Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyire valódi a facebook-boldogság?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 28. 17:16
A Facebook hozzátartozik az életemhez, nekem nemcsak szórakozás, de munka is, így elég sok időt töltök el rajta. Nyár elején menetrendszerűen elárasztják az üzenőfalamat az ismerősök boldog, vigyorgós, strandolós-nyaralós képei. Miközben én ülök a gépem előtt, dolgozom és maximum álmodozom a tengerpartról. De tényleg ennyire boldog mindenki más vagy én kezdek megcsavarodni?

Nők Lapja Café: Tényleg mindenki ennyire boldog, csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 23:2739.
  2. 2014. július 29. 20:4438.
    Igy van- szerintem is

    nekem is mostanában inkább pár idézet van, a kedvenc irómtól.
    vagy valami ami megtetszett és épp aktuális a napi gondjaimhoz.
    előzmény:
    hutchi (37)
    2014-07-29  20:40
  3. 2014. július 29. 20:4037.
    Ha belegondolok,hogy miket posztolnak a barataim, hat nagyon sokfeleket.....Van aki a haziallatokrol posztol, van aki a nyaralasairol, van aki a kezimunkajarol, stb......kit mi erdekel, ki miben leli leginkabb oromet.....
    előzmény:
    hutchi (36)
    2014-07-29  20:36
  4. 2014. július 29. 20:3636.
    Igen vannak! Csak lehet a boldogsag jelent mast es mast mindenki szamara. Szamukra biztos az a baranyfelhos idill, amit posztolnak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (35)
    2014-07-29  20:24
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 20:2435.
    Én is ugyanezt írtam korábban. Ha nem lenne neki így jó, változtatna rajta valszeg. Én nem ítélkezem, csak némelyik ismerősömről tudom, hogy mi van a háttérben, némelyikről meg nem. Utóbbiakról képes vagyok elhinni a bárányfelhős idillt is, mert miért is ne. :) Szeretném is hinni, hogy vannak tényleg boldog kapcsolatok, családok.
    előzmény:
    hutchi (33)
    2014-07-29  20:13
  6. 2014. július 29. 20:1934.
    Van akit az tesz boldogga, hogy luxusban el, vagyis az anyagi javak, es az erzelmi tenyezok masodlagosak, sot van olyan is akinek nincsenek is erzelmi igenyei, csak anyagiak.  Ilyen is van. 
    előzmény:
    hutchi (33)
    2014-07-29  20:13
  7. 2014. július 29. 20:1333.
    Az ismerosoddel kapcsolatban pedig, ok elfogadom, hogy jol ismered. De pont ezert nem lehet itelkezni, mert ahogy irtad vmiert megis boldog, vagy jol erzi magat a kapcsolatban..... a latszolagos sok "rossz" ellenere is. Lehet akkor megsem ismered a kapcsolatukat annyira, hogy konkretan tudd miert boldog. De sztem ha nem lenne boldog, akkor biztos valtoztatna, nem? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (31)
    2014-07-29  19:44
  8. 2014. július 29. 20:0432.
    Szamomra az onerobol boldogulas azt jelenti, hogy az ember nem kap a szuloktol lakast/hazat/patotat/allast, es a baratoktol sem, hanem sajatmaga teremti meg a nullarol a sajat anyagi biztonsagat. Es a karrierjeben is a kepzettsege, tehetsege, eredmenyei altal boldogul es nem azert, mert vkinek a vkije. Aki elve ismerosok reven jut allashoz, az nem ez a kategoria, hisz nyilvan nem azert kaptam meg az allast, mert o a legmegfelelobb a poziciora, hanem azert, mert o a vkinek a vkije. Es sztem tok mindegy, hogy abban az allasban tenylegesen dolgozni is kell vagy sem, a legtobb helyen kell is. Nyilvan egy ismerosnek tobb hibat elneznek es megertobbek, turelmesebbek vele, vagyis hiaba kell dolgoznia, ha nem funkcional ugy ahogyan kene, akkor is az ove az allas. Ugyhogy szamomra ugyanaz a kategoria a semmitsem csinalo es a nemtul hatekonyan, de dolgozo is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (31)
    2014-07-29  19:44
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 19:4431.
    Akiket nem ismerek annyira közelről, azokról nem feltételezek ilyet. Amit írtam, konkrét esetről írtam, és igen, állandóak a megálázások és nyomokban sincs már szerelem. Ezt nem a fb-ról tudom,  hanem a csajtól. De ha neki jó így, isten éltesse. Az összeköttetések meg egy eufemizmus volt részemről, mivel nem politikai topik, és nem akartam azt írni, hogy akit betett párt alapon sógorkomajóbarát milliós jövedelmű szobanövénynek egy irodába semmit se csinálni. Az, hogy hogyan szerzek meg egy állást, összeköttetéssel vagy sem, ahol aztán nekem kell tényleges munkát végezni lehetőleg jól, meg az, hogy nem csinálok semmit, de van egy alibi állásom évekig több fizuért, mint aki tényleg dolgozik, igen nagy különbség. Mégsem irigylem az utóbbit sem, sőt, hányok tőle. Ezért említettem az ominózus tükröt. Gusztustalan lehet, ha egy olyan mukit mutat, aki erre "vitte".
    előzmény:
    hutchi (29)
    2014-07-29  19:20
  10. 2014. július 29. 19:2730.
    Egyebkent en is ugy gondolom, hogy az ismeroseim posztjai oszintek. Es szerintem is termeszetes, hogy inkabb az oromet es a pozitivumokat osztja meg az ember, mint a banatat. A "szennyest nem teregetik ki", es ez igy van rendjen szerintem. 
    előzmény:
    hutchi (29)
    2014-07-29  19:20
  11. 2014. július 29. 19:2029.
    Biztos, hogy szerelem nelkuli az a kapcsolat, es biztos, hogy a nonek turnie kell? Mert sokszor van, hogy az ilyesmi spekulaciokat az irigyek sutik ra az egyebkent harmonikus kapcsolatban elokre, csak mert gazdagok, es/vagy ez a csaladi munkafelosztas. En sok olyan csaladot ismerek, ahol a ferfi keresi a penzt, es a no haztartasbeli, es tenyleg boldogok. Az osszekottetesekrol pedig annyit, hogy Mo-on elegge jellemzo, hogy tobbnyire mindenki az osszekottetesei vagy csaladja reven tud csak boldogulni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-07-29  14:09
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 18:2028.
    hát én nem csak... :) de ezt te is tudod... ;) :D
    előzmény:
    Lillaréka (27)
    2014-07-29  17:32
  13. 2014. július 29. 17:3227.
    Én szeretem nézegetni mások nyaralásos képeit...
    egy általam kedvelt ember szemével nézni az  ismert hires nyaralóhelyet- tájat.
    Egyik ismerős  az idén ugyanott volt ahol mi tavaly...
    ilyenkor az ember kicsit nosztalgiázik.

