Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Négy év vesszőfutás: ,,Hányódtam a magyar egészségügy rendszerében"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 21:18
,,A legrosszabb az volt, amikor a kislányom sírt a kiságyban, de nem tudtam felvenni, mert nem bírtam felkelni az ágyból. Hason csúsztam az előszobáig, de onnan nem ment tovább. Negyedik éve küzdök egy olyan betegséggel, amelyet az orvosok nagy része el sem ismer: krónikus Lyme-kór." Az egyik leggyakrabban félrekezelt betegséggel két évig járt orvosról orvosra Anna, akit így is csak a javulás győzött meg arról végleg, hogy ezúttal tényleg megtalálták, mitől van rosszul.

Nők Lapja Café: Négy év vesszőfutás: ,,Hányódtam a magyar egészségügy rendszerében"
  1. 2015. február 6. 17:0519.

    A fiam nyolcadikos, az osztalytarsainak tobbsege semmilyen vedooltast nem kapott, itt sem kotelezo (Anglia).

    előzmény:
    LINA (14)
    2014-08-03  18:26
  2. 2015. február 6. 16:1118.
    A lymebeteg.hu oldal tulajdonosát szeretném megkérni arra, hogy a lyme tünetek bármelyikét beírva a google keresőbe kínálja fel a weboldalt. Sajnos nálam is 3 év után derült ki, hogy lyme fertőzött vagyok. Szívesen megírom a kálváriámat, szerintem sokat lehet belőle tanulni.
  3. 2014. augusztus 4. 09:2717.
    Nagyon remélem, hogy nem talál olyan orvost, aki kiad egy hamis igazolványt! Bár nem is tudom elképzelni, hogyan tenné, hiszen az oltóanyag számát is beragasztják az oltási könyvbe.

    előzmény:
    LINA (14)
    2014-08-03  18:26
  4. 2014. augusztus 4. 09:2616.
    Van védőoltás, de pont a most emlegetett Lyme-kór ellen nem véd. Amire oltanak, az a kullancs encephalithis.
    előzmény:
    Amarynda (10)
    2014-08-03  12:50
  5. 2014. augusztus 4. 06:5715.
    annyit tudok h vannak olyan országok ahol nincsenek kötelező oltások(talán svédországis többek között).
    szeretem azokat az embereket akik itt élnek és folyamatosan szidják az országot semmi nem tetszik és semmi nem jó..
    az biztos h bölcsibe oviba és suliba nem mehet oltások nélkül ha itt él ebben az országban.
    nem értem ezt a hisztériát,hiszen egy csomó betegség az oltások miatt tűnt el!
    én sem oltom be mindenre a gyereket ha kell ha nem de a kötelezőnek nyílván oka van! 
    én 16 hetes terhesen beadattam a H1N1 elleni oltást(akkor volt több halálos áldozat kismamáknál)és mindenki riogatott hogy majd meglátom mi lesz a babával..makk egészséges 4 éves.tudom majd még később kiderülhet
    előzmény:
    LINA (14)
    2014-08-03  18:26
  6. 2014. augusztus 3. 18:2614.
    Ismerettségi körömben van most egy kétéves kislány,aki SEMMILYEN védőoltást nem kapott meg!

    Ausztriában született,ahol állítólag egyáltalán nem kötelezőek a védőoltások.
     Tényleg így van? Tudja ezt itt valaki?

    A gyerek kb. egyéves korától már Magyarországon élnek és a mama újból terhes a második gyerekével. Ősztől szerette volna a kislányt bölcsibe iratni itthon,de oltások nélkül sehova nem veszik fel az amúgy (még) egészséges gyereket.

     A mama továbbra sem hajlandó semmilyen oltást bedatni a gyereknek,dühöng és keresi folyamatosan a kiskapukat,bújkál a gyámügy és a gyerekorvosok,védőnő elöl,ügyvédeket keres,miközben bőszen hangoztatja,hogy neki ehhez joga van,joga van nem beoltatni "mérgekkel" a gyerekét. Most éppen egy olyan orvost keres,aki (hamisan) igazolja az oltásokat,hogy be tudja iratni a kislányt közösségbe. Semmivel nem győzhető meg.

