Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezért elégeltem meg a Facebookon a kisbabás képeket

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 17. 11:43
Csak azért, mert háromgyerekes anya vagyok, az nem azt jelenti, hogy semmi más nem érdekel már az életben, csak a babázás. Persze szívesen megnézem, mennyit nőttek az ismerőseim gyerekei - de kifejezetten zavar, ha valaki minden egyes nap posztol valamit a csemetéjéről. Nekem ez ugyanis már sok. És nem vagyok egyedül ezzel.

Nők Lapja Café: Ezért elégeltem meg a Facebookon a kisbabás képeket
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 20. 11:0725.
    Itt nicknéven vagyok, nem célom, hogy felismerjenek. Vannak emberek, akikkel megismerkedtem már a "való világban" is, de mindenkivel itt nem célom ez. :) A fb eleve egy saját neves dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (24)
    2014-08-20  10:34
  2. 2014. augusztus 20. 10:3424.
    Megnéztem itt a fórumos profilképedet. Hát azt hiszem, ez alapján senki nem ismerne fel Téged sem... :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (23)
    2014-08-20  09:50
  3. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 20. 09:5023.
    Egy távoli ismerősöm mesélte, így tehát nem tudom, igaz-e a sztorija vagy sem, dehát minek találna ki ilyesmit: szóval hogy külföldről akart bejelentkezni a saját fb-profiljába, és hogy ellenőrizze a rendszer, hogy valóban ő az, ismerőseit kellett beazonosítani a profilképek alapján. A harmadik babagolyófejes, ultrahangos meg muskátlis profilkép után feladta. Én se értem egyébként, miért nem lehet vállalni a saját arcunkat a profilnál. Az utcán se tartok egy muskátlit vagy egy ultrahangképet a fejem elé. Sőt, az igazolványomban se a gyerekemről van kép helyettem. Én én vagyok, a gyerekem meg a gyerekem. Nyissak róla akár hatszáz albumot, de a profilkép, ahogy a neve is mutatja......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (22)
    2014-08-19  16:58
  4. 2014. augusztus 19. 16:5822.
    Engem nem a babafotók idegesítenek, hanem az, amikor valaki a neve melletti fénykép helyére kirakja magát az 1,2,3,4 gyerekével meg a férjével. Értse már meg minden ilyen ember, itt Ő a fontos. A családjáról, gyermekeiről készült képeit meg rakja be a "Fényképek" rovatba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  5. 2014. augusztus 19. 16:3721.
    Nekem is van ismerősöm, aki naponta legalább 5 új képet rak fel a kislányáról, alvós, mosolygós vagy épp apával pózolós képeket. Aranyos a baba, de nekem minden kép ugyanolyan :D az újszülött meg a legújabb fotó között nyilván van különbség, de napi szinten nem látszik. Továbbgörgetek... letiltani ezért nem akarom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  6. 2014. augusztus 18. 07:5820.
    Kedves Cikkíró! MÉLYSÉGESEN EGYETÉRTEK VELED!! Az a kisbaba akit az édesanyja percről percre rakosgat ország világ szeme láttára, még nem tud nyilatkozni arról akarok e szerepelni a facebookon??Akarom e hogy mindenki azt nézze éppen mikor hol milyen pózban mit csinálok. Ha felnövök és a pucér kis fenekemet már az egész világ látta jó lesz e az nekem?Nem arról van szó, hogy néha ritkán alkalmakkor feltszek a gyermekemről egy képet, de amit már egyesek csinálnak az tényleg túlzás!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  7. 2014. augusztus 17. 20:0719.
    Tényleg zavaró tud lenni főleg, ha ugyanarról a pózról három képet is feltölt az anyuka naponta. Vannak ismerőseim, akik havonta egy képcsoportot feltöltenek a babáról és azt lelkesen lájkolom is. De igen vannak anyukák, akik átesnek a ló túloldalára és tényleg pontosan úgy, ahogy a cikk írója mondja, tényleg minden eseményt megosztanak. Ezeknek a nőknek az életük kissé beszűkül, a babára korlátozódik, így próbálják felhívni magukra a figyelmet: Hahó létezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  8. 2014. augusztus 17. 18:3918.