    én többnyire egyébként olyan képeket teszek fel, ami csak táj vagy épület..  a lányom szokta fényképezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (18)
    2014-07-29  11:11
  14. 2014. július 29. 15:4926.
    Olyan környéken élünk, (nagyváros kertváros) ahol természetes a 2 autó, van ahol már úgy építkeztek, hogy 4 garázs van, mert ugye a gyerekek is felnőnek egyszer .
    Szóval nekem ez egy kínzás, mert a gyengém az autó és hát itt lehet "nyálat csorgatni" utánuk.


    Lényeg, hogy én jó értelemben nagyon irigy vagyok a szomszédaimra, mert nekem egy 10 éves középkategóriás autóm van csak.
    Miért? Mert nekem csak szalon autó kell, de az meg durván drága és már ma inkább vennék lakást a gyerekeimnek, mint magamnak autót.


    Talán az kárpótotl, hogy az egyik legszínvonalasabb, legnagyobb házunk nekünk van a környéken.
    Igaz én nem szoktam kiposztolni a facebookra  Sokszor (mindíg) úgy járok, hogy jön hozzánk olyan aki nem járt még nálunk és van aki simán megmondja, hogy büdös életben nem gondolta volna, hogy én egy ilyen otthonban élek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (22)
    2014-07-29  14:09
  15. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 29. 15:4825.

    Elég sok igy is a kapzsi és irigy proli. Nincs szükségem tovabbi irigyekre is igy van jópár a környezetembe.


    Akik meg nyaliznak és kommentelnek jórész csak irigységből teszi.


    Ezekre nincs szuksegem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (24)
    2014-07-29  15:41
  16. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. július 29. 15:4124.

