Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Két dolog kell az igazán jó házi kenyérhez

Létrehozva: 2014. augusztus 23. 15:10
A Szent István-napi kenyérversenyen az andornaktályai Várkapitány kenyere nyerte el az első díjat, ezzel pedig az ország kenyere lett. Azt írják róla, hogy a rozsos, hosszú érésű rozskovásszal készült kenyér magas rozs- és víztartalmának köszönhetően egészséges, hagyományosan magyar kenyér. Hogy mi se maradjunk ki a kenyérsütés öröméből, körbekérdeztünk a Cafeblog gasztrobloggerei között, ők milyet szoktak sütni, milyen bevált recepteket ajánlanak, ha az egyszeri háziasszony nem a boltban szeretné a mindennapi kenyeret beszerezni, hanem inkább megsütné saját maga.

Nők Lapja Café: Két dolog kell az igazán jó házi kenyérhez: tippek a profitól és mega-receptgyűjtemény
  1. 2014. augusztus 23. 20:555.

    Nincs kenyérsütő gépem, nem használnám ki. Megsül a kenyér vagy a zsömle a sütőben is, ha éppen sütni  akarok..)) Hanem hallod, már nem csak a rozsliszthez, hanem lassan  a rántáshoz használt liszthez is sikért kell adagolni, olyan vacak lisztek vannak..(((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-23  19:36
  2. 2014. augusztus 23. 19:364.

    Én sütöttem már rozskenyeret gépben. Sokkal nagyobb arányban tettem bele a rozslisztet, mint ahogy javasolták a boltban. Épp csak annyi búzalisztet használtam, hogy a mennyiség meglegyen és nagyon sok sikért.


    Ez a lényeg, hogy a rozsliszthez sikér kell, másképp nem jön föl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-23  17:33
  3. 2014. augusztus 23. 17:333.

    Ezt nézted? Semmi faxni, kenyér és slussz..))) Még kenyérsütőgép sem kell hozzá. Én ugyan nem gluténmentest sütök, de ilyen hosszúkás formában szoktam teljesen hétköznapi kenyereket sütni. Csak nem szívesen, mert 5 egész perc alatt elfogynak..)))


     


     


    Hurrá, megint van ikon a linkhez!


     


    Ja és hogy megint undok legyek: szeretem a  kenyeret, rozskenyeret is (csak nem a malátával színezett utánzatot!), ettem is sokfelé, faluhelyen kemencében sütöttet is, de rozskenyeret nem láttam sütni sehol. Tényleg magyaros  a rozskenyér? Merrefelé?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-23  15:10
  4. 2014. augusztus 23. 15:102.
    Álmodozom: kenyérsütőgép van, csak kéne hozzá egy EGYSZERŰ gluténmentes recept. Süljön ki belőle vmi ehető, és ne kelljen hozzá 25 féle szirsz@rból 1-2 teáskanál - mert fix, hogy 24 dolog nincs itthon, és nem is lesz:-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top