    Nekem ugyanez szokott eszembe jutni, amikor idecitál az nlc. valami celebet a FB-ról. És akkor mindenki a celebet utálja. Pedig az nlc. hozta ide. És igen, azt sem kötelező olvasni. Rákattintani, hozzászólni meg aztán végképp nem. Mégis hányan fröcsögnek napi szinten. Néha az az érzésem, ha ez nem lenne, hiányozna nekik napi betevő. Közben meg panaszkodnak, hogy semmire sincs idejük. De van, állítólag a "kit érdekel" c. cikkekre is van nekik bőven. És képtelenek felfogni, hogy nem nekik szólnak ezek a cikkek, hanem azoknak, akiket érdekel.  Én ezzel vagyok így. Mivel hogy a FB-on fenn sem vagyok, én nem is érzem hiányát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-17  11:43
  9. 2014. augusztus 17. 14:4917.
    Én a kutyákkal vagyok így, de nem a Face-en, hanem ha pl az utcán megyek és szembe jön velem a kutya, s a gazdi nem rakott rá pórázt. Amióta meló közben megtámadott egy kutya, azóta rettegek tőlük. Kivéve azt a 3 kutyust, akiket kicsi gombóc koruk óta ismerek és játszom velük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (14)
    2014-08-17  12:54
  10. 2014. augusztus 17. 14:2316.
    Van megoldás? VAN. "a helyzet az, hogy ezt túl erősnek érzem." Ja, hát akkor szenvedjél. Okos ember a maga kényelmét helyezi előtérbe, ha azzal közben másoknak nem árt. Viszont ha valaki szenvedni akar, akkor azt is tartsa meg magának. Ilyen idétlen cikkek szerintem akkor sem kellenek, ha elférnek. Ennek csak tényleg akkor van értelme, ha csak annyiról szól, hogy utmutatást ad, hogy mit tegyen az, akit zavar és nincs vele tisztában a megoldással.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  11. 2014. augusztus 17. 13:3415.
    Nem csak azt zavarja,aki egész nap Fb-on lóg! Bármikor lép fél az ember mást se lát, ha valakik óránként posztolgatja a gyerekét. Igenis idegesítő és szánalmas,hogy egyeseknek nem szól másról az élete....
    És igen,haladunk a korral, ilyen témába is készülhet bejegyzés,cikk nem csak a lekvárfőzésről, arcpakolásokról, stb Ahogy képeket nézni se muszály, olvasni sem kötelező.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 12:5414.
    Szánva-bánva vallom be, én azokat is elrejtettem, akik állandóan állatos képeket osztanak meg. Alapból nem szeretem a háziállatokat, vendégségben is csak állandó feszültségforrás, hogy rettegek tőlük, és örülhetek, ha ezt megértik, és elzárják addig az állatot valahova, míg ott vagyok, de rosszabb esetben olyan arckifejezés ül ki rájuk, vagy még ki is mondják, hogy mennyire hülyének tartanak emiatt, és hagyják továbbra is dörgölőzni...  Elhiszem, hogy őket bosszantja, hogy valaki nem imádja a kedvencüket, sőt, fél tőle, de ők is beláthatnák, hogy nem vagyunk egyformák. Szóval az ilyen állatimádó állatvédők sokszor nem is csak egészséges macskákat meg kutyákat osztanak meg (számomra mondjuk néha az is elég borzasztó látvány), de mondjuk megkínzottakat, megmentésre várókat. Mivel semmilyen szempontból nem érzem magam célközönségnek, így az ő posztjaikat elrejtettem, de mivel más szempontból meg szeretem ezeket az embereket, néha rámegyek az adatlapjukra, és a többi posztjukat átolvasgatom, megnézegetem, ha valóban tetszik, lájkolom is. Az állatokat meg gyorsan átgörgetem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (12)
    2014-08-17  12:46
  13. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 12:4613.
