Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki a felelős egy vízibiciklizés közben történt halálesetért?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 19. 18:41
Szörnyű, hogy meghal egy úszni nem tudó férfi a Balatonnál, amikor a vízibiciklizés közben vízbe ugró, úszni nem tudó gyermekét próbálja kimenteni a mély vízből. Hogyan lehetett volna megelőzni a tragédiát?

Nők Lapja Café: Ki a felelős egy vízibiciklizés közben történt halálesetért?
  1. 2014. augusztus 20. 16:2112.
    Nem értem,miért kell mindig a felelősöket keresni,akkor is,ha egyértelmű. Ha valaki tej alergiás,nem iszik tejet,mert tudja,hogy baja lesz tőle. Ha valaki nem tud úszni,ne menjen mély vízbe,mert esetleg megfulladhat. Egy-két magával és a gyerekével szemben felelőtlen ember miatt pedig a sok normális felelősséggel bíró és akár még úszni is tudó emberre ne kényszerítsünk már mentőmellényt. Ha valaki úgy érzi,hogy szüksége van rá,az meg hozzon magával. Legközelebb már fürdőnadrágot is a kölcsönzős kell hogy biztosítson,meg esetleg naptejet? Ha valaki nem tudja,mi kell a biztonságos strandoláshoz,az ne mást kezdjen okolni. Ez most egy kicsit durván fog hangzani, de ez a természetes kiválasztódás egyik esete ami itt történt. Több mint 20 éve vagyok kölcsönzős és sok emberrel találkoztam akin nagyon elcsodálkoztam,hogy még életben van. Na nem a Balatonba fulladásra gondoltam,hanem vannak azok a született életképtelen figurák aki mondjuk rálép a nyálkás kőre, elesik és mondjuk 1 óra múlva újra megteszi,vagy aki fordítva ül a vizibiciklire,meg hasonlók. Ezekért az emberekért ne másokat büntessünk,meg ne másokra kényszerítsünk rá olyan dolgokat,ami a többségnek logikus és egyértelmű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  2. 2014. augusztus 20. 01:0911.

    Kerdes rossz. A felelos termeszetesen EN vagyok.


    Megelozni? Nem menni a Balatonra. Nem kivenni vizibiciklit. Nem menni mely vizbe. Megtanulni uszni. Gyermeket is lehetett volna fegyelmezni vagy nem vinni mely vizbe. Csak napozni kellett volna, vagy a part kozeleben pancsolni. Keso banat.


    A viz allandoan kovetel aldozatokat. En egyszer egy pasit lattam, aki fejest ugrott a sekely vizbe. Kitorte a nyakat. Pestrol jott helikopter erte. O is vagy meghalt vagy egy eletre bena maradt nyaktol lefele. Ha eletben maradt, ritka szerencse, bar ki tudja, hogy a jobb. Szornyu. Utana mar keso banat.

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  18:41
  3. 2014. augusztus 19. 20:5610.
    Tényleg volt a cikkben egy ilyen adat, de azóta úgy tűnik javították, mert tök értelmetlen volt. Ebben a szakaszban volt:


    "A vízben található egy piros bója – mutatja Dávid. Amikor valaki kölcsönöz, a szabályokkal együtt azt is megmutatják neki, azon kívül ugyanis nem szabad menni."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (8)
    2014-08-19  20:21
  4. 2014. augusztus 19. 20:239.
    Én inkább az úszás- és a KRESZ-oktatást tenném kötelezővé az általános iskolában pl. a hittan és egyéb baromságok helyett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  5. 2014. augusztus 19. 20:218.
    Hol olvastad a cikkben ezt az 1,8 métert...? Mert én sehol nem látom.






    ellenben ott vannak a többszáz méteres adatok:

    a Balaton somogyi szakaszán a parttól egy kilométerre, a Veszprém és
    Zala megyéhez tartozó területeken pedig a parttól ötszáz méterre lehet
    az eszközökkel bemenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-19  18:41
  6. 2014. augusztus 19. 20:187.



    Minek ugyanarról egy második cikk firkálmány ugyanazon a napon????

    tényleg röhejes...

    Tán gyámság alatt volt az apuka, hogy nem ő volt a felelős...?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (6)
    2014-08-19  19:41
  7. 2014. augusztus 19. 19:416.
    Mégis ki a tököm a felelős? Netán a Balaton? Szüntessük meg!
    Anyám...
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  18:41
  8. 2014. augusztus 19. 19:375.
    Nem gondolom, hogy mentő mellény a megoldás első sorban. És szerintem NEM kor függő, hogy ki hogyan tud úszni (vagy nem), ahogy sajnos a mellékelt történet mutatja... Egy 8 éves, versenyúszó Gyerek bármikor kenterbe ver egy felnőttet! Azt a felelősséget kellene inkább érezzék a Szülők, hogy NEM MENNEK MÉLY VÍZBE, HA NEM TUDNAK ÚSZNI! A GYEREK MEG FŐLEG NEM!!!! TESSÉK STABILAN MEGTANULNI ÚSZNI! MINDENKINEK!!! Ez azt jelenti, hogy nem paráznak be, ha víz fröccsen az arcukba, illetve ha nem ér le a lábuk és kondival is bírják!!!!!!! Ha csak én tudnék úszni és a Gyerekeim nem, kizárt, hogy víz közelbe engedjem őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  9. 2014. augusztus 19. 18:594.
    Szörnyű, hogy meghal egy úszni nem tudó férfi a Balatonnál, amikor a vízibiciklizés közben vízbe ugró, úszni nem tudó gyermekét próbálja kimenteni a mély vízből. Hogyan lehetett volna megelőzni a tragédiát?

    Nők Lapja Café: Ki a felelős egy vízibiciklizés közben történt halálesetért?
    idézet:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-19 18:41:48
    Ez egy olyan szinten értelmetlen baleset, hogy olvasni is szörnyű. Az úszni nem tudó gyerek beugrik vízbe, és az úszni nem tudó apuka utánaugrik. Itt szerintem nem krdés, ki a felelős...
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  18:41
  10. 2014. augusztus 19. 18:453.
    Kotelezove kell tenni a mentomellenyt, foleg 14 even aluliak szamara.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  11. 2014. augusztus 19. 18:412.
    "A parttól 1,8 méterre található egy piros bója - mutatja Dávid. Amikor valaki kölcsönöz, a szabályokkal együtt azt is megmutatják neki, azon kívül ugyanis nem szabad menni." - Az egész vízibicikli kb. 1,8 méter, vagyis a kölcsönzőből ki sem lehet mozdulni?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top