Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha házasodsz, szülnöd is kell!

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 22. 11:16
A boldogító igen. Két ember legbensőségesebb ünnepe, szeretteik, barátaik körében. Illetve csak volt. Most már egy újabb lehetőség arra, hogy a kormányzat emlékeztessen hazafias kötelezettségeidre. A gyermekvállalás nemzeti érdek, de persze ők - ahogy anyósod - nem szólnak bele. Aham.

Nők Lapja Café: Ha házasodsz, szülnöd is kell!
  1. 2014. szeptember 3. 20:00164.
    A vatikán olasz fordításában lefordítja ja. Ettől nem lesz hivatalos, te szerencsétlen tényleg. A hivatalos az az, ami a dokumentumokon található. Sparhert Gyömbérke marad Sparhert Gyömbérke a világ végén is, tökmindegy minek fordítgatják a nevét. kényszeríts már néhány neuronodat, hogy mozduljon meg abban a légüres térben ember!!
    előzmény:
    Catilina (160)
    2014-08-30  09:30
  2. 2014. augusztus 30. 12:33163.

    Márpedig össze lehet, mindkettőt:


    1. A házastárs és a gyerek is kapcsolat, mégpedig életre szóló kapcsolat. (Bár a gyereket ugye illendő elengedni, ha felnőtt, hogy a saját életét élje, maga a kötelék valóban nem szűnik meg.)


    2. Ha azt nézzük, néhány nő a munkát választja a gyerek helyett, és egyik érve ennek alátámasztására, hogy a gyerek eltorzíthatja a testét. Erre hoztam fel azt, hogy a munka is eltorzíthatja. Az én összehasonlításom kábé annyira hülye, mint ahogyan szerintem ez a testcsúnyulós érv a szülés ellen.


    Amúgy pedig mindenki tegyen úgy, hogy jól érezze magát a bőrében.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (162)
    2014-08-30  11:40
  3. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 30. 11:40162.

    "hogy is lehet összehasonlítani a gyereket a házassággal??? "


     


    Ahogyan a terhességet-szülést a munkával!


    Olvass tovább, és csodálkozz.

    előzmény:
    Gesztenyefa (161)
    2014-08-30  11:23
  4. 2014. augusztus 30. 11:23161.

    Elárulok egy titkot:  a házasság nem végleges. El lehet válni. A gyerek, na az végleges. Azt nem lehet semmissé tenni.


    A férj pedig semmi időt nem vesz el, ugyanis nem kell rá felügyelni, és kompromisszummal sem jár, mert olyat kell választani, akivel nem egy megalkuvás az élet. A gyerek viszont millió lemondással jár. Egyáltalán minek összehasonlítani, hogy is lehet összehasonlítani a gyereket a házassággal??? 


    Olyan szűklátókörű vagy, hogy az már fájdalmas.

    előzmény:
    Catilina (124)
    2014-08-25  23:57
  5. 2014. augusztus 30. 09:30160.

    Olaszul meg a MADRE nevet vette fel, franciául meg a MERE, németül meg MUTTER.


    Csak a magyar verzió nem hivatalos?


    http://de.wikipedia.org/wiki/Mutter_Teresa


    http://www.vatican.va/news_services/liturgy/saints/ns_li t_doc_20031019_madre-teresa_it.html


    http://www.vatican.va/news_services/liturgy/saints/ns_li t_doc_20031019_madre-teresa_fr.html


    A magyar katolikusok meg tuti nem tisztelik, azért nem MOTHERnek titulálják, ugye?


    http://www.magyarkurir.hu/hirek/kalkuttai-boldog-terez-a nya

    előzmény:
    kysslina (159)
    2014-08-30  02:34
  6. 2014. augusztus 30. 02:34159.

    Édes jó hogy már nem elmagyarázod nekem, hogy a mother az titulus!!DD


     


    Nincs problémám a helyesírással, és tisztában vagyok vele, hogy a "mother" az mi, és nem tulajdonnév. ÁLTALÁBAN. Ellenben ebben az estben igen, mert elvetette a világi nevét, és először a Sister, majd a "Mother" lett a nevének a kezdete. Talán kérd ki a vatikánnál, hogy "te nem érted" mint ahogyan szoktad. A Szent is csak egy jelző/titulus nem, Szent Istvánt mégis nagybötűvel kell írni nem?? csirr-csöör


     


    az előző copy erről az oldalról való (pampogj náluk) (mellesleg nekem tökmindegy, hogy mi a véleményed a rózsáról, ami tény az tény, még a nehéz felfogásúak számára is):


     


     


     

    előzmény:
    Catilina (157)
    2014-08-30  00:40
  7. 2014. augusztus 30. 02:26158.

