Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Idősek otthonába adjuk a nagyit

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 31. 12:01
Senki nem úgy képzeli el öregkorát, hogy elhagyja az otthonát, és idegen emberek, idegen falak közé költözik. A döntés, hogy egy hozzátartozó bevonuljon az idősek otthonába, szét is szakíthat egy családot. Mint most a miénket.

Nők Lapja Café: ,,Sose szerettél": idősek otthonába adjuk a nagyit
  1. 2017. február 25. 19:2337.

    Szerintem a szociális ellátások vannak lehetetlen állapotban


     

    előzmény:
    tamtamtam (27)
    2014-08-05  12:24
  2. 2014. augusztus 5. 19:1636.
    Hát semmiképp nem bíznék egy beteg, idős embert a gyermeimre. Maradjon meg nekik úgy, ahogyan élmény emlékezni rá.
    Egy parkinson, alzheimer kórban vagy demenciában szemvedő ember már nem önmaga, sőt sok esetben agresszív és veszélyes is.


    Ha édesanyám itt van nálunk, akkor én gondoskodm róla, mert at én anyukám.
    Ha anyósom vagy apósom szorulna segítségre ők is jöhetnek hozzánk, de róluk majd a férjem fog gondoskodni.




    előzmény:
    tamtamtam (34)
    2014-08-05  18:26
  3. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 5. 19:0935.
    Rohadtul nem szeretném se a lányomra, se az unokákra terhelni mondjuk az én ellátásomn terhét. Na ne, ne úgy emlékezzenek rám. Majd gondoskodom előre magamról. Vagy ők, itt a lakásom, ami beugrónak 10-szer megteszi. Vagy egyszer, de egyedül akarok lenni egy szobában (lakosztályban).

    előzmény:
    tamtamtam (34)
    2014-08-05  18:26
  4. 2014. augusztus 5. 18:2634.
    Azért szerintem nagyobb esély van rá, ha nem csak egy embernek kell megoldania, hanem egy egész család van rá.
    előzmény:
    KN18 (32)
    2014-08-05  16:22
  5. 2014. augusztus 5. 16:3833.
    Köszi!


    Ezek mind olyan helyek, ahol minimum 500 ezer a beugró, de inkább 2-3 millió. Ezt soha nem írják ki a honlajukra, mert feketén várják ele valamilyen alapítványi számlára.
    Mivel heti 2 napot a debreceni klínikán kell lennie az édesanyámnak így itt helyben lenne jó, de azokat már mind végig jártuk.



    előzmény:
    bazsalikom (30)
    2014-08-05  15:33
  6. 2014. augusztus 5. 16:2232.
    Maga a tény, hogy generációk élnek együtt még nem biztosíték arra, hogy az esetleges 24 órás felügyeletet megoldják.
    előzmény:
    tamtamtam (27)
    2014-08-05  12:24
  7. 2014. augusztus 5. 15:5231.
    Nem, ez nem opcionális és nem is volt az soha. Tudod amíg nem vagy benne, nem tudhatod milyen  a különbség két öreg között, ahol az egyik egészséges, csak gyengül és aranyos, kedves, a másik beteg, esetleg pelenkázni kell, agresszív és elégedetlen, s mindig kell mellé valaki, nem lehet egyedül hagyni. Egy házaspárnál, akik öreget ápolnak, ez azt jelenti, hogy soha együtt nem mehetnek sehová, évekig. Ma pedig, amikor ha van is valakinek munkája, ott kell hagyni az állását, mert van, amikor már nem lehet napközben egyedül hagyni. Szóval opcióról szó sincs. És sajnos legtöbbször az otthon sem opció, mert vagy nincs, vagy nincs hely, vagy olyan, hogy nincs lelked oda betenni..((( Ez az a téma, amikor téves dolog nosztalgiázni, hogy régen bezzeg nagycsaládok voltak..Na persze, kívülről szép az ilyen, főleg utólag, de ritka volt szerintem, ahol választották.
    előzmény:
    tamtamtam (29)
    2014-08-05  14:01
  8. 2014. augusztus 5. 15:3330.
    előzmény:
    KN18 (26)
    2014-08-05  11:57
  9. 2014. augusztus 5. 14:0129.
    Régen is opcionális volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (28)
    2014-08-05  13:26
  10. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. augusztus 5. 13:2628.
    1. nem olyan nagyon csak mostanában
    2. szerintem fordítva van: együtt éltek, mert nem nagyon tudtak mást tenni, és mivel sok otthoni munka is volt, meg nem minden ő dolgozott, így az öregekre is tudtak vigyázni.




    Részemről nem szeretném ezt vissza, illetve legyen opcionális.
    előzmény:
    tamtamtam (27)
    2014-08-05  12:24
  11. 2014. augusztus 5. 12:2427.
    "És a családnak is gond, hogy mindig ott kéne lenniük, akár társaságot képezni, akár takarítani, mert nem olyan, mint egy kisgyerek, mert külön él. Két háztartást fenntartani főzéssel-takarítással ki tud? Aztán meg ott van az a dolog, hogy a kisgyerekek mellett is ott marad valaki 24 órában. A piciket sem szabad egyedül hagyni. Egy mozgásképtelen öreget sem lenne szabad, de ki kap érte GYED-et? Mert az  igényelhető (?) ápolási díj nagyon nagyon alacsony...."