    Zsenge korom ellenére azt tudom hogy nem minden arany ami fénylik. Én is tudnék csinálni olyan instagram oldalt vagy facebookosat ahol irigylésre méltó képeket rakok fel az életemből, a hétköznapjaimból. Kiragadott pillanatok jól beállítva optikailag tuningolva. nem is biztos hogy mindig a valóságot tükrözik ezek a pillanatok. Nem értem az értelmét...


    Kipakoljak az életem egyik csodálatosan vonzó részét??!! (lehet hogy a valósággal köszönövisszonyban sincs) hogy..?


    Egy csomo 2 szinű nyalizós "haverom" legyen aki a szívük mélyén azt kivánják hogy a torkomon akadjon a falat ?


    Hirdesem mennyire is boldog vagyok és szerencsés miközben sokszor az antidepresszánsz után nyúlnék ha tehetném mint az iphoneért...


    Teljesen felesleges hirdetni hogy mennyire is jól megy, mert hamar koppanhatunk föként akkor hogy ha az egész jólét enyhén tuningolva van.


    Nem szeretnék bohocót csinálni magamból aki hetente legalaább 2-3 selfiet felrak magáról pózolva étteremben, a nyugányon a tengerparton, a legujabb cipőjében, az Audi kormánya mögött, a fodrásznál, a liftben, a luxusétterem mosdojában..... 


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-28  17:16
  17. 2014. július 29. 14:5723.
    Ellenpólust szeretnél? Jelöld vissza a tini ismerősöket, rögtön tele lesz a falad "szenvedéssel"! Plusz, ha zavarnak a helyesírási hibák, garantált lesz a gyötrelem! :))
  18. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 14:0922.
    De mi szükség az irigykedésre? Nekem nincs sok gazdag ismerősöm (fb-n se), de akiről tudom, hogy gazdag, nyilván nem lepődöm meg azon,hogy az ő számára a luxus az elfogadható kategória. Mellékes, hogy pl. tudom, hogy a férje keresi azt a sok pénzt, és olyan dolgokat is eltűr érte, amiknek egy anyagilag független nő már a felét sem viselné el egy hapsitól. De neki valamiért megfelel ez az élet, ha nem felelne, biztos változtatna rajta. Cserélni viszont pont amiatt nem tudnék vele, mert én nem viselném el pusztán a pénzért a szerelem nélküli párkapcsolatot. Ennek fényében pláne nem tudom irigyelni tőle a drága éttermi fotóit. Olyan ismerősöm is van, aki pedig az összeköttetései, és nem a valós munkája révén jutott sok pénzhez... tőle pedig azért nem irigylem a drága nyaralást, mert bizonyára abban a szállodában is van TÜKÖR! Amibe én nem tudnék belenézni az ő helyében, ismerve az előzményeit. Aki pedig tényleg úgy sikeres, boldog vagy gazdag, hogy megérdemelte, megküzdött érte becsületesen, attól én nem irigylem a jósorát, sőt mosolyogva nézem a fotóit. Példaképnek tartom (addig a pontig, amíg esetleg nem kell csalódnom benne).
    előzmény:
    olorsi (21)
    2014-07-29  13:15
  19. 2014. július 29. 13:1521.
    Sok ismerősöm van a facebookon, aki folyamatos, boldogságtól csöpögő írásokat, fotókat raknak fel. Ennek legalább a feléről tudom, hogy vagy totál boldogtalan vagy legalábbis folyamatos szorongásokkal küzd. A másik fele meg gazdag és tényleg megteheti, hogy ott nyaral, ahol akar, a legdrágább éttermekben ülve mosolyog olyan kaja előtt, amit még életemben nemhogy nem ettem, de nem is láttam.
    Talán kétszer egy kissé keserűre sikerült mondatot sikerült beírnom, hát olyat kaptam az illetőtől.....Pl, én vagyok a face örök negatívja (ez nem igaz), meg ha valami bajom van, fogjam a gyerekemet, hagyjak itt mindent és menjek ki takarítani Ausztriába. Persze akinek anyuka-apuka a segge alá rak mindent könnyen beszél. Amúgy lélekgyógyásznak nevezi magát....Lehet, hogy ez is a gyógyításának része....
  20. 2014. július 29. 11:4920.
    na, kezdődik.....
    előzmény:
    Cake (9)
    2014-07-28  21:55
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 11:1219.
    Ja, értem. Nem tudom én se az okát, miért fest valaki egy teljesen más képet, mint a valóság.
    előzmény:
    huncut (17)
    2014-07-29  11:06
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 11:1118.
    Eszembe jutott még valami, aminek azt a címet is adhatnám, hogy régen és most.