    Szerintem ezt rajta kellene számon kérned, kákán a csomót is!


    Az egyházban azért ezt másképpen mérlegelik, mivelhogy alapból nem volt anya sem, meg a sister sem áll vérkapcsolatban a másik sisterrel. nem kell angolul oktatnod, 5 oldalas szerződéseket írok angolul, elboldogulok.


     


    A vatikán oldaláról:


     


    At the age of eighteen, moved by a desire to become a missionary, Gonxha left her home in September 1928 to join the Institute of the Blessed Virgin Mary, known as the Sisters of Loreto, in Ireland. There she received the name Sister Mary Teresa after St. Thérčse of Lisieux. In December, she departed for India, arriving in Calcutta on 6 January 1929. After making her First Profession of Vows in May 1931, Sister Teresa was assigned to the Loreto Entally community in Calcutta and taught at St. Mary’s School for girls. On 24 May 1937, Sister Teresa made her Final Profession of Vows, becoming, as she said, the “spouse of Jesus” for “all eternity.” From that time on she was called Mother Teresa. She continued teaching at St. Mary’s and in 1944 became the school’s principal. A person of profound prayer and deep love for her religious sisters and her students, Mother Teresa’s twenty years in Loreto were filled with profound happiness. Noted for her charity, unselfishness and courage, her capacity for hard work and a natural talent for organization, she lived out her consecration to Jesus, in the midst of her companions, with fidelity and joy.

    előzmény:
    Catilina (157)
    2014-08-30  00:40
  8. 2014. augusztus 30. 00:40157.

    A „mother” (anya) nem név: titulus, illetve megszólítás inkább. Itthon ezt nem is írjuk nagybetűvel. Olyan mint például Feri atya, illetve Ferenc pápa.


    De ha nem akarod nem kell ám elhinned, felőlem bárminek hívhatod, hisz tudod: „Mit rózsának hívunk, bárhogy nevezzünk, éppoly illatos”.


    Bár, legyen. Columbo második neve is HADNAGY, ő maga mondta az egyik részben.


    előzmény:
    kysslina (156)
    2014-08-29  19:26
  9. 2014. augusztus 29. 19:26156.

    Az már tényleg nem oszt, nem szoroz, hogy szerinted a hivatalos dokumentumokon szereplő adat marhaság. Márpedig az, hogy ő felvette a Mother Teresa nevet, azt hivatalosan is dokumentálták. Így angolul. 

    előzmény:
    Catilina (155)
    2014-08-29  02:54
  10. 2014. augusztus 29. 02:54155.

    Ez oltári nagy marhaság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (153)
    2014-08-28  19:48
  11. 2014. augusztus 28. 19:57154.

    Kinek mi a kompromisszum.


     


    Albert Einsteintől kár lett volna bármilyen normális emberi kapcsolatot felhánytorgatni, mikor köztudottan olyan betegségben szenvedett, amitől erre képtelen volt.


     


    A gyereknevelés: a gyerek nem nő mint a dudva. A gyerek személyiségét, beállítottságát csak némileg tudod befolyásolni neveléssel, ellenben el kell fogadnod, hogy benne van a pakliban, hogy olyan lesz, amit egyáltalán nem akarnál, úgy áll hozzá dolgokhoz, hogy egyszerűen nem érted. Nem tudsz mit tenni, el kell fogadnod őt olyannak, amilyen, úgy kell szeretned. Az élet legnagyobb kihívása ez. A barátaidat, ismerőseidet megválogatod, a hozzád közelálló személyiségű, de legalább számodra szimpatikus beállítottságú embereket keresel, válogatsz. A gyereknél ezt nem teheted meg. A férjedet szintén így választod. ha valóban összepasszolsz valakivel, akkor minden összeütközés ellenére a totális másik feled lesz jóban, rosszban. Tudom, 24 éve élek a férjemmel. Bármelyik gyerekemért bármikor kérdés nélkül meghalnék. nagyra tartom őket, büszke vagyok rájuk, de sok döntésükkel nem értek egyet, ha megtehetném, kézzel, lábbal hadakoznék ellene, de nincs jogom ehhez. Ahhoz van jogom, hogy mögöttük álljak bármikor, ha szükségét érzik, és ez a kötelességem is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (151)
    2014-08-28  08:22
  12. 2014. augusztus 28. 19:48153.

