Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért tiltják ki a gyerekeket?

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 14:46
Külföldi tendencia, de kezd begyűrűzni Magyarországra is: egyre több étterem, kávézó, szálloda alakít ki gyerekmentes övezetet, vagy tiltja ki a gyerekeket. Magyarázat van rá, kérdés, hogy a szülők mennyire értenek egyet vele.

Nők Lapja Café: Miért tiltja ki egyre több hely a gyerekeket?
  1. 2014. szeptember 22. 10:52607.

    Szerintem igen, ha a pincér mondjuk véletlenül ráönti a forró levest a gyerekre, vagy ha mondjuk összeütköznek és kezét lábát töri a kis prücsök!


    Mivel a gyerek is teljes jogú vendég, ember legyen a talpán aki el tudná dönteni, hogy egy ilyen véletlen balesetben ki volt a hibás.


    Ezért nem is értem azokat a szülőket akik pattognak, hogy a gyerekük bemehessen valahova, de közben nem képesek megtanítani arra a őket, hogy egy adott helyen mi a helyes viselkedés. És fel sem merül bennük - mármint a szülőkben -, hogy a gyereküknek ártanak, ha nem nevelik őket. 

    előzmény:
    Sissi52 (605)
    2014-09-21  20:20
  2. 2014. szeptember 22. 00:33606.

    Ez egy ertelmes kisse tulozo hozza allas,de ne keverejuk az allergiat ossze a  kis karos hatassal amit a cigi kivaltana.A peldakeprol meg inkabb nem beszelnek.A legtobb anyanal ahogy en lattam ilyen kis uveg fertotlenito van,es avval turolgeti a csemete kezet.Nem kell a gyerek arcaba fujni a fustot.A legrosszabbak az uldozok kozott akik igen is szivtak,de rajuk lett parancsolva ,hogy ne,igy most kivegeznenek minden dohanyost.


    Hogy jutottunk a gyeek kitiltastol a cigihez?

    előzmény:
    turrita75 (598)
    2014-08-30  11:10
  3. 2014. szeptember 21. 20:20605.

    Hogy? meg az etterem fizet,mert a pincer nem tudja atugralni a kezeben levo forro levesestallal vagy a karjan levo 24 telitanyerral, a laba kozott ickazo gyerekeket, akik valahonnan a semmibol vagy az asztal alol pattanak ki, mint a gombak a foldbol? Hol vana szulo es hol van a szulo kotelessege, felelossege, hogy vigyazzon a gyerekere? Joga van bemenni, mert kulonben birosagra megy, de nincs joga fegyelmezni a agyereket? Az etterem jatszoter, vagy mi?

    előzmény:
    maszi (604)
    2014-09-21  18:01
  4. 2014. szeptember 21. 18:01604.

    Nem hozza kellemetlen helyzetbe őket, mert nekik ez természetes, hogy a gyerek úgy viselkedik, ahogy akar. Ha rohangál az asztalok között akkor rohangál. Az a kellemetlen számukra, ha már őket is zavarja, különben semmi sem kellemetlen.


    Az unokám nagyon nyugodt kislány, több órán keresztül képes nyugton ülni, szóval simán el lehet menni vele étterembe, de még vele is ki szoktunk menni egyet sétálni. Egyébként így is ha családi ebéd van, akkor mindig van valaki aki vele foglalkozik. Egyébként a mi kedvenc éttermünk egy kisvendéglő, aminek az utcája egy csendes kis zsákutca, és oda szoktunk vele kimenni sétálgatni, és mivel közel van a vonat ezért azt szoktuk egy kicsit nézni.


    Ezért szoktam én mondani, hogy gyereke válogatja, van akit el lehet vinni, és van akinek nem való az éttermezés.


    Egyébként meg tényleg megértem az étterem tulajdonosokat, egy véletlen baleset után fizethetik évtizedekig a kártérítést, ha mondjuk egy szaladgáló kisgyerekre ráborul valami, vagy éppen a pincér nem tudja kikerülni és szerencsétlenül ütköznek össze.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (601)
    2014-09-20  23:11
  5. 2014. szeptember 21. 01:02603.