    Nem véletlenül éltek együtt a generációk olyan hosszú időn keresztül. Csak mostanában szokás, hogy mindenki külön-külön, amint lehet...
    előzmény:
    Aliza1 (8)
    2014-07-31  13:44
  12. 2014. augusztus 5. 11:5726.
    Köszönöm! Biztosan jó hely, de tőlünk sajnos majd 300 km-re van .
    előzmény:
    tiaré (25)
    2014-08-05  11:40
  13. 2014. augusztus 5. 11:4025.
    Szia !

    Szerintem igen,érdeklődd meg.
    Ez az az otthon :
    http://www.pelifoldi-idosek-otthona.hu/
    Ismim átlagos elhelyezésben van,3 fős szobában,ezért nem volt beugró.
    Ő jó állapotú- nem beteg,csak öreg,de vannak tolószékesek,különböző betegségekkel is.
    Sok szerencsét !

    Remélem tudtam segíteni !
    előzmény:
    KN18 (19)
    2014-07-31  22:11
  14. 2014. augusztus 2. 11:4524.
    Még így is szerencsésnek modhatjátok magatokat, hogy sikerült otthonba helyezni a mamát, mert az sem annyira egyszerű.


    Édesanyám 76 éves, életében egyszer volt kórházban epe műtéten, soha nem szorult segítségre egészen 1 évvel ezelőttig.
    Myeloma mulitiplexet diagnosztizáltak nála. Ehhez jön még a korával járóáltalános leépülés + reumatológiai problémák és magas vérnyomás. Rengeteg gyógyszer összetevőre allergiás ami nagyban megnehezíti a kezelését.
    Kb egy hónappal ezelőtt diagnosztizálták nála az  Alzheimer-kórt is, hab a tortán.
    2 városban jártuk végig az elhelyezés lehetőségeit, de 10 hónap altt nem találtunk megoldást. Az intézmények 80%-ban elutasítják az olyan idősek ellátását, akinél daganatos betegség is fennáll. Ahol fogadnák ott kb 3 milló ft a beugró + a teljes nyugdíja, az kb 100 ezer ft.
    A házi ápolás tárgykört is végigjártuk, de ott is azzal szembesültünk, hogy a túlterheltség miatt, bizonytalan, hogy mikortól tudnák elvállalni.
    Az pl. havi 200 ezer ft 24 óás ellátás.






    előzmény:
    Eve881207 (23)
    2014-08-02  01:55
  15. 2014. augusztus 2. 01:5523.
    Nem egyszerű a döntés, és nem is kívánok a cikk szerzőjének se tanácsot adni, de elmesélhetem, hogy az én családom mit élt át.
    Egy sérvműtét előtt derült ki, hogy a nagymamám Alzheimer-kórban szenved. Egyszerű volt a diagnózis, nem lehet egyedül hagyni, mert már nem tudja magát megfelelően ellátni. A kisebbik lányához költözött először (egy faluban laktak), de félév után a nagynéném kijelentette, hogy ő nem bírja tovább, otthonba kell küldeni. Akkor a szüleim felvállalták, hogy elhozzák hozzánk, még ha ezzel ki is szakítják a falujából, de küldjük otthonba. Nálunk is csak félévig volt, annyival volt könnyebb a helyzetünk, hogy a hétköznapokat a közeli városban egy időseknek fenntartott "napköziben" töltötte, ahonnét délután elhoztuk. Ez a napközi egy idősek otthonának egy részlege volt, ideköltözött végül.
    Nem volt egyszerű döntés, de egyszerűen az ő esetében nem volt más kiút. Aki kicsit utánaolvas megtudhatja, hogy nagyon személyiségfüggő, hogy milyen módon jön ki a betegség, nyilván egyik megnyilvánulása sem jó a hozzátartozóknak, de az agresszió a legrosszabb.
    Kiabált velünk, azzal vádolt, hogy ellopjuk a ruháit (persze csak elvittük őket kimosni) és még ennél gonoszabb dolgokat is mondott, nem lehetett vele bírni, egyre ellenségesebb lett a rutin dolgokat illetően is (öltöztetés, fürdetés, pontos indulás). A lányánál megesett, amikor náluk élt, hogy a legkisebbnek a születésnapján megtöltötték a kicsi szobáját lufival, valószínűleg a gyerekek felhúzták valamivel, mert bement a szobába és egy tűvel kidurrantotta az összes lufit, miközben az unokája mögötte zokogott, hogy ne csinálja. Másszor a gyerekek a szüleiknek szánt kézzel készített ajándékait tette tönkre, valószínűleg hasonló okokból. Nyilván a család felnőtt tagjai ameddig a türelmük engedte elnézték ezt neki, de annak a kicsinek csak ez a "gonoszság" fog megmaradni.
    Nyilván ennek ellenére sem volt könnyű meghozni a szüleimnek ezt a döntést, de bárhogy is nézzük ez a szükséges rossz. A mama állapota azóta csak romlott, és mint tudjuk ennél a betegségnél már nem is fog javulni, szomorú látogatni és látni, ahogy valóban lassan felmorzsolódik a régi önmaga, de ilyen esetekben nincs más választás. Lent már mások is írták, hogy ápolásira egyszerűen nem éri meg otthon maradni és ilyen agresszív betegnél nem is szabad, mert amíg az idős ember egészsége, szervezete is felmorzsolódik addigra a család körülötte pszichésen tönkre megy.
  16. 2014. augusztus 1. 14:0022.
    Nem szivem egyik se nyert.