    Akkor sem értem, mit tart ebben "erősnek". Ha valaki posztjait elrejted a saját hírfolyamodról, ő arról nem szerez tudomást, sőt, ha kifejezetten az ő adatlapjára lépsz rá, ugyanúgy látni fogod, miket rakott ki. Nekem is van egy olyan ismerősöm, akit nem törölhetek udvariasságból, és igazából többedmagammal szóltam is már neki, hogy talán túlzás az a napi hatezer kép, amit magáról kirak, de egy felnőtt embert már nem lehet megváltoztatni, ha neki így jó, márpedig a jelek szerint így jó, akkor csinálja tovább, egy megoldás van, elrejted a hírfolyamodból. A magam részéről engem azok az ismerősök is irritálnak, akik soha egy betűt vagy egy képet fel nem raknak magukról, de ott vannak mégis kukkolni másokat. Ez nekem nem fair, szóval az ilyeneket előbb-utóbb ki is törlöm az ismerőseim közül. Ha nem rak fel soha semmit, csak másokat nézeget, akkor azért, ha meg csak engem tiltott le a posztjairól, csak én nem tudok róla, akkor meg főleg nincs lelkifurdim miatta.
    előzmény:
    vérmatska (8)
    2014-08-17  12:26
  14. 2014. augusztus 17. 12:4612.
    Hát, elhiszem hogy idegesít.. Itt írta még valaki a napi bölcsességeket megosztókat(attól is falra lehet mászni, márcsak azért is, mert ettől nem fogja őt senki költőinek,sem intelligensnek tartani, ha már ilyen gondolkodó hangulatban van valaki, írjon SAJÁT maga által kreált elgondolkodtató mondatokat.) Ami még rákontráz erre: Van olyan ismerősöm, aki minden nap önmagát fotózva más ruhában(de többnyire ugyanazon arckifejezéssel )selfizik hol kávézóban, hol a nagyszekrény előtt, és reszketve várja a bókokat..Ettől is hányok.(mindenkinek van gondolom olyan képe ahol nagyon jól néz ki, de nem tömjénezi állandóan magát...)Ja és még egy: Amikor valaki naponta változtatja a borítóképét... Minek?
    Akik a faszbuk előtt töltik napjaikat, szerintem egy selejtes,unintelligens emberek, akik sem egy filmmel, sem egy könyvvel nem tudják magukat lekötni...
    (Pl.én felmegyek reggel, megnézem írt e valaki üzit, van e valami program, kész(kb öt percre) délután szintén de csak ha nagyon unom magam, de akkor inkább ide jövök fel(de ide is kb egyórát, egy héten kb.kétszer-háromszor...)
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  11:43
  15. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 17. 12:3011.
    Végigolvastam. Te nem olvastad végig az én hsz-omat. Íme idézet a cikkből: "Tudom, töröljem őket, ha zavarnak, tiltsam le a posztjaikat. Megvan erre a lehetőség. De a helyzet az, hogy ezt túl erősnek érzem." - és idézet az én hsz-omból válaszként erre: "nem, nem erős az ilyesmi"
    előzmény:
    vérmatska (7)
    2014-08-17  12:25
  16. 2014. augusztus 17. 12:2910.
    Ez arra vonatkozik, ha minden fotót egyesével tölt fel az illető. 
    Nyilván, ha albumba rendezi, akkor eldöntheti az ember, hogy megnézi-e az albumot.
    előzmény:
    vérmatska (9)
    2014-08-17  12:28
  17. 2014. augusztus 17. 12:289.
    Ez azért vicces érv, lássuk be. Mire eldöntenéd, hogy a harmincadik kisbabafotó a hírfolyamban érdekel-e, már láttad
    És igen, le lehet tiltani a túl sokat posztoló anyuka bejegyzéseit, de a cikkíró nem híve ennek a megoldásnak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-17  11:43
  18. 2014. augusztus 17. 12:268.
    "Tudom, töröljem őket, ha zavarnak, tiltsam le a posztjaikat. Megvan erre a lehetőség. De a helyzet az, hogy ezt túl erősnek érzem. Inkább úgy gondolom, hogy szép-szép a szülői büszkeség, de ha mindenki tartana egy egészséges szintet a babaposztolásban, jobb és átláthatóbb lenne a Facebook."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-17  11:49
  19. 2014. augusztus 17. 12:257.
    Szerintem olvasd végig a cikket, mielőtt válaszolsz:


