Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Misi dacol

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 23. 08:19
Sok mindent nézek irigységgel vegyes ámulattal a gyerekeimben, de a legirigységgel vegyesebb ámulattal talán azt, hogy milyen könnyen és határozottan tudnak nemet mondani. Tudni nemet mondani az egyik legnehezebb dolog az életben, én magam is sokat küszködöm ezzel.

Nők Lapja Café: Varró Dani: Misi dacol
  1. 2014. augusztus 23. 13:386.

    Baba, az átlag nem ilyen, mint te.


    Az átlag, még azt sem meri kimondani, hogy a barátod szeretne lenni.


    Van egy szemérmes gát, ami nehezebbé teszi az emberi kapcsolatokat, a mindennapokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (5)
    2014-08-23  12:01
  2. 2014. augusztus 23. 12:015.

    Én szeretem kimondani amit gondolok, és azt is amire vágyom. Általában nemet is mondok, nem értem mi benne a nehéz? De vannak helyzetek, amikor tényleg nehéz nemet mondani, de erről tudom, hogy berögződéseim egyike (gyerekkorban nevelés vagy szociális szituk által szerzett) és szeretnék tenni azért, hogy megváltozzon.


    De a vágyaimet, meg hasonlókat mindig kimondtam. Az ismerőseim tudják, hogy ha veszekedni kezdenék, "hisztizek" akkor mi zajlik le bennem legbelül, és mi a legjobb amit tehetnek. Ez fordítva is igaz, mert új ismerőseimtől, miközben ismerkedek velük, gyakran megkérdezem hogyan érzik magukat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. augusztus 23. 11:174.

     


    "- De azt akarom, hogy vigasztalj meg!


    ............


    felnőtt létemre ugyanerre vágyom, amikor toporzékolok, de soha nem volnék képes ezt kimondani...'


     


    Emberien mindennapi, pedig mennyivel egyszerűbb lenne minden, ha ki mernénk mondani a vágyainkat.


    Talán hamarabb meg is valósulnának?!


    Nagy tanítómesterek a gyermekek, amíg nem rontjuk el őket, és amikor van szemünk észrevenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  4. 2014. augusztus 23. 10:313.

    Amikor kezdenek beszélni, ez az első szavak egyike!

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-23  08:19
  5. 2014. augusztus 23. 08:192.
    "Tudni nemet mondani az egyik legnehezebb dolog az életben"

    Hát igen...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top