    Amikor mi elmentünk a családdal nyaralni gyerekként, mindig vettünk az ottani trafikban képeslapokat, amit aztán feladtunk a családtagjainknak, barátainknak. Ezek nyilván egyen-képeslapok voltak nagyjából egyenszöveggel. Üdvözletünket küldjük, az idő szép stb. Ennek a modern párja most a fb-n a fotósorozat, ahol apuci a medencében gyerekkel a nyakában, anya a nyugágyon egy koktéllal a kezében egy naplemente fényében, az estére már a sok új élménytől szinte elájult gyerekek a kanapén... Ugyanaz a jelenség csak modern formában. A modern technika részletesebb lehetőséget ad azért az élményeink megosztására, már ha akarjuk. Régen is volt olyan, aki képeslapot se küldött soha. (ami a fb-n nekem nem annyira szimpatikus, ha valaki csak annyit ír ki minden kép nélkül, hogy XYZ Lusuxhotelben vagyok, és még be is csekkol onnan... ez már tényleg nem sugall mást, mint hogy csórikáim, irigykedjetek, hogy én itt, ti meg nem. De ha valaki utólag képeket válogat a nyaralásról, amiben van idill,  humor, néha talán egy kis bénáskodás is, az nekem tetszik, és nem irigykedem rá, legalábbis nem a rossz értelmében a szónak. :) ) És való igaz, hogy még mindig vannak, akik nem tudják ezt ésszel használni. Nekem is volt idén nyáron is olyan ismerősöm, aki nyilvános beállítással írta ki, hogy most indul az egész család Horvátországba... jó, hogy hozzá nem tette a kétbalkezes betörők kedvéért, hogy kulcs a lábtörlő alatt. (Én mondjuk az utólagos képeknek vagyok a híve, mert azt már nem is válogatás nélkül zúdítom az ismerőseim nyakába, meg nekem is egy emlék, mire kiválogatom közülük a jobbakat, vicceseket stb. Ezeket még előhívni is érdemes.)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-28  17:16
  23. 2014. július 29. 11:0617.
    Én sem azt mondom, hogy mindenki hazudik a képekkel. A lányom is boldog családot ábrázoló fotókat tesz ki és tudom, hogy ez igaz. Ez az ismerősöm hosszú évek óta megosztja velem a magánéleti és családi zűrjeit, így tudom, hogy csak a külvilág felé mutatja, hogy minden rendben van, miközben egy nagy rakás kaka az egész élete. Nem hullámvölgyeket élnek meg, hanem sajnos rosszul élnek. Alapvetően nem értem mire jó ez, ha én boldogtalan lennék nem raknék ki képet és kész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (16)
    2014-07-29  10:48
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 29. 10:4816.
    Én mondjuk pont olyan vagyok, aki reménykedik abban, hogy a kitett idill valódi. Miért? Mert sajnos a valóságban kevés olyan családot látok, ahol tényleg akkora lenne a hepinessz. Van, akinek anyagilag nem tud összejönni az  élete, van, akinek családilag nem. Úgyhogy ha én olyan képet látok, ahol egy látszólag szép, egymást szerető család (lehetőleg egész módon, vagyis mindkét szülő jelenlétében) valami szép helyen pihen, akkor reményt érzek, hogy lám, mégsem lehetetlen ez. Igaz ugyan, hogy csalódni nem lenne jó ezekben a dolgokban. A másik, hogy szerintem minden kapcsolatban vannak néha összezördülések, mélypontok akkor, ha vannak magasabb görbék is (ha az unalom egyhangú mocsarában élnek, akkor nyilván nincsenek vagy csak szökőévente). Szóval én attól még, hogy valaki kirakja a jót, nem gondolom, hogy ezzel azt hazudná, náluk nincs semmi rossz. Csak egy kiadós veszekedés közben pl. biztos nem szelfiznek a fb-ra... :D
    előzmény:
    huncut (15)
    2014-07-29  09:28

Címlap

top