    "Tudom, töröljem őket, ha zavarnak, tiltsam le a posztjaikat. Megvan erre a lehetőség. De a helyzet az, hogy ezt túl erősnek érzem. Inkább úgy gondolom, hogy szép-szép a szülői büszkeség, de ha mindenki tartana egy egészséges szintet a babaposztolásban, jobb és átláthatóbb lenne a Facebook."


    Tehát nem internet-analfabéta, hanem nem tartja a letiltást jó módszernek. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (4)
    2014-08-17  12:03
  20. 2014. augusztus 17. 12:206.
    Csak azt zavarja az óránkénti posztolás,aki folyamatosan maga is ott lóg.Én pl. kéthetente 1x nézek fel,és csak az  nézem meg ,AMIT ÉN AKAROK.


    Kedves cikkíró! Ha ennyire zavar a gyakori posztolás ,két dolgot tehetsz.
    1. Sürgősen leszűröd az ismerőseid körét.
    2. Nem lógsz te magad is éjjel nappal a hálón(pláne ha van 3 gyereked)



    Egyéni javaslatom:
    3. Nem zsibbasztod a népet semmire sem jó,érdektelen vacak cikkekkel.
    Facebook helyett megpróbálsz valami értelmes témáról igényes cikket írni,akkor is ha tovább tart, mint egy ilyen szart lepötyögni.


    Emlékszem,hogy gyermekkoromban és fiatal felnött koromban is ,a Nők Lapja egy nagyon igényes ,sokoldalú,több korosztályt megszólító újság volt.
    Nagyon szomorú látni,hogy mi lett belőle......
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  11:43
  21. 2014. augusztus 17. 12:095.
    Ez az iromány semmire sem való. Ha fontosabb híreket akarsz,olvass újságot vagy böngészd a hvg-t.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 17. 12:034.
    Pffff...kedves cikkíró - talán neked sem árt egy alapfokú internetes fórumozós tanfolyam. 
    Annyira egyszerű az egész...nem kell like-olni, simán le kell tiltani a túlcsorduló ismerősök posztjait - ha nem hívod fel rá a figyelmét külön, nem fog róla tudni. És nem, nem erős az ilyesmi, csupán egyszerű kényelem. 
    Ha kifejezetten neked akarnak valamit a tudomásodra hozni, majd szépen ír neked név szerint. Ami kimegy az üzenőfalra, az nagyrészt selejtezhető a legnagyobb jóindulat mellett is.
    Szóval egyszerű ez mint az egyszeregy, csak akarni kell és máris kulturáltabb lesz az egész.

    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-17  11:43
  23. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. augusztus 17. 11:493.
    Kedves cikkíró, ha már emlegetted a kötelező jellegű fb-felhasználói tanfolyamot: a kiírt posztok mellett a jobb felső sarokban van egy legördíthető fül ezzel a felirattal: ezt nem akarom látni. Ha erre kattintasz, a következő választható opció az lesz, hogy ettől az ismerősödtől származó összes bejegyzést, képet is elrejtheted a faladról, szintén egyetlen kattintással. Ennél egy kissé banálisabb megoldás, hogy olyanokat jelölsz vissza ismerősnek, akik IQ-szintje túllépi az erszényes kenguruét, és nem posztol óránként bilis képeket, bármennyire is elvette az eszét gyermeke iránt érzett szerelme. :) Én a giccses képekkel alátámasztott napi kétszáz idézet-mániásokat szoktam parkolópályára helyezni, és ha letiltod a saját faladról, azt ő még csak észre se veszi. Kecske is, káposzta is... ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  24. 2014. augusztus 17. 11:432.
    Akkor ne nézd meg őket!Senkinek sem kötelező!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top