    Azt hajtogatja,hogy mivel a környezetében itthon minden gyerek megkapta az oltásokat,neki semmitől nem kell tartania,mert nem fog megbetegedni az ő gyereke. Meg különben is 'tök jó' a gyereke immunrendszere,az majd kivédi akár a halálos fertőzéseket is. Azt mondja,a többiek csak oltassák be továbbra is a gyerekeiket "mérgekkel",amitől csak "meghülyülnek,immunbeteggé" válnak a gyerekek,de az övét nem fogják.

    Szidja a rendszert,az országot,az erre vonatkozó törvényt,mert bezzeg "nyugaton" minden Ok,ott semmi nem kötelező,az oltások sem,ott azt csinálnak az emberek amit akarnak.
    Kérdésre válaszolják: Vissza nem mennek Ausztriába és máshova sem szándékoznak elmenni az óhajtott "oltási szabadságért" sem.


    előzmény:
    krisztina914 (13)
    2014-08-03  14:07
  7. 2014. augusztus 3. 14:0713.
    egyre többen vannak akik megtagadják az oltásokat és köztük sok orvos is erre buzdít:-(
    elvileg a kötelező védőoltásokat ha valaki nem engedi beadni a gyereknek akkor a gyámügy intézkedik.
    előzmény:
    Amarynda (12)
    2014-08-03  14:01
  8. 2014. augusztus 3. 14:0112.
    ertem, koszi ezt nem tudtam, azt hittem a Lyme kor az azonos azzal hogy valaki agyvelogyulladast kap es ebbol marad vissza a Lyme kor. ezek szerint nem igy van.

    a vedooltasok megtagadasa felelotlenseg szerintem.

    itt volt egy magyar orvos (jellemzo) aki a sajat gyerekenek se adott vedooltast. a sors csunya fintora volt hogy a masodik fia 3 honaposan ment el szamarkohogesben.

    a szegeny gyereket nagyon sajnaltam de az apja buntetest erdemelt volna.
    előzmény:
    krisztina914 (11)
    2014-08-03  13:41
  9. 2014. augusztus 3. 13:4111.
    lassan hsiztéria van az oltásokkal kapcsolatban ebben az országban...sokan ellenzik mert egyszer egy orvos(talán amerikában)kitalálta hogy az autizmus az oltások miatt van.(persze ezt nem tudták bebizonyítani)
    nagyon sokan csak a kötelező oltásokat adják be a gyerekeknek és ez nem az.
    de sajnos a kullancs elleni oltás nem a lyme kór ellen véd hanem az agyvelőgyulladás ellen.tehát ebben az esetben teljesen mindegy hogy kap valaki oltást vagy sem.
    előzmény:
    Amarynda (10)
    2014-08-03  12:50
  10. 2014. augusztus 3. 12:5010.
    En ugy tudom hogy Mo on mar regota van kullancs elleni vedooltas. mivel az orszagban nagyon gyakori a kullancs az emberek miert nem adatjak be a vedooltasokat maguknak?

  11. 2014. augusztus 3. 07:019.
    valami h.lye eu törvény miatt, mert áll.környezetszennyező az egyetlen hatásos suer. Vagy csak úgy vannak vele, hulljon a férgese.
    előzmény:
    felicienne (8)
    2014-08-02  12:15
  12. 2014. augusztus 2. 12:158.
    De tenyleg, miert is nem lehet irtani a kullancsokat?

    Engem valoban erdekelne, hogy mi az az olyan magasztos szempont ami miatt, ha beledoglunk is, de nem irtjuk ezeket?