    Ez csak az egyik dolog, a masik, hogy egesz egyszeruen vannak nem gyereknek valo helyek. De ezt is keptelenek felfogni. Pl ejszakai szorakozo, mulatohelyek, helyek, amiknek az ital a profilja, stb... Este 7 utan meg jo, hogy nem fogadnak kisgyermekeseket. Ez ellen is fel vannak haborodva. Rajuk kuldenem eskuszom a gyermekvedelmiseket.

    előzmény:
    Wmami (600)
    2014-09-03  19:17
  6. 2014. szeptember 21. 00:55602.

    Jo. Eppen ezert hadakoznak. Hogy mindenutt korulottuk forogjon a vilag,mert ok lebabaztak. Aztan azt hittek, ennyi volt. Pedig akkor kezdodott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899947 (601)
    2014-09-20  23:11
  7. Torolt_felhasznalo_899947
    Torolt_felhasznalo_899947
    2014. szeptember 20. 23:11601.

    Ma nem kis összeget hagytunk ott egy étterem dohányzó (!!!) teraszán, ahol a pincér kis híján elesett a sikoltozva futkározó kb. 2,5 éves egyébként tündéri, bár elég rossz kedvében levő kislányban. A kislány viszont el is esett, amikor nekirohant a pincérnek. Természetesen még a pincér szabadkozott a dolog miatt. Szerencse, hogy nem volt éppen tányérokkal, vagy forró levesestállal megrakva. A kislány hangos visítozását még távozásunk után is sokáig hallottuk. Ott tartózkodásunk alatt sajnáltam az apukát, aki próbált a csemete után rohangászni. Nem úgy nézett ki, mint aki annyira jól érzi magát közben. 


    Mit válaszolnának a kicsi gyermeküket étterembe vinni óhajtó szülők, ha belépéskor garantálniuk kellene a többi vendég nyugalmát? Biztosan vannak nyugodt szófogadó kicsiny gyermekek is, és vannak "elevenek" is, csak utóbbiakat nem kellene étterembe vinni. Ha ezeknek a gyermekeknek öntudatos szülei a többi vendéget nem is nézik, saját magukra miért nincsenek tekintettel? Nekik jók az ilyen esetek? Jó nekik futkosni az asztalok között cikázó gyerek után, aki ráadásul a hangoskodásával is kellemetlen helyzetbe  hozza őket? 

  8. 2014. szeptember 3. 19:17600.
    Nem lenne szükség a kitiltásra, ha a szülők józanul képesek lennének mérlegelni, hogy gyermekük vagy gyermekeik étterem-, szálloda-, koncertkompatibilisek-e. Ha igen, mert életkorukból, temperamentumukból, "jól neveltségük"ből fakadóan képesek úgy viselkedni, hogy senkit nem zavarnak, senki számára nem rontják el a kifizetett élményt, akkor bárhová el lehet őket vinni. Ha viszont nem, akkor jobb, ha gyerekbarát helyet választunk, vagy megoldjuk valahogy a felügyeletüket, és nélkülük megyünk szórakozni. Nem hanyagolom el a gyerekeim nevelését, de jelenleg például biztos nem vinném el őket egy elegánsabb étterembe, mert tudom, hogy nem képesek 20 percnél többet nyugodtan az asztalnál tölteni. Úgy választok éttermet, hogy amikor a gyerekek jól laktak, félrevonulhassanak a játszósarokba.
  9. 2014. augusztus 30. 17:29599.

    Anyam borogass!!!!  Meg van ilyen ember, akinek el kell magyarazni, hogy a dohanyzas karos az egeszsegre? Kulonosen karos a fiatal, fejlodo szervezetre.


    Nos, aki akarja, hadd szivja megis. En is szivtam valahai hulye idoszakomban, de soha tobbe, megjott az eszem.


    Aki meg nem akarja, hadd ne szivja mar. Ilyen szimpla. En ma mar utalom a cigifustot es fuldoklom tole. Gyermekekkel beszivatni, kiraly!!!!