    Az tökéletesen mindegy, hogy egy külföldi nevét a magyar átfordítja-e magyarra, vagy nem, annak az embernek a neve HIVATALOSAN sohasem lesz a magyar fordítás. Mint ahogyan engem is a magyar nevemen szólítanak itt, hiába van angol megfelelője, a hivatalos nevem az az, amit kaptam. Mint ahogyan Mother Teresa-t írtak arra a dokumentumra, amit az ír fennhatóságú rend Indiai képviseletén kitöltöttek. NEM a mindenféle fordítását írták oda, hanem az angol nevet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (152)
    2014-08-28  08:40
  13. 2014. augusztus 28. 08:40152.

    Kedves mit nevezel hivatalosnak: Hogy Jules Verne-t a magyarok Verne Gyulának nevezik? mert megnyugtatlak nem az.


    Mother Teresa nevének csak a magyar fordítása Teréz anya, semmi köze a hivataloshoz. Önmagát az általa beszélt nyelveken nevezte meg.


    1937 Május 24-től hivatalosan: Mother Teresa, és azért angolul, mert Indiában (ahol az egyik hivatalos nyelv az angol) a Loreto rend képviseletében kezdte meg a munkáját angol nyelvű apácaként, és a neve is ekkor lett hivatalosan angolul: Mother Teresa.

    idézet:
    kysslina (148)
    2014-08-28 00:23:55

    Még egy adalék: Teréz anya Lisieux-i Szent Teréz nevét vette fel, akit itt, Magyarországon bizony hogy Teréznek mondunk és írunk, és a Teréz, Terézia nevet adják annak akit róla neveznek el, nem pedig a Therčse nevet, ami Lisieux-i Szent Teréz eredeti neve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (148)
    2014-08-28  00:23
  14. 2014. augusztus 28. 08:22151.

    Azt nem írtam, nem értem, miért akar valaki a közösség szolgálatának vagy a kutatásnak élni. Azt írtam, hogy ha valakinek nehéz egy gyerekkel foglalkozni, hogy nem nehéz egy még több kompromisszumot, törődést és odafigyelést igénylő kapcsolatba belemenni.


    Egy házasság sokkal bonyolultabb, mint egy gyereknevelés, én úgy gondolom. Lehet, hogy te nem, és el is tudom fogadni, csak nem értem. (Én nem értem, és pont azért kérdem tőled, meg a többiektől, mert te meg ők igen.) Ez még mindig nem jelenti azt, hogy bárkire rá akarnám erőltetni, amit én könnyebbnek tartok. Miért is akarnám? Hisz csak könnyebbnek tartom, a saját szemszögemből. Ez van benne az általad idézett mondatokban is. Egyikben sincs benne, hogy nem értem azokat, akik elhivatottak.


    Az van benne, hogy a házasság fenntartását nehezebbnek ítélem egy gyermek felnevelésénél, főleg akkor, ha valakinek teljes embert igénylő hivatása van. És bár a házastárs igen gyakran segítség is lehet, ezt nem vitatom, ehhez nagyon-nagyon sok türelemnek és szeretetnek kell lennie mindkét félben. Ritka áldás, akinek megadatik, a gyakorlatban igen sokszor vagy tönkremegy az ilyen házasság, vagy legalább egyik fél egész életében kínlódik benne, de ha a másik nem teljesen vak (de, legtöbbször az), akkor mind a kettő.


    Foglaljuk tehát össze: Teréz anyát (így, magyarul, ahogy nem Pope John Paul II, sőt, még csak nem is papiez Jan Paweł II, hanem II. János Pál pápa, és igen, mint ahogyan az angol nyelvű szövegekben nem Szent István, hanem Saint Stephen/Stephan a mi nagy királyunk, ugyebárr; tudod: a szentek és az egyház szolgái/szolgáló leányai nemzetköziek, ahogyan a királyokat is többnyire minden ország az ő saját nevén említi. Idézet az angol nyelvű Wikipédiából: „Ladislaus I or Ladislas I, also Saint Ladislaus or Saint Ladislas (Hungarian: I or Szent László; Croatian: Ladislav I.; Slovak: Svätý Ladislav I; c. 1040 – 29 July 1095) was King of Hungary from 1077 and King of Croatia from 1091.”)… szóval Teréz anyát megértem. Sokkal inkább Albert Eindsteint, aki szerencsétlenné tette feleségét (azt nem tudom, magát is, vagy nem, azt viszont igen, hogy felelősek vagyunk a társunkért is, nemcsak magunkért – és nagyon nehéz egy hivatást összeegyeztetni nemcsak egy gyerekkel, de egy másik emberi lényre való odafigyeléssel is). 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (150)
    2014-08-28  00:37
  15. 2014. augusztus 28. 00:37150.