    ez a "szemely" sajat bevallasa szerint soha eleteben nem jart Mo on kint el. ennek ellenere ha lehet az egvilagon mindenbe beleugat .

    Mellesleg ott sem ugy van ahogy irja mert 5000 dollar havi gondozasi dijert mar maganapolot kap az illeto. Ott is vannak beugros es egyeb tipusu idosotthonok es plusz fizetni kell de ez szinvonaltol fuggo. az 5 ezres hatalmas tulzas. Az egyik ismerosunk ide jott ferjhez a szulei Californiaban laknak eleg sokat meselt az utobbi 5 evben az ottani viszonyokrol.


    ennek a sokadik nevunek meg nem kell jelentoseget tulajdonitani . amellett hogy ostoba es tajekozatlan gyakran hazudik is mert azt hiszi a magyaroknak mindent be lehet adni.
    előzmény:
    eda-1952 (20)
    2014-08-01  12:15
  17. 2014. augusztus 1. 12:4921.
    Ezt leírta a cikkben, hogy nem tudják megfizetni.


    Havi 5000 az tényleg nem sok egy olajmezőn dolgozó szakmunkás heti bére.
    előzmény:
    janiko12 (16)
    2014-07-31  20:44
  18. 2014. augusztus 1. 12:1520.
    Te innen mentél el, vagy kinti magyar vagy, hogy ilyeneket leírsz, hogy "potom olcsó"??? A ti béretekhez igen, az itteniekhez képest meg nem.
    És ugyanezért nem vesznek fel egy ápolónőt az öregek mellé. Még ha több gyerek is van, az összeg kigazdálkodhatatlan nagyon kevés szerencsés kivétellel.
    előzmény:
    janiko12 (16)
    2014-07-31  20:44
  19. 2014. július 31. 22:1119.
    HOOLLL?
    Daganatos beteget is foganak?
    előzmény:
    tiaré (14)
    2014-07-31  20:02
  20. 2014. július 31. 22:0818.
    Na, ha eddig nem gazdagodtam meg, akkor ezutan mar csekely eselyem van ra!  Legjobb lesz, ha atvesszuk az ősi eszkimo szokasokat: az oregeket kiultetik egy nagy jegtablara es isten neveben utnak bocsajtjak oket. Persze, lassan mar azt sem lehet megtenni, mert erosen dúl a globalis felmelegedes!


    Anya mit mondott, a nagyon gazdagokkal mit csinalnak? Hiszen oreg korukra azok vannak legjobban utban - nem akarnak meghalni es ragaszkodnak a vagyonhoz! 
    előzmény:
    janiko12 (15)
    2014-07-31  20:36
  21. 2014. július 31. 21:0517.
    Te en amit a magyar idosek otthonarol olvastam az maga a buntenyek sorozata es maga a nem odavalo ek foglalkoztatasa ott ahova nem valok.
    Az ember eleteben nem az oregseg a mozgaskorlatozottsag a problema, hanem a kiszolgaltatott helyzet.
    előzmény:
    Aliza1 (2)
    2014-07-31  12:01
  22. 2014. július 31. 20:4416.

    Kulonben, ----ahhoz  kepest,  hogy  itt  az  USA-ban  minimum  havi  5000.-nel  kezdodik  egy  valamirevalo  "otthonban"  a lakas  es elletas--------amirol  irtatok,   potom  olcso!!!


     


    Kerdes:  miert  nem  lehetne  bevenni  egy  jo  apolono/lakotarsat  a  nagy  melle'  ?????????????

    előzmény:
    janiko12 (15)
    2014-07-31  20:36
  23. 2014. július 31. 20:3615.

    euthanasia   !!!!


     


    Anya  mindig  azt  mondja,   "mire  ti  megoregesztek akkor  mar  ugyis  koncentracios  taborba  visznek  mindenkit  aki  60-on  felul  van........"


     


    KIVEVE,  persze  a  nagyon  gazdagokat!!!!!


     


     


     mi  a  racio???????    Meg  kell  gazdagodni!!!!!  Szoval,  siess  Bagoly,  talan  van  me'g  par  eved  arra!

    előzmény:
    Bagoly (13)
    2014-07-31  19:42
  24. 2014. július 31. 20:0214.
    KN18 - nekem van ismim idősek otthonában,és nem kellett milliós beugrót fizetni,viszont havi 140 körül áll meg a díj ,aminek nyugdíja csak jó felét takarja.

Címlap

top