    Ez Magyarorszagon meg mindig kerdes meg vita targya???? Anyam

    előzmény:
    turrita75 (598)
    2014-08-30  11:10
  10. 2014. augusztus 30. 11:10598.

    kekelefant: Eddig azért nem volt probléma az éttermekben, munkahelyeken, szórakozóhelyeken a dohányzással, mert a nemdohányzók semmit nem tudtak tenni ellene. Fiatalkoromban két választásom volt: vagy nem jártam szórakozóhelyekre, vagy vállaltam, hogy az este folyamán többször is köhögési rohamom lesz a füsttől.


     


    Én nem értek egyet azzal, hogy mindenhol tiltsák be a dohányzást, nekem tökéletesen megfelelne dohányzó és nemdohányzó étterem, vagy külön helyiség, ahol TÉNYLEG nem érezni a füstöt (és a dohányosok a büdös ruhájukkal sem járhatnának át). A dohányosok fel sem fogják, hogy pl. a ruhájuk is büdös, ők is, és ezt a nemdohányzók megérzik és nem szeretik.


    Játszótéren nem csak azért nem lehet dohányozni, mert füstöl (tényleg, szabadtéren is érezni, több méterről is, és zavaró), hanem mert egészségre káros, rossz szokás, ne ezt a mintát lássák a gyerekek. (Nem azt mondtam, h ez az egyetlen).


    Játszótéren még nem láttam senkit alkohollal kezet mosni.


    A kávé, a fagyi, a cukros italok - ha te kávézol, nem lesz büdös az egész helyiség, mást nem érint a koffein. Sem a szénsavas, cukros ital, sem a fagyi nem hűti le az egész helyiséget. Egy dohányó viszont tele tud úg füstölni egy termet (illetve, szabadtéren több méteres körzetben a cigije körül), hogy zavaró legyen a nemdohányosoknak.


     


     

    előzmény:
    kekelefant (596)
    2014-08-30  00:51
  11. 2014. augusztus 30. 11:02597.

    szaszo71: Pontosan. Látod, ilyen is van. Ami nem az én igényem, annak nincs létjogosultsága, és ezt mindenki köteles tolerálni.

    előzmény:
    szaszo71 (592)
    2014-08-29  16:15
  12. 2014. augusztus 30. 00:51596.

    En elmagyarazom!Amit a dohanyosokkal muvelnek az mar boszorkany uldozes,Az etterem vehetne egy jobb elszivot es akkor nem lenne problema,mint nem volt eddig se,de az penzbe kerul,inkabb dobjuk ki oket.A jatszoter szabad eg alatt van,nem zart helyseg,a gyereknek semmi baja nem lesz.Inkabb a sok fertotlenito,tisztito szerektol ami most nagyon divat,ha allandoan alkohollal[mert a legtobben az van]mossak a gyerek kezet,semmi ellenallokepessege nem lesz.Uggyanugy mindent karos vegyszerekkel lesikalni otpercenkent.


    Es miert primitiv az a szulo,aki szivesen elsziv egy cigarattat,ha az meg lesz tiltva,lesz mas.Nem kell mas arcaba fujni a fustot,es kesz.


    Mint a fagyival azt nem tiltjak be?A kave ,a cukros italok,es mas kartekony dolgok?

    előzmény:
    ymsz (585)
    2014-08-29  14:36
  13. 2014. augusztus 29. 23:53595.

    Ha te mondod...

    előzmény:
    szaszo71 (587)
    2014-08-29  15:36
  14. 2014. augusztus 29. 23:51594.

    Ki a gyerekektől, ki a primkó emberektől kap agyfaszt. :) hogy ez a téma off vagy sem, majd a moderátorok eldöntik. 

    előzmény:
    cabron (586)
    2014-08-29  15:27
  15. 2014. augusztus 29. 18:05593.