    előzmény:
    Kristine (7)
    2014-08-02  09:16
  13. 2014. augusztus 2. 09:167.
    az EU miatt nem lehet írtani ezeket a rohadékokat, inkább haljon bele az ember :( rémes, mindenkinek, akit érint, jobbulást kívánok!
    előzmény:
    Angyalka80 (6)
    2014-07-29  17:40
  14. 2014. július 29. 17:406.
    Sajnálom Annát és együtt is érzek vele... Én mindezt 11-16 éves koromig csináltam végig... Nekem és édesanyámnak másfél évünkbe került, mire kiderült a probléma. Ez is mindössze édesanyám elszántságának volt köszönhető és egy rátermett bőrgyógyásznak. Igen, bőrgyógyásznak, aki járatosabb volt a Lyme-kór betegséget illetően!!! Akkoriban főleg még nagyon gyerekcipőben járt ez a betegség. Jóval kevesebb volt a fertőzött kullancs, így a betegek száma is. Nem beszélve a tünetekről (izomgyengeség, izomfájdalom, fejfájás, levertség, depresszió, stb.), amelyeket nálam is csak az "iskolaundorral" magyaráztak a "hozzáértő" orvosok. Tévhit, hogy az ilyen fertőzött kullancsok után marad a kör alakú elszíneződés a bőrön, főleg az, hogy a betegség tünetei a csípést követően meg is jelennek... Nálam a lappangási idő 4, azaz négy év volt (a csípés 11 éves koromban volt, a diagnózis 16 évesen ért utol,miközben másfél évet az orvosok "látogatásával" töltöttünk el)!!!! És semmilyen bőrelváltozásom sem volt. Amikor felmerült, hogy esetleg Lyme-kórral állunk szemben, egyből elhessegették azzal, hogy ha nem volt bőrelváltozás, akkor valószínűleg nem is az. A betegség beazonosítását követően egy fél éves kemény és szigorú antibiotikum kúra hozott számomra gyógyulást. Ezt követően 5 év teljes tünetmentesség után nevezhettem magam gyógyultnak. Azt gondolom, hogy továbbra is a legjobb védekezés a megelőzés. Mindent tegyünk meg annak érdekében, hogy magunkat és családunkat megkíméljük a kullancsok okozta kellemetlen problémáktól. Ha mégsem tudtuk elkerülni a csípést, én valószínűleg megőrizném a kullancsot (még ha évekbe is kerülne is..) és szükség esetén bevizsgáltatnám. Olyan gyorsan fejlődik az orvostudomány, előbb-utóbb csak kifejlesztenek egy gyors tesztet arra, hogy megállapíthassuk a kullancs fertőzöttségét és annak milyenségét.
  15. 2014. július 29. 12:585.
    Ez borzalmas. Nagyon sajnálom a cikkben szereplő hölgyet. És még mi azt hisszük, hogy viszonylag védett helyen élünk, mert nem nagyon vannak itt vadállatok. Ekkora kálváriát még egy csörgőkígyó-marás után sem jár be az áldozat (már ha túléli, persze).
  16. 2014. július 29. 09:444.
    A tüneteket olvasva ember legyen a talpán, aki rájön, hogy a Lyme kórral áll szemben. 
    nElég félelmetes. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-28  21:18
  17. 2014. július 29. 00:563.
    95'-től élek így ! Mire rájöttek (2 és fél év után) mi is a bajom,már késő volt! Bénulás,rosszullétek,eszméletvesztések,s.multiplexre kezeltek,komoly fogyás,kihullott a hajam,mindenféle izületi,ideg,izombetegségek és még sorolhatnám,folyamatos "orvosi ellátások" .Ez tényleg a poklok pokla!
    Aki azt mondja gyógyítható,az hazudik..Ez a dög mindent tönkretesz,főleg,ha későn veszik észre.Fiatal koromban tömtek nyugtatókkal,hogy idegbeteg vagyok,amik közben tönkretették a májamat,a gyomromat.14 féle gyógyszer mellékhatásainak az elviselése.Egyszóval oda jutottam,hogy betegen nevelek 2 gyermeket ,évekkel ezelőtt leszázalékoltak,hülyének néztek ,hogy megjátszom magam.Képtelenség ilyen orvosi leletekkel munkát találni és egyáltalán így élni,folytonos fájdalommal! Senki semmit nem tett,mialatt én leépültem.Évek óta senki semmit nem csinál,csak ott vannak a leletek és ennyi,elégedjek meg vele,viszont a mindennapos kínlódás, a fájdalom az ott van.Most már úgy vagyok vele belefáradtam! Nem csinálom tovább,így élem le az életem,de csak annyit még a végére,hogy aki kullancsot észlel,ha van folt,ha nincs,azonnal menjen orvoshoz,bár én itt ebben az országban,ennyi viszontagságos év után már semmiben és senkiben nem bízom! Mindenkinek nagyon jó egészséget !
  18. 2014. július 28. 21:182.
    Figyelemre méltó cikk. Sajnos különféle okokra hivatkozva a beteg részletes és alapos kivizsgálása elmarad.Nem csak a cikkben szereplő betegség vonatkozásában igaz ez. Jó kezdeményezésnek tartom,hogy beszéljünk róla de sajnos ettől még nem lesz több pénz az egészségügyben és ha lenne is,-a lelkiismeretesség kihalófélben van.

Címlap

top