    "Soha nem mondtam, hogy nem értem, valaki miért akar a kutatásnak, a közösségnek élni, vagy a munkájának. Azt sem mondtam, hogy egy nőnek szülnie KELL. Honnan veszed? "


     


     


     91-es hozzászólásod:


     


     


    "De aki elveti a gyereknevelés lehetőségét, annak még most sem értem, mi a csodáért kellene egy alapból folyamatos kompromisszumokat, szabályokat és kötöttségeket igénylő kapcsolattal bíbelődnie? Hülye az illető? Vagy netán pénzért?


     


    Ja, azt nem írtam, hogy én csak a döntést nem értem: miért akar házasságban élni egy ép elméjű felnőtt ember, akinek nem kell gyerek."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (145)
    2014-08-27  22:14
  16. 2014. augusztus 28. 00:26149.

    Ha olyan jól szórakozol, akkor kösd fel a gatyamadzagot, és nézd meg a tevékenységemet itt az NLC -n az elmúlt 12 évben, és majd meglátod, hogy én milyen jól elszórakozgatok a hozzád hasonlókkal. fél fogamra sem vagy elég kedves.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (148)
    2014-08-28  00:23
  17. 2014. augusztus 28. 00:23148.

    Kedves mit nevezel hivatalosnak: Hogy Jules Verne-t a magyarok Verne Gyulának nevezik? mert megnyugtatlak nem az.


    Mother Teresa nevének csak a magyar fordítása Teréz anya, semmi köze a hivataloshoz. Önmagát az általa beszélt nyelveken nevezte meg.


    1937 Május 24-től hivatalosan: Mother Teresa, és azért angolul, mert Indiában (ahol az egyik hivatalos nyelv az angol) a Loreto rend képviseletében kezdte meg a munkáját angol nyelvű apácaként, és a neve is ekkor lett hivatalosan angolul: Mother Teresa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (147)
    2014-08-27  23:11
  18. 2014. augusztus 27. 23:11147.

    Bezony ám, és milyen jól!


    Teréz anyához: persze, amikor angolul beszélt, akkor angolul nevezte meg magát is, meg még bármi mást is. De az sem „hivatalos”. Vagyis: a Teréz „anya” is ugyanolyan hivatalos. ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (146)
    2014-08-27  22:55
  19. 2014. augusztus 27. 22:55146.

    Ugye te most szórakozol?


     


    5 nyelven beszélt, ezek egyike az angol, tehát sok esetben ő is így nevezte magát, Tereza mamának a magyarok nevezik, de ez nem hivatalos. De ha akarod, akkor megpróbálhatom szerbül, albánul, hindiül, vagy bengáli nyelven. Ahogy óhajtod.


    Te a gyerekszülést állítod szembe a munkával. most akkor mit akarsz, ha a gyüjtögetést is munkának állítod be. A szaros pelenka gyüjtögetése nem az?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (145)
    2014-08-27  22:14
  20. 2014. augusztus 27. 22:14145.

    Mondtam, hogy sarkítok. Tényleg még egyszer le kell írnom, hogy megértsd?


    A gyűjtögetés is munka.


    Ki mondta, hogy nem döntés kérdése a gyerekvállalás? A kormánynak pedig az ég adta világon semmi köze nincs hozzá, hogy az emberek mit csinálnak a hálószobában. (Hacsak nem gyilkolják meg egymást kegyetlenül, de az már nem tartozik ide.)


    Szerintem nem csak én gondolom úgy, hogy jobb saját (az örökbe fogadott is az) gyereket nevelni, mint polcot pakolni egy idegennek. De a világon olyan sok FURA ember van… TE IS MONDTAD: ETTŐL SZÍNES A VILÁG!  ;)


    Én elhiszem hogy boldog lehet akár gyerekkel, akár gyerek nélkül valaki.


    Teréz anya angol lett volna? Vagy a katolikus egyház hivatalos nyelve mostantól az angol? Vagy miért „mother” (egyébként nem is házasodott, a hivatásának élt, és jól tette).


    Soha nem mondtam, hogy nem értem, valaki miért akar a kutatásnak, a közösségnek élni, vagy a munkájának. Azt sem mondtam, hogy egy nőnek szülnie KELL. Honnan veszed? Sőt: azt mondom, soha, senkit ne lehessen kényszeríteni olyasmire, amit nem akar (tekintsünk el most a bűnözőktől, akik nem akarnak börtönbe menni, meg egy-két alapvető kényszerítő elemtől, amelyek természetesek). Ja, és a saját véleményemet elmondom, nem pedig rád kényszerítem, nem is lenne hozzá eszközöm, te, és ha lenne is: nem tartanám jó ötletnek, hidd el!


    Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy egy gyereknevelés mennyi fájdalommal meg hasonlókkal jár egész életen át. Elhiszem. Igen. Igazad van. És? Amellett meg hihetetlenül izgalmas és vidám is. Mint sok minden más.


    A veszélyes munkákról: ha a veszélyes munkát végzők sosem vállaltak volna családot, élne még ember a földön vajon? A történelem folyamán rengetegszer volt nagyon veszélyes az élet.


    Hiszed vagy nem: ha lenne rá eszközöm sem akarnám senkire sem rákényszeríteni a gondolataimat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (144)
    2014-08-27  21:31
  21. 2014. augusztus 27. 21:31144.

    Kedves: dolgozni muszáj annak, aki nem akar barlangban élni gyűjtögető, vadászó életmóddal. nincs alternativa, azaz nem választás.


     


    A gyerekvállalás viszont döntés kérdése.


     


    Hogy ki, és miért dönt gyerekvállalás, vagy a gyerek nélküli élet mellett, az a saját szuverén döntése, és annak is kell, hogy maradjon. A kormány a saját eszközeivel támogathatja a gyerekvállalást, ellenben tiszteletben kell tartania az egyén szabadságát, és privát életterét, azaz a házasságát, párkapcsolatát.


     


    Az, hogy itt napok óta hangoztatod, hogy mennyivel jobb gyereket vállalni, mint polcot pakolni, az a te véleményed, adott helyzetben: ki nem szarja le? Éld a saját életed ahogyan akarod, más meg élje a sajátját ahogyan ő akarja.


     


    Az, hogy te más döntéseit nem érted, az a te problémád, nem kell értened, bár megpróbálhatnád egyszer, hogy nem akarod megérteni, hanem elfogadod, hogy ő is egy ember, akinek egyetlen élete van, és úgy boldog benne, ahogyan ő azt jónak látja. Nem kell neked beszámolnia a miértekről, főleg nem kell empátiát vernie a fejedbe, csakhogy megnyugodjon a lelked.


    Mother Teresa sem szült soha, nem hiszem, hogy bárkinek eszébe jutott, hogy elé álljon számonkérni emiatt.


     


    A tudatosan gyermektelen emberek nagy része kutatómunkát végez, vagy aktivista, vagy olyan hivatást választott, ahol felelőtlenség lenne gyermeket vállalni (veszélyes, sok utazással jár, stb). Igen, sokuk veszélyes munkát végez. Örömmel. Mert neki a munkája az élete, boldog benne, szereti. Mi közünk nekünk ehhez, és hogyan veszi a bátorságot bárki, hogy elkezdje neki magyarázni, hogy de bezzeg gyerekkel jobb lenne??! Mondjuk te hogy mered venni a bátorságot itt a saját nézőpontodat másra tukmálni, mintha az lenne az egyetlen alternativája az elfogadható, és járható útnak?


     


    Vagy elég az, ha valaki egyszerűen nem akar ebbe belemenni. Gyereket nevelni egy életre szóló döntés. Rengeteg fájdalommal, és aggodalommal jár, ami soha nem szűnik meg, ha felelősségteljes szülő vagy. Nem szűnik meg a gyerek nagykorúságával, sőt öregedésével sem. hatalmas felelősség, ami együtt jár az állandó kétségekkel is, hogy elég erős vagy-e a feladathoz, és folytatódik az unokákkal. Hatalmas, euforikus boldogság is még a legrosszabb pillanatokban is, de nem feltétlenül akarja ezt mindenki, és nem is adható olyan jog senki kezébe, hogy ezt eldöntse a pár helyett. Sőt még számonkérni, kérdőre vonni sem szabadna ebben a kérdésben senkit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (139)
    2014-08-27  12:08
  22. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. augusztus 27. 19:02143.

    Jó, hogy szólsz. Már éppen válaszolni akartam neked. De így nem teszem.


    További jó trollkodást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (141)
    2014-08-27  17:00
  23. 2014. augusztus 27. 18:36142.

    Látod én a trollokat is utálom. Akár fizetett, akár hobbiból csinálja. Főleg, mikor már ezredszerre hajtja ugyanazt a szöveget. Igaz, már fejlődök én is, mert már egyszerűen átugrom, ha meglátom a nickjét. Legfeljebb sajnálom, hogy néhány topickot ezek írnak tele. Pedig más vélemények talán jobban érdekelnének.

    előzmény:
    inmélius (140)
    2014-08-27  15:05
  24. 2014. augusztus 27. 17:00141.

    Mert trollkodni jó! (Hobbiból is, nemcsak pénzért!) :)

    előzmény:
    inmélius (140)
    2014-08-27  15:05

Címlap

top