Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nagy küzdelem: pizzafutárok pró és kontra

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 4. 15:52
A pizzafutár egy átdolgozott napon megkönnyíti az életünket, viszont egy rossz pizzafutár meg is keserítheti. Lássuk, hogyan!

Nők Lapja Café: 10 dolog, amiért utálod a pizzafutárt, és 10 dolog, amiért ő utál téged
  1. 2016. augusztus 22. 16:5616.

    ...és minél inkább vágod a pofát, annál kevesebb a borravaló...


    Legalábbis fene se ad azért borravalót, hogy kevésbé legyen bunkó a futár...Ha kedves, udvarias, akkor valószínűleg több kedvem van adni. Nem érdekel, mi volt az előző ügyfélnél, és az sem, hogy mennyi a fizetése. Ezt a munkáltatójával intézze.

    előzmény:
    taylor69 (5)
    2014-08-05  17:27
  2. 2016. augusztus 22. 16:0715.
    magasabb lenne az ilyen szolgáltatások színvonala (étel házhozszállítás), ha bevezetnék a nyomkövetést, mondjuk egy okostelefonnal, és persze céges mobillal, csak műszak alatt:
    http://hello.inetrack.hu/t/inetracker-alkalmazas/68
  3. 2015. szeptember 25. 08:5914.
    Bocsi de a HÁZHOZ SZÁLLÍTÁS az nem AJTÓHOZ, ÁGYHOZ, ASZTALHOZ, hanem HÁZHOZ!!!! Sokan elvannak tévedve! És igen lehetnek a futárok bunkók, parasztok, stb... Mégis ők azok akik esőbe, hóba, sárba, kiviszik az ételt!!! AKKOR KI IS A LUSTA???

    3. A lusta

    Csengetnek. ,,Juhú, itt a pizzafutár!" - gondolom magamban, és beengedem a bejáratba. Kinyitom az ajtót, és várok. Nem jön. Újra csenget lentről. ,,Bocs, le tudnál jönni a pizzáért? Egy csomó cucc van nálam". A házhoz szállítás nem a ház elé, hanem az ajtó elé szállítást jelenti, kedves futárok.
  4. 2014. augusztus 15. 00:3913.
    Persze, nem mindig a futár hibája a késés. Ahonnan mi szoktunk rendelni, ott szokták jelezni, ha sok a meló és valószínűleg kicsit később kapjuk meg a pizzát, mint általában, kár, hogy ezt nem mindenhol csinálják így, mert ha  a vevő számít a késésre, akkor nem a futáron csattan az ostor.
    Abban egyetértek, hogy illik borravalót adni, ahogyan az étteremben is, de nem várható el, és ha valaki nem kap borravalót, akkor azért nem árt elgondolkodni, hogy miért nem kapott. Nem biztos, hogy a vevő sóher, lehet, hogy a futár/pincér hibázott valamiben, ezért gondolta úgy a vevő, hogy nem jár a jatt.
    Amúgy nekem eddig nem voltak rossz tapasztalataim a futárral, leszámítva azt, amikor nem az általalm rendelt kaját hozza, mondván hogy az elfogyott, de itt van helyette ez, ugye jó lesz? Nem, nem lesz jó, nem ezt rendeltem. Mondjuk ez sem a futár hibája, ha csak nem ő cseréli össze a pizzákat.
    előzmény:
    taylor69 (6)
    2014-08-05  17:34
  5. 2014. augusztus 14. 21:0612.
    Én pizzafuti vagyok. Alapból nem vagyok bunkó ember és ráadásul a végzettségem is vendéglátói. Szóval könnyen szót értek az emberekkel. Nincs is rám panasz. Sőt!!! (Ne értsétek félre, nem fényezni akarom magam!) De!!! Ez CSAK egy konkrét eset amikor úgy fogadtak a címen amikor (rajtam kívül álló okok miatt) késtem vagy 25 percet, hogy "... te meg hol a kurva anyádba voltál eddig?..." Erre én egyelőre még szépen megkértem, hogy "ne anyázz" ! Erre Ő azt kérdi, hogy "Miért ne, mit csinálsz? Te csak egy futár vagy!" Mondom akkor "anyázzál, ha nem vagyéhes!". Anyázott mégegyszer. Szerintem nem vagyok köteles senkitől lenyelni, hogy anyukámat kurvázza következmények nélkül. Na meg is volt a következménye. Nem álltam jót magamért. Finoman csak így fogalmazok. Mondjuk többet nem is rendelt a "kedves vendég", de nem lettünk nélküle szegényebbek. :)
  6. 2014. augusztus 6. 11:2711.
    Ehhez a vevőnek semmi köze.

