.

    Ideírnám a véleményemet, de sajnos a kutyát nem érdekelné azok közül, akik a meglévő jókat is elrontják. :(


    A legnagyobb baromságnak a mindent dokumentálást tartom: a jó tanár rugalmas óratervvel rendelkezik, ami az aktuális osztály pillanatnyi órájának függvénye. Mások a gyerekek, a képességek, de még az aktuális időjárás is befolyásolni képes egy tanóra hangulatát. Diákként is furán néztünk azokra a tanárokra, akik egy előre megírt vázlathoz ragaszkodtak, azt tartották a kezükben, és nem engedtek szabad folyást a felvetéseinknek, kérdéseinknek. Kicsit az volt az érzésünk, hogy ennyi erővel a folyosón sertepertélő takarítónő kezébe is átnyomhatná a kis papírjait, abból ő is megtartaná az előre megírt órát. Most meg ezt jönnek ellenőrizni ki tudja, kik? Kamuból írjak óravázlatokat, mikor a tananyag a fejemben van álmomból felébresztve is, a gyakorlatban meg tíz év után már úgy tudom átadni, hogy mindig az adott osztályhoz alkalmazkodjak? Leírjam előre, hogy a hangtant öt óra alatt tudom átvenni? Eddig még két osztály nem volt, ahol ugyanannyi óra kellett volna egy adott nyelvtani részre. Ha azt sem tudták, mi a különbség a magánhangzó és a mássalhangzó között, akkor onnan kellett kezdeni, és tíz órára is szükség volt, mire a hangtörvényeket is átvettük. Ha elég jó általános iskolai alapokat hoztak, amit csak fel kellett frissíteni, harmadannyi idő is elégnek bizonyult. Mi, tanárok ugyanis érettségire készítünk fel gyerekeket, és nem azt nézzük, hogy hány órába telik valami alapot lefektetni, hanem, hogy az végül eredménnyel járjon. Ezzel az előre megírt, papírhoz ragaszkodó rendszerrel valami felesleges hatalmi téboly benyomását keltik, ami a 21. században, egy ilyen történelmet átélt nemzet számára több mint visszás.

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-27  09:34
  8. 2014. augusztus 27. 09:342.
    ok, és pályaalkalmassági szűrés mikor lesz végre?? mert anélkül az egész csak látszatintézkedés...

    Az előrehozott érettségiket meg kifejezetten baromság volt elvenni a diákoktól. Jól működött, tanultak rá, a tehetségeseknek lehetőséget adott...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top