    Igazad van. Sőt, én kibővítem ezt a témát és ha felnagyítom teljesen társadalmi méretűvé, akkor elég sok ilyen konfliktus - amiről topic is indul - tkp. erről szól. Semmi értelme nincs, hogy konfliktust generáljunk, mégis lesz. Mert néhány embert mindig zavarni fog valami, hogy ha ő igen, akkor más miért nem, vagy ha ő nem, akkor más miért igen. Tetszőlegesen behelyettesíthetőek dolgok. Csak egy példa: több mint 700 hsz született - néhány troll aktív közreműködésével - arról, hogy X számú ember nem szül gyereket, holott házasodik, vagy hogy egyáltalán miért is nem házasodik. Illetve ha szül, akkor miért nem annyit, mint ő és miért nem akkor, mint ő, és miért nem előbb vagy miért nem később, meg egyébként is.... És figyelmeztetni kéne a nőket a korukra, hogy kifutnak az időből, stb. stb. Mert biztos senki nem tudja saját magáról, hogy hányadik életévében is jár.... Tehát meg kell neki mondani. De hosszasan lehetne sorolni, hogy miért zavarnak bizonyos dolgok másokat. Amelyekre igazán konkrét magyarázat nincs, esetleg az, hogy ők másként élnek.


    Szóval igen, igazad van. Ha Te utálod, akkor minden fagyizót be kell zárni. Meg a tetkó szalonokat is. Csak hogy éljen a tolerancia, tudod.

    előzmény:
    szaszo71 (592)
    2014-08-29  16:15
  16. 2014. augusztus 29. 16:15592.

    Tehát ez olyan, hogy én pl. nem szeretem a fagyit (tényleg), akkor szerintem ne legyen fagyizó. Vagy tetoválószalon se legyen. Értem:)))

    előzmény:
    turrita75 (591)
    2014-08-29  16:06
  17. 2014. augusztus 29. 16:06591.

    szaszo71: Elvi alapon nem értenek vele egyet. Szerintük nem jogos az igény, ezért ne legyen. A tolerancia jegyében. Erre varrjál gombot:)

    előzmény:
    szaszo71 (589)
    2014-08-29  15:45
  18. 2014. augusztus 29. 15:58590.

    Ezt még úgy igazából az ellenzők sem tudták megmagyarázni...


     

    előzmény:
    szaszo71 (589)
    2014-08-29  15:45
  19. 2014. augusztus 29. 15:45589.

    Lehet.


    Amúgy tök érdekes ez a topik, nagyon nem szóltam bele, de minden hsz-t elolvastam, és még mindig nem tudom, hogy mért baj, hogy vannak "gyerekmentes" éttermek.

    előzmény:
    cabron (588)
    2014-08-29  15:38
  20. 2014. augusztus 29. 15:38588.

    Vagy demonstrálni akarta, hogy de bezzeg a gyerekeket meg kitiltják az éttermekből...:)

    előzmény:
    szaszo71 (587)
    2014-08-29  15:36
  21. 2014. augusztus 29. 15:36587.

    Szerintem csakis az lehetett a célja, hogy bemutassa, hogy ő mennyivel kultúráltabb (amint a stílusán is látszik), mint a sok másik primitív szülő:)))

    előzmény:
    cabron (586)
    2014-08-29  15:27
  22. 2014. augusztus 29. 15:27586.

    Nem hiszem, hogy találni fogsz valakit, aki megmagyarázza, és akivel vitatkozni tudnál ebben a kérdésben.


    Mi volt a célod azzal, hogy behoztad ebbe a topikba ezt a témát?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (585)
    2014-08-29  14:36
  23. 2014. augusztus 29. 14:36585.

    Valaki magyarázza el, h ne haljak meg hülyén: mi a faszomért kell rágyújtani a játszótéren?! Ki is van írva gyengébbek kedvéért, h nem lehet!!! Még a gyerekek számára fenntartott helyen se lehet nyugodtan az ember? Még jó, hogy a biztonsági őr eldobatta a primitív szülőkkel. 


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  24. 2014. augusztus 29. 13:02584.

    Nem hat. Teged nem is lehet erteni. Te egy szuper szuper vagy. En viszont gyermekvedo, es fellepek azok ellen, akik artanak a gyermekuknek. Igy azok ellen is, akik nem eletkori sajatossagaiknak  megfelelo helyekre viszik, vagy ejszakaztatjak. Ejszkankent hurcolgatjak oket mindenfele felnotteknek valo helyekre.  


    Allapot, csak be akartalak ugratni, mert teged azonnal be lehet. Es ugrasz is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (583)
    2014-08-29  07:39

Címlap

top