    Ő egy árlista alapján rendel egy terméket, ahol a házhozszállítást belekalkulálják a termék árába vagy feltüntetik plusz költségként.
    A te munkádat a pizzéria/étterem fizeti és nem a vevő!

    Ha kapsz borravalót, akkor azt azért kapod, mert meg voltak elégedve:

    a) gyorsaságoddal
    b) modoroddal
    c) pl. azzal, hogy nem egy olyan pizzát hoztál ki, ami párszor kiesett a kezedből és szanaszét hullott
    d) hogy felmentél vele a 8. emeletre és nem csak a házig vitted a pizzát (ugyanis ez nem kötelességed, max. a munkáltatód elvárja tőled a cég jó hírnevére tekintettel)

    Szóval hátrább az agarakkal!
    előzmény:
    taylor69 (6)
    2014-08-05  17:34
  7. 2014. augusztus 6. 08:5310.
    Szerintem a házhoz szállítás,mint a neve is jelzi a házig,tehát a a kapuig szól....
    Tehát nem a futár lusta,ha nem viszi fel a konyhapultig,hanem a "kedves" megrendelő a 8.-ról,akinek rossz a liftje! Amúgy,ha motoroscuccban kellene felszaladnod az emeletre a fűtött lépcsőházban télen,akkor te is panaszkodnál,hogy sok a lépcső... Akinek pedig a drága benzinre panaszkodik a futár,az valószínűleg elfelejtett borravalót adni.. :D
  8. 2014. augusztus 5. 19:529.
    Mondjuk ekkora IQ-val nem is csodálom, hogy csak pizzát hordasz...
    Az, hogy ki mennyit keres, magánügy. Ha kevesled a fizetésed, beszéld meg a főnököddel. Az ügyfél korrektül kifizeti a szolgáltatás(termék) árát. Hogy ad-e jattot, vagy sem, az ő dolga. Megköszönni lehet, sőt kell, elvárni bunkóság.
    Egyébként szerencsés ember vagyok, utálom a pizzát. Jobb is, mert hízlal.
    előzmény:
    taylor69 (5)
    2014-08-05  17:27
  9. 2014. augusztus 5. 17:438.
    de a lift összefirkálását én is feleslegesnek találom
  10. 2014. augusztus 5. 17:417.
    azért irtam le 2x majdnem ugyan azt mert nem jelenitette meg

  11. 2014. augusztus 5. 17:346.
    Kedves nyugger ha 12 orat dolgoznal es a jattodbol elnel es egesznap csak spur embereket fogsz ki eskb 2ezer forintot keresnel megneznem mennyire tudnal jo pofat vagni. Késeshez annyit fuznek hozza hogy igen van mikor a futar hibazik de van az is hogy kb 40percesen kapja meg a cimet a konyharol vagy egyszerre besik 20 cim es 2db futar van akkor nagyon valoszinu hogy kifogja kesni nem mindig a futart kell hibaztatni nem csak o dolgozik a pizzeriaban
  12. 2014. augusztus 5. 17:275.
    Kedves nyuger ebbol elunk ha te is a borravalodbol elnel te is vagnad a pofakat ha mar az 5. Ember nem ad semmit mondjuk majd ezek utan 12 orat dolgoztal 1000 ftert megneznem.milyen kepet vagnal.boravalot adni olyan mint szaras utan kitorolni a segged nem kötelezö de illik.
  13. 2014. augusztus 4. 22:204.

    Ezért nem rendelek ezentúl sem pizzát.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-08-04  15:52
  14. 2014. augusztus 4. 22:203.
    Ki lehet nyomozni. Mikor került oda a felirat, ki rendelt és honnan akkoriban pizzát, ki hozta.
    Nem kell annyiban hagyni.
    Kezdenek nagyon elpofátlanodni a borravalós szakmák dolgozói.
    előzmény:
    .:::::. (2)
    2014-08-04  15:52
  15. 2014. augusztus 4. 15:522.
    A spúrság: ha ismerném azt a tahó futárt, aki a 60 lakásos ház frissen felújított liftjének falán tett tollal megjegyzést az egyik lakó borravaló-elhagyására... nem lenne gondja másra egy ideig a gipsz alatti vakarózás megoldásán kívül;-)

Címlap

top